Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Sa ne cunoastem
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
microbistu93



Data înscrierii: 14/Sep/2008
Ultima vizita: 17/Sep/2008
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 17 Sep 2008 07:35:25    Titlul subiectului: 98369

Salut tuturor!
Ma numesc Alex, am 14 ani, sunt fratele lui Bogdan (bogdanpopescu pe forum). Fata de fratele meu, sunt un nou pasionat si as vrea sa aflu si eu mai mult despre transportul in comun.

Inca ceva: nu ma pricep prea bine la realizarea fotografiilor, cateodata mai imi ies tremurate, asa ca sa nu va mirati de ce unele dintre pozele facute de mine ies prost...

Alte pasiuni: fotbal, jocuri pentru calculatoare, si altele.

Numai bine!

_________________
1000 (-2) stele pentru Bucuresti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arthurarad



Data înscrierii: 27/Oct/2008
Ultima vizita: 21/Aug/2015
Mesaje: 466
Locație: Arad

MesajTrimis: Dum 16 Noi 2008 23:02:50    Titlul subiectului: 101196

In primul rand salutari catre toata tara!
Ma numesc Arthur Sebastian Vent, nascut in 28.11.1986 (imd implinesc 22 de ani), si printre hobby-urile mele, pe langa pc-ul si muntele se numara si transportul in comun, in special cel feroviar si tramvaiul.
Am terminat liceul la Colegiul Tehnic de Constructii si Protectia Mediului Arad la Electrotehnica, iar facultatea la Universitatea "Aurel Vlaicu" Arad, profil Informatica.
Lucrez in vanzari si imi place la nebunie ce fac, nici nu m-as vedea facand altceva.
M-am alaturat voua destul de recent, si asta pt ca tramvaiele sunt un hobby de-al meu destul de recent (in perioada descoperirii forumului), de care nu m-am mai putut detasa de atunci.
Sper sa ne intelegem la fel de bine ca si pana acum, iar voi, cei care aveti vechime in ale transportului sa fiti mai rabdatori cu un incepator care tocmai a invatat modelele tramvaielor Smile. Dar va garantez ca invat repede.
Va stau la dispozitie pe mess: arthurarad.

_________________
Save "Sageata Verde" (1913-1991)
First electrified rail in Eastern Europe, 8th in the World.
sageata-verde.uv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vlad_metrorex



Data înscrierii: 17/Noi/2008
Ultima vizita: 18/Apr/2009
Mesaje: 15
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 17 Noi 2008 22:34:23    Titlul subiectului: 101235

Salut!
Ma numesc Vlad Dulea,am 16 ani si sunt din Bucuresti. Am inceput sa am o pasiune pentru mijloacele de transport in comun, in special pentru metrouri. Cu timpul am invatat pe acest forum multe chestii interesante despre transportul in comun pe care nu le stiam.
Daca doriti vreodata sa vorbiti cu mine id-ul meu de messenger este vlad_lpb0y_2oo7.
La revedere.

_________________
Un minut de ras inseamna 45 de minute de relaxare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dannyblondu1



Data înscrierii: 24/Mai/2008
Ultima vizita: 13/Mai/2012
Mesaje: 134
Locație: Pitesti

MesajTrimis: Mar 18 Noi 2008 16:28:27    Titlul subiectului: Imi cer scuze ca am mintit 101249

As vrea sa ma corectez,in legatura cu mesajul pus tot in acest topic,a fost o minciuna,nu sunt sofer de autobuz,sunt un elev,in clasa a X-a,tatal meu este sofer pe autobuz,ma plimb mai tot timpul cu el,nu sunt sofer de autobuz,am minit pentru ca am vazut ca nu sunt multi de varsta mea,dar acum vad ca sunt multi pasionati de acest hoby,am 16 ani,sunt din Pitesti,adresa mea de mess este:danny_blondutz imi cer scuze ca am mintit,dar mai bine recunosc..
Respect tuturor userilor!
P.S.:Inca odata imi cer scuze!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Prognosis



Data înscrierii: 02/Ian/2009
Ultima vizita: 07/Apr/2022
Mesaje: 442
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 02 Ian 2009 14:42:53    Titlul subiectului: La multi ani 2009 103522

La multi ani 2009 si multa sanatate si noroc in noul an!

