Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Accidente, incidente, avarii ...
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 43, 44, 45  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Diverse (Bucuresti)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Trix



Data înscrierii: 02/Aug/2006
Ultima vizita: 04/Noi/2020
Mesaje: 1194

MesajTrimis: Mar 28 Aug 2012 19:04:42    Titlul subiectului: 158412

Chiar daca sunt inestetice, gardurile metroului basesc (41) au salvat multe vieti. Nu inteleg de ce nu s'a continuat cu ele si in alte zone.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Sep 2012 08:07:01    Titlul subiectului: 159201

Un accident mai putin obisnuit a avut loc in capitala. Articolul se gaseste aici

Citat:
Accident ȘOCANT în Capitală: Șofer străpuns de șina de tramvai

Un bucureștean care circula cu mașina pe bulevardul Mărășești a fost rănit după ce o bucată dintr-o șină de tramvai s-a desprins, a perforat podeaua autoturismului și i-a străpuns gamba.
Accidentul s-a petrecut duminică seara, pe bulevardul Mărășești, iar victima a fost transportată la Spitalul Floreasca.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Sep 2012 21:33:58    Titlul subiectului: 159317

Azi a fost o zi nefasta pentru tramvaie, intr-o singura zi au fost trei accidente in care au fost implicate tramvaie, in trei orase diferite ale tarii. Dupa Galati (care se pare ca a fost cel mai grav) a urmat accidentul de la Arad si apoi cel din Bucuresti. Cel din capitala se pare ca a fost cel mai mic dintre toate trei, s-a produs doar o deraiere, insa o intrebare ramane. De ce asa de multe incidente/accidente in care sunt implicate tramvaiele.

Articolul referitor la accidentuld e azi din capitala se gaseste aici

Citat:
Al treilea accident de tramvai in aceeasi zi. De data aceasta, in Bucuresti

Un al treilea accident de tramvai a avut loc, vineri, de data aceasta in Bucuresti, unde un autovehicul de transport in comun a deraiat si a iesit aproximativ un metru in afara sinei.
Potrivit Antena 3, accidentul s-a petrecut in zona Eroii Revolutiei pe linia tramvaiului 1. Din fericire, nu exista raniti, oamenii parasind in siguranta mijlocul de transport.
Lucratorii RATB nu au facut, deocamdata, declaratii foarte clare, indicand drept cauze anumite defectiuni tehnice ale sinei. Vatmanul a spus ca a pierdut controlul asupra tramvaiului.
"Incidentul s-a produs in jurul orei 15.10, cand tramvaiului i-a sarit boghiul de pe sine. Nu a fost nimeni ranit, iar un echipaj al nostru a intervenit de urgenta si a remediat problema", a declarat pentru Mediafax Brandusa Raeceanu, purtatorul de cuvant al RATB. Ea a adaugat ca traficul in zona a fost reluat dupa 40 de minute, la ora 15.50, in urma interventiei politistilor rutieri.
Inca un accident de tramvai: Trei persoane au fost ranite, la Arad
Mai devreme vineri, doua tramvaie s-au ciocnit, vineri dupa-amiaza, pe linia care face legatura intre orasul Arad si comuna Ghioroc, trei pasageri, intre care un copil, fiind raniti si transportati la spital.
Doua tramvaie s-au ciocnit in Galati - cinci raniti
Iar de dimineata, doua tramvaie s-au ciocnit, intr-o intersectie din Galati, incident in urma caruia cinci persoane au fost ranite.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Vin 05 Oct 2012 07:49:21    Titlul subiectului: 159433

Un incident intre un vatman si un sofer oprit pe linia de tramvai:

http://www.evz.ro/detalii/stiri/Un-vatman-a-fost-njunghiat-n-trafic-1004079.html

Citat:

Agresorul vatmanului înjunghiat în trafic a fost reținut


Incindentul a avut loc ieri, după o ceartă în trafic. Vatmanul s-a certat cu un șofer care a scos un cuțit din mașină și l-a înjunghiat.

