Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Bilete și abonamente din Galați
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
bonekamp



Data înscrierii: 22/Oct/2005
Ultima vizita: 29/Ian/2024
Mesaje: 133
Locație: Roma (Italia)

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011 16:39:05    Titlul subiectului: bilete temporale 139307

Stie cineva daca s-a mai luat vreodata in consideratie posibilitatea de schimbare a biletelor utilizate pe timp??

In Italia biletele sint valabile 60 de minute de la prima validare si maxim o cursa de metrou. Trebuie sa spun ca am fost in Budapesta unde biletele sunt ca in Romania, valabile pe o cursa, si sunt destul de antipatice dat fiind ca la orice schimb de autobuz trebuie utilizat un bilet nou.

Dupa mine ar fi mai rentalbile biletele pe timp...

_________________
"sono le nostre scelte che caratterizzano il nostro destino"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2011 17:33:06    Titlul subiectului: 139308

Daca ai fi nevoit sa faci jonctiunea cu doua mijloace de transport in comun, da e nevoie de bilete cu durata de timp. In Galati totusi nu prea e cazul pentru ca mai peste tot sunt variante de a ajunge dintr-un capat in altul al orasului fara a mai schimba traseul. Bilete pe timp ar trebui in orase de marimea Bucurestiului sau orase ceva mai mari si mai intinse decat e Galatiul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 03 Feb 2011 20:23:52    Titlul subiectului: 139529

Cei care au crezut ca oamenii de la control nu opereaza si-n Complexul Francezi au avut astazi ocazia sa se insele (si nu e prima data!). S-a actionat in grup de 5-6 controloare insotite de un coleg de la Control Trafic. "Razia", in zona Francezi, of course. Iata si doua dintre "victimele" de astazi, surprinse in poza de mai jos.
Tot in aceasta seara, discutand cu unul dintre colaboratorii mei care a avut si el ocazia sa asiste la "inspectie" mi-a spus: "Niste doamne cam in varsta dar cu infatisari amabile... Cand le-am vazut am crezut ca nu au apucat sa ajunga la timp in statie, abia cand a deschis soferul toate cele trei usi m-am lamurit".



03.02.2011 013.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  180.42 kb
 Vizualizat:  de 14853 ori

03.02.2011 013.jpg



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 03 Feb 2011 20:27:36    Titlul subiectului: 139531

Controlorii Transurb-ului au uniforme si legitimatii sau umbla costumati in simpli calatori?
As mai fi curios daca Transurb-ul face acel supracontrol, adica oprirea autobuzului intre statii?

_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 03 Feb 2011 20:35:28    Titlul subiectului: 139533

Astazi a fost supracontrol, Stefane... Dupa ce am plecat din statia din Francezi, la circa 100 de metri erau doamnele de care vorbeam. Singurii care poarta "uniforme" sunt colegii de la Control Trafic, au un fel de veste similare cu cele pe care le poarta politistii. Desigur, pe spate sta scris "Control Trafic".
Controlorii sunt imbracati normal pentru a nu atrage atentia calatorilor. Nici nu stii cand isi intorc reverele gecilor si-ti arata legitimatia cerandu-ti biletul sau abonamentul...

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 10 Feb 2011 14:38:36    Titlul subiectului: 139740

S-a schimbat tariful, s-a inceput o noua editie de bilete... Setul vechi de bilete s-a oprit la seria G (cele cu doua calatorii). H nu am vazut si nici nu cred ca s-a editat.
Acum, editia noua a inceput de la seria A, singura diferenta intre "old version" este tiparirea literei cu tus albastru. Ah, si desigur, motivul care a dus la crearea editiei: tariful de 1.5 RONI, frumos afisat pe bilet.



10.02.2011 001.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  263.33 kb
 Vizualizat:  de 14797 ori

10.02.2011 001.jpg



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2011 11:07:24    Titlul subiectului: bbbb 139913

Apropo, abonamentele pe 102 vor fi valabile si pe 105? Abonamentele pe 104 vor fi valabile si pe 106?
Banuiesc ca da, avand in vedere ca se suprapun 100% pana la Gradina Publica pe acelasi traseu, fiind forme mai scurte.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011 11:07:27    Titlul subiectului: 139996

Din cate stiu de la cineva din CL in curand vor intra in vigoare 105 si 106. Si este normal ca abonamentele de 102 si 104 sa fie valabile pe 105 si pe 106, 100% la dus, dar 80% la intors.
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011 11:12:40    Titlul subiectului: 139997