Fiind totusi vorba de un topic de prezentare, cu ingaduinta voastra, iata cate ceva despre mine. Am 47 de ani, sunt din Constanta, dar ultimii 7 ani mi i-am petrecut in Slobozia, judetul Ialomita. Sunt pasionat de transportul feroviar dar si de tramvaie si troleibuze. Am lucrat in ITC Constanta, si mai tarziu in IJTL, pana dupa revolutie. Am participat la montarea primelor vagoane de tramvai cu echipa mutata la Cap Linie Sat Vacanta. Nu voi uita niciodata emotiile sosirii si montarii primului vagon. De aceea sunt foarte trist cand vad ce face acolo Mazare. A distrus un sistem care functiona bine si care era mandria orasului Constanta. Transportul electrificat. Nu vreau sa intru in polemici pe chestia asta. Are el motivele lui (stim cu totii care sunt acestea), dar e mare pacat sa distrugi ceva frumos si ecologic.
La ora actuala, fiind bolnav de astm cronic si BPOC, nu mai pot presta munci care nesita efort fizic. Stau mai mult acasa si lucrez la diorama mea. Situl unde poate fi vazuta aceasta diorama este trenulete.info
O sa fac mai tarziu un istoric al transportului Constantean si o sa postez multe fotografii pe care le am pe hartie si pe care m-am hotarat sa le scanez si sa le pun in format digital. Ma intrebam daca isi mai aminteste cineva de fostul director de la IJTL Constanta, dl. Voineagu. El a adus tramvaiele in orasul acesta. Reteaua de linie ferata urbana sub conducerea sa a fost inaugurata si extinsa. Dupa revolutie, asa cum era obiceiul, oamenii din conducere au fost inlaturati pe motiv de comunism. Fara sa se ia in calcul competenta profesionala. Nu tin cu "fostii"
dar consider corect sa se recunoasca meritele si sa nu se deformeze realitatea si istoria.
Sper sa descoper lucruri si articole interesante in acest forum!



IMG_1493.JPG
 Descriere:
Langa diorama mea!
 Mărime fișier:  94.97 kb
 Vizualizat:  de 23935 ori

IMG_1493.JPG



IMG_1481.JPG
 Descriere:
Asezand un trenulet!
 Mărime fișier:  114.57 kb
 Vizualizat:  de 23935 ori

IMG_1481.JPG



_________________
Freedom is not free!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
radu73



Data înscrierii: 19/Ian/2009
Ultima vizita: 04/Noi/2019
Mesaje: 13
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009 13:34:59    Titlul subiectului: Bine v-am gasit!!! 104558

Ma numesc Radu, sunt din Bucuresti, Cartierul Dr. Taberei. Pasiunea mea pentru transportul public o am de mic, circulam foarte mult cu parintii mei pe traseele de troleibuz 90 si 91 de pe Bd. Timisoara (atunci Emil Bodnaras).

De fapt troleibuzele sunt marea pasiune si astept (sper ca nu degeaba) ca vreodata sa mai circule din nou pe strada pe care stau. Acestea au fost scoase in 1982 - 1984. Din fericire partial au revenit doar autobuzele liniei 137.

Masacrul troleibuzelor s-a facut pentru mutarea tramvaielor din Militari.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
LogicByte



Data înscrierii: 18/Ian/2009
Ultima vizita: 22/Ian/2009
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti; Onesti

MesajTrimis: Lun 19 Ian 2009 15:54:27    Titlul subiectului: 104568

Salutare,

Mă numesc Dănuț, sunt din Bacău, am 21 de ani, iar momentan sunt student la București, facultatea de matematică și informatică. În cei 3 ani am avut plăcerea de a mă plimba cu aproximativ fiecare model de transport în comun (mai ales sâmbătă) pentru a putea învăța orașul. Singurele modele în care nu am călătorit sunt troleibuzele de tip Saurer, liniile 73, 74, 75, 76, 78, cele care circulau pe la Piața Sudului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ady_br89



Data înscrierii: 21/Oct/2008
Ultima vizita: 18/Aug/2009
Mesaje: 113
Locație: Braila (Pata Alba)

