Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Autobuzele din Reșița
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CARAȘ-SEVERIN
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Eminescu23



Data înscrierii: 25/Ian/2008
Ultima vizita: 22/Sep/2019
Mesaje: 38
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 02 Mar 2011 02:13:09    Titlul subiectului: Avem Autobuze 140628

Astazi, incepand cu orele 11.00, au avut loc primele teste cu aceste autobuze, pentru acomodarea soferilor si pentru semnarea procesului verbal de predare primire si punerea acestora in serviciul de transport calatori.
Sa speram ca cel tarziu joi acestea sa deserveasca transportul local in municipiul Resita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 03 Mar 2011 10:21:41    Titlul subiectului: 140675

http://www.adevarul.ro/locale/resita/resita-adevarul_de_seara-prescom-autobuze-second-hand_0_436756881.html

"Prescom a preluat cele opt autobuze

Mianda Mladin

Joi 3 mar 2011

Reșița

Cele opt autobuze au instalația de încălzire funcțională

După luni de zile de la cumpărarea celor opt autobuze second hand, care arată mult mai bine decât cele care circulă prin oraș, ieri a avut loc preluarea acestora de către operatorul de transport în comun.

„În momentul de față se face o evaluare a ceea ce am primit și s-au întocmit procesele-verbale. În zilele următoare se vor face demersuri pentru obținerea actelor necesare pentru ca acestea să intre în circulație “, a spus Gheorghe Marchiș, directorul Prescom. Pentru că toată lumea așteaptă cu nerăbdare să se poată bucura de aceste autobuze, un ultim termen dat de reprezentanții societății care asigură transportul reșițenilor este de maxim două săptămâni de la preluarea acestora."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Sâm 05 Mar 2011 01:08:57    Titlul subiectului: 140749

Ati observat ca au display digital pentru afisarea traseului?
Credeti ca va fi folosit sau il vor scoate de acolo si vor vopsi geamul din fata lui in culoarea caroseriei... asa, pe post de "optiune" Smile.

Eu sunt aproape sigur ca nu va fi folosit, ca doar suntem in tara in care totul se ghideaza dupa principiul "Las-o, ba, ca merge asa".

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 09 Mar 2011 09:50:30    Titlul subiectului: 140894

http://www.adevarul.ro/locale/resita/Resita-Adevarul_de_Seara_Resita-Caras-Severin-UCMR-autobuze-circulatie-Primarie-Prescom-greva-calatori_0_440356357.html

"De astăzi, patru autobuze noi au intrat pe traseu și circulă pe drumurile din Reșița

Oana Bejenariu

Marți 8 mar 2011

Reșița

Patru autobuze au ieșit azi pe traseu

Deși cele opt autobuze pe care le-a cumpărat Primăria stau în garajul de la fostul Urban mai bine de două luni, de opt martie, societatea de transport le-a pus în mișcare. Nu pe toate, ci doar patru dintre ele, pentru care a reușit să obțină autorizația de circulație de la Registrul Auto Român.

“De ast[zi, patru autobuze au ieșit pe traseu. Urmează ca în perioada imediat următoare să fie rezolvate și ultimele detalii cu privire la celelalte patru”, a declarat în această dimineață Gheorghe Marchiș, directorul SC Prescom SA.

Reamintim că autobuzele au fost cumpărate de Primăria Reșița încă din luna ianuarie a acestui an, cu suma de circa 100.000 de euro. Mijloacele de transport în comun au fost ținute sub cheie, departe de piciorul călătorilor întrucât acestea ar fi trebuit puse în legalitate înainte să facă turul orașului.

Probleme la Prescom

Angajații scoietății de transport în comun stau și acum cu frica-n sân pentru că și-ar putea pierde locul de muncă. Asta după ce, municipalitatea a anunțat că își dorește privatizarea serviciului.

