Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Accidente/Incidente implicand vehicule de transport local
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zzz



Data înscrierii: 26/Aug/2007
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 913
Locație: Bacau

MesajTrimis: Joi 12 Iun 2008 12:31:21    Titlul subiectului: 94441

Daca tot se "despica firul in patru" as avea si eu o intrebare: Cu ce viteza circulau cele doua autobuze implicate in accidente? Intreb pentru ca in cazul care soferii au depasit viteza legala atunci mi se pare normal sa li se faca dosar penal
Daca ne referim la primul accident care s-a produs din cauza soferului care i s-ar fi facut rau sau a adormit aici problema dosarului penal este discutabila: daca a adormit e problema soferului si i se face dosar penal, dar daca i s-a facut rau si se stia cu probleme de sanatate si conducerea stia de acest lucru de vina e si aceasta.
Oricum daca s-a depasit viteza legala soferii risca dosar penal doar pentru ca au avut ghinionul intamplarii acestor accidente (de care ei nu au nici o vina).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paul_bv



Data înscrierii: 20/Iul/2007
Ultima vizita: 22/Iul/2009
Mesaje: 62
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 07 Iul 2008 22:07:16    Titlul subiectului: 95458

MAN-ul articulat #689 a revenit in circulatie. L-am vazut azi pe linia 1.
Aici a fost vorba de un geam si un caciuc spart. Bineinteles ca s-a rezolvat.
MAN-ul #703 e destul de grav avariat si nu cred ca va iesi la traseu atat de repede, din pacate. Ce se mai aude de soferi? Stie cineva?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baverescu



Data înscrierii: 29/Iun/2008
Ultima vizita: 21/Mai/2020
Mesaje: 232
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 09 Iul 2008 18:58:05    Titlul subiectului: htrhth 95540

Troleibuzele pot merge cu viteză dacă drumul e bun cum e acum. Nu știu totuși ce s-ar întâmpla să sară captatorii când are 50 km/h. Am văzut în 2007 un mic accident în care troleul FBW a intrat în bordură destul de rău din câte am observat la fața locului (întâmplător treceam prin zonă).
Un accident foarte grav am văzut foarte demult în 1992 când un trolleibuz DAC (pe vremea aia) a intrat (la complexul mare) într-un chioșc de ziare și a luat foc.
Referitor la unele accidente care se pot întâmpla cu mijloacele de transport, î-mi aduc aminte că în 1997 mergeam cu un DAC 112 alb și înainte de statia de la Parc, capacul de la motor din dreptul ușii din mijloc s-a desfăcut și s-a întors la 90 de grade. În mașină nu erau decât vreo 2 oameni. Am mers așa până la Livadă.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
George_Catalin



Data înscrierii: 29/Mai/2007
Ultima vizita: 01/Ian/2017
Mesaje: 382
Locație: Ploiesti (Vest); Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Iul 2008 22:36:54    Titlul subiectului: 95704

In iarna eram primul calator de pe scara la usa 1 al MAN-ului 700 de pe traseul 22 care venea dinspre Bartolomeu. M-am urcat de la Statia Morii iar dupa 2-3 statii acolo cand sa intre in bulevardul IULIU MANIU soferul s-a asigurat din stanga, s-a bagat in intersectie cu vreo 20-25km/h si a tamponat grav un Opel break aflat si el la intrarea in intersectie asigurandu-se. In momentul impactului mi-a cazut din mana si telefonul si harta si m-am lovit la mana. Mentionez ca soferul, de cand m-am urcat si pana la accident asculta manele, in special Denisa si Guta, la un volum destul de maricel, daca nu avea cabina, maneliza tot autobuzul Evil or Very Mad Primul lucru care l-am facut cand a deschis usa a fost : "Na, bre, sa mai asculti manele, mai asculta manele" Soferul foarte speriat, luat prin surprindere acest accident. Calatori au coborat, s-au uitat si au plecat dar nu inainte de a intreba cum fac cu biletele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
paul_bv



Data înscrierii: 20/Iul/2007
Ultima vizita: 22/Iul/2009
Mesaje: 62
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 14 Iul 2008 00:37:38    Titlul subiectului: 95802

Astazi s-a defectat #68. Acesta a fost tractat din zona Faget de catre T2 (masina de interventie a RAT Brasov). Din pacate tot mai multe troleibuze se strica... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Baverescu



Data înscrierii: 29/Iun/2008
Ultima vizita: 21/Mai/2020
Mesaje: 232
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 23 Aug 2008 12:19:25    Titlul subiectului: 97319

Azi la ora 13 și 15 min am văzut un MAZ galben tractat de un camion de interventie apartinând RAT. Să considerăm că deja au început și acestea să ne lase?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tubus



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 58
Locație: Brasov; Germania

