Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Bilete si abonamente OTL
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BIHOR
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 23 Mai 2012 14:31:48    Titlul subiectului: 155871

OTL are in desfasurare o procedura de achizitie in vederea "Extinderii sistemului de e-ticketing in zona metropolitana a Municipiului Oradea prin implementarea unui sistem e-ticketing multioperator cu un sistem de tarifare complex si flexibil. Obiectul achizitiei este introducerea unui sistem e-ticketing pe liniile din zona metropolitana care consta in introducerea abonamentului electronic si a protofelului electronic."

Interesanta si treaba cu "sistem e-ticketing multioperator", ce anume alti operatori or dori sa introduca?

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adseana



Data înscrierii: 09/Mai/2008
Ultima vizita: 07/Oct/2012
Mesaje: 1
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 07 Oct 2012 19:39:45    Titlul subiectului: bilete IJTL 159475

Buna tuturor,

Desi sunt membru de ceva timp, de abia acum am gasit ceva ce cred ca merita sa adaug, si anume bilete vechi IJTL Bihor.
Asadar, iata un bilet de tramvai si unul de autobuz. Cred ca sunt de prin anii '80.



IMG_0001.jpg
 Descriere:
bilet de tramvai
 Mărime fișier:  311.74 kb
 Vizualizat:  de 15997 ori

IMG_0001.jpg



IMG_0002.jpg
 Descriere:
bilet autobuz
 Mărime fișier:  515.62 kb
 Vizualizat:  de 15995 ori

IMG_0002.jpg



_________________
SEBI
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Sâm 12 Ian 2013 13:04:19    Titlul subiectului: 161625

http://adevarul.ro/locale/oradea/2013-vine-abonamente-electronice-tramvaie-autobuze-1_50e66db7596d7200916e6175/index.html#

"2013 vine cu abonamente electronice pe tramvaie și autobuze 4 ianuarie 2013

de Florina Barbu

Cardurile electronice pot fi găsite la ghiseele OTL Foto Adevarul Încep să se elibereze cardurile electronice de călătorie. În scurt timp biletele și abonamentele de tip vechi vor fi scoase, și înlocuite cu altele electronice.

Chiar de ieri, Regia de Transport Local din Oradea OTL a dat startul eliberării cardurilor de călătorie prevăzute în proiectul E-Ticketing. Primii beneficiari sunt cinci studenți care s-au prezentat în prima zi să-și depună actele, urmând să-și ridice noile carduri personalizate în cursul zilei de luni. În perioada 3 ianuarie - 31 martie 2013 se vor introduce primele carduri de călătorie tip abonament pentru elevi și studenți. 12.500 de elvi și studenți vor beneficia în primă fază de elev. Vor urma 50.000 de pensionari, persoane cu handicap, veterani etc. Pentru toți beneficiarii de abonamente gratuite se vor elibera carduri personalizate. În schimb, călătorii care achită intregral abonamentul pot opta între carduri personalizate cu fotografie sau fără fotografie. De asemenea, OTL va pune în vânzare și carduri tip portofel, care vor ține loc de biletele tipărite pe hârtie. Momentan, OTL a deschis doar patru puncte de personalizare pentru cardurile elevilor și studenților. Astfel, elevii se vor putea prezenta la Real 1, Carrefour și sediul OTL SA de pe strada Atelierelor 12, la Biroul Comercial. În schimb, studenții vor avea patru puncte: cele trei amintite, plus la ghișeul OTL de la Universitatea Oradea. Solicitanții se vor prezenta la aceste puncte având asupra lor o copie după CI sau după certificatul de naștere, respectiv copia Carnetului de elev, vizat la zi pentru anul școlar 2012 - 2013, cu mențiunea "curs de zi", prin aplicarea în clar a ștampilei rotunde a unității de învățământ și a semnăturii autorizate (directorul unității de învățământ), în cazul elevilor. Studenții vor prezenta copia după CI, respectiv copia Carnetului de student, vizat la zi pentru anul universitar 2012 - 2013, cu mențiunea "curs de zi" sau "IF", prin aplicarea în clar a ștampilei rotunde a unității de învățământ și a semnăturii autorizate (decan). Toate actele prezentate în copii vor fi însoțite de originale pentru conformitate. Solicitanților li se eliberează pe loc și un abonament pe hârtie cu o valabilitate de două săptămâni, urmând ca în acest interval să se prezinte la ghișeul indicat de el pentru ridicarea cardului. Totodată, beneficiarilor li se face și o fotografie pentru noul card. "La aceste puncte doar se colectează actele, după care, după trei zile, până la două săptămâni, elevul sau studentul poate să-și ridice cardul de la chioșcul OTL indicat de el", a declarat Vasile Lobonț, șef Departament Comercial.l"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu Bialus



