Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Sa ne cunoastem
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
silviumateescu89



Data înscrierii: 09/Dec/2007
Ultima vizita: 31/Dec/2015
Mesaje: 3
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 17 Iun 2009 20:31:39    Titlul subiectului: 112537

Salutare tuturor numele meu este Silviu Mateescu, am 19 ani si principala mea pasiune sunt autobuzele, in special cele articulate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
petro burgener



Data înscrierii: 10/Iul/2009
Ultima vizita: 21/Mar/2024
Mesaje: 27
Locație: Bucuresti 3

MesajTrimis: Vin 10 Iul 2009 22:00:59    Titlul subiectului: 113794

Buna ziua tuturor.Numele meu este Laurian Silviu Simionovici si sunt nascut in anul 1964 in Bucuresti,unde locuiesc si in prezent.Avand o pasiune comuna,voi contribui cu informatii mai ales din perioada dinainte de 1990 deoarece pot veni cu diverse completari despre transportul in comun din acele vremuri.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipika



Data înscrierii: 18/Feb/2009
Ultima vizita: 27/Mar/2010
Mesaje: 42
Locație: Ploiesti ( Mihai Bravu )

MesajTrimis: Vin 17 Iul 2009 13:04:48    Titlul subiectului: 114191

Salut, forum Tram Club! Deoarece nu am dat multe informatii despre mine, am sa le ofer aici detailat:
    Nume: Constantinescu
    Prenume: Ciprian Sorin
    Hobby-uri: timbre, transport in comun, monede si bancnote, istoria antica si contemporana
    Locatie: Ploiesti- Cartier Mihai Bravu (pe linia 5); Bucuresti- Cartier Dristor (pe liniile 19, 23, 27)

Mai multe despre mine: Pasiunea pentru tramvaie o am de mic copil(4 ani) de cand bunica ma plimba de la un cap la altul pe defunctul tramvai 104, dar uneori mai prindeam si 106. Totusi, am mostenit aceasta pasiune (!cred!) si de la matusa si unchiul mamei mele, amundoi vatmani pe traseele RATB (acum au iesit la pensie Sad ).
Ma puteti contacta la email: cipik97@gmail.com , dar si la adresa de messenger cipi97_SSDR .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
licu



Data înscrierii: 27/Iul/2009
Ultima vizita: 08/Iun/2022
Mesaje: 18
Locație: Bacau

MesajTrimis: Lun 27 Iul 2009 20:33:31    Titlul subiectului: 114595

Licu, 32 ani, Bacau, actualmente sofer cat B.
As vrea sa ma mai plimb cu un Roman 112.imi mai plac TV-urile si DAC-urile 11*.
Nu imi plac autobuzele actuale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rapidistu



Data înscrierii: 26/Iun/2009
Ultima vizita: 05/Mai/2015
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti 4

MesajTrimis: Lun 03 Aug 2009 08:52:28    Titlul subiectului: 114924

Ma numesc Pisti Marius Gheorghe, sunt ungur si am 65 de ani.
Eu ma consider roman pentru ca m-am nascut in Romania, Comuna Bailesti jud.Craiova.
Eu locuiesc in cartierul Giulesti si sunt un fan infocat al echipei Rapid Bucuresti, practic ca langa stadion locuiesc.
Meseria mea este de conductor de metrou pe 2 magistrale M1 si M3.
Practic aceasta meserie de 38 de ani si vreu sa o continui pana la capat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adelo_9149



Data înscrierii: 25/Aug/2009
Ultima vizita: 30/Mai/2023
Mesaje: 93
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 31 Aug 2009 19:56:02    Titlul subiectului: 116218

Ma numesc Parvu Rares Adrian si sunt din Braila, am stat aproximativ 6 luni sa studiez acest forum interesant , pana cand m-am hotarat sa ma inscriu pe el, la varsta mea de 25 de ani am o fetita pe nume Florentina si o sotie, pe Andreea Elena.
Pasiunea pentru transportul in comun o am de mic copil.