Daca 102 si 104 vor fi deservite si de troleibuze si de autobuze, atunci abonamentele sunt valabile 100% si la intors.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011 12:36:47    Titlul subiectului: 140002

Eu nu inteleg un lucru. Cum sa fie valabile doar 80% pe 105 si 106 abonamentele de pe 102 si 104? Daca 105 si 106 au traseu comun din Gradina Publica pana la M19 cu 102 si 104? unde sa fie diferenta de 20% unde nu ar fi valabile? Nu vad.
Daca e ca anumite perrsoane sa isi faca abonamet pe 105 si 106 si sa circule cu 102 si cu 104 in cazul acesta DA, ar fi valabile acele abonamente din M19 doar pana la Gradina Publica.


Ultima modificare efectuată de către Sheena la Mie 16 Feb 2011 22:38:54, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011 19:52:59    Titlul subiectului: 140019

Diferenta e la retur.... troleele circula pe Domneasca si autobuzele pe Balcescu.....
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011 22:46:07    Titlul subiectului: 140023

Da, dar abonamentele 102 si 104 sunt deja valabile atat pe troleibuz cat si pe autobuz 100%. Pe abonament nu scrie ca e pentru troleu sau pentru autobuz.
Deci daca troleele aveau 102T si 104T ca indicativ, atunci un controlor te putea sanctiona daca aveai abonamet pe troleu si circulai cu autobuzul sau invers, pe acea portiune necomuna. Atat timp cat abonamentul e valabil pe liniile 102 si 104 poti circula atat cu troleul cat si cu autobuzul 102 si 104.
Pai daca e asa cum spui tu, o abrambureala totala, inseamna ca toti cei care calatorim in troleu pe o portiune de 3 statii, pe Domneasca, cu totii suntem blatisiti Smile
Banuiesc ca daca ai abonament pe 102 si 104 ele ar fi valabile 100% pe 105 si 106 dar daca iti faci ab pe 105 si 106 acestea va fi valabile mai putin de 100% pe 102 si respectiv 104.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
amon82



Data înscrierii: 29/Iul/2009
Ultima vizita: 27/Noi/2014
Mesaje: 28
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011 08:02:01    Titlul subiectului: 140117

Cred ca 105 si 106 vor fi pentru autobuz si 102,104 pentru troleibuz. Se dorea o diferentiere la 102 intre autobuz si troleibuz? Cred ca asta este. Iar la abonamente, cred ca se vor diferentia si ele.
Astfel daca ai abonament pentru 102, va fi valabil pe traseul troleibuzului, pe Domneasca la retur, nu si pe Balcescu. Iar daca ai abonament pe 105 e valabil pe Balcescu si pana la Gradina Publica.
Cea mai buna solutie, zic eu era sa mute traseul de troleibuz pe Balcescu si astfel rezolvai toate problemele. Nu cred ca se implicau costuri prea mari, deoarece traseele sunt mai mult sau mai putin paralele. Astfel, pe Domneasca mai eliberai o banda de circulatie, si calatorii nu mai asteptau pe Balcescu un 102, cand in grafic era un troleibuz.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011 10:45:11    Titlul subiectului: 140123

Chestia cu diferenta 102 si 104 si autobuz si troleibuz din cate stiu, e facuta ca autobuzul sa acopere 3 statii pe care troleibuzul le evita.
Daca s-ar muta troleul ar ramane descoperite cateva statii. Adica pe Domneasca sunt 3 statii unde singurul mijloc de transport e troleibuzul 102 si 104. Nici autobuz si nici microbuz nu am vazut pe acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 18 Feb 2011 13:33:55    Titlul subiectului: 140143

Cel mai bine ar fi ca pentru portiunea aceea cuprinsa intre Garii si Centru - adica portiunea care face diferenta intre autobuzele si troleibuzele care deservesc linia 102 - sa se faca o exceptie in ceea ce priveste abonamentele. N-are nici un rost sa ne certam pentru trei statii ale "chipurile" aceeluiasi traseu! In plus... nu prea cred ca angajatii de la Control Trafic ar sta sa "perchezitioneze" calatorii din troleibuzele care circula pe retur, pe Domneasca... Revenind la aspectul legal (si nu la o posibila intelegere), cred c-ar trebui stabilita o "intelegere" pentru troleibuzele si autobuzele care ruleaza pe 102-105 si 104-106 in ceea ce priveste tronsonul de pe Domneasca. Altfel, oamenii ar fugi la maxi-taxi si atunci, in loc de castiguri, ciu-ciu rentabilitate!
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 24 Feb 2011 18:34:39    Titlul subiectului: 140388

