Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Incidente/accidente la metrou
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Metroul bucurestean
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
diesel_power



Data înscrierii: 16/Sep/2008
Ultima vizita: 24/Aug/2016
Mesaje: 53
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 07 Dec 2013 17:00:04    Titlul subiectului: 169401

Sunt alte prioritati. Inca nu exista un interval decent de succedare pe M1 si M3.
Ar trebui sa primeasca o amenda usturatoare protagonista tentativei de suicid.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aventurierul



Data înscrierii: 04/Oct/2009
Ultima vizita: 20/Ian/2022
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 07 Dec 2013 23:37:50    Titlul subiectului: 169411

Aceste tentative de suicid scot în evidență disperarea la care a ajuns populația de pe urma guvernanților și nu numai. Un om care încearcă să se sinucidă este grav bolnav, nu e un delincvent care să fie pedepsit. El trebuie internat și tratat cu multă grijă, consiliat psihologic și ajutat să-și depășească problemele personale. Conform unor statistici, 50% dintre români au o formă de depresie. În cazul extrem ca cel de mai sus, nici religia nu-l mai ajută pe om să se echilibreze, e cu adevărat cutremurător!
_________________
Albumul meu de fotografii, aici:
http://www.panoramio.com/user/5989097
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 09 Dec 2013 20:29:57    Titlul subiectului: 169446

Sunt de acord cu ce spui, referitor la starea sufleteasca a celor care vor sa isi puna capat zilelor. Dar, eu, ca si calator ce vina am eu pentru disperarea sinucigasului ? Dar mecanicul de metrou, ce vina are el ?
Cine vrea sa se sinucida, poata sa mearga frumos pe un bloc cu 10 etaje si sa se arunce in gol. E o metoda, care nu da gres. De ce trebuie sa sufere din cauza ta si mecanicul de metrou si calatorii ? Asta nu inteleg.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Aventurierul



Data înscrierii: 04/Oct/2009
Ultima vizita: 20/Ian/2022
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 09 Dec 2013 21:36:08    Titlul subiectului: 169453

Nu zice nimeni că ceilalți pasageri sau mecanicul au vreo vină, dar faptul că sinucigașul alege această modalitate spectaculoasă de a-și lua zilele arată că de fapt el vrea să atragă atenția cât mai multor oameni asupra sa. Eu cred că de fapt noi vrem să ne eschivăm de la un fel de răspundere colectivă care apasă pe umerii tuturor și anume că nu facem destul pentru binele societății. De aceea nu ne place să vedem drame de felul acesta, fiindcă ele deschid în noi răni mai vechi, nevindecate.
_________________
Albumul meu de fotografii, aici:
http://www.panoramio.com/user/5989097
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
thomas



Data înscrierii: 29/Iun/2010
Ultima vizita: 14/Feb/2024
Mesaje: 2
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 23 Dec 2013 10:27:21    Titlul subiectului: 169790

Un incident prezentat într-o manieră "veselă":

"În jurul orei 8.40, circulația trenurilor a revenit la normal după ce garnitura defectă a fost trasată la depou, au precizat reprezentanții Metrorex pentru B1 TV.

Timp de câteva zeci de minute, pe Magistrala Doi, trenurile au circulat cu dificultate, iar la Eroii Revoluției, garniturile s-au deplasat pe o singură linie pentru a se deplasa.

Garnitura de metrou s-a defectat între stațiile Piața Unirii și Tineretului".


(http://www.realitatea.net/nervi-si-intarzieri-o-defectiune-a-ingreunat-circulatia-la-metrou-in-bucuresti_1345790.html)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Feb 2014 13:33:59    Titlul subiectului: 171407

Din pacate, alt sinucigas la metrou a perturbat circulatia, ieri, la statia Eroilor. Articolul se gaseste aici.

Citat:
Un bărbat a murit după ce a căzut SUB METROU la stația Eroilor. Sinuciderea, principala ipoteză

Bărbatul decedat duminică la stația de metrou Eroilor s-a aruncat voluntar în fața trenului, conform primelor cercetări, victima având 26 de ani și fiind din Titu, județul Dâmbovița, au declarat surse din Poliție.

Anchetatorii nu au stabilit deocamdată motivele sinuciderii, au mai spus sursele citate de Mediafax. Tânăru a murit, duminică dimineață, după ce s-a aruncat pe linie la stația de metrou Eroilor din Capitală și a fost călcat de un tren care venea de la Izvor.

Incidentul a fost semnalat la 112 în jurul orei 8.45. Conducătorul trenului a relatat că, la stația Eroilor, bărbatul i-a ieșit practic în față pe linie. La fața locului s-au deplasat, de urgență, echipaje de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) București și SMURD, care au constatat decesul bărbatului.

