Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Influente conexe

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Petitii, legislatie
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 18 Ian 2011 01:07:07    Titlul subiectului: Influente conexe 138941

Un nou topic pe care il deschid pentru cazurile speciale in care legea influenteaza intr-un mod nu tocmai corespunzator normele pe care mijloacele de transport trebuie sa le indeplineasca in "anumite" conditii.
Care ar fi acestea? Banuiesc ca destule, eu am sa ofer una concreta... Transportul special, ma refer la cel care asigura deplasarea persoanelor spre unele unitati de munca. DAC-urile, ROCAR-urile si alte autobuze care au circulat bine mersi pana la sfarsitul anului trecut au fost retrase... Cica nu mai pot iesi pentru speciale, in baza unei legi. Care naiba o fi asta?! Oricum, mi se pare absurda...
OK, trebuie sa evoluam, sa privim spre modernism si disciplina... Cam asta se are in vedere in transportul public si privat... Dar in unele imprejurari, aceasta masura pare (parere personala) cam fortata. Este vorba de cursele speciale, operate de firme particulare. La Galati, situatia Atlas-ului care si-a retras de la inceputul acestui an toate autohtonele care transportau muncitorii catre Arcelor Mittal (Sidex Galati). Au ramas doar autobuzele noi, achizitionate in leasing, care continua sa transporte angajatii, dar sunt prea putine pentru traseele speciale.
Mi s-a spus (surse neoficiale) ca ar fi o lege care a intrat in vigoare din acest an si datorita careia autobuzele vechi ale Atlas-ului nu mai ies la speciale... O fi asa?! Daca da, poate cineva poate explica mai bine acest aspect...

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Petitii, legislatie Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Nu puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community