Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Traseele de transport din Buzau
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BUZĂU
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 09 Sep 2010 09:44:50    Titlul subiectului: 133109

Am surprins autobuzul B-85-VFD pe traseul 110/2. Judecand (doar) dupa indicativul de traseu, zici ca Buzaul e ditamai megalopolis-ul... Laughing
Poza e facuta pe la ora 06:20 in statia Episcopie/Prutului.
Nu inteleg cum ajunge de la Episcopie pe Patriei si apoi la ... AROMET. Ca la AROMET se poate ajunge fie direct pe la Bariera Brailei, fie pe la Podul Dragaica si apoi Aleea Industriilor... Rolling Eyes



B85VFD-P1340902.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  46.15 kb
 Vizualizat:  de 28141 ori

B85VFD-P1340902.jpg



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 29 Oct 2010 11:26:04    Titlul subiectului: 135599

O situatie pe care o consider de-a dreptul aberanta se petrece in cazul liniei 2 de autobuz, operata de Transbus.

Asa cum vedeti in schita de mai jos, autobuzele parcurg doar cateva zeci de metri pe drumul national DN2/E85 IN AFARA limitei administrative a municipiului Buzau, dupa care intra pe drumul judetean DJ 203K.

Ei, pentru acele cateva zeci de metri parcurse pe drumul national, pentru autobuzele Transbus a trebuit sa fie platita rovinieta!!! Astfel ca s-au "ales" 3 autobuze pentru care s-a platit rovinieta si care vor deservi aproape exclusiv linia 2... Mad

Mi se pare total aberant, cred ca s-ar fi putut face demersurile necesare pentru exceptarea de la plata rovinietei pentru autobuzele Transbus, avand in vedere ca distanta pracursa este infima!



untitled.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.03 kb
 Vizualizat:  de 28022 ori

untitled.JPG



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 08 Dec 2010 23:45:05    Titlul subiectului: 137283

http://www.adevarul.ro/locale/buzau/Autobuzul_3_a_circulat_pe_ruta_extinsa_numai_trei_zile_0_382761858.html

"Proiect al Primăriei eșuat: Autobuzul 3 a circulat pe ruta extinsă numai trei zile!

Iulian Bunilă

Joi 2 dec 2010

Buzău

Angajații firmelor din zonă continuă să ceară traseul prelungit pe linia 3 Oamenii se plâng că sunt nevoiți în continuare să meargă zilnic jumătate de oră pe jos pentru a ajunge la prima stație de autobuz. Șefii Transbus spun că prelungirea traseului până la Gura Câlnău nu justifica cheltuielile, dar primarul din Mărăcineni și localnicii cer în continuare un mijloc de transport în comun.

La începutul anului, edilii Buzăului și ai comunei Mărăcineni au constituit o asociație de dezvoltare intercomunitară, special pentru derularea unui proiect de extindere a liniilor de transport public urban. Inițial, din luna martie 2010, autobuzele de pe liniile 2 și 3 ale societății Transbus ar fi trebuit să aibă trasee mai lungi, care să acopere zone cu obiective economice unde lucrează mulți navetiști din municipiul Buzău.

Linia 2 s-a prelungit până la podul Mătești, de pe raza comunei Săpoca și proiectul a avut succes. Cealaltă rută, însă, nu a funcționat decât trei zile în varianta extinsă cu trei kilometri, așa cum era prevăzut în proiect. Stații fuseseră planificate la General Autocom și Autorolla. "La sfârșitul verii, am prelungit ruta autobuzului trei de la complexul XXL, capătul de linie inițial, până la Gura Câlnău. În trei zile am avut foarte puțini pasageri și l-am scos deoarece nu se justificau cheltuielile", ne-a declarat Ștefan Jercan, directorul Transbus Buzău.

Potrivit primarului din Mărăcineni, cel care a inițiat proiectul de extindere a liniilor urbane, peste 300 de rezidenți și alte câteva sute de angajați ai reprezentanțelor auto, service-urilor și unităților de alimentație publică de pe acest traseu ar fi utilizat acest autobuz.
"Nu este adevărat că nu se justifică autobuzul. Ei l-au introdus la o altă dată decât era anunțat inițial, fără să se afișeze undeva, să se publice, și de aceea nu au avut pasageri. Voi face toate demersurile să îl reintroducem", a declarat Constantin Dumitru, primarul din Mărăcineni.

Acesta este susținut și de localnicii din zona nouă a comunei. „Locuiesc în comuna Mărăcineni, pe strada Depozitului, după reprezentanța Renault-Nissan, și muncesc în municipiul Buzău. Problema este că atât eu, cât și familia mea, suntem obligați să facem naveta, zi de zi, pe jos, până la stația rutei 2 de la Podul Mărăcineni, circa 30 de minute. Drumul nu are trotuarul complet amenajat și, în plus, în zonă sunt foarte mulți câini vagabonzi. Este un supliciu. Cazul meu nu este singular. Toți vecinii de pe strada mea își doresc reintroducerea acestui traseu", a spus Ancuța Stoian."

