Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Transport Fundulea-Bucuresti
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CĂLĂRAȘI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Apr 2015 15:34:35    Titlul subiectului: 178872

Aici am vrut sa si ajung. Cand midibuzul institutului se strica, mai folosesc microbuzele ca sa merg de la Bucuresti la Fundulea si retur. Vinerea trecuta, mergeam de la CORA la Fundulea. Soferul, vorbea cu cineva si se plangea ca este cam...........obosit. Cauza ? A lucrat 10 zile consecutiv !!!!!!
O zi de lucru are 14 ore, de la 6 jumate dimineata la 20:30. Am ramas........"traznit". Din cate am inteles, la o distanta mai mica de 50 de kilometri nu se aplica reglementarea cu orele de odihna, timpul de pauza dupa 4 ore, etc.
Dar ceva trebuie schimbat. Accidentul de la Scanteia (vezi topicul aferent) nu a fost o intamplare. Din pacate nu s-au tras invataminte si ceea ce s-a intamplat la Scanteia risca sa se repete.
Toti sunt interesati sa faca cat mai multi bani. De siguranta calatorilor nu se intereseaza nimeni. E si vina calatorilor ca se complac cu aceasta situatie.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OAB



Data înscrierii: 25/Noi/2005
Ultima vizita: 10/Mai/2022
Mesaje: 1621
Locație: Cluj

MesajTrimis: Joi 30 Apr 2015 19:24:13    Titlul subiectului: 178873

În timpul Epocii de Aur existau două tipuri de orare care implicau un program de lucru mai mare decât cel considerat normal:
-Orarul Verde: 4:30-8:30, 12:30 (sau 14:30??? nu mai știu exact)-22:30; în prezent, acesta e adaptat, pentru a nu se depăși programul de lucru normal, dar nu se renunță la el din rațiuni care țin de asigurarea unui parc auto corespunzător în orele de vârf
-Orarul Roșu: 8-19
Așa ceva, însă
Citat:
O zi de lucru are 14 ore, de la 6 jumate dimineata la 20:30
nu știu să fi fost nici în cel mai negru comunism.

Până să aud de Orarul Verde eu îl știam ceva de genul (referitor la tramvaiele clujene, dar care e posibil să se fi aplicat și la ITB). "Circulă dimineața iar, apoi, de la prânz până seara, dar se retrage mai repede decât dacă ar avea doi vatmani". E posibil ca și autobuzele să fi avut astfel de orare, indiferent de regiunea țării, că doar totul era centralizat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Iun 2015 17:52:44    Titlul subiectului: 179821

Programul de circulatie al microbuzelor pe ruta Bucuresti (Cora Pantelimon)-Fundulea.
De luni pana vineri sunt patru masini pe traseu, sambata sunt trei masini, duminica numai doua masini.
Sigur, cand IGSTR-ul face razii, microbuzele dispar de pe traseu.



Poze, 25 iunie 025.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  66.22 kb
 Vizualizat:  de 32426 ori

Poze, 25 iunie 025.jpg



Poze, 25 iunie 028.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  93.4 kb
 Vizualizat:  de 32426 ori

Poze, 25 iunie 028.jpg



Poze, 25 iunie 029.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  66.65 kb
 Vizualizat:  de 32426 ori

Poze, 25 iunie 029.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 06 Iul 2015 19:31:46    Titlul subiectului: 180068

Azi, in jurul pranzului, a avut loc un accident, in care a fost implicat un microbuz C&I. Dupa plecarea din fata institutului de la Fundulea, pe Sos. Garii, imediat dupa blocuri soferul a intrat intr-unul din podetele de la marginea soselei.
Au fost raniti usor cativa calatori. Nu stiu exact motivul accidentului. Cand am plecat de la munca, am vazut microbuzul, cu partea dreapta-fata avariata, tras in fata sectiei de politie din Fundulea, aflata la intersectia dintre Sos. Garii si DN3.
Dupa accident, toate celelalte microbuze "au tras pe dreapta", din nou nu a circulat nimic intre Bucuresti si Fundulea.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 07 Iul 2015 07:01:12    Titlul subiectului: 180075

