Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Prelungirea liniilor 102 si 104 pana la CORA Pantelimon

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Trasee, rute si harti din Bucuresti
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Lun 23 Noi 2009 23:43:57    Titlul subiectului: 120501

In cursul zilei de azi am aflat ca liniile 102 si 104 vor fi prelungite pana la Granitul.
Iata ce am gasit pe internet.

Citat:
București: Șoseaua Vergului va avea transport în comun

În urma solicitării ziarului „Adevărul de Seară“, directorul Regiei Autonome de Transport în Comun (RATB), Gheorghe Aron, a promis că începând de sâmbătă, linia de autobuze 102 va trece pe Șoseaua Vergului, până la terminalul Granitul SA. În plus, pe Șoseaua Pantelimon, autobuzul 104 va circula până la același terminal.

Astfel, autobuzul 102 va traversa toată Șoseaua Vergului, arteră pe care de ani buni nu circulă niciun mijloc de transport în comun. „În urma solicitărilor dumneavoastră și ale locuitorilor din această zonă, am analizat situația împreună cu cei de la Primărie și am decis să facem câteva modificări de traseu.
La sfârșitul acestei săptămâni vom amenaja stațiile de autobuz de pe Șoseaua Vergului. Pe acolo, de sâmbătă, va trece autobuzul 102 care va avea capătul la Granitul, aproape de hipermarketul Cora Pantelimon“, a declarat Aron pentru „Adevărul de Seară“.


http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti/Bucuresti-_Soseaua_Vergului_va_avea_transport_in_comun_0_158384376.html

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 07:59:22    Titlul subiectului: 120505

Probema este urmatoarea. Unde mai incap autobuzele la terminalul de la Granitul SA (actuala CORA Pantelimon) ? Si asa sunt destul de multe linii de autobuz (ce este drept majoritatea preoarasenesti), dar cu multe masini care stationeaza. Plus ca acolo mai sunt si destule microbuze care maresc aglomeratia. Cine merge la Stadionul National sau la Costin Georgian, capetele de linie ale lui 104 respectiv 102 poate sa vada cum stationeaza uneori si cate 6 autobuze la terminalele respective. Chiar asa Sos. Vergului genereaza multi calatori incat sa fie necesara prelungirea ambelor linii de autobuz ? Majoritatea calatorilor merg pe la iesirea din spate a magazinului CORA Pantelimon, si dupa cateva minute de mers pe jos ajung in statia de metrou de la Republica.
Deocamdata nu am vazut nimic pe site-ul RATB-ului.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 11:25:28    Titlul subiectului: 120514

Din cate am inteles, pe Sos. Vergului s-ar afla si un spital, presupun ca este o alta iesire de la spitalul Sf.Pantelimon. Eu merg zilnic cu 253 Intre Titan si Fundeni si am Observat ca multa lume se urca la Costin Georgian si coboara la Pantelimon, ducandu-se catre trecerea de pietoni pentru a lua tramvaiul.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
kristu



Data înscrierii: 01/Iun/2009
Ultima vizita: 13/Apr/2019
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 12:32:11    Titlul subiectului: ... 120515

CRAZY BOY a scris:
Din cate am inteles, pe Sos. Vergului s-ar afla si un spital, presupun ca este o alta iesire de la spitalul Sf.Pantelimon. Eu merg zilnic cu 253 Intre Titan si Fundeni si am Observat ca multa lume se urca la Costin Georgian si coboara la Pantelimon, ducandu-se catre trecerea de pietoni pentru a lua tramvaiul.

Este de vorba de Spitalul Malaxa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 19:57:13    Titlul subiectului: 120529

O miscare inteligenta in sfarsit. Situatia de pe 253 se repeta si pe 104, in momentul de fata majoritatea calatorilor care coboara la Pierre de Coubertin fac transbordarea la 14/46/55 sa mearga inspre Granitul. Cu ocazia asta, si tramvaiele vor fi ceva mai goale.

Cat despre 102, aici e o mica problema din cauza traseului foarte lung chiar si fara prelungirea asta. Oricum, sunt curios de unde vor mai scoate autobazele inca 4-5 ture suplimentare pentru mentinerea aceluiasi interval de succedare.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 20:03:45    Titlul subiectului: 120531

Nu cred neaparat ca mai trebuiesc scoase masini. Si asa la capat de linie sunt tot timpu cate 3-4 masini.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 20:12:49    Titlul subiectului: 120532