Data înscrierii: 22/Oct/2005
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 8706
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 20 Noi 2013 22:14:44    Titlul subiectului: 169036

Daca exista cineva care sa fi fotografiat/filmat automatele de bilete germane produse de ICA Traffic GmbH (cele albastre/argintii cu ecran, anterioare celor de la Alien Concept si actualelor automate de la Radcom - au fost la un moment dat in statii 3 sau 4 astfel de echipamente) rog sa ma contacteze (eventual sa puna si pe forum cateva imagini cu ele)!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Vin 31 Aug 2018 22:59:48    Titlul subiectului: 196288

Incepand din luna octombrie biletele si abonamentele se vor scumpi , pretul unui bilet (cu doua calatorii)va fi de 6 lei , cred ca cel mai mare din tara.
Bihoreanul:
OTL majorează prețul biletelor de tramvai și autobuz la 3 lei pe călătorie

Orădenii vor călători mai scump. Consiliul Local a aprobat vineri, la propunerea conducerii OTL, cu votul exclusiv al reprezentanților PNL, scumpirea prețului unei călătorii cu tramvaiul sau autobuz de la 2,5 lei la 3 lei. Hotărârea a fost luată pe bandă rulantă fără comentarii din partea opoziției PSD-UDMR care a votat însă împotriva majorării.

Se scumpesc și abonamentele

Începând din 1 octombrie prețul unui bilet cu două călătorii va fi majorat cu 20%, de la 5 la 6 lei, iar cel al unui abonament unic pe toate liniile se va scumpi cu 14,3%, de la 70 lei la 80 lei.

Acest lucru se va reflecta în creșterea de la 35 lei la 40 lei și a abonamentelor pentru elevi și studenți, subvenționate cu 50%.

La fel, abonamentul săptămânal se va scumpi de la 35 lei la 40 lei (14,3%), cel pentru trei luni de la 195 lei la 220 lei (12,8%), iar cel pentru un an de la 780 lei la 890 lei (14,1%).

Navetiștii din zona metropolitană vor fi la rândul lor afectați de majorarea de tarife. Prețul unui abonament lunar combinat Oradea – Sânmartin sau Oradea – Borș va fi majorat de la 110 lei la 125 lei (13,6%), cea al unui abonament combinat Oradea – Santăul Mare va crește de la 125 lei la 135 lei.

Curentul, motorina, creditele...

Potrivit raportului de specialitate anexat proiectului de hotărâre, scumpirea tarifelor pentru transportul în comun a fost impusă de creșterea costurilor de funcționare a OTL pe fondul majorării prețurilor la combustibil și energie, și a creșterii ROBOR, de care depind toate dobânzile la creditele aflate în perioada de rambursare.

Astfel, conducerea OTL a invocat creșterea cheltuielilor cu energia electrică cu peste 1 milion de lei pe an, pe fondul scumpirii acesteia cu 54% față de anul 2017, majorarea costurilor cu combustibiliul cu peste 600.000 lei, având în vedere scumpirea cu 15% a prețului motorinei, și majorarea cu 1% a indicelului ROBOR, ceea ce înseamnă rate mai mari cu 160.000 lei pentru operatorul de transport.

"Creșterea cheltuielilor datorită factorilor descriși mai sus este de aproximativ 2,5 milioane lei pentru anul 2019, fără modificarea programului de transport", se menționează în raportul de specialitate.

