Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Fluxuri de calatori si frecvente de circulatie la metrou
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Metroul bucurestean
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ce parere aveti despre programul Metrorex-ului?
Foarte bun
6%
 6%  [ 10 ]
Bun
40%
 40%  [ 66 ]
Intre bun si nesatisfacator
32%
 32%  [ 53 ]
Nesatisfacator
14%
 14%  [ 23 ]
Foarte nesatisfacator
6%
 6%  [ 10 ]
Voturi totale : 162

Autor Mesaj
Razvanel



Data înscrierii: 06/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Aug/2011
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 02 Aug 2011 17:35:10    Titlul subiectului: Interval metrouri dimineata 147124

O intrebare am si eu. Vad ca voi va pricepeti. Eu stau la Piata Iancului si dimineata la ora 5:40 trebuie sa ajung la metrou Pacii. Pe site-ul www.metrorex.ro am vazut ca dimineata la ora 5 metrourile circula la interval de 10 minute. Ceea ce vreau eu sa aflu este daca la ora 5:00 fix cand se deschide metroul, trenul va fi in statie la Piata Iancului pentru directia DRISTOR 2. Am timp sa ajung in 40 de minute de la Iancului la Pacii (cu schimbare la DRISTOR)?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 02 Aug 2011 20:09:56    Titlul subiectului: 147128

Trebuie sa ai un noroc chior sa ajungi la 5,40 la Pacii. Ceva imi spune ca nu o sa te opresti la Pacii, ci acolo trebuie sa prinzi un autobuz care iese din oras si are ora fixa de plecare. Acel autobuz probabil ca nu circula din 10 in 10 minute, altfel n-ai fi presat de ora asta 5,40.
Primul metrou pe care poti sa-l iei tu spre Dristor 2 este unul care pleaca de la GdN 1 la ora 5,00. De la GdN 1 pana la Dristor2 nu mai ai nici un metrou fix la 5,00.
Parerea proprie este sa iei un taxi, e mai sigur. Asta daca am intuit bine ca vrei sa iesi din oras la 5,40.
au sa iei un taxi pana la Statia Dristor 1 - ca la ora 4,55 sa fi la turnicheti. Atunci sigur prinzi metroul care pleaca fix la 5,00 - sau la 5,02 de la Anghel Saligny si cu siguranta ajungi la Pacii pana la 5,40. Ar fi si mai economic, Dristor 1 e mai aproape ca Pacii ca si distanta de la Piata Iancului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
ducu



Data înscrierii: 20/Oct/2007
Ultima vizita: 30/Dec/2023
Mesaje: 84
Locație: Eforie Sud

MesajTrimis: Mie 03 Aug 2011 06:31:30    Titlul subiectului: 147139

Sau ar mai fi o solutie, dar iarasi nu stiu daca se incadreaza in timp: sa o ia in sens invers, de la Iancului pana la Eroilor ca sa nu mai faca transferul la Dristor, iar de la Eroilor mai sunt 4 statii pana la Pacii. Cam tot aia e, numai ca prin varianta Dristor vor fi in total 11 statii pana la capat, pe cand pe breteaua nordica 13 statii. Cat pierde timpul cu transbordarea la Dristor + asteptarea trenului tot aia e.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 03 Aug 2011 07:13:22    Titlul subiectului: 147141

Iti raspund din experienta proprie, pentru ca stau in Piata Iancului, pentru mine Eroilor este o statie care indiferent pe unde o "atac" fac aceleasi minute, verificat de sute de ori.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 22 Mar 2012 22:56:45    Titlul subiectului: 154342

Desi pe M2 frecventa trenurilor este buna, 2 minute intre trenuri (foto 1, 2, 3) totusi avem fluxuri mari de calatori, mai ales la statiile unde se face transferul de calatori de la o magistrala la alta. La Piata Victoriei practic la ora 16:50 era un flux continuu de calatori dinspre M3 si suprafata ! Metroul sosit in statie a stat aproximativ un minut pana sa se imbarce toti calatorii, ca rezultat la statiile urmatoare creste intervalul dintre trenuri.