CIRCULAȚIA metroului a fost reluată. Circulația la metroul bucureștean - întreruptă temporar duminică, pe tronsonul Gara de Nord - Dristor 2, după incidentul în care un bărbat căzut pe linie a decedat - a fost reluată la ora 10.51.

"Începând cu ora 10.51, se circulă din nou normal pe linia unde a avut loc incidentul", au spus sursele citate.
Un bărbat a murit, duminică dimineață, după ce a căzut pe linie la stația de metrou Eroilor din Capitală și a fost călcat de un tren care venea de la Izvor.

Incidentul a fost semnalat la 112 în jurul orei 8.45.

Conducătorul trenului a relatat că, la stația Eroilor, bărbatul i-a ieșit practic în față pe linie, fiind astfel vorba, cel mai probabil, de o sinucidere.

La fața locului s-au deplasat, de urgență, echipaje de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) București și SMURD, care au constatat decesul bărbatului.

"Deocamdată, nu știm vârsta bărbatului. Nu a existat, inițial, contact vizual cu victima, ea nerăspunzând semnalelor noastre sonore. Bărbatul prezintă leziuni incompatibile cu viața, fiind tăiat",a declarat purtătorul de cuvânt al ISU București, Daniel Vasile.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2014 09:49:25    Titlul subiectului: 171945

Circulatia metrourilor este perturbata pe M1/M3 ca urmare a defectarii unei rame vechi la statia Dristor 1. Articolul se gaseste aici.

Citat:
Circulația cu metroul, îngreunată din cauza unei defecțiuni

Circulația la metrou este îngreunată, miercuri dimineață, după ce o garnitură de tip vechi s-a defectat și a rămas în stația Dristor, pe linia 2.

În stația Dristor, pe magistrala M1, o garnitură de metrou de tip vechi a rămas frânată, o echipă de intervenție lucrând pentru remedierea problemei.

Oficialii Metrorex au precizat că dacă nu va putea fi remediată rapid problema, circulația pe varianta 2 va fi reorganizată.
Călătorii sunt anunțați, în stații și în trenurile de metrou, că sunt întârzieri în circulație, din cauza unei defecțiuni tehnice.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nightboy



Data înscrierii: 27/Sep/2011
Ultima vizita: 28/Mar/2014
Mesaje: 20
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2014 10:32:36    Titlul subiectului: 172010

Astazi, in jurul orei 8.30, am asistat la o altercatie in statia Piata Unirii 1. Nu stiu din ce cauza, un barbat undeva la 30 de ani l-a impins foarte violent pe un alt barbat pe la vreo 50 de ani acesta din urma cazand la pamant (evident nu era niciun paznic prin zona). Nimeni nu a intervenit, eu am retinut cateva detalii ale agresorului (o sacosa mica al unui lant de magazine foarte cunoscut), l-am urmarit prin pasaj spre PU2 si am vrut sa sesizez paza insa din pacate acesta s-a pierdut prin aglomeratie, asa ca am renuntat, oricum nu s-ar fi rezolvat mare lucru.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2014 10:55:18    Titlul subiectului: 172011

Stai linistit, daca te-a observat, te cauta el pe tine... Twisted Evil Glumesc, desigur.

Oricum, statiile nu dispun de sisteme de supraveghere video? Asa ca ar fi suficient sa sesizeze cineva si cei de la Metrorex sa verifice. Sa verifice daca sistemul de supravehjere e si functional sau doar parte a "decorului"...

Mai era si solutia sa te faci ca vrei sa faci poze... Wink imediat te puteai trezi cu un paznic d-asta de se crede "agent"... Laughing

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
nightboy



Data înscrierii: 27/Sep/2011
Ultima vizita: 28/Mar/2014
Mesaje: 20
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2014 11:34:10    Titlul subiectului: 172012

Din pacate ma surprinde (sau nu) lipsa de reactie a oamenilor ca si grup. Daca interveneau macar 4-5 barbati, sigur iesea ceva, asa ... omul si-a vazut de drum. Eu n-am intervenit pentru ca nu ma ajuta fizicul si nu aveam chef de o tavaleala inutila Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Mie 04 Iun 2014 19:14:34    Titlul subiectului: 173266

Un incident petrecut astazi dup-amiaza, in zona statiei Gara de Nord. Conform site-ului PRO-TV, un tren a deraiat in timpul manevrelor. Nu au existat victime intrucat trenul efectua manevrele gol.

Circulatia metroului afectata dupa ce o garnitura de tren a deraiat. Nimeni nu a fost ranit

O garnitura de metrou a deraiat in jurul orei 13:00 in subteran, in zona statiei Gara de Nord.

Oficialii Metrorex au precizat ca incidentul a avut loc cu un tren de manevra, in care nu se aflau calatori si ca nu exista nicio persoana ranita.
"Din fericire este vorba despre un tren tehnic, fara pasageri si nimeni nu a fost ranit. In schimb, a fost afectata circulatia metrourilor.