__________________________________________________________________________
Cum sa fie calatori daca nici Transbus si nici aia din Primarie/Consiliul Local nu au facut publicitatea necesara prelungirii acelui traseu?!?

Evident ca daca lumea n-a stiut de traseu si nici de orarul sau, calatorii de unde erau sa apara, isi ghiceau in palma traseele si orarele?!?

Si cand s-a prelungit 2-ul la Potoceni, li s-a tras o mare teapa calatorilor, inclusiv mie, pentru ca s-au schimbat PE NEANUNTATE orarele si zeci de calatori am stat ca prostii in statii, riscand sa intarziem la servici.

Idei facute pe genunchi, primitiv, aplicate ca vai de ele... si pe urma cica nu erau calatori... vai de mama lui de transport local....

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2011 17:22:17    Titlul subiectului: 141908

Dar cu linia 9 ce s-a intamplat?
Transbus o mai are?
Ca maxi-taxi-stii vad ca nu o mai au.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2011 21:53:00    Titlul subiectului: 141943

Linia 9M, adica linia 9 de autobuz piratata "legal" de catre maxi-taxi-sti nu exista.
Pe o mare portiune a liniei 9 de autobuz circula maxi-taxi-urile de pe linia 4(M).

Exista liniile 1-8(M) si 10(M), dar am vazut si niste panouri bizare pe care scria 11M, insa nu stiu ce reprezinta acel indicativ, daca mai exista si care este traseul, informatiile lipsesc...

Am repostat o poza de pe pagina 1:



p1150756.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  90.3 kb
 Vizualizat:  de 27773 ori

p1150756.jpg




Ultima modificare efectuată de către Catalin Ghita la Mie 30 Mar 2011 22:15:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 30 Mar 2011 22:08:55    Titlul subiectului: 141947

Eu de cate ori am fost in Buzau nu am vazut circuland linia 11M. Mai era un panou de statie la gara ce spunea ca e statia lui 11M, dar nici un microbuz nu circula pe linia 11. Am impresia ca linia 11M e o linie fantoma.
Ma intreb de ce nu pune Transbus autobuze pe linia 11.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 13 Apr 2011 11:48:56    Titlul subiectului: 142543

Din nou se discuta despre re-prelungirea traseului 3 prin Maracineni pana la Autorolla...

Mie unul nu mi-ar conveni deloc aceasta treaba, pe DN2/E85 traficul este foarte intens si oricand pot aparea intarzieri care sa duca la dereglarea graficelor de circulatie; in forma actuala, sosirea autobuzelor poate fi estimata destul de exact, ma indoiesc ca acest lucru va mai fi posibil in cazul eventualei prelungiri.

Propunerea mea alternativa ar fi infiintarea unei linii de transport distincta, 11, sa zicem, care sa aiba propriu traseu si propriul grafic de circulatie, eventual intercalat intre graficele lui 2 si 3. Daca ar fi o linie distincta nu ar mai perturba circulatia destul de ritmica de acum a autobuzlui 3. Parerea mea...

Eficientizarea traseului 3 ar presupune afisarea orarelor in statii si desfiintarea liniei-capusa de maxi-taxi 3(M) care circula suprapusa in mod inutil peste traseul de autobuz, ducand la scaderea incasarilor Transbus.

"Sursa de inspiratie" a articolului este aici:

http://www.domnuleprimar.ro/50566-Stimate-Domnule-Primar-numele-buzoienilor-care-locuiesc-intre.html

iar articolul citat este la

http://www.adevarul.ro/locale/buzau/Buzau-_Autobuzul_3_ar_putea_fi_reintrodus_in_circulatie_0_461954011.html

"Autobuzul 3 ar putea avea rută extinsă până la Gura Câlnău

13 aprilie 2011

Autor: Iulian Bunilă

Buzau

Autobuzul 3 ar putea fi reintrodus în circulație

După ce anul trecut a circulat doar trei zile, mai mult gol, până la Gura Câlnău, autobuzul 3 va avea din nou traseu extins, dacă studiile firmei de transport local o impun.

Cereri privind prelungirea rutei 3 de transport public local, de la actualul capăt de la XXL, până la Gura Câlnău, apar continuu atât pe site-uri de audiențe, cât și prin poșta tradițională.

"În numele buzoienilor care locuiesc între podul Mărăcineni și Gura Câlnăului, vă rugăm să luați măsurile necesare pentru reintroducerea traseului public de călători numărul 3 între Buzău și zona menționată. (...) Numărul mare al buzoienilor nevoiți să meargă pe jos între Buzău și Mărăcineni, zona Millenium, distanță mare de parcurs până în oraș și înapoi, precum și lipsa condițiilor de siguranță rutieră pe această rută fac din reintroducerea traseului 3 o urgență administrativă", scrie Viorel Stoian într-un mesaj on-line, adresat edililor buzoieni.

Traseu de trei zile

Anul trecut, autobuzul 3 a circulat anul trecut pe traseul extins cu 2,5 kilometri, până la Gura Câlnău, însă s-a renunțat după trei zile, din lipsă de călători.