Tramclub 1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  143.42 kb
 Vizualizat:  de 18657 ori

Tramclub 1.jpg



Tramclub 2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  130.03 kb
 Vizualizat:  de 18657 ori

Tramclub 2.jpg



Tramclub 3.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  134.5 kb
 Vizualizat:  de 18657 ori

Tramclub 3.jpg



Tramclub 4.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  133.63 kb
 Vizualizat:  de 18657 ori

Tramclub 4.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sab



Data înscrierii: 14/Sep/2008
Ultima vizita: 04/Aug/2013
Mesaje: 1354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012 09:01:04    Titlul subiectului: 154357

Este normal sa existe aglomeratie intr-o statie "nod", iar atata timp cat pe M1 se circula la 8 minute, degeaba pe M2 intervalul este si de 4 ori mai mic.
In plus la noi statiile "nod" sunt prost gandite, iar statiiile Victoriei stau cel mai prost din acest punct de vedere. Asa ca nu trebuie sa ne miram....
La Unirii este la fel, daca nu "dezastrul" este cumva mai mare, atunci cand sosesc ambele metrouri in statie. Iar noi, in loc sa facem un alt pasaj de corespondenta, foarte necesar in acest moment, investim banii in "avioane" gen M6, prelungire M4, bonus "park and ride", etc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012 10:20:21    Titlul subiectului: 154358

Pasajul de corespondenta de la Unirii este intr-adevar o problema, nu face fata fluxurilor de calatori din orele de varf. Imaginati-va cum ar fi in caz de incendiu sau cutremur sau alt eveniment care ar declansa panica calatorilor, s-ar calca in picioare.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sab



Data înscrierii: 14/Sep/2008
Ultima vizita: 04/Aug/2013
Mesaje: 1354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012 17:30:03    Titlul subiectului: 154369

Din pacate suntem amagiti ca pasajul de la Unirii se va rezolva odata cu M7 (probabil peste vreo 10 ani Evil or Very Mad ). Din pacate de curand s-a aruncat "fumigena" ca M7 ar putea sa treaca pe la Tribunal (Junior), deci daca este asa, vom ramane cu pasajul actual "forever".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaleun



Data înscrierii: 20/Dec/2005
Ultima vizita: 08/Mai/2023
Mesaje: 311
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012 21:57:49    Titlul subiectului: 154379

Pasajul ar functiona ok daca si calatorii ar fi suficient de civilizati sa respecte marcajele circuland pe dreapta si nu "depasind coloana pe sensul opus" sau suntand coada spre scarile rulante prin fata celor care coboara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sab



Data înscrierii: 14/Sep/2008
Ultima vizita: 04/Aug/2013
Mesaje: 1354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 24 Mar 2012 19:29:29    Titlul subiectului: 154406

Degeaba, pasajul era subdimensionat chiar si pentru anii 1986-1987 cand a fost construit (trebuia sa fie dublu ca latime), iar situatia nu se va remedia pana la reconstructia lui si/sau modificarea lui
Chestiile cu marcajele si altele de genul acesta sunt "frectie la picior de lemn", ca si stationatul pe partea dreapta pe scarile rulante.
Sa vedeti ce distractiv o sa fie cand se vor construi si lifturile pentru persoanele cu handicap special pentru cei care schimba magistrala acolo. Va imaginati ce se va intampla daca se vor intalni doua astfel de persoane, in scaune cu rotile, venind din sensuri opuse, in pasajul de corespondenta la ore de varf ....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BIGRED1984



Data înscrierii: 27/Iun/2007
Ultima vizita: 07/Sep/2016
Mesaje: 67
Locație: Bucuresti 4 (Piata Sudului // Piata Straduintei)

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2012 22:55:19    Titlul subiectului: 154511

Sincer eu am intalnit si situatii in care nu am putut trece dinspre PV1 spre PV2, nici macar nu am putut cobora in statie, nu mai vorbesc de urcat in tren.
La fel la Unirii, nu se putea trece dinspre PU2 spre PU1 , tot pasajul era blocat.
Sa zicem doar ca acum la PV ai (teoretic) 2 posibilitati sa ajungi pe magistrala opusa, chiar daca pentru a 2a varianta trebuie sa ocolesti un pic.
In schimb, la PU esti blocat, nu ai cum ajunge la o ora de varf prea repede pe magistrala cealalta.