MesajTrimis: Mar 20 Ian 2009 13:37:14    Titlul subiectului: 104620

Salut tuturor!!!!!!
Ma numesc SIMION CATALIN-ADRIAN si sunt pasionat de tramvaie si autobuze mai putin de trolee , nascut la data de 22 Februarie 1989 in Braila. M-am inscris pe acest forum datorita unchiului meu care este sofer al Braicarului si mai nou lucrez si eu pe acelasi midibus cu el din data de 9 ianuarie 2009 . La activ am o imensa cunoastere despre Braicar dar si despre dubari care sunt la noi in Braila. Am avut ocazia ca la varsta de 14 ani sa fiu la o grea incercare sa conduc un autobuz. In anul 2008 am mers cu cele 10 KT4D functionale din Braila. De cand m-am angajat la Braicar mi se zice "recombo" pentru ca merg foarte repede si datorita experientei dobandite in 3 ani de volan am avut ocazia sa urmez cursurile scolii de soferi urmate la "ASII VOLANULUI" din Braila am ajuns sofer pe midibusul lui. Mentionez ca la ora actuala dau concedii si pe cele vechi adica DAC si DAF dar si pe midibusele Brailene.Fan inrait a tramvaielor TATRA si DUEWAG dar si a Cintaro 2 si Conecto ambele fabricate de Mercedes urasc dubarii fara dprept de apel simpatisez transportul in comun de la o varsta foarte frageda doar de 4 ani cand mergeam pe la depourile si la garajul din Braila. Cine doreste sa ia legatura cu mine ID-ul meu de messenger este safri_duo_xx va astept sa discutam.
RECOMBO ADRIAN BRAILA !!!!!!!!!!!



Unchimiu Capitaneanu Tudorel.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  25.64 kb
 Vizualizat:  de 23750 ori

Unchimiu Capitaneanu Tudorel.jpg



Eu la volanul midibusului BR-03-BAP eram in tura mea pozat.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  48.3 kb
 Vizualizat:  de 23750 ori

Eu la volanul midibusului BR-03-BAP eram in tura mea pozat.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mad Max



Data înscrierii: 08/Mai/2006
Ultima vizita: 22/Mai/2009
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 21 Ian 2009 02:56:28    Titlul subiectului: 104667

Prin "natura situatiei mele familiale", sunt de o luna, am mai fost de 5-6 ori, si voi mai veni, la Strasbourg. Compania de aici se numeste CTS, www.cts-strasbourg.fr Spre rushinea mea, nu mi-a dat prin cap sa ma invit pe la ei prin depouri Embarassed , plec joi, si azi (miercuri) nu mai am timp. Da' trebuie. Din ce am vazut pe dinafara, depourile POATE se pot compara doar u Pipera sau cu Alexandria (nu am fost la Giurgiu si Dudesti dupa modernizare... hai sa le includem). Tramvaiele in schimb... dati search cu Eurotram Strasbourg.
Cand ma intorc, in primavara, sau chiar prin februarie, musai ma invit pe la ei... Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alina82



Data înscrierii: 13/Ian/2009
Ultima vizita: 21/Dec/2009
Mesaje: 1
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 22 Ian 2009 19:08:40    Titlul subiectului: 104763

Buna!Ma numesc Alina, sunt din Sibiu si am 26 de ani. Din totdeauna am fost fascinata de trenuri si regret enorm ca nu calatoresc suficient cu ele. Fiind absolventa de PR, mereu m-am intrebat de ce nu se doreste construirea unei imagini pozitive a mijloacelor de transport in comun. Cu toate ca sunt o necesitate, ar putea ca uneori calatoria cu ele sa fie chiar placuta. Cred ca va ramane mereu o intrebare fara raspuns pt. mine.........
_________________
Alina
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
arthurarad



Data înscrierii: 27/Oct/2008
Ultima vizita: 21/Aug/2015
Mesaje: 466
Locație: Arad

MesajTrimis: Joi 22 Ian 2009 19:54:27    Titlul subiectului: 104767

Bun venit, Alina. Ne bucuram sa te avem printre noi, cu atat mai mult cu cat nu sunt chiar atat de multe fete. Sa ne vedem la cat mai multe comment-uri si noutati.


Mad Max a scris:
Tramvaiele in schimb... dati search cu Eurotram Strasbourg.