Potrivit reprezentanților OTL, prețul legitimațiilor de călătorie nu a mai fost modificat din anul 2013, interval în care Indicele Prețului de Consum la mărfurile nealimentare a crescut cu circa 10,50%.


Parerea mea , aceasta scumpire nu este foarte bine venita , avand in vedere ca in weekend linile 1 si 3 sunt comasate in liniile 4N/R si ca vehiculele de la strada sunt mai putine.

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsizsi



Data înscrierii: 31/Oct/2005
Ultima vizita: 04/Noi/2023
Mesaje: 1072
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 01 Sep 2018 07:26:41    Titlul subiectului: 196290

In urma grevei s-au majorat salariile cu 12,5% daca bine stiu. Drept urmare efectul de compensare pentru a nu mari pretul calatoriei a fost reducerea vagoanelor la strada, in concluzie a scazut frecventa lor, adica s-au marit timpii de asteptare. Desi marirea proportiei vagoanelor cu chopper in parc cu consum mai redus de energie are efect pozitiv, la consumul total dar avand capacitate de transport mai mic este nevoie de mai multe vagoane ceea ce poate compenseaza consumul mai redus. Odata cu intrarea a mai multor vagoane KT4Dm in ultimele saptamani am observat marirea numarului vagoanelor totale in circulatie pe zi de la 21+22 la 28-30 in timpul saptamanii monitorizat in intervalul 07.30-09.00 si 13.30-17.00 (separat pe schimburi), iar in weekend de la 13 vagoane la 15 respectiv 16 tocmai azi. Nu am luat in considerare faptul ca poate se defectase un vagon si vatmanul a iesit cu altul sau daca un ULF s-a retras inainte de ore 17 si vatmanul a iesit cu o Tatra la fel.

Doresc sa mentionez, ca in anii 90 mai ales dupa revolutie cand inca in 199 benzina se achizitiona pe tichet cu limita de cantitate pe luna (ratie) si era penurie de combustibil, stat la rand ore intregi,oamenii erau constransi sa foloseasca transportul in comun pentru deplasarea la serviciu (nu exista termenul masina de serviciu la disretia angajatului), in acea perioada ieseau la strada 40-44 de vagoane, dar si asa dimineata oamenii calatoreau ciorchine pe scari. Asta a fost cred o situatie generala in aproape toata tara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Lun 12 Noi 2018 16:35:34    Titlul subiectului: 197125

4 bilete folosite in anul 2017. Din pacate tusul s-a cam sters. Ultimul bilet are o poveste interesanta , ma urcasem in tramvaiul 226 la Pod CFR imediat ce oprise in statie. Acesta avea setata ruta (implicit si validatoarele pe 1N). Inainte de plecare , dispecerul a venit sa ii spuna vatmanului sa nu mai mearga pe 1N , sa faca tura completa , ci sa se retraga la depou de pe linia 1R. Pe traseu s-a urcat un grup de controlori , acestia s-au uitat mai ciudat la bilet vazand ca este stampilat pentru 1N , tramvaiul fiind pe 1R , dar dupa ce au verificat ora si numarul tramvaiului nu mi-au spus nimic , probabil s-au gandit ca a fost o eroare.


IMG_20181112_141652.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  1.39 MB
 Vizualizat:  de 10939 ori

IMG_20181112_141652.jpg



_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
pelle_elena



Data înscrierii: 18/Iul/2018
Ultima vizita: 26/Mar/2024
Mesaje: 451

MesajTrimis: Mie 23 Ian 2019 22:18:21    Titlul subiectului: 198504

Un bilet de tramvai inainte sa se majoreze pretul la 6.00 lei.


20190123_221732.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  1.79 MB
 Vizualizat:  de 10597 ori

20190123_221732.jpg



_________________
https://youtube.com/@flyalltimes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2019 20:36:33    Titlul subiectului: 199709

In Oradea sunt cele mai ridicate tarife pentru transportul in comun, din tara. Care este motivul ?