_________________
In me the WishMaster
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 29 Ian 2014 20:04:22    Titlul subiectului: 170786

Unul dintre efectele vremii rele din capitala a fost cresterea numarului celor care folosesc metroul. E un lucru pozitiv de astfel, dupa parerea mea. Articolul se gaseste aici.

Numărul bucureștenilor care călătoresc cu metroul s-a triplat, din cauza ninsorii și a viscolului

Citat:
Numărul călătorilor care călătoresc cu metroul s-a triplat, în ultimele zile, din cauza ninsorii abundente și a viscolului din București.
Zăpada și viscolul aduc profit companiei Metrorex. De la începutul acestei săptămâni, numărul bucureștenilor care merg cu metroul aproape s-a triplat, informează Digi24.

Cele mai aglomerate stații sunt cele de la Unirii 1, Piața Sudului și Bucur Obor. Dacă într-o zi normală, prin stația de metrou de la Piața Unirii treceau 10.000 de călători, miercuri, numărul lor a ajuns la aproape 28.000.

Intrebarea mea este, daca cei de la Metrorex au bagat mai multe trenuri, ca sa faca fata la numarul sporit de calatori ?

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 03 Noi 2014 21:38:25    Titlul subiectului: 175448

Cel putin pe M1, mi se pare ca trenurile vin mai rar. Un indicator pentru acest fapt este statia terminus Dristor 2. Daca, inainte, gaseai doua trenuri in statie si uneori un al treilea tren astepta sa aiba intrare in statie, acum nu gasesti decat un tren sau nici unul. Si asta la orele de varf.
Ati remarcat si voi un interval mai mare de succedare al trenurilor de pe M1 ?

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 06 Ian 2015 08:53:11    Titlul subiectului: 176293

Referitor la postarea mea precedenta, cred ca imaginea atasata acestui mesaj este edificatoare. Ieri, la ora de varf, 16:40 nu era nici un tren in statie la Dristor 2 !!! Consultand monitorul cu orarele de circulatie, am vazut ca intervalul de succedare intre doua trenuri este de 7 minute. Cam mare acest interval pentru o magistrala folosita de un numar mare de calatori. De ce nu mai baga "ranforsarea", un tren care circula, la anumite ore intre Dristor 2 si Crangasi ? De la Victoriei se urca multi calatori, care merg inspre Obor-Iancului-Dristor 2.


Dristor 2, 5 ianuarie 001.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  79.03 kb
 Vizualizat:  de 16048 ori

Dristor 2, 5 ianuarie 001.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 06 Ian 2015 19:11:17    Titlul subiectului: 176299

1) Doua sau mai multe metrouri in statia Dristor II poate sa aiba drept cauza "un dop" sau ceva echivalent, nu neaparat legat de programul de circulatie.
M 1 vine la Iancului ( spre Victoriei ) cu un metrou la 7 - 10 - 11 minute, cam asta e intervalul.
2) Poza ta poate sa fie "falsificata", in sensul ca in urmatoarele 4 minute poate vin 2 metrouri. Si oricum statia nu prea e aglomerata, in obiectivul aparatului foto sunt vreo 20 oameni care asteapta metroul. Poate ai facut poza la 30 secunde dupa ce a plecat metroul din statie.
3) Cat timp ti - ai petrecut in statie ca sa tragi o concluzie ?
4) "Naveta" Dristor II - Crangasi eu n-am mai vazut-o de mult. In schimb am vazut destule metrouri in Iancului spre Victoriei care se duceau la Pantelimon Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 06 Ian 2015 19:16:59    Titlul subiectului: 176300