Totusi cum il duc pe 104 care are actualul capat de linie la Stadionul National pe Sos. Vergului-Granitul ?
Sau doar pe 102 il prelungesc de la Costin Georgian pe Sos. Vergului iar pe 104 de la Stad. National il prelungesc direct pe Sos. Pantelimon pana la Granitul SA ? Sau il duc pe 104 pe ruta Sos. Pantelimon, apoi B-dul Chisinau, B-dul Basarabiei si apoi Sos. Vergului pana la Granitu ? In acest din urma caz, 104 va traversa niste "zone fierbinti" cu blocaje in trafic la orele de varf, la intersectia dintre B-dul Chisinau si Sos. Pantelimon si apoi la intersectia dintre B-dul Basarabia cu Sos. Morarilor si Sos. Vergului crescand timpul de parcurs.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 20:16:49    Titlul subiectului: 120533

Din cate am inteles eu 104 va fi prelungit direct prin Sos.Pantelimon.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Visan_alex



Data înscrierii: 17/Iul/2007
Ultima vizita: 28/Ian/2024
Mesaje: 14
Locație: Voluntari

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 20:30:12    Titlul subiectului: 120535

Parerea mea:
102 - Costin Georgian via Sos Vergului pana la Granitul
104 - Stad National via Sos Pantelimon pana la Granitul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 21:01:40    Titlul subiectului: 120536

Iata cum ar arata o reprezentare grafica cu prelungirea traseelor liniilor 102 si 104.
Prelungirea traseului lui 102 este reprezentata cu albastru inchis, si va fi pe ruta Sos. Vergului-Granitul SA.
Prelungirea traseului lui 104 este reprezentata cu linie rosie si va avea ruta Str. Piere de Coubertin-Sos. Pantelimon-Granitu SA.



Trasee noi 102 si 104.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  68.12 kb
 Vizualizat:  de 30601 ori

Trasee noi 102 si 104.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
herminedirt



Data înscrierii: 28/Noi/2008
Ultima vizita: 05/Mai/2013
Mesaje: 254
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Noi 2009 21:40:40    Titlul subiectului: 120538

Nu mi se pare deloc inspirata prelungirea lui 102. Si asa este o linie lunga, supra-aglomerata, cu multe vehicule pe traseu si o ruta dificila. Prelungirea traseului nu face decat sa accentueze toate aceste aspecte.

Cat despre trecerea lui 104 de pe Vatra Luminoasa pe Soseaua Pantelimon... sunt curios cum vor primi cei care locuiesc pe Vatra Luminoasa aceasta veste... la ce interval au 86 si 90.

Cred sincer ca RATB-ul are unele probleme de alegere a prioritatilor.

_________________
http://www.no3.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 25 Noi 2009 08:37:53    Titlul subiectului: 120543

Pai 104 va circula tot pe Vatra Luminoasa ca si inainte, numai ca in loc sa faca dreapta pe str. Pierre de Coubertin spre Stadionul National va face stanga pe aceeasi strada inspre Sos. Pantelimon. Intr-adevar pe Sos. Pantelimon dimineata este aglomeratie de la CORA Pantelimon (Granitu SA) pana Piata Delfinului si mai sus pana inspre B-dul Ferdinand. Mai ales la intersectia cu Sos. Morarilor si cea de la Socului cu B-dul CHisinau este nebunie si se lasa cu blocaje datorita soferilor care nu respecta principiul centrului liber al intersectiilor. Dupa masa aglomeratia se muta pe celalalt sens.
Probabil cum spunea si userul crazy_boy cei de la RATB incearca sa degreveze tramvaiele de pe Sos. Pantelimon de aglomeratie, o parte din calatori sa fie preluati de 104 si 102. Insa in conditii de aglomeratie pe Sos. Pantelimon tramvaiele se descurca un pic mai bine, chiar daca nu au cale de rulare separata de trafic, decat autobuzele liniilor 101, 330, 335 care le vad adeseori blocate in trafic intre Electroaparataj si Socului.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Joi 26 Noi 2009 21:01:11    Titlul subiectului: 120604

Stirea oficiala cu privire la prelungirea liniilor 102 si 104:

Citat:
Incepand din data de 28.11.2009, liniile 102 si 104 vor functiona pe trasee prelungite, pana la Cora Pantelimon
Joi, 26 Noiembrie 2009

Ca urmare a numeroaselor solicitari primite din partea calatorilor, incepand cu data de 28.11.2009, liniile 102 si 104 vor functiona pe trasee prelungite, astfel:

Autobuzele liniei 102 vor circula pe un traseu prelungit de la cap linie ''Bd. Basarabia'', pe Str. Lucretiu Patrascanu, Sos. Vergului, Sos. Pantelimon, pana in incinta hipermarketului Cora, cu intoarcere pe Sos. Dudesti-Pantelimon, Sos. Garii Catelu, Sos. Pantelimon, Sos. Vergului, Bd. Basarabia, Bd. Nicolae Grigorescu, apoi traseul actual.