Biletele de doua calatorii se pot achizitiona de la chioscurile de bilete, de la automatele de bilete (pozele 1-2) sau de la tonetele de ziare, din centru. Eu am luat biletul de la o toneta situata in apropiere de piata Unirii.

Am vazut ca exista si carduri de calatorie.

Cand am calatorit cu un tramvai (Tatra T4D) am vazut in vagon 3 tipuri de validatoiare. La mijloc un validator pentru biletele de hartie (poza 3). De asemenea, am vazut doua validatoare galbene (poza 4) si doua albastre (poza 5). La validatoarele albastre calatoria se poate p[lati cu cardul.

Este pentru prima oara cand vad intr-un singur vehicul, trei tipuri difertie de validatoare.



2Oradea, 23-24 martie 066.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.61 kb
 Vizualizat:  de 10134 ori

2Oradea, 23-24 martie 066.jpg



2Oradea, 23-24 martie 067.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.12 kb
 Vizualizat:  de 10134 ori

2Oradea, 23-24 martie 067.jpg



2Oradea, 23-24 martie 073.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  79.05 kb
 Vizualizat:  de 10134 ori

2Oradea, 23-24 martie 073.jpg



2Oradea, 23-24 martie 074.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  69.75 kb
 Vizualizat:  de 10134 ori

2Oradea, 23-24 martie 074.jpg



2Oradea, 23-24 martie 075.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  60.75 kb
 Vizualizat:  de 10134 ori

2Oradea, 23-24 martie 075.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2019 20:42:08    Titlul subiectului: 199710

In pasajul de la Crisul, am pozat un chiosc de bilete al OTL, precum si tarifelee la diferite titluri de calatorie.
Pretul unui abonament lunar, nenominal este de 160 RON.
Am vazut ca exista si abonament pe 12 luni, in valoare de 890 RON, ceea ce ar insemna 74,17 RON/luna, mi se pare cel mai avantajos titlu de calatorie, pentru cei care circula zilnic cu mijloaceel de transport OTL (cel putin doua calatorii/zi).



2Oradea, 23-24 martie 045.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  76.16 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 045.jpg



2Oradea, 23-24 martie 046.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  84.97 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 046.jpg



2Oradea, 23-24 martie 047.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  90.05 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 047.jpg



2Oradea, 23-24 martie 048.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  85.13 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 048.jpg



2Oradea, 23-24 martie 048.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  85.13 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 048.jpg



2Oradea, 23-24 martie 049.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.73 kb
 Vizualizat:  de 10131 ori

2Oradea, 23-24 martie 049.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
UKVZ-KTM-5



Data înscrierii: 16/Dec/2018
Ultima vizita: 30/Noi/2022
Mesaje: 1355
Locație: Bucuresti 2

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2019 20:52:01    Titlul subiectului: 199714

Tarifele sunt ridicate din cauza inflației. Multe au ajuns la 2.50 lei, dar OTL probabil fie avea nevoie de tarife ceva mai mari, fie avea deja biletul la 2,50 lei. De asemenea, validatoarele albastre au mai apărut la Ploiești. Mi se pare absolut normal sa ai 3 tipuri de validatoare, sau 2 (la cel de carduri de călătorie să poți plăti și cu cardul bancar).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2019 20:53:10    Titlul subiectului: 199715

Astept si explicatii de la colegii din Oradea. Si mai ales as vrea sa stiu cauzele pentru care taridul este de 3 RON
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Joi 28 Mar 2019 22:26:01    Titlul subiectului: 199734

Pretul biletului cu 2 calatorii a fost pana nu demult 5 lei. A explicat Zsizsi in mesajul 196290 de mai sus de ce au fost scumpite.
In unele vehicule (Siemens ULF , Volvo? , Solaris? , Isuzu? , Karsan?) exista si validatoare de carduri cum este cel din imaginea a 4a dar au si loc pentru validarea biletului. De asemenea Siemens ULF au venit din fabrica cu compostoare de bilete diferite fata de cel din imaginea 3 instalate in portalurile 1 si 4 , iar ulterior au fost instalate validatoarele pentru carduri si cele pentru plata cu cardul contactless.