Sincer, am ramas fara cuvinte.... Rolling Eyes

_________________
Save "Sageata Verde" (1913-1991)
First electrified rail in Eastern Europe, 8th in the World.
sageata-verde.uv.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dygital2005



Data înscrierii: 16/Feb/2009
Ultima vizita: 07/Feb/2020
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 16 Feb 2009 22:23:18    Titlul subiectului: 106207

Bine v-am gasit...

Sunt Alex din Bucuresti si am peste putin timp 23 de ani, am ajuns pe acest site din intamplare, in vara lui 2008 dar mi-a placut atat de mult iar acum m-am inscris sa pot comunica mai mult cu voi. Pui de RATB-ist am luat acest virus de la tatal meu care a inceput sa conduca tramvaie la depoul Victoria 1993-2003 si acum a ajuns sa conduca troleibuze la Vatra Luminoasa 2003-prezent. De mic ma plimb cu el de la EP-urile cu care eram innebunit sa merg si de multe ori adormeam seara tarziu pe cutia controlerului in spatele lui, ma fascina tramvaiul, apoi au aparut V2A si V3A care erau mai incomode ca nu prea aveam unde sta jos si ma dureau picioarele toata ziua. Liniile ca 1, 17, 34, 41, 46 si 52 (care intorcea la gara de est in ultima perioada a existentei sale si care avea de obicei 2 tramvaie pe toata linia) si troleibuzele Ikarus 415T (pe care merge de obicei) si Citelis ocazional. Vreau sa ajung sa ma angajez la RATB si sa imi realizez un tel la care visez de mic, linia mea preferata si pe care sper sa lucrez e 86, avantajul e ca are un traseu foarte lung si te invarti de 3-4 ori pe zi decat alte linii la care te invarti in cerc de 8-9 ori. Am permis de conducere din 2004 categoria B si am condus peste 100.000 km si pot spune ca la volan sunt o fire calma si ca mi-am dezvoltat stilul de condus la modul mersului linistit in coloana, ca tot acolo ajung.



Copy of Imag066.jpg
 Descriere:
La volan
 Mărime fișier:  87 kb
 Vizualizat:  de 23461 ori

Copy of Imag066.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
swq2009



Data înscrierii: 30/Dec/2008
Ultima vizita: 13/Mar/2010
Mesaje: 36
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009 22:29:11    Titlul subiectului: 106458

Bun a venit timpul sa ma prezint. Ma numesc Radu, si cred ca sunt cel mai mic dintre voi fiind nascut pe 4-7-1997. Am aceasta pasiune de la 5 ani de cand mama ma plimat cu tramvaiul 34. Ulterior am ajuns sa cunosc Bucurestiul pe de rost. Am intrat in forum si am zis sa va povestesc din cunostintele care le am pentru mijloacele de transport in comun din Bucuresti si Ilfov. Id-ul meu e misteriored daca vreti sa vorbim dati un buzz la id care vi-l-am dat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
GRSu



Data înscrierii: 20/Feb/2009
Ultima vizita: 26/Feb/2009
Mesaje: 2
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 20 Feb 2009 23:54:58    Titlul subiectului: 106468

Ma numesc Voicu Razvan .Imi place sa fac poze la camioane si la autobuze.Mai sunt pasionat si de aeromodelism .Va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 21 Feb 2009 19:33:22    Titlul subiectului: 106495

Noi ne stim de pe www.masinimari.com . Sunt FH16. Bun venit in lumea pasionatilor de transport in comun.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
doctorusat



Data înscrierii: 01/Ian/2008
Ultima vizita: 10/Feb/2024
Mesaje: 28
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Feb 2009 08:58:11    Titlul subiectului: 106585

Salut ma numesc Mihai - Andrei, sunt din Bucuresti, Sunt unul dintre numerosi pasionati de mijloacele de transport, m-am inscris chiar pe data de 01.01.2008, cand dupa un revelion cam rasuflat, nu aveam ce face, in prezent am 3 ani, de cand lucrez ca agent de paza la metru (la accese),
cunosc aproape pe derost treseele fiecarei linii de transport din buc, si cam ce tip de vehicol este pe fiecare, iar ca fapt divers, ma pasioneaza si simulatoarele, care se pot modifica si inlocuii cu ceva mai aproape de realitatea din transportul nostru.
Va doresc la cat mai multi ani de existenta, si la cat mai multe postarii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AGS