"Atunci, nimeni nu a anunțat nimic, nici în presă, nici în stații, nici în autobuze, nimic, nimic", este explicația unui alt buzoian care dorește prelungirea liniei 3.

Autoritățile din municipiul Buzău spun că sunt șanse de reintroducere a cursei, dacă studiile Trans Bus evidențiază necesitatea acestei măsuri. "Acum, capătul este la XXL iar după o eventuală extindere a traseului fiecare autobuz va trebui să parcurgă încă cinci kilometri, dus-întors. Acolo sunt mai mult firme și vile, și nu știu câți dintre localnici circulă cu autobuzul", a declarat viceprimarul Fănică Bârlă.

Potrivit primăriei Mărăcineni, prima care a solicitat extinderea liniilor urbane, peste 300 de rezidenți și alte câteva zeci de angajați ai reprezentanțelor auto, service-urilor și unităților de alimentație publică de pe acest traseu ar utiliza acest autobuz."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cosmin Sandu



Data înscrierii: 14/Mar/2009
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 1003
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 22 Apr 2011 09:18:44    Titlul subiectului: 171 142825

Adevărul în editia de Joi 21 Aprilie 2011 (Articol complet! ) a scris:
Fără transport public de Paște! Vezi aici programul serviciilor publice și al hipermarketurilor din Buzău în perioada sărbătorilor pascale
F.M

Toate instituțiile publice locale, cele de transport și hipermarketurile și-au modificat programul cu ocazia sărbătorilor Pascale. Veștile cele mai proaste vin din partea regiei de transport în comun TransBuz, care a anunțat un program redus sâmbătă, pânâ la ora 17.00, în timp ce dumincă și luni nu se va ieși pe trasee. [...]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ATM



Data înscrierii: 23/Mar/2006
Ultima vizita: 23/Apr/2017
Mesaje: 89
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Apr 2011 22:55:38    Titlul subiectului: 143066

Nu e nimic nou aici, in fiecare zi de sarbatoare mai mare buzoienii sunt lasati de izbeliste, la mana maxi-taxiurilor.

Programul de circulatie al Trans-Bus a fost oricum mai mereu cu gauri mari, timpul mediu de asteptare pentru o anumita cursa de autobuz fiind dupa estimarile mele undeva la 25 de minute. Sigur, existau in trecut si curse care mergeau la interval de 10-12 minute (linia 7) dar si care mergeau la 60 de minute (linia 3 sau 5, cu un singur autobuz pe tot traseul). Exceptie fac zonele (care circulau gramada unul dupa altul timp de 3 ori pe zi) sau linia 9, mergand la intervale succesive foarte reduse, uneori in grup, la orele de schimb muncitoresc (7/15/23). Avand in vedere organizarea deficitara, era deci inerent sa apara aceste maxi-taxiuri capusa - au aparut, daca nu ma-nsel eu, in 1998, cu o singura firma, ceva protejat de-al primariei, care avea Iveco-uri Daily, insa cu precizarea ca microbuzele erau construite special pentru a fi transportatori de persoane. Aveau o usa electrica in dreapta fata, iar scaunele, albastre la culoare, erau originale Iveco, cu o suprafata de protectie (antivandalism) cerata, se taia foarte greu cu cutitul. Evident, tinand cont ca faceau curse din 10 in 10 minute, au fost un succes monstru, lumea mergand cu fundul in geam, si desconsiderand autobuzele goale.

Iar dupa aia, dac-au vazut si altii ca se poate, au carosat tot felul de ciurucuri de marfa ba pe la Mangalia, ba pe unde au apucat, si au intrat pe piata.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 23 Aug 2012 09:53:27    Titlul subiectului: 158320

Din cauza unor lucrari, strada Frasinet se va inchide pentru 1 an Exclamation , in perioada 01.09.2012 - 01.09.2013. Ce lucrare o fi aia, de dureaza 1 an de zile, nu pot sa-mi inchipui... pe vremea lu' Ceausescu construiau un cartier intreg in timpul asta, carpacii zilelor noastre oare ce "minune" vor face?!?

In fine, din cauza acestei inchideri vor fi afectate puternic liniile 3 si 5 care tranzitau zona. Cel mai tare ma deranjeaza implicarea liniei 3, pe care o folosesc (foloseam? Evil or Very Mad ) aproape zilnic, fiindu-mi foarte utila, capatul de linie fiind in apropierea blocului unde locuiesc.

"Comunicatul" Transbus, afisat pe geamurile autobuzelor, este si el foarte ambiguu, nici chiar eu care stau in zona si folosesc traseul cu pricina n-am priceput care va fi "noul" traseu.

Capatul traseului este "in ceata", adica "XXL". Cum XXL-ul ala e mare, nu-ti ramane decat sa vii mai devreme si sa dai i tura pe perimetru, poate-poate "deduci" unde va fi statia... Am intrebat niste taxatoare si ... tot ceata, "probabil langa XXL, acolo pe dreapta..." Twisted Evil

Amuzanta e si precizarea ca "nu va mai circula pe strada Marghiloman". Spun "amuzanta" pentru ca 3-ul n-a circulat niciodata pe Marghiloman... Mad

Puteau macar sa faca o mica harta cu noile trasee si cu indicarea locatiilor noilor statii... dar de, Buzau, ce sa-i faci?!?