Autobuzele liniei 104 vor circula pe un traseu prelungit de la intersectia Str. Vatra Luminoasa/Bd. Pierre de Coubertin, pe Bd. Pierre de Coubertin, Sos. Pantelimon, pana in incinta hipermarketului Cora, cu intoarcere pe Sos. Dudesti-Pantelimon, Sos. Garii Catelu, Sos. Pantelimon, Bd. Pierre de Coubertin, apoi traseul actual.


http://www.ratb.ro/index.php?page=stire&id_stire=318

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 04 Dec 2009 22:10:19    Titlul subiectului: 120896

Postez si eu o reprezentare schematica cu amplasamentul terminalului liniilor 102 si 104 de la CORA Pantelimon. In figura cu linie rosie este reprezentat traseul comun al liniilor 102 si 104 in zona CORA. Cu linie albastru deschis este reprezentata inceputul traseului lui 102 pe Sos. Vergului, cu linie galbena inceputul traseului lui 104 pe Sos. Pantelimon (o sa tratez separat cele doua portiuni ale traseelor lui 102 si 104 in alte postari). Ieri si azi am fost la CORA. Terminalul este destul de mic pentru numarul de autobuze, si ieri si azi erau mai mult de 10 autobuze trase in terminal. Cu 104 am fost ieri pana la Vatra Luminoasa. Masina a mers bine intre Cora si Vatra Luminoasa. Statiile lui 104 sunt amplasate in felul urmator:
1-Granitu situata vis-a-vis de statia tramvailor (sens spre Socului);
2-Spitalul Sf. Pantelimon, situata vis-a-vis de intrarea in spital (sensul spre Socului);
3-Morarilor situata dupa intersectie pe ambele sensuri;
4-Socului-pe sensul spre Vatra Luminoasa comun cu liniile 101, 330 si 335 langa MegaImage, pe celalalt sens dupa intersectia cu B-dul Chisinau in dreptul BRD-ului;
5-Sos. Iancului, chiar la inceputul bulevardului Pierre de Coubertin, vis-a-vis de McDonalds-ul de la Electroaparataj. Pe celalalt sens statie comuna cu liniile 101, 330 si 335. De fapt distanta dintre aceasta statie si statia cu numele Pierre de Coubertin este foarte mica.

Pe noul tronson 104 este destul de gol, multa luma inca nu s-a invatat cu el probabil. Din pacate acceasi problema cu masinile parcate. Ei practic au pus o tablita cu numele statiei pe stalp, dar masinile parcate nu le-au matrasit de acolo, ma refer in special aici la statiile de pe soseaua Pantelimon, asa ca cei care il asteapta pe 104 trebuie sa faca slalom printre masinile parcate.

Pe Sos. Vergului 102, are statii mai putine. La inceputul Sos. Vergului face statie imediat dupa rond (vezi figura) cu numele "Granitu".
Urmatoarea statie este Spitalul Malaxa, chiar in dreptul iesirii de la spital.
Din pacate la intersectia cu Sos. Morarilor/B-dul Basarabia incep problemele. Am stat azi dupa masa mai bine de 10 minute pana sa trec de intersectie. Motivul unul foarte simplu, semaforul tine foarte putin, cam 15 secunde !!! Probabil fusese conceput pentru traficul de pe vremea cand bunica mea era mai tanara. Acum insa sunt multi care vin de pe Vergului si multi care vin de pe Sos. Morarilor. Poate ar trebui sa reconfigureze intersectia in zona si sa faca un mare sens giratoriu, mai ales ca este si un mare spatiu viran acolo. In configuratia actuala Sos. Vergului da intai in Sos. Morarilor si apoi dupa 50 de metri in B-dul Basarabia. Cu 102 deja lumea s-a invatat, dupa masa autobuzele care mergeau pe Vergului inspre CORA erau pline, invers erau destul de goale. Cand vin de la CORA pe Vergului autobuzele linei 102 nu o mai iau pe linia troleibuzelor pe str. Lucretiu Patrascanu (numai cand merg inspre CORA vin pe aici), ci fac dreapta pe B-dul Basarabia unde fac statie chiar dupa intersectia mare, si apoi fac stanga pe Nicolae Grigorescu.