_________________
BR-16-YZU "Regina Parcului Braicar"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
RatUS



Data înscrierii: 23/Aug/2009
Ultima vizita: 20/Mar/2011
Mesaje: 2
Locație: Cluj

MesajTrimis: Mar 01 Sep 2009 21:50:34    Titlul subiectului: 116276

Numele meu este Claudiu si sunt din Cluj-Napoca'
Imi plac foarte mult autobuzele si troleibuzele si am hotarat sa ma inscriu pe acest forum
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Sven



Data înscrierii: 28/Sep/2009
Ultima vizita: 19/Noi/2009
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Sep 2009 22:31:09    Titlul subiectului: 117708

Ma numesc Puscoci Ion Tudor, am 20 de ani(nascut pe 10.01.1990) si sunt student in anul 2 la facultate. Iubesc tramvaiele, trolebuzele si autobuzele (Rocar de Simon in special), tocmai de aceea aflandu-ma si eu aici.
_________________
Viva Rocar de Simon!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CAZAN GEORGE



Data înscrierii: 25/Oct/2009
Ultima vizita: 12/Oct/2014
Mesaje: 19
Locație: Madrid (Spania)

MesajTrimis: Lun 26 Oct 2009 00:40:32    Titlul subiectului: Sa ne cunoastem 118965

Ma numesc Cazan George, locuiesc intr-o localitate aproape de Ploiesti si tomai am devenit membru al acestui club. Sunt nascut in 1982 si asa cum a mai observat un coleg, sunt atras in mod deosebit de mijloacele de transport in comun. Coincidenta sau nu si eu am crezut ca sunt singurul cu acest hobby deoarece nu am mai intalnit pe nimeni cu aceasta pasiune. Sunt oarecum incepator in ale calculatorului altfel as fi descoperit mai demult acest site si as fi putut posta o multime de poze. Sunt sofer profesionist si mergand prin tara am vazut multe vehicule puse in discutie aici. As dori sa umlem un gol din istoria transportului de calatori din Prahova deoarece cam totul se rezuma la RATP si cateva autobuze particulare.
Despre transportul judetean din anii 80, 90 si fosta SC TRANSPORT CALATORI PLOIESTI care administra Autogarile Ploiesti Sud si Nord nu gasesti nimic. Doar numerele catorva autobuze (genPHxxTCP) mai amintesc de acele vremuri. Poate putem rezolva ceva impreuna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mocanu88



Data înscrierii: 04/Apr/2009
Ultima vizita: 17/Aug/2011
Mesaje: 2
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 20 Dec 2009 18:47:20    Titlul subiectului: 121491

Salutare la toata lumea si SARBATORI FERICITE.
Ma numesc Mocanu Andrei, am 11 ani si stau in Braila. Imi plac la nebunie midibuzele si tramvaiele KT4D.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
logitech



Data înscrierii: 01/Dec/2009
Ultima vizita: 02/Oct/2017
Mesaje: 13
Locație: Bucuresti 3

MesajTrimis: Lun 28 Dec 2009 12:27:45    Titlul subiectului: 121764

In primul rand Sarbatori Fericite.
In al doilea rand ma numesc Cristian Toma, student in anul 3 la Cibernetica in ASE si sunt pasionat de metrou si de tot ce este pe langa el. Am studiat acest forum timp de aproape 3-4 luni fara a imi face cont. Felicitari tuturor celor care au depus efortul de a scrie in acest forum.
O zi buna.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
razvanamza



Data înscrierii: 22/Feb/2009
Ultima vizita: 09/Mar/2014
Mesaje: 19
Locație: Magurele (jud. IF)

MesajTrimis: Lun 28 Dec 2009 18:54:32    Titlul subiectului: 121769

Curios lucru, dar iata ca am uitat sa ma prezint. Numele meu este Razvan Amza. Am 23 de ani, si lucrez in Bucuresti la o firma micuta de calculatoare. Prin prisma serviciului, am ajuns sa cunosc relativ bine RATB-ul, si mi-am redescoperit placerea din copilarie: transportul in comun. M-am nascut la Ramnicu Sarat, in jud Buzau, unde am copilarit alaturi de 4 DAC-uri chinuite de gropile comunismului.
Nu-mi plac dubele, sunt mort dupa tramvaie..

_________________
Un transport civilizat se poate face doar cu calatori civilizati!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
unimog4x4



Data înscrierii: 19/Ian/2010
Ultima vizita: 19/Ian/2010
Mesaje: 2
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 15:19:44    Titlul subiectului: Caut sa cumpar un UNIMOG. Multumesc 122500

Ma numesc Iulian si sunt din Sibiu si va salut pe toti membrii acest-ui forum exceptional.
Dupa cum spuneam in titlu, pentru inceput am aceasta problema, caut de foarte mult timp sa cumpar un Mercedes Unimog.
Am detinut mai multe camioane, Rabe, Zil-uri 6x6 etc.
Dar acum vreau un Unimog.
Am auzit ca la o autobaza din Iasi ar fi 2 Unimog-uri, de vanzare.
Ele se afla intr-o hala si sunt descompletate. Atata stiu.
Daca ma puteti ajuta in acest sens, o sa fiu recunoscator.
Astept mesajele dumneavoastra.
Va multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
unimog4x4