ANUNT-21082012905.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.95 kb
 Vizualizat:  de 26600 ori

ANUNT-21082012905.jpg



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 12 Feb 2013 15:53:28    Titlul subiectului: 162648

Cu toate ca initial lucrarile pe strada Frasinet si, implicit, "deranjul" liniilor Transbus se anuntase ca vor dura 1 an, circulatia "normala" a autobuzelor liniilor 3 si 5 s-a reluat inca din cursul lunii decembrie 2012.

Pe perioada lucrarilor se infiintase o statie temporara, numita "XXL", imediat langa sensul giratoriu, pe sensul spre centru, statie care avea si rolul de "capat de linie" pentru traseul 3.

Mai interesant e ceea ce s-a intamplat cu linia 5: din cauza specificului strazilor din Buzau se ajunsese la situatia bizara ca autobuzele liniei 5 treceau prin statiile "Episcopie" si "XXL" atat pe sensul de "ducere", cat si pe cel de "intoarcere".
Pentru a preveni incurcaturile, pe parbrizul autobuzelor Transbus se pusesera niste foi tiparite pe care scria "Micro 14" sau "Dorobanti", functie de sensul in care parcurgea traseul respectivul autobuz... Rolling Eyes



HartaTransbus 2012-09-00.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  122.93 kb
 Vizualizat:  de 26074 ori

HartaTransbus 2012-09-00.JPG



Detaliu5.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  56.17 kb
 Vizualizat:  de 26074 ori

Detaliu5.JPG



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 05 Mar 2013 15:37:18    Titlul subiectului: 163135

Am in vedere crearea, impreuna cu Ionut Radu de la www.srlbuzau.com , a unui (sub-)site care sa contina hartile si orarele de trecere prin fiecare statie ale autobuzelor Transbus.

Pana la acest moment am definitivat harta principala, cea care este de altfel disponibila in sectiunea Harti a forumului nostru si, de asemenea, am definitivat hartile individuale simplificate ale fiecaruia dintre cele 10 trasee principale ale Transbus.

Sunt deja generate si orarele aferente fiecarei statii si este implementata varianata de test a liniei 3 care e aproape finalizata, usor intuitiva, calatorul da click pe statuia al carei orar vrea sa-l afle si se deschide pagina cu orarul.

Haideti sa vedem hartile individuale ale celor 10 trasee urbane.
Astept feed-back, daca aveti anumite observatii sau propuneri, va rog sa nu ezitati sa-mi trimiteti un mesaj privat.



L01.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  86.38 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L01.png



L02.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  157.5 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L02.png



L03.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  105.06 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L03.png



L04.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.78 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L04.png



L05.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  114.56 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L05.png



L06.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  94.16 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L06.png



L07.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.77 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L07.png



L08.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  128.48 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L08.png



L09.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.07 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L09.png



L10.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  130.86 kb
 Vizualizat:  de 26010 ori

L10.png



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Sâm 30 Mar 2013 21:02:49    Titlul subiectului: 163731

Iata si harta curselor regulate speciale ale Transbus, cunoscute la Buzau ca "zone", deoarece toate ajung sau pleaca din zona industriala.
Aceste curse sunt "deschise" oricarui calator, nu numai salariatilor sau abonatilor, trebuie doar sa-ti cumperi bilet.



HARTAZONE 2000px.png
 Descriere:
 Mărime fișier:  631.19 kb
 Vizualizat:  de 25937 ori

HARTAZONE 2000px.png



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 20 Iun 2013 15:03:06    Titlul subiectului: 165273

E prima data cand aud de traznaia asta ... sa vedem daca trece de stadiul de "o sa"... Rolling Eyes

Momentan linia 4 a Transbus leaga zona COMAT, de la iesirea din vest, spre Vernesti, a municipiului, cu Gara, in timp ce dubele maxi-taxi au un traseu mai lung, care se continua de la Gara prin Bariera Brailei spre AROMET.
_______________________________________

http://comunagalbinasi.wordpress.com/2013/02/02/reteaua-de-transport-public-din-buzau-va-fi-extinsa-in-comuna-galbinasi/

"Rețeaua de transport public din Buzău, va fi extinsă în comuna Gălbinași

Posted on 2 februarie 2013

Înființarea Asociației de Dezvoltare Intercomunitară „Buzău-Mărăcineni” a făcut ca și alte localități învecinate cu municipiul Buzău să ceară Consiliului Local Municipal asocierea în scopul gestionării în comun a serviciului de transport public local de persoane.