MesajTrimis: Sâm 30 Mai 2009 17:49:44    Titlul subiectului: 111747

Ieri la ora 12:50 a fost bagat MAN-ul #711 intr-o hala din Garajul Triaj. E lovit in fata dreapta. Stie cineva ce a patit?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Sâm 30 Mai 2009 20:08:16    Titlul subiectului: 111753

Fiind in 15b si intorcandu-ma spre Livada Postei, soferul a fost sunat de un coleg care i-a spus ca un autobuz a fost lovit chiar atunci cand incerca sa iasa din garaj si ca era mare. S-ar putea sa fie vorba chiar despre 711... Ora este in concordanta, deoarece cam pe atunci se intoarce cursa de dimineata a lui 15b de la Avicola.
_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Asus



Data înscrierii: 31/Aug/2006
Ultima vizita: 26/Noi/2012
Mesaje: 197

MesajTrimis: Lun 14 Sep 2009 20:32:39    Titlul subiectului: 116848

Astazi in jurul orei 15 , troleibuzul 62 a fost implicat intr-un accident in intersectia de la Onix.
Accidentul a avut loc in momentul virarii la 90 grade (troleibuzul functionand pe generatorul de curent), de pe Grivitei pe 13 Decembrie, moment in care s-a acrosat cu un camion al Comprestului.
In urma impactului caminului i s-a spart rezervorul de motorina iar troleibuzul a ramas cu partea spate stanga lovita .
[ Breteaua dintre Grivitei spre 13 Decembie find inchisa din cauza transformarii intersectiei in sens giratoriu.]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Mar 15 Sep 2009 20:10:19    Titlul subiectului: 116926

Acum o luna am trecut si prin zona si am injurat de zor dupa ce am fost nevoit sa astept la intersectie multe cicluri de semafor (santier, indisciplina in trafic etc). Poate giratoriul va rezolva problema?
_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Mar 15 Sep 2009 23:04:53    Titlul subiectului: 116939

Cel putin la Calea Bucuresti cu Saturn si Poienelor a rezolvat-o... Nitel mai greu e la Str Lunga, unde trecerile de pietoni cam pun probleme. Poate cand s-o termina centura in partea aia sa fie traficul mai fluid.
_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Asus



Data înscrierii: 31/Aug/2006
Ultima vizita: 26/Noi/2012
Mesaje: 197

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 11:59:58    Titlul subiectului: 117007

O alta zi, un alt accident in miunata intersectie de la Onix.
Situatia identica cu accidentul de luni, doar protagonisti s-au schimbat: 813 si o Dacie.
In ritmul asta pana luni se va mai lovi inca un troleibuz, singura necunoscuta ramanand care dintre cele care au generatoare.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 13:04:24    Titlul subiectului: 117011

Vor sa distruga toate troleibuzele si nu stiu cum sa faca.
Se pare ca au gasit solutia. SENSUL GIRATORIU = Distrugatorul de troleibuze (2 troleibuze distruse intr-o saptamana, nici autogenul nu e atat de rapid)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Al3xFlo



Data înscrierii: 06/Iul/2008
Ultima vizita: 21/Dec/2012
Mesaje: 28
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 13:07:17    Titlul subiectului: 117012

Nu cred ca sensurile astea giratoare sunt o solutie deoarece unii soferi (nu doar cei de pe transportul in comun) nu stiu cu ce se manaca sensurile giratorii, habar nu stiu ce inseamana o incadrare pe banda de circulatie. Prea mare aglomeratia mai ales pentru linia 8 care vad ca jumate sunt autobuze, jumate troleibuze.
Mie mi se pare o prostie dar asta e primarul vrea sensuri giratorii, dupa ce-au schimbat semafoarele si au vopsit stalpii acuma de curand, bani aruncati pe fereastra....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ghita



Data înscrierii: 04/Feb/2009
Ultima vizita: 31/Dec/2010
Mesaje: 7
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 19:56:41    Titlul subiectului: 117038

Asus a scris:
O alta zi, un alt accident in miunata intersectie de la Onix.
Situatia identica cu accidentul de luni, doar protagonisti s-au schimbat: 813 si o Dacie.
Cunosti mai multe detalii? Este grav? Ma aflam intamplator in zona si am auzit bubuitura, dar nu am reusit sa vad ce s-a intamplat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 20:27:10    Titlul subiectului: 117039

Sper ca n-au fost victime. Fiarele se repara, mai ales troleul. Ce e o \dacie fata de un troleu?! Acum 40 de ani, in cateva zile au fost doua pocneli intre trolee si acelasi stalp din fata DSAPC (pentru tinerii brasoveni, DSAPC = Proiect Brasov) si in afara de noi, aia din mahala, nu si-a batut capul nimeni.
Era o vreme cand nu se gaseau soferi de troleibuz si ii calificau mai repede decat zburau MiG-urile de atunci si greseau cu mare frecventa.