Trenul a deraiat in apropiere de Gara de Nord. La fata locului a ajuns o echipa tehnica a Metrorex iar pe tronson s-a intrerupt alimentarea cu curent electric.

Nu au existat raniti sau victime. Insa au existat intarzieri pentru ca s-a circulat pe un singur tronson" a relatat Paul Angelescu, corespondent Pro TV.

Sursa: Pro TV, Data publicarii: 4 Iunie 2014

_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 04 Iun 2014 20:03:50    Titlul subiectului: 173267

Dupa tramvaie, acum deraiaza si metroul. Ce se intampla ?
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
PaulIP



Data înscrierii: 12/Aug/2011
Ultima vizita: 22/Feb/2023
Mesaje: 490
Locație: Bucuresti, Sector 6 (Ghencea)

MesajTrimis: Joi 05 Iun 2014 06:40:44    Titlul subiectului: 173279

Kaustik a scris:
(...) este vorba despre un tren tehnic (...)

Ce inseamna ''tren tehnic''?
Se face referire la acea rama IVA modificata pentru interventii?

_________________
Proiect OMSI "Rocar De Simon" - https://www.facebook.com/pg/roomsicorner/posts/?ref=page_internal
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bygy007



Data înscrierii: 31/Mar/2008
Ultima vizita: 03/Ian/2024
Mesaje: 239
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 05 Iun 2014 10:05:48    Titlul subiectului: 173289

Eu zic ca se face referire la un tren fara calatori care facea o manevra , asta cu tehnicu este spusa sa mai bage lumea in ceata Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
HORIA



Data înscrierii: 26/Apr/2006
Ultima vizita: 16/Aug/2023
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 05 Iun 2014 14:17:33    Titlul subiectului: 173295

Azi dimineata, o tripla IVA defecta la statia Parc Bazilescu ocupa un sens.
Nu inteleg de ce nu o trag in continuarea statiei, in tunelul gol sa elibereze linia Sad

_________________
R.I.P. 20
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
HORIA



Data înscrierii: 26/Apr/2006
Ultima vizita: 16/Aug/2023
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 06 Iun 2014 08:55:28    Titlul subiectului: 173311

Din cate am inteles tripla care a stat ieri toata ziua la Parc Bazilescu nu putea sa se retraga pentru ca tunelul de legatura M4 - M1 dintre Basarab si Gdn era blocat cu trenul deraiat ...
_________________
R.I.P. 20
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
HORIA



Data înscrierii: 26/Apr/2006
Ultima vizita: 16/Aug/2023
Mesaje: 141
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 06 Iun 2014 11:34:49    Titlul subiectului: 173317

Interesant este de ce a deraiat... Chiar nu stie nimeni de ce ?
Se pare ca e vorba de o patina de deraiere.

_________________
R.I.P. 20
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Iul 2014 19:57:49    Titlul subiectului: 173952

Circulatia ingreunata pe M2, din cauza unei avarii la o sina, intre Piata Romana si Universitatii. Articolul se gaseste aici.

Citat:
CIRCULAȚIE ÎNGREUNATĂ la metrou

Circulația metroului bucureștean este îngreunată, joi seară, din cauza unei avarii la o șină, pe firul doi de mers, dinspre Piața Romană spre Piața Universității, a declarat, pentru MEDIAFAX, șeful Biroului de Presă al Metrorex, Evelyne Croitoru.

Potrivit oficialului Metrorex, avaria a fost sesizată în jurul orei 18.00, când a fost trimisă, la fața locului, o echipă de intervenție, pentru remedierea problemei.

Evelyne Croitoru a spus că, până la rezolvarea situației, trenurile circulă în "sistem pendulă", respectiv pe aceeași linie, alternativ, iar călătorii sunt anunțați la difuzoare cu privire la întârzieri.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexioanpopa



Data înscrierii: 08/Ian/2012
Ultima vizita: 06/Aug/2020
Mesaje: 188
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 18 Iul 2014 08:15:08    Titlul subiectului: 173955

Când a fost ultima oară modernizată șina? Dacă n-a fost modernizată de mult timp, era și timpul să fie avariată! Wink
_________________
ALEX
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CLAXON



Data înscrierii: 09/Noi/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 160
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Iul 2014 09:35:17    Titlul subiectului: 173956

Parca in 2006 a fost inlocuita sina pe M2.
_________________
611
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 18 Iul 2014 10:03:30    Titlul subiectului: 173957

Mai multe detalii despre incidentul de ieri. Defectiunea s-a rezolvat in jurul orei 22:00. Pana atunci a fost cam haos, fiindca s-a nimerit exact cand iesea lumea de la munca. Articolul se gaseste aici.