Cauza accidentului a fost...........prostie omeneasca. Soferul microbuzului s-a aplecat sa isi ia o sticla de apa in timp ce microbuzul se afla in mers. A pierdut controlul directiei si a intrat in sant, oprindu-se intr-unul din podetele de la marginea soselei. Noroc ca nu mergea repede, puteau sa fie si mai multi raniti.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 08 Iul 2015 19:26:34    Titlul subiectului: 180147

De ieri s-au reluat circulatia microbuzelor pe ruta Bucuresti (Cora Pantelimon)-Fundulea. Cel mai probabil "oalele sparte" le va plati soferul, dar fondul problemei ramane acelasi. Cum spuneam si in postarile de mai sus ale acestui topic. dar situatia o cunoasteti, este similara si in alte zone, soferii lucreaza de dimineara pana seara, zile la rand ca sa faca bani.
Fiind o ruta sub 50 km, dpdv legal nu trebuie sa faca pauze dupa patru ore, etc.
Totusi, lucrurile trebuie sa se schimbe. Acum doua zile, soferul a comis o eroare care putea avea urmari grave. Un motiv pentru care soferulo a comis eroarea de "incepator" este probabil oboseala. El a mers de dimineata pana seara mai multe zile consecutive. Noroc ca microbuzul mergea incet, era in localitate. Ganditi-va ce ar fi fost daca microbuzul mergea cu 90 km/ora, in afara localitatii, doferul comitea o greseala, pierdea controlul si intra cu microbuzul intr-un tir ???
Probabil era un nou episod "Scanteia".
referitor la smecheria cu licenta, dupa cum vedeti in poze, peste afisul "legal" cu traseul Bucuresti-Lehliu sau Bucuresti-Calarasi, pentru care exista licente legale de traseu este pus un carton cu Fundulea, pentru care nu exista licenta de transport. Desi Fundulea este inainte cu 30 de km de Lehliu, teoretic ar trebui licenta de transport. Microbuzele nu au voie sa mearga pe Sos. Garii (2 km), teoretic.
Complici, dupa parerea mea< sunt si calatorii. Stiu situatia dar o accepta tacit, ba chiar se supara cand vine un control.
Pana la urma la Fundulea banul este cel care dicteaza. Cu ce pret insa ?



Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002 (zoom 1).jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.05 kb
 Vizualizat:  de 32317 ori

Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002 (zoom 1).jpg



Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.44 kb
 Vizualizat:  de 32317 ori

Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002.jpg



Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002 (zoom 2).jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  42.12 kb
 Vizualizat:  de 32317 ori

Microbuz Fundulea-Bucuresti, 7 iulie 002 (zoom 2).jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Iul 2016 22:57:24    Titlul subiectului: 185928

Razii mari azi pe Bucuresti-Fundulea. Era atat ARR-ul de la Ilfov (la iesirea din Bucuresti) cat si ARR-ul de la Calarasi (la SDE, inainte de Valea Belciugatele). Demult nu am mai prins asa filtre. La 9 dimineata, atmosfera era ca "pe front". La capatul de la Cora Pantelimon, majoritatea microbuzelor si-au "intrerupt programul de activitate". De exemplu cursa C&I spre Belciugatele s-a anulat iar calatorii au fost transsbordati in microbuzul de Fundulea (acestia urmau sa coboare la valea Belciugatele si sa mearga cativa km pe jos).
La precedenta tura cei de la ARR ii luase toate actele soferului care facea cursa Bucuresti-Fundulea.
Cartoanele cu "Fundulea" (asa cum le puteti vedea in mesajul anterior) au disparut, pe afis ramanand numai Bucuresti-Lehliu.
Am avut bafta ca am prins ultima cursa spre Fundulea, odata ajuns acolo, soferul a pus masina sub pod si dus a fost.
Calatori erau multi in statiile de la Fundulea, nu mai aveau cu ce sa ajunga la Bucuresti. Si ieri au fost razii de amploare se pare ca se repeta situatia de acum cativa ani cand cei de la AndTrans au fost "matrasiti" de pe ruta Bucuresti-Fundulea, fiind inlocuiti cu cei de la C&I.
Ma intreb cand se vor normaliza lucrurile pe ruta asta. Pana atunci cei care sufera cu adevarat sunt calatorii si mai ales, navetistii.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Sep 2016 20:18:41    Titlul subiectului: 186570