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Lun 08 Apr 2019 16:46:53    Titlul subiectului: 200100

Sistemul de e-ticketing si validatoarele de bilete au incepand de ieri o eroare legata de data.
Bihon: A dat chix! Sistemul de ticketing al OTL este în pană și le spune călătorilor că sunt în anul 1999

Sistemul de e-ticketing, vechi de 9 ani, al operatorului de transport din Oradea s-a defectat duminică după amiază și a rămas "în pană" și luni.

"În această dimineață am constatat că OTL ne întoarce în timp având rețeaua validată picată pe mai multe linii, posibil poate dispozitivele", a sesizat, luni, un cititor al BIHOREANULUI.

Defecțiunea a fost confirmată de directorul economic al OTL, Romeo Nica.

Acesta a afirmat că dispozitivele de validare a abonamentelor și biletelor electronice nu funcționează din cauza unei defecțiuni a platformei care calculează data, astfel că portofelele electronice apar ca fiind "nevalabile".

Pe validatoarele de carduri apare data 10/10/10. Și călătorii care-și compostează biletele de hârtie fac o călătorie în timp, pe acestea fiind scris anul 1999, așa cum se vede și pe "biletele martor" (foto) folosite de controlori pentru a verifica aparatele din tramvaie și autobuze.

"Sistemul de e-ticketing folosește locația. Aceasta este dată de un echipament care este legat la placa GPS a platformei. De duminică după amiaza, soft-ul de la placa GPS are o problemă tehnică privind calcularea datei, având în vedere că sistemul de e-ticketing este vechi de 9 ani. Furnizorul echipamentului, firma Radcom București, lucrează să repare soft-ul și să-l updateze", a declarat pentru BIHOREANUL Romeo Nica.

Astfel, controlorii OTL întâmpină dificultăți în efectuarea controalelor, defecțiunea încurajând călătoriile "la negru".

"La călătorii cu bilete verifică să se vadă anul 1999 (n.r. – acest lucru însemând că biletul a fost compostat recent), iar la abonamentele sub formă de card electronic verifică să-l aibă fizic și merge pe încredere", a explicat Romeo Nica.

Pe de altă parte, sistemele de plată prin SMS și direct cu cardul bancar în mijloacele de transport funcționează.

Este de așteptat ca defecțiunea la sistemul de e-ticketing să fie reparată în cursul zilei de luni.

Merită precizat că OTL a pregătit caietul de sarcini pentru dezvoltarea și îmbunătățirea sistemului e-ticketing din Oradea, în acest scop fiind alocată suma de 375.000 euro. Operatorul de transport urmează să organizeze o licitație pentru acest proiect.

În urma implementării, călătorii vor avea la îndemână și o aplicație pe mobil care va arăta în timp real când urmează să vină tramvaiele și autobuzele într-o anume stație din oraș. De asemenea, panourile din stații vor fi mai numeroase arătând și ele timpii de așteptare în timp real.

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
pelle_elena



Data înscrierii: 18/Iul/2018
Ultima vizita: 26/Mar/2024
Mesaje: 451

MesajTrimis: Lun 08 Apr 2019 16:56:01    Titlul subiectului: 200101

Laughing serios, nici macar in anul 2000, chiar suntem in mileniul trecut? Razz Smile
_________________
https://youtube.com/@flyalltimes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 10 Apr 2019 10:34:45    Titlul subiectului: 200123

Cine se ocupa de mentenanta acestui sistem ?
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Mie 10 Apr 2019 15:15:37    Titlul subiectului: 200138

In articol scrie ca Radcom Bucuresti , firma producatoare incerca repararea sistemului , deci probabil ei se ocupa tot timpul de problemele validatoarelor.
Edit: Corectat , apasasem d-ul dar nu am observat ca nu a fost si scris , scuzati greseala.