In anul 2013, mai multe linii de transport ale autobu­ze­lor Trans Bus SA vor fi dis­ponibile și pentru cetățenii care locuiesc în comunele din apropierea municipiului Bu­zău. Acest lucru va fi posibil datorită parteneriatelor în­cheiate între Primăria Buzău și Primăria Gălbinași. Pro­iectul vizavi de gestionarea în comun a serviciului de transport public local de persoane a fost inițiat în urmă cu mai mult timp și a fost implementat prima dată, în cadrul A­so­ciației de Dezvoltare In­ter­co- munitară „Buzău-Mărăci­neni”, prin extinderea traseului aparținând liniei 2 a Trans Bus SA.
Ulterior, Asociația s-a mai îmbogățit cu un nou membru: Primăria Gălbinași ce a solicitat, în vara anului 2012, extinderea traseului de pe linia 4. Cel mai probabil, implementarea proiectului va fi finalizată in anul 2013, atunci când Primăria Buzău și Trans Bus SA vor definitiva procedurile de achiziție pentru noi mijloace de transport în co­mun. Potrivit primarului comunei Gălbinași, Dumitru Dra­gomir, extinderea acestei linii va oferi cetățenilor din Gălbinași posibilitatea unui transport în deplină sigu­ranță, confortabil și avantajos la preț. Primarul Dumitru Dragomir a mai spus că introducerea unui serviciu de transport public local de persoane modern și util cetățe­ni­lor reprezintă una dintre pri­oritățile sale pentru vii­to­rul apropiat. În prezent, lo­cu­itorii comunei Gălbinași plă­tesc pentru o sigură călătorie până la Buzău, 4,5 lei. După implementarea proiectului solicitat de către primarul Dumitru Dragomir, locuito­rii din Gălbinași vor putea călători la un preț mai mic. În plus, conform proiectului, autobuzele liniei 4 vor circula până la capăt, respectiv până în satul Bentu."



untitled.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  52.94 kb
 Vizualizat:  de 25699 ori

untitled.JPG



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 03 Sep 2014 13:02:04    Titlul subiectului: 174570

Anunt aplicat pe geamurile autobuzelor Transbus:


2014-08-28 19.00.52.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  97.64 kb
 Vizualizat:  de 24685 ori

2014-08-28 19.00.52.jpg



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 10 Iun 2015 08:11:29    Titlul subiectului: 179521

Cica niste cetateni/calatori ar fi cerut modificarea traseului 2 de autobuz la forma de acum cativa ani, cand facea un ocol destul de amplu si trecea si pe la magazinul Dedeman, aflat pe soseaua de centura a municipiului Buzau.

Am vorbit despre acea bucla la timpul cuvenit, sunt si poze, sunt si ceva filmulete; de altfel indicatorul de statie din sensul giratoriu de la Dedeman a si ramas acolo, nemaifiind inlaturat, cu toate ca traseul linie 2 nu mai trece pe acolo.

Ca parere pesonala, sunt intrutotul de acord cu domnul Jercan (o sa vedeti declaratiile dansului in Arhiva Video), acea bucla spre Dedeman mi se pare total ineficienta, este foarte lunga si nu ii inteleg rostul, Dedeman este un magazin specializat pe materiale de constructii, ori cine se duce acolo nu se duce ca "vizitator" iar de carat materiale de constructii cu autobuzul mi se pare chiar aiurea. Cine se duce acolo, in principiu se duce cu o masina ca sa-si poata cara cumparaturile.

Altfel statea treaba daca era un magazin de genul supermarket, unde se duce multa lume si face cumparaturi in cantitati decente - o sacosa. doua - si poate autobuzul ar fi fost util.

Mai mult, in conditiile in care autobuzele Transbus sunt foarte putine (doar 3 alocate liniei 2, acestea avand platita si rovinieta, ca trec Podul Maracineni, care e considerat drum national/european DN2/E85), acea bucla presupune pierderi de timp aproape inutile, dar considerabile, mai ales la orele de varf cand zona cuprinsa intre Pod Maracineni - Micro 3 - Clubul Politistilor este extrem de aglomerata, practic singurul drum de traznit dinspre Focsani/Ramnicu Sarat spre Buzau.

http://www.campusbuzau.ro/autobuzul-2-nu-se-prelungeste-spre-dedeman-director-trans-bus-nu-se-merita/

"AUTOBUZUL 2 NU SE PRELUNGEȘTE SPRE DEDEMAN. DIRECTOR TRANS-BUS: „NU SE MERITĂ!”
Mai mulți telespectatori au solicitat inclusiv la Campus Tv prelungirea rutei autobuzului nr. 2 până la Dedeman.

Directorul Trans-Bus spune că măsura a mai fost luată în trecut, dar s-a dovedit nerentabilă:

O altă solicitare vine din partea locuitorilor din cartierul Mihai Viteazul unde autobuzul nr. 3 are cap de linie. Unii dintre localnicii se plâng că trebuie să plătească bilet de două ori pentru a ajunge la destinație.

În altă ordine de idei, directorul Trans-Bus îmbrățișează propunerea primarului C-tin Boșcodeală ca din septembrie transportul să se facă gratuit pentru toți buzoienii. Jercan contrazice ideea că autobuzele n-ar face față afluxului crescut de călători.