Data înscrierii: 19/Ian/2010
Ultima vizita: 19/Ian/2010
Mesaje: 2
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 20:24:43    Titlul subiectului: Iulian din Sibiu nebun dupa camioane in special unimog 122518

Buna sunt Iulian din Sibiu si va salut cu respect pe toti din acest club nascut in 1978 si am avut tot felul de camioane,
mai am doar 3 Zil-uri de la armata,
caut sa cumpar un unimog buget pana in 5-6000e
daca aflati ceva va rog sa ma contactati la tel:
0766.327.110
va multumesc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010 22:43:22    Titlul subiectului: 122744

Salutare,
Numele meu este MIHAI GAZI. Am 30 de ani, sunt economist in specializarea Economia Turismului iar ca hobby-uri am calatoriile, yachting-ul, automobilele, machetele (am o colectie de cca 70 de masinute metalice), vaporasele si barcile de agrement. In liceu eram pasionat de troleibuze, fiind un client fidel al liniei 79, linie ce facea legatura intre cartierul Balta Alba unde locuiesc si Piata Romana unde mergeam la liceu. Stiam cam toate troleele ce circulau pe linia aceasta. Referitor la vaporasele de agrement de pe lacurile bucurestene stiam cam tot: pe Lacul IOR din cartierul meu era vaporasul MUGUREL si mai tarziu a aparut si STRAULESTI (adus de la Tei). Cand mai erau vaporase la Tei la stiam intrucat ai mei aveau acolo o barcuta cu vele si le vedeam plimbandu-ne pe lac. De cele din Herastrau nu mai spun. Dorinta mea cea mare ar fi sa imi fac o firma de agrement nautic candva.
Am vazut ca avem pe acest forum cativa prieteni timisoreni la care as face un apel: daca aveti fotografii (recente sau mai vechi) si informatii despre navigatia pe raul Bega, va rog frumos postati-le la rubrica "Transport naval" a forumului intrucat sunt interesat de acest subiect si cred ca nu numai eu, ci si toti prietenii semnatari ai articolelor pe tema transpportului naval.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Velorider



Data înscrierii: 05/Feb/2010
Ultima vizita: 10/Ian/2015
Mesaje: 2
Locație: (Marea Britanie)

MesajTrimis: Vin 05 Feb 2010 13:03:16    Titlul subiectului: Hello 123286

I am an Englishman living in Bucharest.
I love your buses. They are very nice and the drivers are very polite, not like English bus drivers. English bus drivers are rude and drive off before you can sit down.
I have many pictures of buses that I would love to share with you all.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
fzcsm



Data înscrierii: 23/Feb/2010
Ultima vizita: 20/Iun/2010
Mesaje: 4
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 23 Feb 2010 19:13:15    Titlul subiectului: 124004

Salut, am 15 ani nascut in 1995 in Oradea pasionat de trenuri, tramvaie si de transportul in comun.
De asemenea sunt si patriot si iubesc tot ce inseamna Romania. Imi place foarte mult sportul, fac polo si sunt campion national cu echipa de juniori III CS Crisul Oradea.
Am si un blog cu trenuri: http://fzcsmtrains.blogspot.com, iar id-ul meu de yahoo messenger e timi_chisbora.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefanU



Data înscrierii: 09/Mar/2010
Ultima vizita: 10/Apr/2010
Mesaje: 1

MesajTrimis: Sâm 27 Mar 2010 01:03:47    Titlul subiectului: 125080

Prima masina condusa de mine a fost un Ikarus articulat cu numarul CL-01-EAN de la Ali Trans pe atunci Transloc Calarasi. Aveam 7-8 ani, d-abea ajungeam la pedale... acum am 20 de ani si categoriile A,B,C,E mai am sa dau D la anu.
Drumuri bune tuturor Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
folkfan



Data înscrierii: 29/Ian/2010
Ultima vizita: 14/Iun/2022
Mesaje: 634
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010 14:45:13    Titlul subiectului: 125231

Am observat tarziu acest topic, dar bine ca am facut-o. Andrei Ionel, Bucuresti sector 3, absolvent Fac. de Geografie - sectia Cartografie si master in Meteorologie si Hidrologie. Pasiunea mea primara este muntele, dar intotdeauna am fost interesat si de Bucuresti, cu tot ceea ce tine de acest oras (istoric, infrastructura, transport etc).
_________________
Andrei Ionel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zombie_ro



