Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Intalnire si expozitie de modelism

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Intalniri
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nik_galati



Data înscrierii: 04/Noi/2009
Ultima vizita: 08/Iul/2015
Mesaje: 110
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 11 Apr 2010 07:29:03    Titlul subiectului: Intalnire si expozitie de modelism 125680

Ideia unei expozitii este excelenta ar trebui fixata o data si locatia. Luam legatura cu toti machetistii de tramvaie din tara si ne prezentam fiecare cu cate o lucrare. Un schimb de experienta este benefic in aceasta activitate, si la urma urmei trebuie sa mai discutam si fata in fata, nu numai prin intermediul internetului.Eu personal imbratisez ideia.
Un premiu simbolic ar stimula si mai mult imaginatia. Razz
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TATRA



Data înscrierii: 04/Dec/2005
Ultima vizita: 02/Noi/2012
Mesaje: 556
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 12 Apr 2010 19:35:20    Titlul subiectului: 125731

Cred ca o locatie buna ar fi undeva in centrul tarii. Poate la Brasov, facem si o pomenire a tramvaielor, ce ziceti?

O expozitie dedicata transportului in comun necesita multa munca si sustinere din partea autoritatilor, in special a regiilor de transport. Partea de sponsorizare este cea mai dureroasa, am simtit-o si o simt pe piele mea in organizarea expozitiilor de la Iasi. Lumea priveste cu reticenta pasiunea noastra. Am intalnit unele persoane care nu stiau ce este o macheta.

Primul pas ar fi stabilirea unei locatii unde sa avem asigurate atat sala de expunere, cat si mobilierul necesar. De preferat ar fi ca evenimentul sa aiba loc intr-un centru comercial, ca la muzeu sau in sediul unei regii nu rezolvi nimic. Promovarea evenimentului este iarasi o problema destul de grea.

Pentru inceput ar fi bine sa ne intalnim, sa vedem "live" fiecare ce si cum lucreaza si apoi hotaram ce facem mai departe. Ar fi pacat sa nu avem si noi un festival de modelism dedicat transportului in comun.

Ma gandeam sa ne vedem anul asta, totusi suntem in a patra luna a anului. Poate prin iunie - iulie ne facem timp o zi, doua sa tragem o fuga pana la Brasov, daca tot am pomenit locatia asta, sa ne prezentam cu una, doua machete si sa ne racorim la o bere rece. Expozitia o facem la anu'.

Propun al doilea week-end din iulie, adica pe 10 si 11.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 13 Apr 2010 09:18:26    Titlul subiectului: 125755

Daca va fi in Brasov.
Propun ITC (international Trade Center) sau Aula Universitatii. Aici exista un loc special pentru expozitii. In legatura cu promovarea, eu va pot ajuta cu anunturi intr-un ziar local maghiar.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
darius_somolan



Data înscrierii: 15/Dec/2009
Ultima vizita: 09/Mar/2024
Mesaje: 73
Locație: Oradea

MesajTrimis: Joi 01 Iul 2010 16:35:51    Titlul subiectului: 129263

Pentru ce a zis TATRA ar fi o idee buna; dar ce parere aveti de de Constanta, acolo am fi si la mare? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Cela



Data înscrierii: 14/Aug/2009
Ultima vizita: 14/Apr/2015
Mesaje: 2
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 05 Dec 2011 12:08:07    Titlul subiectului: Expozitie machete la biblioteca din garaGalati 150815

Biblioteca publica din gara Galati, Filiala nr. 4 "Grigore Vieru", este interesata de organizarea unei expozitii de machete ale mijloacelor de transport in comun. Sunt foarte multi elevi si studenti care trec pragul bibliotecii zilnic si o astfel de expozitie este binevenita. Astept sugestii si colaborari.

Responsabil Filiala nr. 4 "Grigore Vieru"
Celozena Diaconu
Tel. 0732520525.

_________________
Un hobby interesant
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Intalniri Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community