De altfel, oamenii au recurs și la forme extreme de protest, cum ar fi o grevă de general de trei ore, care a paralizat circulația în întreg orașul. “Angajații Prescom se tem că își pierd locurile de muncă”, a declarat Remus Dragomir, reprezentantul angajaților de la Prescom."

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
YoKoMy



Data înscrierii: 13/Feb/2010
Ultima vizita: 12/Ian/2020
Mesaje: 157
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 09 Mar 2011 20:38:09    Titlul subiectului: 140939

Am vazut si eu unul dintre ele ... ca dovada, o poza care nu este de cea mai buna calitate Sad


img0724ms.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  51.17 kb
 Vizualizat:  de 23698 ori

img0724ms.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011 17:36:01    Titlul subiectului: 141494

managertransport a scris:
Spre bucuria noastra am afisajele in functiune, merg foarte usor si arata exact ce ii dai la comanda generala !
Primăria Reșița a achiziționat un număr de 5 autobuze Renault și 3 Neoplan articulate .
Le-am preluat și evident avem probleme cu afișajele electronice, pentru că nu există codul pin de acces în programare.
Poate ne puteți ajuta și pe noi cu modul în care putem procura softul de programare.


Ultima modificare efectuată de către hunter buses la Mar 22 Mar 2011 23:26:19, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
managertransport



Data înscrierii: 29/Noi/2007
Ultima vizita: 30/Ian/2024
Mesaje: 276
Locație: Targu Mures

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011 20:11:23    Titlul subiectului: 141505

Toate se pot rezolva, contra cost binenteles, oricum nu le poti reprograma, ci iti trebuie un cip nou in el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011 21:35:50    Titlul subiectului: 141512

Cea mai buna solutie, da-ti-le jos si montati niste turele de carton/hartie, nu se strica nu sunt probleme Wink
_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011 22:05:23    Titlul subiectului: 141516

YoKoMy a scris:
Am vazut si eu unul dintre ele ... ca dovada, o poza care nu este de cea mai buna calitate Sad
Nu trebuie să vă faceți probleme legate de fotografie, e perfectă, în sensul că dă posibilitatea privitorilor virtuali să-și imagineze că autobuzele acestea sunt perfecte.
Din nefericire, vorbesc din interior, lasă mult de dorit, cu multe probleme, atât mecanice, cât și electronice.
Ca o informație, finanțele din Bordeaux au scos anul trecut în primăvară un lot de 9 bucăți autobuze Renault, identice, an fabricație 1995, 350.000 km., la prețul de 20.000 euro. Evident că nu s-a găsit niciun doritor și au refăcut oferta, un autobuz la prețul de 1.500 euro și o taxa de 11%, adică preț final 1.665 euro/buc.
Distanța rutieră Bordeaux - Reșița = 2.330 km.
Taxa de primă înmatriculare anul trecut era de cca .2500 euro/buc. Consumul /100km=35 litri.
Facem o adunare și ar rezulta că prețul până acasă, considerând și un procent de 10% cheltuieli neprevăzute, adică vignete, diurnă, transport spre Franța al șoferilor = 5.927 euro/buc.
Primăria Reșița a plătit pe 8 autobuze (5 Renault + 3 Neoplan N4012) prețul de 100.000 euro, adică 12.500/bucata !!
Rezultă indubitabil că vânzătorul a fost un mare negociator, reușind să facă o vânzare cu un profit ce depășește 100%!!
Facem un calcul final și constatăm că aduse direct, 9 bucăți ar fi costat 53.345 euro, adică o economie de 46.655 euro !!
Mai departe prefer să renunț la raționament ...
Ionescu a scris:
Cea mai buna solutie, da-ti-le jos si montati niste turele de carton/hartie, nu se strica nu sunt probleme Wink
Domnul meu , dacă ați știi că mândria onor municipalității nu a fost legată de calitatea materialului de transport, ci de faptul că autobuzele sunt prevăzute cu "orgă de lumini", nu mai există loc de întors.
Realizați că peste niște reclame franțuzești cetățenii sunt avertizați prin niște abtibilduri că achiziția este a primăriei, cum să renunțăm la lumini? Efectul psihologic !!
Apoi să spunem că e o provocare, turcul plătește, sper... Razz
Ker0seN a scris:
Ati observat ca au display digital pentru afisarea traseului?
Credeti ca va fi folosit sau il vor scoate de acolo si vor vopsi geamul din fata lui in culoarea caroseriei... asa, pe post de "optiune" Smile.
Noi doi ne cunoaștem, chiar dacă nick-ul meu este aici altul, cred că știi că sunt consecvent cu ideea de transport civilizat, soluții și, evident, militantism cu date economice, că vorba aceea, asta mi-e meseria, că tramvaiul este trecut, prezent și viitor.
Pentru primărie subiectul e închis, autobuzele sunt pasate ștrengărește în ograda Prescom, cu multe vicii.
încercăm să rezolvăm ce se poate, inclusiv acele afișaje, dacă vor accepta costurile , dacă nu...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011 05:25:22    Titlul subiectului: 141527