Un alt obiectiv important pentr
u Trans-Bus este completarea parcului auto cu minim 10 autobuze noi."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 09 Mar 2016 08:57:21    Titlul subiectului: 184044

http://www.campusbuzau.ro/de-maine-autobuzul-2-va-circula-prin-maracineni-am-licentele-in-mana-s-a-rezolvat-a-declarat-directorul-trans-bus/

"DE MÂINE, AUTOBUZUL 2 VA CIRCULA PRIN MĂRĂCINENI. „AM LICENȚELE ÎN MÂNĂ. S-A REZOLVAT”, A DECLARAT DIRECTORUL TRANS-BUS

După ședința de ieri de la Primăria Buzău, azi au avut loc reuniuni similare la Mărăcineni și Săpoca, în cadrul cărora s-a oficializat preluarea de acțiuni la Trans-Bus.

Reprezentanții guvernului în teritoriu au dat aviz pozitiv iar primarilor din cele două comune nu le mai rămâne decît să înregistreze statutul de operator regional al Trans-Bus la Registrul Comerțului. Tot azi, urma să aibă loc o întrunire a consiliului de administrație de laTrans-Bus, în cadrul căreia să se oficializeze cooptarea celor două localități în acționariat.

De mîine, cei doi edili speră că autobuzele Trans-Bus își vor relua traseul pe ruta Buzău-Mărăcineni-Mătești și retur.

Încă de zilele trecute fusese depus, pentru a fi aprobat de Prefectură, un aviz de legalitate în regim de urgență. Cum în ședința CLM a fost aprobată modificarea actului constitutiv al Trans-Bus, societatea a devenit operator regional de transport rutier.

Directorul Trans-Bus ne-a informat în această după-amiază că a obținut licența de traseu astfel că de miercuri domineață autobuzele vor circula din nou prin Mărăcineni până la Săpoca. Traseul este asigurat de trei autobuze, iar frecvența este de 33 de minute. Pentru ca situația să revină la normal mai e nevoie ca și circulația microbuzelor să se reia prin comună. Dar acest demers e mai complicat și necesită mai mult timp.

(Andrei Solomon)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 14 Apr 2016 13:16:32    Titlul subiectului: 184609

http://adevarul.ro/locale/buzau/pe-modelul-autobuzului-2-transbus-putea-introduce-linie-vadu-pasii-1_570f5e2e5ab6550cb8f8f7c7/index.html

"Pe modelul autobuzului 2, TransBus ar putea introduce o linie și spre Vadu Pașii

14 aprilie 2016

de Iulian Bunila

Autobuzele societăți de transport în comun ar putea circula și în Vadu Pașii. Demersul aparține primarului din comuna învecinată orașului, care dorește să răspundă astfel numeroaselor solicitări adresate de locuitorii comunei. Primul pas pentru concretizarea acestei inițiative este aprobarea în Consiliul Local Vadu Pașii a unui proiect privind achiziționarea de acțiuni la societatea TransBus. Pe modelul liniei 2 al societății TransBus Buzău, care deservește și comuna Mărăcineni dar și satul Mătești, din comuna Săpoca, autobuzele din oraș ar putea ajunge și la Vadu Pașii. Este vorba despre un demers al primarului din Vadu Pașii, Virgil Suditu, care ar putea deveni realitate în viitorul apropiat. Inițiativa Primăriei Vadu Pașii are la bază o serie de argumente. În primul rând, s-ar reduce de trei ori costurile de transport pentru populația activă care lucrează în oraș. Refacerea podului peste râul Buzău, care leagă direct municipiul de comuna Vadu Pașii, ar crea varianta ca autobuzul de pe linia 5 să își prelungească traseul. Chiar dacă aleșii Opoziției din Consiliul Local Vadu Pașii refuză aprobarea unui aproiect privind cumpărarea de acțiuni la TransBus, dând acestei chestiuni iz electoral, primul gospodar al comunei Vadu Pașii spune însă că nu renunță la acest demers. Transportul public în Vadu Pașii este asigurat acum de o firmă privată, căreia în ultimul timp i s-a interzis să circule pe raza municipiului Buzău. Asta, spre nemulțumirea navetiștilor din Vadu Pașii, care sunt nevoiți ca de la autogară să schimbe mijloacele de transport către destinația dorită. Adică, mai mulți bani cheltuiți. În prezent, comuna Vadu Pașii numără aproximativ 10.000 de locuitori, dintre care peste 1.000 fac naveta zilnic la Buzău, la serviciu, sau școală, în cazul copiilor."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lenta1



Data înscrierii: 09/Dec/2013
Ultima vizita: 19/Mar/2024
Mesaje: 551
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Apr 2016 14:44:09    Titlul subiectului: 184610