Data înscrierii: 01/Mar/2009
Ultima vizita: 18/Iun/2010
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 01 Mar 2009 14:42:51    Titlul subiectului: Prima infatisare 106949

Buna ziua tuturor prietenilor TramClub, Very Happy

Ma numesc Mircea si sunt nascut in 28.08.1963 la Oradea,de meserie masini grele si utilaje, pasiunea pentru tot ce misca pe sine o am de la tatal meu care a fost ceferist (de 3 ori cel mai bun pe tara).
Din pacate nu am urmat aceeasi profesie ,dar am ramas cu pasiunea.
Acum am din nou tangente cu domeniul deoarece lucrez in bransa anti graffiti, o noutate in Romania, reprezentind cel mai titrat producator si furnizor de servicii anti graffiti din lume firma suedeza Trion AB.
Am curatat deja un Desiro Siemens complet acoperit de graffiti la Cluj, in doar 4 ore cu 2 oameni (vezi foto).

Consider ca graffiti-ul este pur si simplu un desen (opera de arta) intr-un loc gresit.
Primele graffiti dateaza din timpuri immemoriale cind, omul din Neanderthal, dupa un ciolan de mamut, s-a apucat sa-si deseneze impresiile de vinatoare cu un carbune.
De atunci graffiti a evoluat devenind o expresie artistica sau expresie a frustratiei juvenile si sau a revoltei sociale.
In orice caz de cele mai multe ori este pur si simplu vandalism, o negare a valorilor societatii si o lipsa de respect a acestora.
Noi luptam contra acestor fenomene si sper ca si la noi sa avem cit mai mult succes.

http://www.antigraffitisystems.ro

_________________
Suntem o societate care inlatura graffiti si protejeaza bunurile comunitatii cu cea mai tare tehnologie suedeza din domeniu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
oleco2007



Data înscrierii: 13/Ian/2008
Ultima vizita: 21/Noi/2019
Mesaje: 139
Locație: Bucuresti 3 (Titan)

MesajTrimis: Mar 17 Mar 2009 08:04:30    Titlul subiectului: 108078

Salut,

Numele meu este Ovidiu, sunt din Bucuresti, am 37 de ani si sunt pasionat de masini. Colectionez machete doar la scara 1/43 si chiar tunez o parte dintre acestea. Very Happy
Imi place sa desenez masini si de asemenea, fac tuning si la aceste masini desenate. Am si realizari proprii (prototipuri) dar, ocupandu-ma din ce in ce mai mult de machete, am abandonat desenul.

O parte dintre voi ma cunoasteti de pe alte forum-uri iar aici, pe TRAM CLUB, am de gand sa-mi prezint "mica" mea colectie de machete la scara 1/43. Wink

Eu m-am prezentat, ma bucur sa va cunosc si sper sa vizionati cu placere, colectia mea
Smile

JE... in ordine cronologica...

1) 2004 - in parc



2) 2005 - La S.I.A.B. cu o veche prietena, Raluca



3) 2005 - Tot la S.I.A.B.



4) 2006 - Undeva in Militari



5) 2007 - Cu sotia la o nunta in Braila



6) 2008 - La o nunta



7) Sufletul meu pereche

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Le 3400



Data înscrierii: 12/Apr/2008
Ultima vizita: 23/Iul/2011
Mesaje: 22
Locație: Bucuresti 3 (Salajan)

MesajTrimis: Mar 17 Mar 2009 21:25:47    Titlul subiectului: 108111

Salut ma numesc Rosioara Ilie Alexandru si am 16 ani(pana pe 12 aprilie)
Sunt elev in clasa a IX-a in Colegiu Tehnic De Arhitectura "Ioan N. Socolescu".
Sper sa ma inteleg bine cu toti cei de pe forum Very Happy Very Happy

Si doua poze cu mine Smile

Eu sunt in dreapta.Poza este facuta in trenul "Henri Coanda Express"



Si aici autobuzul meu preferat:Mercedes Citaro Euro 4


_________________
91-53-0-476-692-5 o adevarata bijuterie pe 6 osii. 5100kw rullzz!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
oleco2007