_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Asus



Data înscrierii: 31/Aug/2006
Ultima vizita: 26/Noi/2012
Mesaje: 197

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 20:29:25    Titlul subiectului: 117040

Tot ce stiu este ca Dacia a fost zgariata aproape toata lungimea ei. Stricaciunile troleibuzului realizate in urma impactului nu le cunosc.In urma accidentului 813 nu a mai iesit pe nici o linie astazi.
Atat accidentul de azi cat si cel de luni nu au fost din vina soferilor RATBv !!!\

Vina pentru haosul creat in sensul giratoriu de la onix apartine in atat primariei Bv, care vine cu idei demne de topul idioteiniei cat si al Politiei Rutiere care nu se afla la munca in zonele fierbinti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihaiatanasie



Data înscrierii: 02/Noi/2008
Ultima vizita: 10/Ian/2017
Mesaje: 373
Locație: Rosiorii de Vede

MesajTrimis: Joi 17 Sep 2009 22:08:29    Titlul subiectului: 117046

Nu sunt in Brasov acum, dar am circulat destul prin orasul meu natal ca sa stiu cum era si cum e. Dupa parerea mea, tot Politia e mai vinovata decat primarul, doar n-o sa-l pui pe Scripcaru sa dirijeze traficul.
Pe vremuri, la Ceasu Rau (stiti ce-i aia?) era un borcan cu un castravete ... pardon, un militian in el, zau daca era rau. Niciodata cat sedea militianul in intersectie nu se intamplau belele, dar cand nu era el acolo, da.
De remarcat ca tovarasu militian manipula din borcan semaforul in intersectia cu cinci ramuri (Mihai Viteazu, strada mea, 13 Decembrie, Karl Marx, in doua directii si Castanilor. Cum era conceput semaforul nu stiu, dar era eficient.
By the way ... in vremea aia, pe la actualul Onix trecea trenul ...

_________________
Mihai
http://constructorideavioane.blogspot.ro/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Walter4041



Data înscrierii: 15/Mar/2009
Ultima vizita: 06/Aug/2011
Mesaje: 24
Locație: Innsbruck (Austria)

MesajTrimis: Vin 09 Oct 2009 21:42:48    Titlul subiectului: 118254

Asus a scris:
... doar protagonisti s-au schimbat: 813 si o Dacie.
In ritmul asta pana luni se va mai lovi inca un troleibuz, singura necunoscuta ramanand care dintre cele care au generatoare.
I think #813 is a Gräf&Stift (former Innsbruck), isn't it?
Has the car heavy damages?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Asus



Data înscrierii: 31/Aug/2006
Ultima vizita: 26/Noi/2012
Mesaje: 197

MesajTrimis: Lun 12 Oct 2009 21:56:15    Titlul subiectului: 118338

After 2/3 days it came back to work in good shape.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Asus



Data înscrierii: 31/Aug/2006
Ultima vizita: 26/Noi/2012
Mesaje: 197

MesajTrimis: Dum 07 Mar 2010 21:41:47    Titlul subiectului: 124364

Vineri, 05.03.2010, intr-o jumatate de ora a nins cat intr-o zi intreaga, traficul devenind unul de cosmar. Utilajele de dezapezire au intervenit dupa ora 18.30. (probabil ca cei responsabili nu au scos capul de geam afara sa vada ce zapada s-a depus)
La ora 17.30 in Valea Cetatii, la jumatatea distantei de la capat pana la prima statie, troleibuzul 69, in incercarea de a evita o coliziune, a franat insa nu a reusit sa se opreasca decat dupa 80 m derapand in felul urmator:

http://www.youtube.com/watch?v=p1Z78QAPg0M
http://www.youtube.com/watch?v=_skFgf712Fg

Circulatia a fost blocata pana cand cu ajutorul celorlalti soferi RATBv si al proprietarilor de masini avariate usor, troleibuzull a fost indreptat. Cu toate ca au fost informati, nu au venit la fata locului nici politia, nici cei de la dezapezire ci doar cei de la intervenitia RAT, dar tarziu, dupa ce troleibuzul a fost indreptat.
Troleibuzul nu a suferit nici un fel de avarie in urma acestui incident, astazi circuland pe linia 30.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
trollino



Data înscrierii: 20/Feb/2010
Ultima vizita: 28/Dec/2018
Mesaje: 277
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 25 Apr 2010 20:53:02    Titlul subiectului: 126245

Iata si un incident petrecut joi 22.04 pe B-dul Garii-Harmanului, Vetterul 206 blocand intersectia. Retea bine intretinuta, vehicule ingrijite, sfoara rupta de pe captator... Crying or Very sad


206.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  130.03 kb
 Vizualizat:  de 20884 ori

206.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 01 Iul 2010 20:56:34    Titlul subiectului: 129280

Oare autobuzul asta este blestemat?!? Conform celor spuse in articol, ACELASI autobuz ar mai fi fost implicat intr-un accident similar!

