Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Despre site-ul R.A.T. Brasov - www.ratbv.ro

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 21 Iul 2010 15:42:49    Titlul subiectului: Despre site-ul R.A.T. Brasov - www.ratbv.ro 130495

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Turistii_sunt_indrumati_online_de_RAT_Brasov_0_302370095.html

"Turiștii sunt îndrumați online de RAT Brașov

Ionuț Dincă

Miercuri 21 iul 2010

Regia de transport vrea să vină în sprijinul turiștilor atunci când vor să ne viziteze orașul și să îi îndrume cum pot ajunge cel mai ușor la principalele obiective turistice de la poalele Tâmpei.

Turiștii pot afla foarte ușor cu ce autobuz pot ajunge de exemplu de la gară în Piața Sfatului sau în Piața Unirii, printr-un singur click, accesând adresa www.ratbv.ro. Aici pe lângă lista principalelor obiective din oraș, care cuprinde și adresa lor exactă, liniile RAT cu care se poate ajunge la ele, turiștii pot găsi și informații despre stația cea mai apropiată de respectivul monument, dar și programul autobuzelor.

„Încercăm să venim în sprijinul turiștilor care vizitează Brașovul. Din câte știm nici o pagină de internet a vreunei regii de transport din țară nu mai oferă asemenea informații. Regia din București are un motor de căutare a adreselor, nu și al obiectivelor de interes", ne-a declarat Silviu Ștefan, purtătorul de cuvânt al RAT Brașov.
"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Mie 17 Aug 2011 19:39:22    Titlul subiectului: 147745

Nu stiu exact cand, dar a aparut harta la zi a RATBv.

http://www.ratbv.ro/harta_mare.html

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Joi 23 Feb 2012 22:58:54    Titlul subiectului: 153397

Incepand cu 22.02, site-ul RAT afiseaza graficele de circulatie in format mai modern, tradus si in 4 limbi. Mai sunt de facut retusuri mici la exprimare, dar arata bine si sunt utile.
_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Mar 20 Noi 2012 18:49:02    Titlul subiectului: 160552

Am folosit site-ul in scurta mea vizita prin Brasov. M-am descurcat cu sectiunea de orare pe care am consultat-o si pe calculator si chiar pe telefon. Asa mi-am putut planifica calatoria de duminica, si chiar si o parte din cea de luni. Astfel am minimizat timpii de asteptare am mai mers si pe jos o portiune si lucrurile au iesit cum trebuie.
Mai mult, faza cu planificarea calatoriei pe Google chiar merge si este de ajutor. Vedeti ca pe Google mai nou puteti sa vedeti si plecarile programate pentru majoritatea statiilor Wink

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Vin 23 Mai 2014 15:35:19    Titlul subiectului: 173027

De ieri s-a lansat nu site-ul, ci portalul RAT Bv pe adresa www.ratbv.ro, in format nou si modern. Este inca in lucru, dar arata foarte bine si are multe facilitati placute. Va fi unul dn cele mai moderne site-uri din tara, la ora actuala majoritatea lor aratand ca niste pagini de proiect de atestat de liceu.
Portalul RAT Bv va fi placut si util.
In curand, in functie de timpul subsemnatului, portalul va beneficia si de o versiune in limba engleza. Sper sa traduc cat mai repede. Atentie, este o actiune voluntara in sprijinul orasului.
Succes la navigare!

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Vin 23 Mai 2014 15:37:30    Titlul subiectului: 173028

De ieri s-a lansat nu site-ul, ci portalul RAT Bv pe adresa www.ratbv.ro, in format nou si modern. Este inca in lucru, dar arata foarte bine si are multe facilitati placute. Va fi unul dn cele mai moderne site-uri din tara, la ora actuala majoritatea lor aratand ca niste pagini de proiect de atestat de liceu.
Portalul RAT Bv va fi placut si util.
In curand, in functie de timpul subsemnatului, portalul va beneficia si de o versiune in limba engleza. Sper sa am timp sa traduc cat mai repede. Atentie, este o actiune voluntara in sprijinul orasului.
Succes la navigare!

_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRAȘOV Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community