Au aparut biletele valabile o zi in municipiul nostru. Pretul este de 5 lei. Biletele sunt verzi cu alb si de doua ori mai late decat cele de 1 sau 2 calatorii. Se inscrie data si ora cumpararii biletului, dar poti cumpara si cu anticipatie. De exemplu azi, 24 februarie, cumpar un bilet pentru 3 martie; el va fi valabil pe ziua aceea. Daca achizitionam un bilet la ora 15:30 este valabil pana la 15:30 a doua zi.
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 24 Feb 2011 22:04:02    Titlul subiectului: 140401

Dar se poate sa cumperi mai multe bilete din acestea si cand sosesti in Galati sosesti cu un bilet din asta si la puctul din M19 ti-l vizeaza pe ziua aceea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Mar 08 Mar 2011 10:06:51    Titlul subiectului: 140857

S-ar parea ca unii pensionari inca circula din proprie initiativa gratuit pe toate traseele, desi gratuitatea este acum doar pe un singur traseu

http://www.monitoruldegalati.ro/comunitate/pensionarii-au-anumite-facilitati-la-transport-dar-fac-tot-cum-vor-ei-4350.html

Directorul general al Transurb, Genica Totolici, atrage atenția pensionarilor gălățeni care au dreptul de a circula gratuit cu mijloacele de transport ale societății să fie atenți pe ce traseu călătoresc. Semnalul de alarmă al directorului Transurb vine după ce s-au constatat multe situații în care pensionarii călătoreau pe trasee pe care nu aveau dreptul să circule.
„Până la începutul acestui an pensionarii cu vârsta de peste 65 de ani puteau circula gratuit, pe baza abonamentului primit, pe toate mijloacele de transport ale Transurb. Începând din acest an, Consiliul Local a dat o hotărâre care prevede faptul că acești pensionari pot primi abonament pentru a circula gratuit doar pe un singur traseu. S-a constatat, însă, că acest lucru nu prea se respectă de către unii pensionari, care sunt descoperiți circulând în mod fraudulos pe mijloace de transport de pe alte trasee. Vreau să readuc aminte pensionarilor că au posibilitatea să se prezinte la ghișeele Transurb și să solicite modificarea abonamentului, în sensul că, dacă au abonament pe o anumită linie, pot cere să beneficieze de facilitatea de a călători gratuit pe o altă linie, dacă doresc acest lucru”, ne-a declarat directorul Transurb.
Numărul pensionarilor care beneficiază de facilități la transportul public, respectiv au abonamente, este în jur de 11.000 , numărul fiind asemănător cu cel de anul trecut. Directorul general al Transurb susține că mai sunt pensionari care spun controlorilorcă și-au uitat abonamentele acasă atunci când sunt prinși pe picior greșit, deși în realitate nu dețin niciun abonament.
„Tot ceea ce trebuie să facă dânșii este să se prezinte la unul dintre ghișeele Transurb, unde pot solicita primirea acestui abonament”, spune Genica Totolici, adăugând că nu se poate spune că ar exista trasee preferate ale pensionarilor, aceștia circulând totuși cu precădere spre Piața Rușilor, la Grădina Publică sau pe Faleza Dunării.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2011 13:11:38    Titlul subiectului: 141038

Cam cu 2 luni inaintea celor de la Monitorul am atras atentia asupra acestui lucru:

26.01.2011

Pensionarii din Galați fentează autoritățile! Merg gratis pe toate liniile Transurb!

Odată cu micșorarea drepturilor acordate pensionarilor, vis-a-vis de transportul in comun gratuit, care din cauza crizei a fost redus pe o singură linie, aceștia s-au adaptat situației....sau mai bine "sifutației". Iată că românul, oricât de bătrân și bolnav ar fi este inventiv, găsește soluții, le aplică și în final este prins pentru că se dă de gol. Care este beleua gălățeană? Pensionarii au fost prinși cu abonamente gratuite pe mai multe linii. Cum s-a putut întâmpla asta? Păi e simplu, orice pensionar cu domiciliul stabil în Galați merge cu buletinul la un punct de vânzare a abonamentelor Transurb și îl procură gratuit. Cum obțin mai multe? Se duce fiecare la mai multe puncte de vânzare cum ar fi Micro 19, Centru, Păpădie, etc. Dacă cei de la Transurb au o evidență, aceasta este ținută greoi dacă s-a ajuns să nu se mai știe cui se dau abonamentele. Iată că trebuie găsită o altă soluție pentru plimbările pensionarilor. E drept că nu prea au loc unde să stea în oraș, dar totuși nici ei nu trebuie să facă abuz de autobuze, trolee sau tramvaie și să nu se mai dea jos din ele.