De la inceputul lunii maxi-taxi-urile care fac curse in CORA si Fundulea si-au modificat capatul de la Fundulea, ele nu mai intorc la poarta 1 a institutului ci intorc aproximativ 300 de metri mai sus, la liceu.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Funduleanu



Data înscrierii: 20/Oct/2016
Ultima vizita: 02/Noi/2016
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie 02 Noi 2016 08:57:37    Titlul subiectului: Program luni vineri 187019

Am facut programul pe luni-vineri intr-un format mai usor de printat si citit. Very Happy


orar F-B.pdf
 Descriere:

Descărcare
 Nume fișier:  orar F-B.pdf
 Mărime fișier:  91.25 kb
 Descărcat:  de 394 ori

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Funduleanu



Data înscrierii: 20/Oct/2016
Ultima vizita: 02/Noi/2016
Mesaje: 2

MesajTrimis: Mie 02 Noi 2016 09:41:25    Titlul subiectului: 187020

Am facut si pentru Sambata si Duminica!!!
Smile



orar F-B S-D (1).pdf
 Descriere:

Descărcare
 Nume fișier:  orar F-B S-D (1).pdf
 Mărime fișier:  20.05 kb
 Descărcat:  de 354 ori

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2016 21:00:34    Titlul subiectului: 187310

In perioada minivacantei, intre 30 noiembrie si 4 decembrie, microbuzele vor circula o data pe ora (ca intr-o zi de duminica).
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 15 Feb 2017 12:15:09    Titlul subiectului: 188373

guest a scris:
De la inceputul lunii maxi-taxi-urile care fac curse in CORA si Fundulea si-au modificat capatul de la Fundulea, ele nu mai intorc la poarta 1 a institutului ci intorc aproximativ 300 de metri mai sus, la liceu.

Spuneam in septembrie, anul trecut, faptul ca maxi-taxi intoarce la liceu, la Fundulea, pe str. Nicolae Titulescu (dupa gara).
Ieri, cand am plecat mai repede de la munca, am luat microbuzul spre Bucuresti (Cora).
Am luat cursa, care pleaca de la ora 14:00 spre capitala. Am fost inspirat sa il iau inainte de a intoarce la liceu. Dar si alti calatori au procedat la fel. Asa ca, intre institut (poarta 1) si liceu, microbuzul era plin, toate locurile ocupate plus oameni in picoare. La liceu s-au dat jos numai cei care stateau in picioare, deci toate scaunele erau ocupate (19 la numar). In statie erau 19 copii, care terminasera orele.
Deci.........in microbuz erau 38 de persoane. Si asta nu este tot. Inainte sa faca dreapta pe sos. garii (la pod), coborasera 2 persoane si mai urcasera........5. iar, ulterior au mai urcat dou pe Sos. Garii (alti trei nu au mai incaput). Cum or fi incaput 43 de insi in mcrobuz ??
Microbuzul care face legatura intre Bucuresti (Cora) si Fundulea, a ajuns sa indeplineasca si rol de transport local in Fundulea si rol de transport scolari !!! Toate acestea, in acelasi timp, pe anumite intervale orare.
E drept ca daca pleci de la Fundulea la Bucuresti, la ora 16:30, nu sunt decat cateva persoane in microbuz. Dar daca pleci la ora 14:00 inspre Bucuresti este dezastru, se merge claie peste gramada. Chiar daca copii de la liceu, coboara in diverse statii de la Fundulea (Politie, Centru sau Crangu).
Nu e normal ce se intampla, daca se intampla un accident cu un microbuz ticsit de calatori, dintre care, mai mult de jumate, copii ?