UPDATE 2. Agresorul a fost reținut de polițiști pentru 24 de ore. Șoferul a înjunghiat un vatman în Capitală deoarece acesta a îndrăznit să îl claxoneze fiindcă era staționat pe linia de tramvai.

UPDATE 1. Vatmanul se afla pe un tramvai de pe linia 23-27 când a fost înjunghiat în mână de către un șofer care s-a supărat că a fost claxonat pentru că staționa pe linia de tramvai, potrivit directorului Regiei Autonome de Transport București, Viorel Popescu.

Reprezentanții RATB au declarat, pentru EVZ, că șoferul a coborât din mașină și a încercat să urce în cabina vatmanului, ușa tramvaiului fiind deschisă pentru ventilație. În acel moment, vatmanul a încercat să îl dea jos pe șofer, moment în care șoferul l-a înjunghiat pe angajatul RATB.

Agresiunea a avut loc pe Bulevardul Mărășești, în zona pieței Budapesta, unde la această oră e trafic foarte aglomerat. La fața locului a sosit o ambulanță care l-a preluat pe vatmanul rănit.

Mai mulți polițști au sosit la locul scandalului și interoghează mai mulți martori care ar fi asistat la incident.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 06 Oct 2012 23:39:32    Titlul subiectului: 159461

Politistii de la rutiera unde erau ? Zona este recunoscuta pentru ambuteiajele din orele de varf. Daca era un politist de la rutiera acolo, poate soferul s-ar fi gandit de doua ori inainte sa faca acest gest.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
folkfan



Data înscrierii: 29/Ian/2010
Ultima vizita: 14/Iun/2022
Mesaje: 634
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 07 Oct 2012 01:15:42    Titlul subiectului: 159463

Usa tramvaiului era deschisa pentru ventilatie?? Cam cat de periculos poate fi sa deschizi usa de la cabina ca sa-ti fie mai bine? Cam atat de periculos... Daca fiecare cabina a fiecarui vehicul ar fi dotata cu termoconvectoare... "valabile" si vara si iarna... si aici ma refer DOAR la cabina, nu la intreg vehiculul!
_________________
Andrei Ionel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Dum 07 Oct 2012 10:55:08    Titlul subiectului: 159467

guest a scris:
Politistii de la rutiera unde erau ?

Ora de varf, trafic aglomerat... Deci probabil oameni destui in tramvai... deci probabil vreo cativa taximetristi prinsi in ambuteiaj sau, pana la urma, destui soferi in zona... Daca politistilor de la rutiera le batea soarele in ochi, soferii din intersectie - dintre care marea majoritate au o bata sub scaun - ce faceau? Oamenii din tramvai ce faceau? Nu cred ca tramvaiul cara la ora aceea doar "beneficiari de pomeni electorale", ci poate si vreo cativa oameni mai in putere si cu initiativa... Dar spiritul civic doarme precum drumarii in roaba pe santierele din plin Bucurestiul prafuit... Noapte buna, Bucuresti...

folkfan a scris:
Usa tramvaiului era deschisa pentru ventilatie?? Cam cat de periculos poate fi sa deschizi usa de la cabina ca sa-ti fie mai bine? Cam atat de periculos...

Pardon, moncher?... De ce sa-mi fie frica sa stau cu geamul lasat la portiera in plina zi, in plin oras? De ce sa-mi fie frica sa stau cu usa deschisa la tramvai? De ce sa-mi fie frica sa stau cu geamul deschis la autobuz? De ce sa-mi fie frica sa traversez strada pe trecerea de pietoni sau - vatman fiind - sa claxonez cerandu-mi dreptul, stiind ca in orice moment poate rasari un cap-de-bivol care sa-mi administreze o corectie ca i-am tulburat caii-putere? Ei, as, la naiba...