Terminal 102 si 104.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  95.56 kb
 Vizualizat:  de 29845 ori

Terminal 102 si 104.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Vin 04 Dec 2009 22:22:52    Titlul subiectului: 120898

Acel teren viran este propietate privata.Pe acolo trecea inainte sina de tren care venea de la Republica.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009 20:40:12    Titlul subiectului: 121280

Din pacate astazi s-a vazut dezavantajul major al prelungirii celor doua linii la CORA Pantelimon. O data cu blocarea intersectiei de la Morarilor, de la Spitalul Sf. Pantelimon pana la intersectia blocata erau prinse in coloana 5 autobuze de pe linia 104. Din cauza asta timpul de asteptare a crescut, in statiile de dupa Morarilor se adunase deja multa lume. Eu am mers pe jos pana la Vatra Luminoasa (intersectia cu Pierre de Coubertin) si abia atunci m-au ajuns autopbuzele. Intai a venit un "trenulet" de 3 autobuze si peste cateva minute inca doua autobuze, unul dupa altul.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009 23:01:24    Titlul subiectului: 121291

guest a scris:
Din pacate astazi s-a vazut dezavantajul major al prelungirii celor doua linii la CORA Pantelimon. O data cu blocarea intersectiei de la Morarilor...

Problema este pusa gresit din start. O linie se prelungeste nu in functie de cate intersectii sunt blocate in mod intamplator. Asa pot spune si eu tot azi de linia 21 care era blocata la Fundeni / Colentina. Daca linia 21 nu s-ar fi prelungit pana la Europa si intorcea la Obor, nu mai prindea blocajul de la Fundeni.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Dec 2009 23:04:30    Titlul subiectului: 121293

Intersectia mentionata de mine mai sus nu se blocheaza doar la prima ninsoare, de obicei sunt probleme aici, precum si la Socului.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Dec 2009 08:28:29    Titlul subiectului: 121306

Ai dreptate, stiu intersectia pe dinafara.( Fundeni / Pantelimon) Acolo Ceausescu vroia un pasaj cu statie de metrou dedesubtul pasajului ( ceva gen Victoria) dar nu tine din cauza solului. Din cauza acelei intersectii a cazut si M 3 prin Pantelimon
Poate gasesc ceva rezolvare la nivelul tehnologiei anului 2010.
La Socului nu am prins ambuteiaj niciodata. Poate vrei sa spui ca se circula greu, dar blocaj total de trafic n-a fost niciodata. Cel putin cand trec eu pe acolo, si o fac destul de des, vreo cativa zeci de ani chiar zilnic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Dec 2009 08:35:31    Titlul subiectului: 121307

Da, Socului este aglomerata, acolo este si un fel de sens giratoriu, poate sa fie un motiv pentru care nu se blocheaza de tot circulatia. In general 104 merge bine intre CORA Pantelimon si Vatra Luminoasa, daca nu sunt probleme cu ambuteiajele la intersectia de la Morarilor. Chiar mai bine decat linia 102, desi are o portiune de traseu mai lunga. Sunt curios cate tururi au bagat in plus pe 102 si 104.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2010 19:50:56    Titlul subiectului: 122342

Lumea se pare ca s-a obisnuit cu linia 104. Astazi cand am mers la CORA Granitul, l-am luat pe 104 din statia Pierre de Coubertin. Si spre surprinderea mea autobuzul a venit arhiplin. Foarte putini calatori au mers pana la capat, multi dintre ei au coborat in statiile bulevardul Chisinau, Morarilor, Spitalul Sf. pantelimon si Granitul. Intr-adevar se pare ca 104 mai ajuta tramvaiele de pe Sos. Pantelimon in orele de varf, cum a fost in cazul zilei de azi. Cand mergea doar pana la Stadionul National, majoritatea calatorilor care coborau din 104 se duceau la tramvaie ca sa continue calatoria pe Sos. Pantelimon inspre Granitul. Asa nu mai trebuie sa schimbe doua mijloace de transport.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
folkfan



Data înscrierii: 29/Ian/2010
Ultima vizita: 14/Iun/2022
Mesaje: 634
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 29 Ian 2010 12:21:27    Titlul subiectului: 122865

Prelungirea celor doua linii este una din cele mai bune idei. Nu reprezinta solutii suspendarea sau mutarea liniilor RATB doar pentru ca este aglomeratie. Trebuie "rezolvata" sursa aglomeratiei, in loc sa ne ferim de ea.
_________________
Andrei Ionel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
George85



Data înscrierii: 01/Sep/2009
Ultima vizita: 18/Noi/2011
Mesaje: 119
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 02 Oct 2010 19:45:12    Titlul subiectului: 134293

Mi se pare utila aceasta prelungire a liniilor 102 si 104, acum autobuzele liniei 104 sunt pline, in cartierul Pantelimon, la orele de varf. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Trasee, rute si harti din Bucuresti Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community