Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Stiri despre transportatorii judeteni si inter-judeteni

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GORJ
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 15 Oct 2010 12:04:24    Titlul subiectului: Stiri despre transportatorii judeteni si inter-judeteni 134811

Filme cu prosti?!?

http://www.adevarul.ro/locale/targu-jiu/Targu-Jiu-_Microbuze_si_autocare-blocate_la_intrarea_in_autogara_0_353964889.html

"VIDEO/ Microbuze și autocare, blocate la intrarea în Autogara Târgu-Jiu

Alin Ion

Vineri 15 oct 2010


Târgu-Jiu
Bariera a fost ridicată doar după intervenția poliției

Intrarea în Autogara Târgu-Jiu a fost blocată timp de o oră, în această dimineață, de o barieră. Circulația pe strada Nicolae Tituilescu s-a desfășurat cu mare dificiultate pentru că peste zece microbuze și autocare așteptau să intre în Autogară.

Conducerea Autogării Târgu-Jiu a hotărât să interzică accesul mașinilor aparținând societăților de transport care au datorii. Conducătorii primelor microbuze blocate au refuzat să retragă mașinile din fața barierei, astfel încât intrarea în Autogară a fost blocată de peste zece autovehicule de transport persoane, iar circulația pe strada Nicolae Titulescu s-a desfășurat cu mare dificultate. „Eu nu știu ce se întâmplă. Am venit din cursă și nu pot să parchez în autogară“, a spus șoferul unui autocar. Ion Chirițoiu, șeful Autogării, a precizat că decizia de a interzice accesul a fost luată de Consiliul de Administrație al societății Expres Transport: „Operatorii de transport, prin lege trebuie să aibă contract de prestări servicii cu autogara. Cam 50 de firme de transport au contracte încheiate cu Autogara, din care zece nu au plătit nimic de doi ani. Datoriile se ridică la peste 50.000 de lei, în condițiile în care salariații societății nu și-au primit salariile și nu avem bani de motorină. Am trimis somații firmelor cu datorii, dar nu au achitat nimic. Acum, după ce am pus bariera, au mai venit să-și plătească din restanțe, în afară de două firme“.

Litigiu între Autogară și firmele cu datorii

Primul microbuz care a fost blocat lângă barieră îi aparține lui Ilie Plută, patronul societății de transport Plutanul SRL. Acesta spune că se află în litigiu cu firma care deține auogara: „Eu mă aflu în litigiu cu societatea Expres Transport. Eu și soția mea sunt acționar la această firmă și nu am primit niciodată dividende. Până nu se termină procesul, nu trebuie să ia nicio măsură. Nu am pus eu mașina aici. Dumnealor a pus bariera în fața mașinii mele. Eu ce să fac? Să intru în barieră?“.
Bariera a fost ridicată după ce la fața locului a venit un polițist. „Trebuia să se rezolve situația pentru că circulația era aproape blocată și se punea în pericol traficul“, a spus agentul principal de poliție Radu Brânzan.
"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GORJ Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community