_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
djalf



Data înscrierii: 16/Oct/2012
Ultima vizita: 23/Oct/2018
Mesaje: 16
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Noi 2012 16:30:20    Titlul subiectului: 160471

Ieri am zarit troleibuzul Irisbus 5304, tractat de o masina mare de interventii, pe Soseaua Viilor (nu prea am reusit sa-mi dau seama de unde venea si incotro se ducea)... Parea ostenit rau ! Ma enervez ca n-am avut aparatul foto la mine; din cate imi amintesc, in 35 de ani am vazut mai multe tancuri trecand pe Viilor decat troleibuze tractate Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Noi 2012 08:19:42    Titlul subiectului: 160704

Din nou un accident care a blocat circulatia tramvaielor de pe linia 41. Articolul se gaseste aici


Citat:
ACCIDENT GRAV în București, pe linia tramvaiului 41


O tânără de 25 de ani a trecut cu mașina peste gardul de protecție de la tramvaiul 41, blocând circulația în zonă. Tânăra a fost transportată de urgență la spital.
La fața locului au sosit echipaje ISU, ambulanțe și pompieri pentru descarcerare. Nu se știe dacă tânăra consumase sau nu băuturi alcoolice. Circulația tramvaielor a fost blocată până ce echipajele au îndepărtat mașina de pe șinele de tramvai, iar polița rutieră a deschis o anchetă pentru a afla din ce cauză a pierdutv tânăra controlul volanului.

Cate accidente mai trebuie sa aiba loc pana soferii se vor invata ca pe acolo nu se trece ?

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 03 Dec 2012 20:28:40    Titlul subiectului: 160828

Din nou un incident in capitala, din cauza unui sofer care s-a crezut...........tramvai. Articolul se gaseste aici

Citat:
Un bucureștean a intrat pe linia de tramvai ca să nu mai aștepte la semafor, dar a rămas blocat

Un șofer bucureștean a vrut să scurteze timpul de așteptare la semafor și a intrat pe linia dedicată doar tramvaiului 47. Ghinionul bărbatului a fost că a rămas blocat între gardul care protejează linia de tramvai și stația de călători.
Șoferul a fost ajutat de un vatman, care se grăbea să își ducă pasagerii la destinație. Acesta l-ar fi tractat ajutându-l să își scoată mașina de pe linia de tramvai. Văzând că nu are șanse să elibereze linia de tramvai, au legat o șufă de spatele autoturismului și l-a scos de pe șine.

Si un filmulet disponibil aici

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 11 Ian 2013 13:45:40    Titlul subiectului: 161597

Cum se face putin polei, cum se da peste cap tot traficul din Capitala. Din cauza unui accident rutier la intersectia dintre bulevardul Ion Mihalache si bulevardul Maresal Averescu, circulatia tramvaielor de pe linia 41 a fost blocata. Articolul se gaseste aici

Citat:
Circulație blocată pe linia tramvaiului 41 din București

Circulația tramvaielor pe linia 41 este blocată la această oră în intersecția bulevardelor Ion Mihalache și Alexandru Averescu, în sensul spre Ghencea, din cauza unui accident ușor în care a fost rănită o persoană, a declarat, pentru AGERPRES, Constantin Tobescu, purtător de cuvânt al Regiei Autonome de Transport București (RATB).
Reprezentantul RATB a precizat că din informațiile deținute până în prezent accidentul nu s-a produs din cauza vatmanului. Accidentul s-a produs în jurul orei 11.50, iar polițiase află la fața locului pentru cercetări.
Traficul rutier în Capitală se desfășoară vineri cu dificultate din cauza poleiului. Capitala se află vineri, până la ora 13.00, sub o avertizare nowcasting Cod Galben de polei.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Mar 2013 14:18:57    Titlul subiectului: 163287

Zi nefasta pentru tramvaie, si in capitala a avut loc un accident in care au fost implicat un tramvai al liniei 41. Articolul se gaseste aici

Citat:
ACCIDENT pe LINIA lui 41: Doi răniți după ce tramvaiul a LOVIT un taxi

Accident în București, între Casa Presei și Mânăstirea Cașin: un tramvai 41 a lovit o mașină de taxi. Există doi răniți
Accident de tramvai soldat cu doi răniți în București. Un tramvai a intrat într-o mașină de taxi, două persoane fiind rănite.
Poliția și salvarea se află la fața locului, în acest moment circulația fiind blocată temporar.

