Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Angajare vatman la RATB

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Tramvaiele din Bucuresti
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tiburonul



Data înscrierii: 24/Aug/2013
Ultima vizita: 26/Feb/2015
Mesaje: 3
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 24 Aug 2013 15:51:32    Titlul subiectului: Angajare vatman la RATB 166636

Sunt interesat de conditiile care trebuie indeplinite pentru a lucra ca vatman la RATB. Ce acte trebuie sa contina dosarul, cat dureaza scoala examenul cat costa toate de la A la Z.
Care ar fi salariul ca vatman si cat valoreaza "atentia" la angajare.
Care este programul turelor atributiile postului etc etc.
M-ar interesa parerea celor care lucreaza in domeniu sau care cunosc cu adevarat cerintele.
Multumesc anticipat si sper sa ramana subiectul deschis si pe viitor pentru cei interesati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy92



Data înscrierii: 01/Sep/2010
Ultima vizita: 25/Dec/2022
Mesaje: 109
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 24 Aug 2013 16:15:07    Titlul subiectului: 166637

Pot sa iti raspund eu pentru ca lucreaza tata la RATB (plus ca stau intr-unul din fostele blocuri ale RATB unde este plin de muncitori si am si rude care muncesc in cadrul aceleasi intreprinderi) dar din pacate am un raspuns "sec" si anume : RATB nu mai angajeaza. Sa fiu mai corect ei incearca sa reduca numarul de angajati.
Si daca nu ma crezi lasa-le un mesaj pe adresa lor de e-mail si o sa primesti un raspuns care consider eu ca te va multumii pe deplin.
Link e-mail : info@ratb.ro

Inca o dovada ca nu se mai fac angajari:
http://www.ratb.ro/angajari.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Senna



Data înscrierii: 29/Oct/2014
Ultima vizita: 01/Dec/2018
Mesaje: 1

MesajTrimis: Mar 04 Iul 2017 17:14:31    Titlul subiectului: 190892

In urma cu un an si jumatate calatoream in tramvai 25 T4R dinspre Giurgiului spre Militari si inainte sa cobor la statia Brasov (Plaza linia 41) l-am intrebat pe vatman cu ochi albastri daca pedala de acceleratie e doar on off sau are trepte. Mi-a zis amabil ca are trei grade, a dat de un switch si mi-a aratat la pedala. Mi-a zis ca e si el aici pe forum dar n-am retinut, ma grabeam.
A zis "VINO LA NOI". Pacat ca am plecat, nu l-am mai vazut de atunci si regret ca am coborat in graba si nu i-am luat macar nr de tel.
Am inteles ca scoala de vatmani e 5500 lei. Si ca RATB face scolarizare gratuita si trebuie depus la ei un dosar.

_________________
Inginer electrician auto, facultatea de transporturi
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Tramvaiele din Bucuresti Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community