Apreciez si ma bucura intentia Dvs. si implicarea. Se intampla sa am un prieten care lucreaza in acest domeniu. De obicei lucreaza foarte ieftin deoarece e pasionat de orice e electronica. Dau mesaj privat pentru restul detaliilor.
_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Eminescu23



Data înscrierii: 25/Ian/2008
Ultima vizita: 22/Sep/2019
Mesaje: 38
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011 08:40:11    Titlul subiectului: Autobuze le 141532

Corectez pe cei de mai sus:
Sunt 6 autobuze marca Renault si 2 autobuze articulate marca Neoplan.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 23 Mar 2011 12:17:46    Titlul subiectului: 141542

Ker0seN a scris:
Apreciez si ma bucura intentia Dvs. si implicarea. Se intampla sa am un prieten care lucreaza in acest domeniu. De obicei lucreaza foarte ieftin deoarece e pasionat de orice e electronica. Dau mesaj privat pentru restul detaliilor.
Contactat, se pare că tot Banatu-i fruncea, n-am uitat să ne ajutăm, posibil ca săptămâna viitoare să siderăm poporu' cu afișajele !! Razz
Eminescu23 a scris:
Corectez pe cei de mai sus:
Sunt 6 autobuze marca Renault si 2 autobuze articulate marca Neoplan.
Acceptăm corecțiile, eu am fost în autobuze, îmi asum eroarea informativă.
Iată și obiectele discuției ...



100_3064.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  582.78 kb
 Vizualizat:  de 23510 ori

100_3064.jpg



100_3066.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  624.11 kb
 Vizualizat:  de 23510 ori

100_3066.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011 21:08:14    Titlul subiectului: 141817

Am fost prin curtea ce adaposteste autobuzele si tramvaiele Resitei si multumita bunavointei si mentalitatii deschise a conducerii sectiei de transport local am facut niste poze cu "noile" autobuze, dar si cu cele mai putin "noi".

Le voi posta aici in ordine aleatorie:
* - cele noi venite nu au numere de parc nefiind in proprietatea Prescom asa ca le voi "numerota" dupa numarul de inmatriculare.

CS 15 PMR (Primaria Municipiului Resita):




#13:



#21:


#3:


#1 & CS 09 PMR:



CS 08 PMR:


#12, #16 & #25:


#14 & CS 13 PMR:


CS 14 PMR:



CS 17 PMR:


CS 04 POW (achizitionat recent 2 bucati Roman 111 RDT - unul din ele):


Autobuze casate (#25 si Dac 112 UDM achizitionat pentru piese de la CMB Bocsa):

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2011 23:13:46    Titlul subiectului: 141830

Sa intelegem ca achizitiile Prescom-ului sunt numerotate in ordine crescatoare "fireasca", de la 01 la... 17?! Nou-venitele arata destul de bine. Felicitari pentru achizitia de articulate... unele orase "cu vechi mentalitati" se feresc de ele sustinand principii nu tocmai corecte (parerea mea).
Am mai vazut o fotografie cu DAC-ul 112, fotografie care m-a facut curios intrucat nu mai vazusem pana atunci, in fotografiile postate, masina respectiva... Deci e donoare, idee foarte buna pentru intretinerea parcului actual! Nu as vrea sa ma interpretati gresit, nu sustin prelungirea activitatii vechiturilor, dar, in situatia actuala, cand se face orice pentru a se asigura transportul de persoane cu un buget redus, orice intentie e bine venita!