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 08 Mar 2017 11:23:16    Titlul subiectului: 188768

Circulatie blocata in localitatea Branesti, din cauza unei conducte de gaz, fisurata de un "Dorel". Microbuzele pe ruta Fundulea-Bucuresti circula deviate pe la Pasarea. Articolul se gaseste aici.

Citat:
DN3 București-Călărași este blocat

Traficul este blocat pe DN3 București-Călărași în dreptul localității Brănești, din județul Ilfov, după ce un excavator a lovit o magistrală de gaze naturale. Pompierii supraveghează lucrările de reparație a conductei care a fost fisurată de un muncitor cu excavatorul.

Nu există victime și nici nu este pericol de explozie. Din informațiile obținute de Digi24 TV gazul a fost închis.

Circulația este complet blocată în zonă până când se for finaliza reparațiile. Este vorba despre un drum de câteva zeci de kilometri care leagă Capitala de Călărași.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 18 Apr 2017 13:47:13    Titlul subiectului: 189679

Microbuzele pe ruta Bucuresti (Cora Pantelimon)-Fundulea, circula si azi dupa programul unei zile de duminica, adica o cursa pe ora, cu plecare de la Fundulea la fix (de exemplu 15:00) si de la Bucuresti (Cora) la si 20 (de exemplu 16:20).
De maine se va reveni la programul normal, de o cursa la o jumatate de ora.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Oct 2017 21:28:07    Titlul subiectului: 192138

Azi s-a defectat un microbuz, prin urmare au fost doar trei masini pe traseu in loc de patru si s-a circulat dupa programul unei zile de sambata. Daca nu se repara pana maine masina, va fi si maine program de sambata.
Cei care vor suferi cel mai mult, sunt navetistii din Fundulea, care se vor aglomera si mai tare, in primele curse ale diminetii.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 18 Ian 2018 09:13:42    Titlul subiectului: 193269

Incepand cu luna decembrie, tariful unei calatorii de la Bucuresti (Cora Pantelimon) la Fundulea a crescut de la 5 RON la 6 RON.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Feb 2018 14:41:27    Titlul subiectului: 193751

Toate drumurile nationale din judetul Calarasi sunt inchise din cauza viscolului, desi stratul de zapada depus in judet nu atinge 10 cm.
Prin urmare nu circula microbuzele pe ruta Fundulea-Bucuresti (Cora Pantelimon)

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 27 Feb 2018 15:54:34    Titlul subiectului: 193759

Cel mai probabil niște firme de casă ale unor partide sau șmenari politici au "licitat" și au "căștigat" "licitațiile" pentru deszăpezirea acelui tronson de drum.
"Statul", prin Consiliile Județene și/sau Locale "pompează" bani în aceste firme indiferent de cât de mare e "efortul" lor la deszăpezire.
Dacă drumul e deschis circulației, firmele cu pricina trebuie să "consume" motorină, nisip, sare etc etc și mai pot fi și sancționate dacă se întâmplă "ceva" pe drumul "deszăpezit" (din părți) de ei.
Așa, dacă druml este declarat "închis", toată lumea e fericită, iar costul motorinei, al nisipului, sării etc etc se transformă în "profit" "munit" de firmele cu pricina care se pot "simți" apoi să "ajute" și ele partidul sau șmenarul politic care le-a dat contractul cu pricina.
Simplu, nu?

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Feb 2018 16:57:44    Titlul subiectului: 193764

Victimele sunt navetistii din Fundulea sau din Islaz, care merg in Bucuresti sa lucreze. De fiecare data cand sunt probleme cu transportul pe ruta Fundulea-Bucuresti, navetistii sufera, uneori chiar sunt dati afara.
Ma rog, au si navetistii partea lor din vina, majoritatea au votat cu PSD.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Mar 2018 14:12:50    Titlul subiectului: 194076

