Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Discutii generale despre infrastructura stradala

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Joi 08 Ian 2009 23:15:45    Titlul subiectului: 103895

radu a scris:
Eu merg cu turistii in fiecare vara de vreo 5 ori pe vechiul drum al poienii. El a fost reabilitat in 2004 de Aristotel Cancescu


A fost reabilitat? Adica se poate merge cu masina pe-acolo? Habar n-aveam!

Dar sa nu mai dam "vina" pe dl Cancescu, el era (si parca mai este?) presedintele Consiliului Judetean, adica omul cu innitiativa, nu si cu finanta sau cu mana de lucru. Chiar daca a avut grija sa isi semneze toate operele prin oras si imprejurimi, atunci primar era marele Ghise, care, in afara de Jeep-ul cu care se plimba nu s-a mai facut remarcat cu nimic. Poate doar cu colaborarea cu "ochii albastri' cand era pedagog la nush ce scoala ...

_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Vin 09 Ian 2009 04:31:30    Titlul subiectului: 103904

A fost reabilitat, se poate merge si cu masina insa el este facut pt drumetii, mai exact exista o bariera atat jos la pietrele lui Solomon cat si sus la Caprioara!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Vin 09 Ian 2009 14:45:54    Titlul subiectului: 103925

Acest drum TREBUI sa ramina inchis circulatiei auto! A mai fost la un moment dat o initiativa a Primariei si CL de a deschide derumul traficului auto. Acesta ar afecta in mod expres intreaga zona a cartierului Schei, precum si natura din zona Pietrele lui Solomon.
Nu se poate circula cu masina pe el si sa speram ca asa va ramine!

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009 17:33:23    Titlul subiectului: 106190

In tineretea mea, drumul asta era o partie buna pt sanie. Eramin clasa a 7-a cand m-am lovit de un parapet si mi-am facut saniuta surcele. Acum se mai dau copiii cu sania pe undeva? Am vazut ca majoritatea stradutelor in panta (pe deasupra Spitalului Militar, de exemplu, sau pe Colina, pe Dealul Cetatii, in Schei) acum sunt parcari, nu mai poti sa te dai cu sania. Si ce m-as mai da, chiar daca am trecut de anii celui de-a doua tinereti ...
_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community