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2011 09:40:44    Titlul subiectului: 141839

Amiralul Byrd a scris:
Felicitari pentru achizitia de articulate... unele orase "cu vechi mentalitati" se feresc de ele sustinand principii nu tocmai corecte (parerea mea).
Ce vă pot spune despre articulatele astea, Neoplan N 4021, este faptul că foarte ciudat, au tracțiunea pe puntea de la remorcă, acolo unde este amplasat și motorul.
Pentru orașele gen Reșița, colinare, orice pantă cu gheață sau polei, le pune "de două". Ele sunt concepute probabil pentru trasee de o altă manieră.
Un alt incovenient este legat de garda la sol destul de mică, ce ar putea produce defecțiuni prin agățarea podelei din zona burdufului, gândindu-ne că avem orice în afară de șosele "piele".
În plus rampa pentru persoanele cu handicap este utilă atunci când bordurile stațiilor sunt amenajate în acest scop, vedeți acest lucru mai la Apus de noi.
Atașez o fotografie a unui Neoplan articulat, pentru a vedea despre ce vorbesc.
Probabil cu prima ocazie Ker0sen va face și niște fotografii la fața locului.



neoplan_nivel_hogdalen.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  105.51 kb
 Vizualizat:  de 23280 ori

neoplan_nivel_hogdalen.jpg




Ultima modificare efectuată hunter buses la Mar 29 Mar 2011 21:54:56, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
YoKoMy



Data înscrierii: 13/Feb/2010
Ultima vizita: 12/Ian/2020
Mesaje: 157
Locație: Resita

MesajTrimis: Mar 24 Mai 2011 18:35:15    Titlul subiectului: 143826

#13 - CS 03 TXN - inca mai circula, insa nu avea tablita in geam, autobuzul era plin, probabil efectua o cursa speciala...
fara nr. de parc - CS 04 PPA - astazi pe traseu, nu am vazut ce scria pe tablita, dar cred ca era pe traseul 11, care face B-dul Revolutiei - Cuptoare. Romanurile 111 ale Prescomului mai mult pe rute asemanatoare le-am vazut, adica 11, 9 si 8.



img3453g.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  41.48 kb
 Vizualizat:  de 22820 ori

img3453g.jpg



img3455jc.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  38.07 kb
 Vizualizat:  de 22820 ori

img3455jc.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 25 Mai 2011 14:21:43    Titlul subiectului: 143852

YoKoMy a scris:
Romanurile 111 ale Prescomului mai mult pe rute asemanatoare le-am vazut, adica 11, 9 si 8[/b].
Confirm traseele , sunt singurele autobuze ce pot circula pe "minunatele" noastre drumuri, fără să se rupă în două; deocamdată cel puțin, iar consumul e onorabil.
Informativ, Neoplan-ul articulat are un consum de 50l/100 km. Tanc curat !!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
YoKoMy



Data înscrierii: 13/Feb/2010
Ultima vizita: 12/Ian/2020
Mesaje: 157
Locație: Resita

MesajTrimis: Mar 31 Mai 2011 16:51:44    Titlul subiectului: 144147

CS 02 HCR - avea in geam "CURSA SPECIALA"
CS 03 MLH, CS 01 NLV si CS 03 NNJ - erau trase pe dreapta, in spate la Kaufland, am facut mai multe poze.
CS 26 PMR - un articulat din cele aduse recent, astea sunt DAF? Scotea ceva fum albastru...