Cel mai probabil accidentul s-a intamplat in zona Agronomiei.

Later Edit: M-a sunat Stefan, e chiar intr-unul din tramvaie. Este o coloana mare de tramvaie intre Casin si Agronomie pe sensul de mers inspre Piata Presei Libere. Au pus in circulatie autobuze naveta sub indicativul 641.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Mar 2013 14:41:59    Titlul subiectului: 163291

De la Stefan, noutati. Circulatia tramvaielor a fost reluata de cateva minute. Vagonul implicat in accident a fost #316, a plecat fara calatori inspre depou. Nu era decat foarte sifonat in urma accidentului. Stefan vazuse o dubita pe platforma, apartinand unei firme de curierat rapid. O fi si ea implicata in accident ?
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Mar 2013 13:08:14    Titlul subiectului: 163386

Era o masina de curierat. A iesit din Agronomie si nu s-a asigurat, fiind lovita de tramvai. Dupa o ora si 10 minute circulatia tramvaielor a fost reluata, dar avand in vedere ca este cea mai aglomerata linie de tramvai din capitala, o ora de pauza inseamna mult. Articolul se gaseste aici

Citat:
Accident: Tramvaiul 41 a intrat într-o mașină de curierat. Circulația metroului ușor a fost blocată

O persoană a fost rănită, conform primelor informații. Șoferul unei mașini de curierat nu s-a asigurat când a întors pe linia de tramvai, după ce a ieșit din Institutul Agronomic, la ora 13:20. Șoferul fost rănit ușor.
La fața locului s-au deplasat echipaje SMURD. Victima nu a fost încarcerată, iar rănile fiind minore, probabil nu va fi transportată la spital. Accidentul s-a petrecut pe bulevardul Mărăști.
Circulația tramvaiului 41 a fost blocată pe ambele sensuri timp de aproape o oră. La orele 14:30, traficul revenise la normal.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Mar 2013 13:42:52    Titlul subiectului: 163440

Iarasi accident, din cauza neasigurarii la viraj. Oare la scoala de soferi te mai invata ca trebuie sa te asiguri cand faci viraj la stanga, peste linia de tramvai ? Articolul se gaseste aici
Citat:
Accident în zona Băneasa: doi răniți, circulație îngreunată, tramvaiele de pe linia 5, blocate

Accidentul a avut loc după ora 13, în zona de Nord a Capitalei. Circulația mașinilor a fost îngreunată în zonă, circulația tramvaielor de pe linia 5 fiind blocată.
Coliziunea a avut loc pe bulevardul Alexandru Șerbănescu și, conform Romania Tv, a avut loc din cauza unui șofer, care nu s-a asigurat înainte să întoarcă pe linia de tramvai. Neacordarea de prioritate a dus la accident, în urma căruia două persoane au fost grav rănite.
A fost nevoie de un echipaj de la descarcerare, ca să scoată victimele din mașină, pentru a putea fi transportate la spital.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andrei11



Data înscrierii: 10/Feb/2009
Ultima vizita: 11/Iul/2023
Mesaje: 1863
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Mar 2013 17:12:01    Titlul subiectului: 163444

O simpla observatie si ma retrag.
Eu Vineri am facut aproape 80 km numai in Bucuresti. Nu am intalnit polei nici pe un centimetru de drum. Unde ati vazut voi polei in Bucuresti vineri ?
Bașca tot vineri pe la ora 14,00 am trecut la anvelopele de vara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
CLAXON



Data înscrierii: 09/Noi/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 164
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Mar 2013 20:46:07    Titlul subiectului: 163455

Andrei, e vorba de vineri 14 ianuarie uita-te la data mesajului
_________________
611
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 15:04:36    Titlul subiectului: 164674

Chiar acum circulatia pe Sos. Iancului este oprita in dreptul staiei Victor Manu din cauza unui copac cazut; sunt afectate tramvaiele (s-a facut coada) precum si autobuzele liniei 335.