Citat:
HAOS și NERVI la metroul bucureștean. DEFECȚIUNE remediată după mai multe ore

Haos, nervi și indignare aseară la metroul din Capitală. Mii de călători au stat ore întregi în stațiile de pe magistrala Berceni-Pipera, din cauza unei defecțiuni tehnice la șina de metrou. Problema s-a remediat abia în jurul orei 22.

Defecțiunea a apărut în jurul orei 18, când zeci de mii de bucureșteni se întorc de la muncă, cu metroul. După ce o garnitură s-a blocat pe șine din cauza unei avarii, întregul trafic s-a dat peste cap. Stațiile de metrou s-au umplut de oameni, iar așteptarea a fost un adevărat calvar.

"Foarte rău circulă. La 15-20 de minute fiecare metrou. Da, cică e defecțiune pe linie, dar nu se știe. Vreo 40 de minute din Pipera până în Romană. Ceva de genul. La Victoriei a stat mai mult timp, unde am și coborât, am luat-o pe jos".

După zeci de minute de așteptare, oamenii au ieșit la suprafață și au încercat să meargă cu autobuzele și tramvaiele RATB. Iar acestea nu au făcut față numărului mare de călători, astfel că mulți au ales să plece pe jos spre case. Între timp, Metrorex a anunțat că de vină a fost o defecțiune la o șină de metrou. Situația s-a remediat abia la ora 22

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
alexioanpopa



Data înscrierii: 08/Ian/2012
Ultima vizita: 06/Aug/2020
Mesaje: 188
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 26 Iul 2014 12:47:29    Titlul subiectului: Incident la stația Crângași-o persoană a avut tenta 174045

O persoană a avut tentativa de a se sinucide la metrou, stația Crângași. Articolul e aici.

Citat:
Un bărbat a încercat, sâmbătă dimineață, să își ia viața aruncându-se în fața metroului. Tragedia s-a petrecut în stația de metrou Crângași din Capitală. Victima a fost scoasă de sub garnitura de tren și transportată la Spitalul Universitar din București, unde a murit din cauza multiplelor traumatisme suferite.

_________________
ALEX
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 26 Iul 2014 18:59:15    Titlul subiectului: 174047

Intre timp a decedat. Articolul se gaseste aici.

Citat:
Un bărbat a murit, după ce s-a aruncat în fața metroului, la stația Crângași. Circulația pe Magistrala 1 a fost oprită

Potrivit medicului Andrei Georgescu, șeful Unității de Primiri Urgențe de la SUUB, bărbatul a fost adus la spital în stare foarte gravă, iar la scurt timp acesta a decedat. Bărbatul avea multiple fracturi și traumatisme, întrucât au trecut peste el mai multe vagoane ale garniturii de metrou.
........................................

Un bărbat de 50 de ani s-a aruncat în fața metroului, în această dimineață, la stația Crângași. Bărbatul este în stop cardio-respirator și are brațul și gamba secționate. Incidentul a avut loc la ora 8.36, anunță reprezentanții Metrorex.

Mai multe echipaje SMURD au fost trimise la fața locului, bărbatul fiind preluat și transportat la Spitalul Universitar.

Potrivit Metrorex, circulația metrourilor pe Magistrala 1 în zona stației Crângași este oprită.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2014 19:46:23    Titlul subiectului: 175766

Iarasi s-a defectat un tren pe M2. Stie cineva daca este CAF sau Bombardier ? In articol nu se specifica ce tip de tren s-a defectat. Articolul se gaseste aici.

Citat:
Agitație la metrou din cauza unei defecțiuni pe Magistrala M2. Un tren a fost remorcat

Aglomerație la metrou, la Piața Universității, marți după-amiază, din cauza unei defecțiuni la un tren. Marți seară, pe Magistrala 2, un tren s-a defectat perturbând circulația timp de peste 10 minute.

Marți după-amiază a nouă defecțiune i-a făcut pe bucureșteni să aștepte metroul în stațiile de pe Magistrala 2. Potrivit primelor informații, trenul s-a defectat între stații și după ce a debarcat călătorii a fost remorcat la depou.

"Din cauza defecțiunii, călătorii au fost debarcați în stația Universitate, iar trenul a fost remorcat către Depoul Berceni. Circulația a fost afectată timp de aproximativ 10 minute pe Magistrala 2", a declarat pentru B365.ro Evelyne Croitoru, purtătorul de cuvânt al Metrorex.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lenta1



Data înscrierii: 09/Dec/2013
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 551
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2014 20:40:52    Titlul subiectului: 175768

Se pare ca de data asta a fost un Bombardier Very Happy
Mai scapa si CAF-urile de unele incidente Smile

_________________
Iubesc autobuzele si troleibuzele MAZ Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Metroul bucurestean Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 22, 23, 24  Următoare
Pagina 18 din 24

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community