img3866j.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  109.22 kb
 Vizualizat:  de 22696 ori

img3866j.jpg



img3863fd.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  122.35 kb
 Vizualizat:  de 22696 ori

img3863fd.jpg



img3865g.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  110.13 kb
 Vizualizat:  de 22696 ori

img3865g.jpg



img3864g.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  120.59 kb
 Vizualizat:  de 22696 ori

img3864g.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 31 Mai 2011 21:02:33    Titlul subiectului: 144168

YoKoMy a scris:
...astea sunt DAF?
Den Oudsten Bussen, model B93.

Interesant ca au primit numere tot cu Primaria Municipiului Resita... Sa fie oare... un semn bun, de pastrare?!

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
hunter buses



Data înscrierii: 22/Mar/2011
Ultima vizita: 04/Iun/2012
Mesaje: 46
Locație: Resita

MesajTrimis: Mie 01 Iun 2011 07:51:24    Titlul subiectului: 144188

Înclin să cred că acest artificiu e de bine.
În cazul în care operatorul va pierde licitația , pentru că este posibil, P.M.R va cumpăra aceste autobuze.
Astăzi de dimineață am văzut deja câteva în trafic si parcă imaginea este alta, mai...
YoKoMy a scris:
...astea sunt DAF?
http://en.wikipedia.org/wiki/Den_Oudste

" It mainly built coaches and bodyparts for buses that were assembled on chassis made by DAF, Leyland, Volvo and Iveco "

Au construit în principal, antrenări și părți de caroserie pentru autobuze , ce au fost asamblate pe șasie construite de către DAF, Leyland, Volvo si Iveco .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
EVANdersar



Data înscrierii: 28/Mai/2011
Ultima vizita: 11/Dec/2023
Mesaje: 25
Locație: Resita

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2011 18:42:07    Titlul subiectului: 147781

In oras circula numai 1 Neoplan articulat ... unde e cel de-al doilea?
Nu l-am vazut, numai pe cel nu nr CS-17-PMR
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eminescu23



Data înscrierii: 25/Ian/2008
Ultima vizita: 22/Sep/2019
Mesaje: 38
Locație: Resita

MesajTrimis: Vin 19 Aug 2011 23:50:39    Titlul subiectului: Autobuzele din Resita 147783

Cel de-al doilea este la reprezentanta MAN TIMISOARA pentru reparatii capitale, pentru ca era defect de cand l-au adus!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cosmin2010



Data înscrierii: 28/Aug/2011
Ultima vizita: 05/Aug/2014
Mesaje: 2
Locație: Resita

MesajTrimis: Lun 29 Aug 2011 09:10:52    Titlul subiectului: Re: Autobuzele din Resita 147989

Bun, si cel de-al doilea autobuz Neoplan si cele 2 Renault unde sunt, ca nu le mai vad in Resita si nici la depou?
Al doilea autobuz Neoplan, cel care este la MAN in Timisoara, cand se va aduce la Resita?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Eminescu23



Data înscrierii: 25/Ian/2008
Ultima vizita: 22/Sep/2019
Mesaje: 38
Locație: Resita

MesajTrimis: Lun 29 Aug 2011 11:16:31    Titlul subiectului: 148005

Unul dintre Renault-uri este la revizie a intrat azi dimineața si celălalt este defect cu motorul, iar Neoplanul va ajunge la Reșița când va fi remediată defectiunea (defecțiunile).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 31 Aug 2011 00:49:43    Titlul subiectului: 148115

@AmiralAOV: Observ ca cele din Galati au acelasi tip de afisaje ca si cele primite la Resita. Nu ai avea cumva pe cineva de pe la firma de transport de acolo cum se procedeaza la resoftarea lor cu traseele actuale? Sau sa faci vreo legatura cu vreun om de acolo pentru cineva de la fostul PRESCOM Resita, sa ii ajute?
_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CARAȘ-SEVERIN Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community