Copacul a cazut pe firul de contact al tramvaielor; masinile mici au loc sa se strecoare dar autobuzele nu.

LE: Ca bonus, o ora mai tarziu era blocata circulatia troleelor spre centru pe Vatra Luminoasa - o masina de pompieri cu scara ridicata ocupa banda 1.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 20:38:23    Titlul subiectului: 164675

In majoritatea zonelor din Bucuresti au fost probleme cu circulatia mijloacelor de transport in comun. Voi prezenta situatia din zona Iancului, mai ales ca pe aici circul zi de zi, in drum spre Fundulea.
Asadar, azi ma intorceam de la munca. Eram in maxi-taxi, de Fundulea-Bucuresti, vijelia ne-a prins fix la intrarea in Bucuresti dinspre comuna Pantelomon. Vantul antrena bucati mici de crengi fix..........in geamurile microbuzului. Un copac a cazut pe prima banda a Sos. Pantelimon, dupa intersectia cu Sos. Garii Catelu, ingreunand circulatia.
Soferul a fost de treaba si ne-a lasat chiar la statia de tramvai (Granitul SA).
Asadar am luat tramvaiul de pe linia 46, in jurul orei 16:05 minute de la Granitul SA. Pana la fostul Electroaparataj a fost in regula, de acolo, pe Sos. Iancului, zona arata de parca ar fi fost un mic razboi. Copaci cazuti pe masini. Tramvaiul a mai mers putin, pe urma s-a oprit de tot, inainte de statia Victor Manu. Se facuse o coloana de patru tramvaie, pe sensul spre Iancului. Motivul ? Un copac care a cazut fix pe..............mijlocul drumului, peste linia de tramvai, antrenand in cadere si reteaua de contact, fara sa o rupa insa (poza 5).



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 001.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.35 kb
 Vizualizat:  de 11307 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 001.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 002.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  94.27 kb
 Vizualizat:  de 11307 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 002.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 006.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.23 kb
 Vizualizat:  de 11307 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 006.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 009.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.84 kb
 Vizualizat:  de 11307 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 009.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 023.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  119.75 kb
 Vizualizat:  de 11307 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 023.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 21:17:41    Titlul subiectului: 164676

Datorita copacului care a "aterizat" pe liniile de tramvai, circulatia acestora (linile 46 si 55) a fost blocata. De asemenea, a fost blocata si circulatia autobuzelor de pe linia 335. A fost un mare noroc faptul ca acest cipac nu a cazut in momentul in care pe acolo trecea un autobuz/tramvai sau o masina.


Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 005.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  88.08 kb
 Vizualizat:  de 11301 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 005.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 008.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  92.26 kb
 Vizualizat:  de 11301 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 008.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 011.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  91.63 kb
 Vizualizat:  de 11301 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 011.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 014.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  100.23 kb
 Vizualizat:  de 11301 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 014.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 21:26:40    Titlul subiectului: 164677

A ramas un spatiu, doar pe celalalt sens (care vine dinspre Piata Iancului-poza 1). Politia inca nu sosise sa dirijeze circulatia. Traficul a fost dirijat de..............catre cativa trecatori. Cineva dirija autobuzele la un moment dat !!! Acestea au resit sa se puna in miscare, dar pe spatiul acela ingust, era tiganie, vroiau sa intre soferii de pa ambele sensuri in acelasi timp (poza 5). Politia sosise, dar s-au dus sa constate daunele, iar circulatia era lasata in voia sortii.


Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 015.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  86.84 kb
 Vizualizat:  de 11300 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 015.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 016.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.36 kb
 Vizualizat:  de 11300 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 016.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 018.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  97.04 kb
 Vizualizat:  de 11300 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 018.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 020.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  94.42 kb
 Vizualizat:  de 11300 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 020.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 021.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.74 kb
 Vizualizat:  de 11300 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 021.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 21:36:40    Titlul subiectului: 164679