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Brasov-_Un_autobuz_s-a_rasturnat_pe_drumul_spre_Poiana_Brasov_0_290371365.html

"Un autobuz s-a răsturnat pe drumul spre Poiana Brașov (UPDATE)

Cristina Nica, Teodora Nicolae

1 iul 2010

Autobuzul s-a răsturnat în râpa de la marginea drumului. Foto: Stelian Grăjdan

Accidentul s-a produs în urmă cu câteva minute pe drumul către Poiana Brașov.

Un autobuz s-a răsturnat în apropiere de zona cunoscută sub denumirea de Poiana Mică.

Mai multe echipaje de intervenție au ajuns la locul accidentului.

Update ora 15. 50

În autobuzul care se îndrepta către Poiana Brașov se aflau patru pasageri în momentul producerii accidentului.

Șoferul autobuzului a încercat să evite o mașină, intrată în depășire pe contrasens, iar autovehiculul de transport în comun s-a răsturnat în râpa de la marginea drumului.

Două persoane au ajuns la spital cu mai multe leziuni, iar ceilalți doi pasageri au primit îngrijiri la fața locului.

Update, ora 16.15

O cursă de Poiana Brașov a fost implicată într-un grav accident rutier, astăzi, la orele prânzului. În autobuzul care urca spre stațiune se aflau patru pasageri. Șoferul autovehiculului de transport în comun a încercat să evite un autoturism, angajat într-o depășire periculoasă. Autobuzul s-a răsturnat în șanțul de câțiva metri de la marginea drumului.

"Am tras dreapta de volan și autobuzul s-a lăsat ușor în jos și cu asta basta. Eu nu am avut nimic, câțiva pasageri au primit îngrijiri medicale. Lucrez din '74 la RAT Brașov și nu am avut avut accidente până acum", a spus Băbuș Vasile, șoferul autobuzului.

Doi pasageri au ajuns la spital, dintre care unul cu răni grave la cap.

„A fost un șoc pentru mine. Am scăpat ușor totuși, doar cu câteva zgârieturi. Nu-mi amintesc decât că autobuzul a oscilat stânga-dreapta și s-a răsturnat în șanț", a spus Daniela, una dintre pasagerele autonuzului.

Potrivit reprezentanților RAT, autobuzul cu pricina a mai fost implicat într-un accident similar, tot pe drumul de Poiană.

"Șoferul autobuzului a încercat să evite un autovehicul care cobora din Poiana Brașov, a tras spre dreapta de volan, a prins un pic de iarbă și a intrat în șanț. Independent de ancheta Poliției Rutiere, RAT Brașov va desfășura o anchetă administrativă, pentru a se lămuri exact modul în care s-a produs acest accident și cine este vinovat", a spus Silviu Ștefan, purtător de cuvânt al RAT Brașov."
"



1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  39.4 kb
 Vizualizat:  de 20549 ori

1.jpg



2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  36.57 kb
 Vizualizat:  de 20549 ori

2.jpg



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 17 Sep 2010 12:58:07    Titlul subiectului: 133526

Un alt accident nefericit...

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/brasov-circulatie_blocata_brasov-autobuz_brasov-rat_brasov_0_337166584.html

"Circulație îngreunată în centrul Brașovului. Un autobuz s-a pus de-a curmezisul, pe două benzi

Un autobuz s-a defectat chiar în dreptul clădirii Modaom, din centrul Brașovului. Șoferul acestuia nu a mai reușit să tragă pe margine decât partea din față a acestuia, spatele rămânând pe prima și jumătate din cea de-a doua bandă.


Astfel, mașinile de pe trei benzi au fost nevoite să intre pe o bandă și jumătate pentru a trece de acea zonă și circulația a fost aproape paralizată în zonă.

Ambuteiajul a fost produs de faptul că autobuzului i s-a rupt un cap de bară și nu a mai putut fi mișcat din loc.

„Din cauza blocajului în trafic și mașina de intervenție a ajuns foarte greu la autobuz. Nu a fost nici un pericol pentru pietoni și nu au existat victime sau pagube în urma incidentului", spune Silviu Ștefan, purtător de cuvânt al RAT Brașov.

Călătorii au mers pe jos până la prima stație."



1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  29.6 kb
 Vizualizat:  de 20209 ori

1.jpg



2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  29.24 kb
 Vizualizat:  de 20209 ori

2.jpg



3.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  22.68 kb
 Vizualizat:  de 20209 ori

3.jpg



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Vin 17 Sep 2010 16:23:52    Titlul subiectului: 133537

Nu s-a intamplat nimic, 0 pagube, 0 victime.

745 circula bine mersi pe linia 5, nu are nici o defectiune. Ura!

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community