Nu e adevarat. Te contrazic. Frecvent erau 2 trenuri la Dristor 2 (si uneori, un al treilea care sa nu aiba intrare, mai ales in orele de varf). Stiu ce spun.
Statia era aglomerata, dar m-am dus mai in fata sa pozez, vroiam sa scot in evidenta ca nu este nici un tren la cele doua linii.
Esti cam "Toma Necredinciosu". Sau.........nu suporti realitatea, care este in defavoarea Metrorezului ?? Laughing
Cumva lucrezi in domeniu si nu suporti sa se vorbeasca "de rau" situatia de la Metrorex ? Laughing
Crezi sau nu sunt cat se poate de obiectiv. Daca crezi ca am "falsificat" situatia, e problema ta, nu a mea. Stai acolo o zi intreaga si pe urma pune impresiile aici, pe forum. Nu te opreste nimeni Very Happy

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 07 Ian 2015 10:31:51    Titlul subiectului: 176321

Mi-am expus un punct de vedere, atata tot.
In viata mea n-am lucrat la Metrorex / Metroul sau echivalente, adica de exemplu cum s-o fi chemat Metrorexul inainte de 1989 ca-mi scapa. Da, stiu situatia de la Dristor 2 cu 2 sau mai multe metrouri cam tot timpul, asa e. Mai stiu ca din totdeauna in Iancului spre Victoriei s-a circulat la 7 - 8 - 11 minute, niciodata sub 7.
Inseamna ca pur si simplu prin scoaterea unor garnituri s-a redus stationarea la cap de linie si nicidecum ca s-a marit intervalul intre garnituri.
Stii foarte bine ca la Linia 3 in trecut deseori stationa o garnitura de rezerva.
Prin "falsificarea situatiei" nu m-am referit la faptul ca ai vrut sa ascunzi un adevar, ci ca te-ai aflat fix in momentul in care l-am sugerat eu.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Ian 2017 20:33:17    Titlul subiectului: 187802

Dimineata la metrou a fost aglomeratie foarte mare. Cum RATB-ul era mai mult blocat, in urma ninsorilor abundente iar multi bucuresteni nu si-au putut scoate masinile din nameti, multi s-au reorientat spre metrou. Statiile arata asa cum se vede in poza postata pe Realitatea.net

Un lucru este cert, metroul nu face fata unui flux suplimentar de calatori, in actuala configuratie metroul NU poate reprezenta o alternativa la masina personala. Pai daca multi sopferi se indreapta spre metrou, acesta este sufocat !!!



image1_75563400_47123800.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  93.46 kb
 Vizualizat:  de 12889 ori

image1_75563400_47123800.JPG



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 18 Ian 2017 13:33:22    Titlul subiectului: 187960

Ce masuri iau cei de la metrorex pentru a incerca sa evite aglomeratiile din unele statii, cum s-a intamplat acum o saptamana. Articolul se gaseste aici.

Citat:
Ce MĂSURI va lua Metrorex în stațiile de metrou aglomerate

Metrorex va monta benzi de restricționare a accesului în stații, pe care le va amplasa înaintea aparatelor de validare, pentru situațiile în care pasajele de trecere se vor aglomera, se arată într-un comunicat al companiei.

"Metrorex continuă seria de măsuri pentru deplasarea în siguranță a călătorilor între stațiile de corespondență Piața Unirii 1 — Piața Unirii 2 și Piața Victoriei 1 — Piața Victoriei 2, ca urmare a situațiilor de supraaglomerare semnalate la orele de vârf. Astfel, începând cu data de 10.01.2017, echipe mixte formate din angajați Metrorex, Poliția Metrou, agenți de pază, reprezentanți ai Jandarmeriei și ai ISU sunt prezente în intervalele orare 07:30-10:00 și 16:30 — 19:00, în cele patru stații de metrou, pentru coordonare și intervenție în caz de necesitate", potrivit comunicatului.

De asemenea, fiecare agent va transmite Dispeceratului Central evoluția situației din teren.

"În cazul aglomerării pasajelor de trecere, se fac anunțuri repetate de informare a călătorilor cu privire la restricționarea temporară a accesului înaintea aparatelor de taxare, precum și pentru staționarea la nivel peron sau vestibul. În plus, vor fi montate benzi de restricționare a accesului, amplasate înaintea aparatelor de validare", mai spun reprezentanții metroului.

Metrorex funcționează la capacitate maximă, cu 65 de trenuri, în intervalele cu vârf de trafic (7:00 — 9:00 și 17:00 — 19:00), pe toate magistralele. Intervalul cu vârf de trafic va fi extins până la descongestionarea aglomerației din stații.