Si cum o sa asigure un timp de succedare decent? Din cate stiu Transbus are doar 30 de autobuze, ar mai fi nevoie de inca 10 autobuze ca sa asigure un program decent si sa asigure si prelungirea liniei 5. Au de gand sa cumpere autobuze noi? Sau macar SH dar intr-o stare buna.
_________________
Iubesc autobuzele si troleibuzele MAZ Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 16 Noi 2016 09:35:53    Titlul subiectului: 187160

http://www.campusbuzau.ro/autobuze-pentru-navetisti-primarul-intentioneaza-sa-prelungeasca-traseele-urbane/

"AUTOBUZE PENTRU NAVETIȘTI. PRIMARUL INTENȚIONEAZĂ SĂ PRELUNGEASCĂ TRASEELE URBANE
În zona industrială din Buzău, dar și la societățile comerciale din municipiu, lucrează foarte mulți buzoieni care au domiciliul în localitățile apropiate. Pentru a le înlesni deplasarea către locurile de muncă, primarul Constantin Toma intenționează să prelungească unele trasee urbane în afara municipiului. Peste 40% dintre angajatii firmelor din Buzau vin din localitățile apropiate.

Primarul municipiului, Constantin Toma, intenționează să aducă îmbunătățiri transportului urban în comun, odată cu mărirea parcului auto de la Trans – Bus.

În afară de navetiștii care își au domiciliul în localitățile din jurul Buzăului, la unitățile școlare din oraș învață, de asemenea, mulți elevi din mediul rural.

Primăria are în proiect extinderea parcului auto de la Trans – Bus cu autobuze ecologice. Totodată, vor putea fi asfaltate integral toate străzile aflate pe traseele urbane de transport în comun, iar stațiile vor fi modernizate. (Corneliu Floriceanu)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2017 08:28:23    Titlul subiectului: 191806

http://www.campusbuzau.ro/noutati-de-la-trans-bus-a-fost-infiintata-o-linie-zonala/

"NOUTĂȚI DE LA TRANS BUS. A FOST ÎNFIINȚATĂ O LINIE ZONALĂ

După primele trei zile de funcționare pe traseele de transport urban, autobuzele olandeze au produs efectele așteptate. Buzoienii circulă confortabil, timpii de așteptare în stații s-au micșorat iar orarul a fost extins. A fost înființată și o nouă cursă zonală între cartierul Micro XIV și strada Primăverii.

Cele douăsprezece autobuze olandeze care au fost scoase de Trans Bus pe străzile Buzăului, au fost introduse pe unele dintre cele mai solicitante trasee de transport urban pentru persoane.

Odată cu suplimentarea numărului de autobuze va scădea și timpul de așteptare pentru călători iar orarul de funcționare a fost deja prelungit.

După primele două zile de funcționare pe traseele de transport în comun, încă nu a fost calculat consumul de combustibil al celor 12 autobuze.

Trans Bus a înființat recent o cursă zonală, ca urmare a solicitării unor cetățeni care lucrează în zona fostei fabrici de In și Cânepă.

Cursa „Zonă 116” va circula între Micro 14 și strada Primăverii, cu plecare la ora 6 și cinci minute și care va avea returul la ora 16.05.


În cazul în care se va cere o cursă și pentru schimbul 2, aceasta va fi asigurată fără probleme. (Corneliu Floriceanu)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2017 07:45:58    Titlul subiectului: 191817

http://www.campusbuzau.ro/au-ramas-doar-autobuzele-spre-sapoca-in-lipsa-maxi-taxi-trans-bus-suplimenteaza/

"AU RĂMAS DOAR AUTOBUZELE SPRE SĂPOCA. ÎN LIPSA MAXI-TAXI, TRANS BUS SUPLIMENTEAZĂ

După ce transportatorilor privați nu le-a mai fost prelungită licența, pe traseul 2M, locuitorii comunelor Mărăcineni și Sapoca s-au trezit că nu au mijloace de transport suficiente pentru a ajunge în oraș. Azi dimineață, Trans Bus a pus la dispozitia navetiștilor 9 autobuze. Conducerea societății promite că autobuzele vor fi prezente în stații, din 20 în 20 de minute.

Operatorii privați de pe traseul 2M au avut un contract de șase ani cu municipalitatea buzoiană. De ieri, însă, licența le-a expirat, astfel că transportul navetiștilor din zonă cade în sarcina Trans Bus. Conducerea societății promite că dispune de resursele necesare pentru a asigura o frecevnță decentă și că poate suplimenta numărul autobuzelor, la orele de vârf. Azi dimineață, s-a operat cu 9 autobuze, pe traseul 2 M.

Conform conducerii, operatorul de transport va asigura o frecvență de 20 de minute. Mai mult, spun cei de la Trans Bus, societatea va veni în sprijinul navetiștilor, prelungind orarul. Ultimele autobuze vor pleca la ora 21.00 din Săpoca spre Buzău, de la 21.50 din Gara Buzău și de la 23.15, din garajul Trans Bus către Săpoca.