_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011 19:52:01    Titlul subiectului: 141367

Se pot cumpara din nou bilete de la sofer numai ca la pret de 2 lei. Ideea, pe de o parte buna pe de alta parte... nebuna, daca ar fi sa ne gandim la posibilitatile financiare ale unora.
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 20 Mar 2011 22:59:48    Titlul subiectului: 141373

Parerea mea e ca orice galatean cu bun simt care sta intr-o zona unde statia Transurb nu este dotata cu o casa de bilete, ar trebui sa aibe mereu un bilet de rezerva. Se pot intampla mici accidente ca mai schimbi geaca in care aveai biletul ... dar asta ar fi caz izolat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011 00:51:44    Titlul subiectului: 141377

Parerea mea e ca de bun simt ar fi sa existe in fiecare statie automate de bilete functionale, care sa "inghita" banii pe care ii dau cand ii dau, nu sa se intample sa stau cu hartia de 1 leu in mana si sa nu imi pot lua bilet ca nu vrea automatul sa-i accepte, ca apoi sa n-am incotro si sa ma urc in mijloacele Transurb - ca trebuie sa ajung la destinatie - si sa fiu luat in primire de controlori, care oricum urca cu chef de scandal - ca deh! trebuie sa-si faca norma la amenzi - si nu inteleg cand le explic ca n-am putut lua bilet. Nu mai amintesc si cazuri ilare in care automatul ia bani dar "uita" sa dea si bilet...

Pe scurt, civilizat ar fi sa-mi pot lua bilet oricand si de oriunde, la pretul normal, nu la suprapret de la sofer/vatman. Fara sa stau sa tin socoteala ce pantaloni trag pe mine in ziua aia sau cu ce geaca ma imbrac, ca nu cumva sa ma trezesc fara bilet sau, mai caterinca, cu biletul "spalat automat" la masina Laughing , si fara sa ma cert cu soferul/vatmanul care sustine cu nerusinare ca "nu mi-a dat, dom'le, niciun ban pentru bilet" cand sunt inghesuit de vreo controloare intepata...

Cand era si la noi la Braila moda cu "bilet de la sofer", niciodata nu primeai bilet cand ii dadeai banii, decat daca cereai si, cand iti dadea, era deja compostat (inca mai erau si in autobuze compostoare mecanice)... De unde aveam eu garantia ca era modelul de gauri ale compostoarelor din vehiculul si ziua respectiva?... Nu o data mi s-a intamplat sa asist la faze descrise mai sus, cand soferii/vatmanii nu recunosteau ca au luat bani pe bilet... Evaziune si foame mare...

_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011 21:52:37    Titlul subiectului: 141421

Pentru conditiile oferite, indicat e sa ai mereu un bilet de rezerva. Nu cred ca s-ar instala automat de bilete in orice statie acum.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011 23:14:31    Titlul subiectului: 141425

peisaj_urban a scris:
Nu cred ca s-ar instala automat de bilete in orice statie acum.

De fapt nu se intentioneaza instalarea vre-unui automat de bilete la noi in oras. Lipsa de fonduri, of course... La noi se merge pe principiul clasic al vanzarii de bilete de la punctele Transurb (cat si de la chioscurile care au contract cu societatea de transport local) precum si de la soferi. Nu sunt deocamdata fonduri pentru achizitionarea automatelor de bilete fiindca rentabilizarea urmeaza alti pasi, mult mai siguri si - potrivit opiniei unora - mult mai eficienti.
Eu as fi propus automate de bilete in mijloacele de transport, undeva in vecinatatea cabinei soferului (pentru a nu fi distruse de maimutoii juvenili).

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011 21:28:32    Titlul subiectului: 141582

Eu cred ca e mai rentabil sa pui automate in fiecare statie sau in fiecare autobuz, decat sa platesti vanzatoare ... pui un corp de control de 20 de insi in tot Galatiul si in fiecare autobuz/troleu/tramvai pui automat.
Sa vezi ce civilizat o sa fie, Slatina are deja acest sistem + vanzatoare in fiecare autobuz.

_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community