Data înscrierii: 13/Ian/2008
Ultima vizita: 21/Noi/2019
Mesaje: 139
Locație: Bucuresti 3 (Titan)

MesajTrimis: Mar 17 Mar 2009 21:45:34    Titlul subiectului: 108114

Sunt bucuros sa va cunosc pe toti!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Adresa AIM Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Dum 29 Mar 2009 22:04:59    Titlul subiectului: 108752

Doamne, ce tineri sunteti toti ... de aceea mesajele mele par imbracate intr-o aura romantica, fata de ale voastre ...
Numele meu complet este Mihai-Atanasie Petrescu, n. 1.09.1957 in Orasul Stalin ( Sad ) in prezent locuiesc in Rosiorii de Vede. Parintii mei nu au avut masina mica, de aceea am circulat destul in tinerete cu transportul public, de aceea am atatea amintiri legate de acesta. Meseria mea nu are nici o legatura cu rotile si suruburile, sunt prof de limba engleza. Hobbies: istoria aviatiei (am scris si o carte in domeniul asta), lectura, scrisul (am mai scris si alte carti (totul despre asta la : http://www.agonia.ro/index.php/author/0010825/index.html
Am aderat la comunitatea asta pentru ca, vizitandu-l, mi s-a redesteptat interesul pt autobuze & co pe care il aveam in tinerete.

_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MARIAN



Data înscrierii: 13/Mar/2009
Ultima vizita: 10/Iul/2013
Mesaje: 5
Locație: Botosani

MesajTrimis: Lun 06 Apr 2009 09:06:24    Titlul subiectului: 109087

Este cineva de la BOTOSANI pe acest forum?
contact:marial_alex@yahoo.ro
ID:marial_alex

Cine ma poate ajuta? In special cine sta la IASI mar putea ajuta:
Am nevoie de la autocarele LYK o poza cu EMBLEMA lor aia care scrie LYK
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipika



Data înscrierii: 18/Feb/2009
Ultima vizita: 27/Mar/2010
Mesaje: 42
Locație: Ploiesti ( Mihai Bravu )

MesajTrimis: Lun 27 Apr 2009 12:17:07    Titlul subiectului: 110131

Buna la toti ! Ma numesc Constantinescu Ciprian si sunt antepenultimul cel mai mic de aici, avand 12 ani. Imi plac tramvaiele (merg mereu cu 101) si calatoresc la scoala cu traseul 5, foarte aglomerat. Locuiesc in cartierul Mihai Bravu din Ploiesti si ma gasiti la adresa de mail cipik97#gmail.com dar si la adresa de mess cipi97_SSDR.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Antoniu



Data înscrierii: 29/Apr/2009
Ultima vizita: 31/Ian/2011
Mesaje: 9
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 29 Apr 2009 09:45:27    Titlul subiectului: 110225

Salut pe toata lumea, sunt cercetator istoric - domeniul aeronautic - in cercetarile efectuate in timp, in afara de avioane am gasit si fotografii cu tramvae, autobuze, dar si fotografii aeriene facute deasupra Bucurestiului si a altor localitati din tara.
Doresc sa contribui si eu cu fotografiile, informatii pe care le detin.
Rog moderatorii sa ma informeze cum procedez sa plasez fotografiile pe forum. Va propun sa fac un topic separat cu fotografiile mele deoarece sunt multe, deasemeni unde-l plasez.
Am 6 titluri publicate, ce trateaza istoria Aeronauticii Romane si am ceva experienta. Cred ca ar trebuii sa ia cineva taurul de coarne si sa incropeasca enciclopedii tematice pe tema transportului in comun urban.
Problema ramane deschisa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AlexCitelis 5399



Data înscrierii: 27/Mai/2009
Ultima vizita: 21/Apr/2012
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 27 Mai 2009 21:24:22    Titlul subiectului: 111604

Salut tutror de pe forumul TramClub!
Ma numesc Alex ,am 14 ani,sunt din Bucuresti ,cred ca sunt printre cei mai tineri de pe forum.Hobby-ul meu este transportul in comun pe care il'detin' inca de la 6 ani,iar mijlocul meu de transport preferat este troleibuzul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 5 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community