Si acum intrebari pentru mai marii RATB-ului:
1-De ce nu s-a luat masura devierii tramvaielor de pe liniile 46 si 55 ? Banuiesc ca primul vatman care a ajuns acolo a spus prin statie ce s-a intamplat. De ce nu s-a luat masura imediata a devierii tramvailor, pe sensul spre centru pe Pantelimon (de la Electroaparataj), pe celalalt sens, 46 deviat tot pe Pantelimon pana la Electroaparataj, iar 55 deviat de la intersectia Traian/Protopopescu pe Ferdinand (comun cu linia 14)-Pantelimon ? Tramvaiele 46 si 55 nu au o frecventa asa de buna, faptul ca se adunasera cateva tramvaie, inseamna ca trecuse ceva timp de cand cazuse copacul. De ce s-au lasat in continuare sa vina tramvaiele, desi se stia ca este blocaj pe Sos. Iancului ?

2-De ce nu s-a luat masura devierii autobuzelor de pe linia 335 ? Era simplu, pe sensul spre Obor, de la Electroaparataj fie o luau pe Vatra Luminoasa si apoi Mihai Bravu, fie o lua pe Pantelimon inainte pana la intersectia cu Mihai Bravu.

Reactia celor de la RATB a fost foarte slaba, chiar inexistenta, in acest caz. In alte parti s-a putut sa se devieze tramvaiele de -pe liniile 23 sau 27, in acest caz de ce nu s-a facut nimic ?

Circulatia s-a reluat dupa ora 17:10, tramvaiele veneau in statia de la Piata Iancului in sistem "trenulet".

O alta intrebare pentru politia rutiera. De ce nu s-a oprit traficul pe Sos. Iancului ? Era simplu, il devia pe Vatra Luminoasa si/sau Sos. Pantelimon.
Reactia autoritatilor la aceasta situatie de criza ? Slaba.



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 024.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.64 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 024.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 025.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  86.04 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 025.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 026.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  78.28 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 026.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 028.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.73 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 028.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 030.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.46 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 030.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 032.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  79.08 kb
 Vizualizat:  de 11298 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 032.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 21:42:33    Titlul subiectului: 164680

O vijelie normala pentru acest sezon. Rezultat ? 17 raniti. Nu a fost tornada, a fost o vijelie de vara. Zeci de copaci cazuti. Mai verifica ADP-ul starea copacilor ? Prea multi copaci cad cand vine cate o vijelie mai mare. \
La ora 18:10 eram pe Vatra Luminoasa. Circulatia troleelor era blocata. Ca o curiozitate, acestea nu erau in coloana, ci pur si simplu se oprisera, cate unul, cate doua, la distanta mai mare sau mai mica unele de altele.



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 038.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  89.78 kb
 Vizualizat:  de 11296 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 038.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 039.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  92.92 kb
 Vizualizat:  de 11296 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 039.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 042.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  103.6 kb
 Vizualizat:  de 11296 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 042.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 044.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  102.35 kb
 Vizualizat:  de 11296 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 044.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 19/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Mai 2013 21:47:29    Titlul subiectului: 164681

Motivul ? O masina de pompieri pe banda 1, cu scara, doi pompieri aveau o interventie pe terasa blocului, se pare ca era un mic incendiu. Troleele nu aveau cum sa ocoleasca pe banda 2.

Care a fost situatia in alte zone ale capitalei ?



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 045.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.82 kb
 Vizualizat:  de 11294 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 045.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 046.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  90.44 kb
 Vizualizat:  de 11294 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 046.jpg



Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 047.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  79.48 kb
 Vizualizat:  de 11294 ori

Efectele vijeliei din Bucuresti, 23 maii 047.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
22VIN



Data înscrierii: 24/Mai/2010
Ultima vizita: 09/Sep/2014
Mesaje: 12
Locație: Pitesti; Bucuresti

MesajTrimis: Mie 10 Iul 2013 10:27:00    Titlul subiectului: 165637

Un "poc" pe linia 5 intre #4039 si masina din care se filma Smile :
http://www.trafictube.ro/tramvai-rau-nu-i-asa/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Diverse (Bucuresti) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 27, 28, 29 ... 43, 44, 45  Următoare
Pagina 28 din 45

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community