Pe traseul 2M, operau 9 maxi-taxi private, iar intervalul dintre două curse era de aproximativ 10 minute. (Andrei Solomon)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 04 Oct 2017 15:18:55    Titlul subiectului: 191919

http://adevarul.ro/locale/buzau/autobuzele-buzau-vor-intra-traseul-vadu-pasii-sfarsitul-lunii-1_59d4b3ff5ab6550cb8cdd4a7/index.html

"Autobuzele din Buzău vor intra pe traseul către Vadu Pașii până la sfârșitul lunii

4 octombrie 2017

de Iulian Bunila

Veste bună pentru locuitorii comunei buzoiene Vadu Pașii, aflată în apropeierea municipiului Buzău. În curând, autobuzele societății de transport urban Trans Bus vor circula și în comuna lor. În cadrul ședinței de consiliu local municipal Buzău, de săptămâna trecută, a fost aprobată includerea comunei Vadu Pașii în Asociația de Dezvoltare Intercomunitară “Buzau – Mărăcineni”, un prim pas în demersul autorităților de a facilita transportul locuitorilor din Vadu Pașii către municipiu. Responsabilii Primăriei Buzău spun că în maximum două săptămâni, autobuzele Trans Bus vor ajunge și la Vadu Pașii. Încă nu s-a stabilit traseul pentru noua linie Buzău - Vadu Pașii, însă cert este că mijloacele de transport ale Trans-Bus vor traversa toate satele comunei, până în localitatea Stăncești. Comuna Vadu Pașii numără peste 10.000 de locuitori, aproximativ 2.000 dintre aceștia venind zilnic la Buzău, la serviciu sau la școală. În următorii ani, oficialii Primăriei Buzău intenționează ca autobuzele Trans Bus să efectueze transport public de călători spre toate comunele învecinate Buzăului."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 16 Ian 2018 14:04:30    Titlul subiectului: 193235

http://www.campusbuzau.ro/inca-o-linie-a-trans-bus-autobuzul-11-va-ajunge-pana-la-scurtesti/

"ÎNCĂ O LINIE A TRANS-BUS. AUTOBUZUL 11 VA AJUNGE PÂNĂ LA SCURTEȘTI

Cel târziu în luna martie, Trans-Bus va introduce o nouă linie pe traseu. Este vorba despre autobuzul numărul 11 care va circula de la gara CFR, prin centru, și va ajunge până la Scurtești. De asemenea, va fi creată o nouă linie specială, care îi va transporta pe muncitori în Zona Industrială. Prețurile practicate de operatorul de transport sunt mult mai mici decât cele practicate acum de operatorul privat.

Pentru a veni în sprijinul muncitorilor și al elevilor care trebuie să facă zilnic naveta, societatea de transport urban va înființa o nouă linie ce va deveni funcțională din luna martie. Autobuzul numărul 11 va circula de la gara CFR, prin centru, Bd. Unirii, pod Mărăcineni, Autorolla, V. Pașii, Stăncești, Scurtești.

Prețul pe care navetiștii vor trebui să îl plătească pentru o cursă este la jumătate fata de tariful practicat în acest moment de societatea privata care asigură aceleași servicii. Tot în luna martie va deveni funcțională și o linie specială care îi va transporta în zona industriala pe muncitorii navetiști.

Vești bune ar putea veni și pentru locuitorii celorlalte comune învecinate municipiului. Trans-Bus urmărește să cumpere noi autobuze pe care să le trimită în prima fază înspre Vernești, Gălbinași și Poșta Câlnău, iar ulterior înspre Costești și Merei. (Mirela Copariu)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 02 Feb 2018 13:19:21    Titlul subiectului: 193447

http://www.campusbuzau.ro/traseu-suburban-trans-bus-va-circula-pe-ruta-buzau-stancesti/

„TRASEU SUBURBAN”. TRANS BUS VA CIRCULA PE RUTA BUZĂU- SCURTEȘTI
După ce și consilierii județeni au aprobat, ieri, avizul pentru eliberarea licențelor de transport, urmează ca de săptămâna viitoare, autobuzele de la Trans Bus să circule pe noul traseu. Liniile externe vor fi deservite și de autobuzele cu burduf acolo unde numărul de călători va fi mai mare. Lunea trecută, consilierii municipali au aprobat acordarea calității de membru asociat la ADI „Buzău-Mărăcineni” a comunei Vadu Pașii.

Prin acordarea calității de membru asociat al comunei Vadu Pașii la Asociația de Dezvoltare Intercomunitată „Buzău-Mărăcineni” de către consilierii municipali, a fost făcut primul pas pentru deschiderea unei noi linii de transport călători.

În ședința de ieri a Consiliului Județean a fost aprobat și avizul pentru eliberarea licențelor de transport călători pentru traseul Buzău – Vadu Pașii – Stăncești – Scurtești și retur.

Pentru început, pe acest traseu vor fi folosite autobuzele din parcul auto de la Trans Bus, urmând ca după sosirea în țară a celor 9 autobuze cu burduf, acestea să circule cu precădere în perioadele mai aglomerate.

Este foarte posibil ca autobuzele cu burduf să ajungă la Buzău și, după îndeplinirea tuturor cerințelor legale, să fie introduse pe traseele din afara municipiului. (Corneliu Floriceanu)"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BUZĂU Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community