În plus, se asigură succesiunea trenurilor la un interval de maximum 3 minute la orele de vârf pe Magistrala 2, 2-3 minute, pe tronsonul comun al Magistralelor 1 și 3 (Eroilor — Nicolae Grigorescu) și 5-6 minute în restul timpului.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2017 23:56:11    Titlul subiectului: 188424

Cea mai buna masura pentru evitarea aglomeratiei e folosirea parcului de trenuri disponibil in mod corect. In jurul orei 16.30 , la Eroilor nu se mai facea alternanta normala a trenurilor pe tronsonul comun M1/M3, ci circulau in pereche, doua de Militari, urmate de doua de GdN. De asemeni pe sensul opus, la linia 3 au sosit doua trenuri consecutive cu destinatia Pantelimon.
Si daca cineva se mai intreaba de ce pe M1 e frecventa de succedare mare la orele de varf, un alt raspuns ar fi ca la orele de varf sunt trenuri tinute in remize. Astazi, spre exemplu, la ora 17.00 erau doua trenuri in remiza de la gara.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 21 Feb 2017 08:14:21    Titlul subiectului: 188426

Problema este si la intrarea in statii. Duminica dupa masa, la Gara de Nord, venisera mai multe trenrui intr-un interval scurt de timp. Cum este si zi de duminica, in care multi se intorc la Bucuresti, se facuse o coada mare la intrarea in gura de metrou, cea de la peronul garii.


Diham, 18-19 februarie 206.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  76.49 kb
 Vizualizat:  de 12587 ori

Diham, 18-19 februarie 206.jpg



Diham, 18-19 februarie 207.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  85.5 kb
 Vizualizat:  de 12587 ori

Diham, 18-19 februarie 207.jpg



Diham, 18-19 februarie 208.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.73 kb
 Vizualizat:  de 12587 ori

Diham, 18-19 februarie 208.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 09 Iul 2017 18:47:10    Titlul subiectului: 190999

Chit ca este zi de duminica, totusi 14 minute intre doua rame nu este prea mult ??


Tramclub, 9 iulie 001.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  60.01 kb
 Vizualizat:  de 11476 ori

Tramclub, 9 iulie 001.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 20 Noi 2017 21:35:10    Titlul subiectului: 192455

O zi obisnuita, la ora 17:25, statia de metrou Dristor 2. Am vrut sa pozez aglomeratia de la metrou, dar cand am marit poza, m-a frapat o chestie. Nu am gasit nici o fata zambitoare. Am vazut in schimb o mare de tristete.


Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  155.98 kb
 Vizualizat:  de 10868 ori

Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 1.jpg



Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  349.04 kb
 Vizualizat:  de 10868 ori

Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 2.jpg



Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 3.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  267.09 kb
 Vizualizat:  de 10868 ori

Metrou Bucuresti, 20 noiembrie 001-crop 3.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Noi 2017 08:43:25    Titlul subiectului: 192602

Programul metroului in minivacanta de 1 Decembrie: http://www.b365.ro/metrorex-anunta-cum-va-circula-metroul-in-minivacanta-de-1-decembrie_257613.html
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 10 Ian 2018 09:43:48    Titlul subiectului: 193146

Acum cateva zile, vazusem in statia Piata Unirii 2, o rama de metrou, care, pe sistemul de afisare scria ca merge la Piata Sudului (pozele 1 si 2). Exista trenuri care se opresc la Piata Sudului, sau, mai nou, este trecuta destinatia intermediara ?
Pe monitoarele din statie, era trecut Berceni ca destinatie (poza 3)



Bucuresti, 5 ianuarie 009.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.07 kb
 Vizualizat:  de 10301 ori

Bucuresti, 5 ianuarie 009.jpg



Bucuresti, 5 ianuarie 010.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  85.91 kb
 Vizualizat:  de 10301 ori

Bucuresti, 5 ianuarie 010.jpg



Bucuresti, 5 ianuarie 011.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  93.39 kb
 Vizualizat:  de 10301 ori

Bucuresti, 5 ianuarie 011.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Metroul bucurestean Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community