Ninsoarea de pe 20 martie a produs haos la prima ora a diminetii pe DN3 in special intre Bucuresti si Branesti.
Un tir a derapat la intrarea pe podul peste Centura, in comuna Pantelimon (pe sensul de intrare in capitala), blocand ambele sensuri al DN3. S-au facut coloane de masini de la iesirea din Bucuresti (pe sensul spre Fundulea) si in celalalt sens, inca de la Branesti.
Dupa aproximativ o ora traficul a revenit la normal, dar la Branesti, a derapat alt tir.
Microbuzele intre Fundulea si Bucuresti (Cora Pantelimon) circulau, dar dimineata orarul lor a fost dat peste cap. Din nou navetistii sunt cei care sufera.
Este rusinos cum din cazua unei ninsori linistite, se da tot traficul peste cap. Nu intervenisera cei de la dezapezire la prima ora. Au intervenit dupa ce se blocase circulatia.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 20 Mar 2018 14:23:11    Titlul subiectului: 194079

Ăștia cu deszăpeziile, cu cât intervin mai puțin, cu atât mai puțină motorină/sare/nisip consumă, deci profit mai mare. E simplu. Așa că niciodată nu vei vedea intervenții la timp, cât timp nu sunt puși să plătească toate despăgubirile. Și să răspundă inclusiv penal pentru că pun în pericol viața cetățenilor din zonă, în special șoferi, prin neluarea măsurilor necesare.
Dar aceste firme sunt de regulă acel gen de firme despre care se spune că sunt "ajutate/protejate" de diverși mafioți de-i numim noi parlamentari sau parte a structurilor piramidale din jurul lor.

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 02 Apr 2018 08:01:13    Titlul subiectului: 194231

La capatul de la Fundulea, in zona Liceului Tehnologic nr. 1, in statia microbuzului, este plin de masini parcate. Uneori soferului microbuzului ii este greu sa intoarca din cauza masinilr parcate, trebuie sa mearga 50-100 de metri mai departe de liceu pentru a putea intoarce.


Bucuresti, 30 martie (bis) 001.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  134.74 kb
 Vizualizat:  de 23406 ori

Bucuresti, 30 martie (bis) 001.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 10 Apr 2018 20:00:56    Titlul subiectului: 194346

Vinerea trecuta unul diintre microbuzele de pe ruta Bucuresti-Fundulea a luat foc. Din fericire nu au fost raniti, dar daca se intampla acest lucru, dimineata, cand masinile sunt ticsite de oameni, care merg la munca in capitala, putea sa iasa o tragedie !
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2018 11:10:48    Titlul subiectului: 194453

Daca, inaintea sarbatorilor Pascale un microbuz a luat foc, sambata asta, la ora 18:00 un microbuz care venea dinspre Bucuresti si se indrepta spre Fundulea s-a defectat si i-a lasat pe oameni in camp, intre Islaz si valea Belciugatele.
Soferul microbuzului a ales varianta "suna un coleg". Cam cu cu km mai in fata era un microbuz de Stefanesti. Acesta s-a intors, i-a luat pe calatori din camp, in microbuz fiind o aglomeratie de nedescris. Au mai ramas patru calatori in camp, care au apelat la varianta "suna un prieten cu masina".
Din pacate, problemele tehnice cu microbuzele de pe ruta Fundulea-Bucuresti sunt din ce in ce mai dese. Starea masinilor este destul de precara.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 9823
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Mai 2018 17:30:03    Titlul subiectului: 194857

Vinerea trecuta (11 mai) circulatia microbuzelor pe ruta Bucuresti-Fundulea, era iar dupa programul unei zile de sambata (o masina la 40 de minute).
Pe traseu erau numai trei masini, in loc de patru. Cea de-a patra se afla (din nou) la service. Starea tehnica a microbuzelor pe ruta Fundulea-Bucuresti este destul de precara, acestea se defecteaza destul de des.
Unul dintre soferi anunta pe contul lui de Facebook cand exista probleme si cand microbuzele circula mai rar.
Se pare ca intre calatori si majoritatea soferilor de microbuz exista o relatie de simbioza aparte, peste intelegerea noastra. Probabil este un lucru specific comunitatilor locale.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CĂLĂRAȘI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community