Data înscrierii: 30/Mar/2010
Ultima vizita: 07/Noi/2013
Mesaje: 62
Locație: Bucuresti 2 (Iancului)-Brasov

MesajTrimis: Mie 31 Mar 2010 19:38:08    Titlul subiectului: 125245

Salutare tuturor. Numele meu este Francisc, am 30 ani, casatorit ...iar de 6 ani de cand m-am mutat din Brasov in Bucuresti m-a atras si intrigat tot cea ce inseamna metroul bucurestean Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nik_galati



Data înscrierii: 04/Noi/2009
Ultima vizita: 08/Iul/2015
Mesaje: 110
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 10 Apr 2010 19:31:25    Titlul subiectului: Sa ne cunoastem 125657

Salut. Ma numesc Nicu Birsan am 40 ani si sunt din Galati. Intodeauna mi-am pus intrebarea de ce imi plac mijloacele de transport in comun si in special tramvaiele, motiv pentru care profesez ca vatman in cadrul societatii TRANSURB GALATI.
In timpul liber confectionez machete de diferite tipuri de tramvaie si autobuze. Marca preferata, TATRA T4D. Autobuze,TV20U TV2. Sper ca in curand sa organizez o expozitie, dar numai atunci cand voi confectiona machetele tuturor tramvaielor care au circulat in orasul nostru.



Fotografii-0266.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  21.59 kb
 Vizualizat:  de 25948 ori

Fotografii-0266.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin Sandu



Data înscrierii: 14/Mar/2009
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1004
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 16 Mai 2010 16:14:19    Titlul subiectului: 127136

Salut ! Numele meu este Cosmin Sandu, am 17 ani (29.07.1992, Iasi).
Am doua mari pasiuni istoria, prin prisma careia s-a dezvoltat si a doua pasiune... acceea pentru transportul in comun.
Prin studiului istoriei am invatat ca un lucru "vechi" este intotdeauna un lucru valoros; astfel tramvaielor ce au circulat si circula inca pe strazile Iasului le-am dedicat mare parte a timpului meu pentru a ma documenta si a le afla trecutu! insa nici autobuzelor sau troleibuzelor nu "le-am intors spatele"!

Am descoperit aceasta minunata comunitate de "prieteni ai mijloacelor de transport in comun" la inceputul anului 2008... si ma simt onorat sa fiu parte a sa!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
COSTACHE ANGEL



Data înscrierii: 23/Iun/2010
Ultima vizita: 04/Oct/2012
Mesaje: 10
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 01 Iul 2010 13:05:59    Titlul subiectului: 129246

Va salut pe toti! Ma numesc Costache Angel, locuiesc in Bucuresti, sunt pasionat de vapoare si barcute, precum si de mijloacele de transport in comun care au circulat in urma cu multi ani si pe care acum nu le mai gasim decat in poze. Am 33 de ani si sunt fratele lui Costache Mihail, membru al Forumului Tramclub.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PREZIOSO



Data înscrierii: 02/Oct/2008
Ultima vizita: 03/Aug/2023
Mesaje: 149
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 27 Aug 2010 12:32:12    Titlul subiectului: Sa ne cunoastem 132537

Salutare tuturor! Sunt Laurentiu din Ploiesti, nascut pe 05.07.1983. Sunt pasionat de mic de tot ce are roti, ma jucam cu masinute, dar si desenam. Imi doresc un transport public civilizat, ecologic, modern.
Sunt fan troleibuze, tramvaie, autobuze mai putin, dar si trenuri si mijloacele de transport cu propulsie neconventionala.
Am locuit pe perioada facultatii in Bucuresti, unde am folosit atat RATB, cat si metrou. Imi amintesc ca abia asteptam sa ajung in Bucuresti la facultate, sa ma plimb cu autobuze si cu troleibuze cu afisaj electronic, nu ca cele din Ploiesti de acum cativa ani.
Adresa mea de messenger este : prezioso_4_u@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TATRA



Data înscrierii: 04/Dec/2005
Ultima vizita: 02/Noi/2012
Mesaje: 556
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 13 Sep 2010 08:24:05    Titlul subiectului: Cununia civila oficiata in tramvai 133288

Salutare tuturor!
Pe 11 septembrie a avut loc cel mai important eveniment din viata mea: am luat de sotie pe cea care mi-a fost alaturi de mai bine de patru ani.
Am decis sa oficiem cununia civila in tramvai si ne-am hotarat sa luam un ST11. Ajunsi la depou ni s-a oferit vagonul 283, un vagon foarte ingrijit.
Vineri dupa-amiaza am fost in depou si am impodobit tramvaiul.
Iata ce a iesit. Wink







Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community