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos


Ultima modificare efectuată de către tcm la Mie 10 Apr 2019 16:29:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
pelle_elena



Data înscrierii: 18/Iul/2018
Ultima vizita: 26/Mar/2024
Mesaje: 451

MesajTrimis: Mie 10 Apr 2019 16:11:17    Titlul subiectului: 200141

[quote="tcm"]In articol scrie ca Racom bucuresti , firma producatoare incerca repararea sistemului , deci probabil ei se ocupa tot timpul de problemele validatoarelor.[/quote]

O greșeală, nu e Racom București ci Racom București Exclamation

_________________
https://youtube.com/@flyalltimes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Joi 09 Mai 2019 23:26:18    Titlul subiectului: 200693

Validatoarele din T4D-ul 26.
1. Validatorul pentru plata cu cardul contactless. La cat de mare este aparatul , putea fi dotat si cu tastatura pentru cardurile care nu au functia de plata fara atingere.
2. Validatorul pentru bilete din hartie.
3. Validatorul pentru cardul(abonamentul) de calatorie OTL.



IMG_20190502_131304.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  1.63 MB
 Vizualizat:  de 9745 ori

IMG_20190502_131304.jpg



IMG_20190502_131308.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  1.8 MB
 Vizualizat:  de 9745 ori

IMG_20190502_131308.jpg



IMG_20190502_131315.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  1.56 MB
 Vizualizat:  de 9745 ori

IMG_20190502_131315.jpg



_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Vin 10 Mai 2019 23:05:44    Titlul subiectului: 200716

interesant ca la voi in Oradea validatoarele de abonamente au mai multe functii decat cele din Bacau. da, sunt tot de la Radcom dar nu au acel + pe ecran, in locul lui la noi este "Validare Tronson Comun" si nici posibilitatea de a afisa mai multe limbi decat limba romana. Pe de alta parte ele sunt galbene la noi.
_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 15 Iul 2019 15:40:08    Titlul subiectului: 201606

Buna ziua,

Intentionez sa vizitez Oradea in august. As avea o intrebare. Exista posibilitate sa cumperi bilet pe traseul Oradea-Biharkeresztes?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
UKVZ-KTM-5



Data înscrierii: 16/Dec/2018
Ultima vizita: 30/Noi/2022
Mesaje: 1355
Locație: Bucuresti 2

MesajTrimis: Lun 15 Iul 2019 16:19:51    Titlul subiectului: 201607

Pe site nu apare această opțiune, există doar posibilitatea de abonament, din ce apare în acel tabel, la metropolitane, dar poate ne lămuresc colegii orădeni asupra acestui fapt.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1950
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Lun 15 Iul 2019 21:07:48    Titlul subiectului: 201619

Am gasit doua link-uri in care pretul afisat este de 7 lei ,. Nu am folosit niciodata aceasta linie de autobuz , deci nu sunt 100% sigur! Pentru liniile metropolitatene biletul se cumpara de la sofer , probabil este la fel si in cazul liniei internationale.
https://distanta.ro/oradea/otl/ro-hu-biharkeresztes
http://www.evenimenteoradea.ro/info/finantat-de-auchan-otl-reia-cursa-oradea-biharkeresztes/
Pentru siguranta , recomand sa incercati sa ii contactati direct pe cei de la OTL , fie prin forumularul de pe Site , fie pe Facebook .

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 18 Iul 2019 15:15:16    Titlul subiectului: 201711

FYI

Da se pot lua bilete de la sofer pe traseul Oradea - Biharkeresztes. E 7 lei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
UKVZ-KTM-5



Data înscrierii: 16/Dec/2018
Ultima vizita: 30/Noi/2022
Mesaje: 1355
Locație: Bucuresti 2

MesajTrimis: Sâm 28 Sep 2019 18:14:52    Titlul subiectului: 203125

Se deschide un punct de vânzare la Universitate. Comunicatul OTL:
http://otl.ro/stiri/1201
Citat:
Programul punctului de vanzare Universitate
Începând din 1 Octombrie 2019 se deschide punctul de vânzare “Universitate”.
Până în data de 13 Octombrie 2019 chioșcul va fi deschis de la 8:00 la 18:00, de Luni până Vineri. După această dată se va reveni la programul normal, respectiv, de Luni până Vineri, de la 8:00 la 14:00.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BIHOR Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community