Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Accidente/Incidente implicand vehicule de transport local

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul SIBIU
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 18 Ian 2006 02:05:19    Titlul subiectului: Accidente/Incidente implicand vehicule de transport local 12844

Este un topic pe care nu l deschid cu placere...insa astazi in jurul orei 20.30 a avut loc un grav accident de troleibuz in sibiu.Este vorba de troleibuzul 234 care este un FWB de fabricatie 1966 care s a izbit urat de un stalp de troleibuz de pe bulevardul corneliu coposu.detalii inca nu stiu...in orice caz acest troleibuz cred ca era pe T1 si se deplasa spre gara.Din cauza carosabilului, dar si a faptului ca in acea portiune permite atat reteaua cat si soseaua o viteza mai mare...probabil ca troleibuzului i a fost taiata calea si acesta s a urcat pe zona verde si a izbit stalpul...am facut ceva poze insa voi reveni cu detalii.troleibuzul din pacate nu mai poate fi reparat, el suferind destul de urat in urma impactului.Va mai fi folosit ca piese de schimb...pt ca tursibul mai detine inca 6 astfel de troleibuze.
se pare ca a fost filmat de catre radarul politiei....a fost aratat la stirile protv de diminteata si probabil ca o sa l mai arate astazi la stiri...cutremurator cum arata in imagini....norocul troleibuzului este faptul ca el era pe T6, un traseu nerentabil...si atunci norocul a fost ca in partea din fata nu era nimeni...defapt au fost 3 calatori in tot troleibuzul...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Tom



Data înscrierii: 20/Oct/2005
Ultima vizita: 28/Feb/2008
Mesaje: 604
Locație: Bucuresti; Iasi

MesajTrimis: Mie 18 Ian 2006 11:23:44    Titlul subiectului: 12870

Se pare ca incidentul a fost inregistrat de camera video a unui aparat de radar.
Soferul sustine ca directia s'a blocat si nu a mai putut controla vehicolul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Manimal



Data înscrierii: 19/Oct/2005
Ultima vizita: 30/Apr/2008
Mesaje: 92
Locație: Bucuresti 5

MesajTrimis: Mie 18 Ian 2006 16:37:18    Titlul subiectului: 12900

Soferul spunea ceva de genul ca directia e cu aer si din cauza condensului bla bla... nu prea am auzit bine ca eram adormit
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Radu Bialus



Data înscrierii: 22/Oct/2005
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 8706
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 18 Ian 2006 21:41:19    Titlul subiectului: 12939

Am facut un GIF animat cu secvente din inregistrarea de la Pro TV (click pe imaginea mica):

Asa arata sarmanul pe 26 noiembrie 2005, la intalnirea Transira (fotografie realizata in interiorul garajului Tursib):
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006 09:04:13    Titlul subiectului: 13000

Iata cateva PrintScreen-uri din captura TV pe care am facut-o.


SB3.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  43.99 kb
 Vizualizat:  de 28118 ori

SB3.jpg



SB2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  49.12 kb
 Vizualizat:  de 28118 ori

SB2.jpg



SB1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  48.38 kb
 Vizualizat:  de 28118 ori

SB1.jpg



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006 20:36:55    Titlul subiectului: 7777777777777 13082

5. dupa cum am spus ieri...revin cu poze de dupa accident...sa zicem la cald...desi e destul de frig afara...asa arata el in seara de dupa accidentul cu pricina...
6. dupa ce l au indreptat putin pe carosabil iata cum si a petreel ultima noapte "la sosea"
7...a 2 a zi dimineata a fost ridicat...accidentul s a produs chiar langa sala thalia...fosta cladire a cinematografului indepandenta care este postata la rubrica "a fost odata"...acea cladire rotunda....se poate vedea si troleibuzul 210 care este singurul ROCAR care mai functioneaza prin sibiu...restul stau cam pe dreapta...
8...ce este interesant e faptul ca directia a fost praf dupa cum se poate vedea din poza...si atunci s au casnit oamenii cu un motostivuitor...
10. ....mai greu a fost sa l intoarca dar pana la urma au reusit....



5.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  42.22 kb
 Vizualizat:  de 28097 ori

5.jpg



6_577.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  39.39 kb
 Vizualizat:  de 25582 ori

6_577.jpg



7_118.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  39.59 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

7_118.jpg



8_462.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  48.72 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

8_462.jpg



10_200.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  41.9 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

10_200.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006 21:06:52    Titlul subiectului: 888888888 13092

11....iata si stalpul....cam praf...
12....iata un detaliu mai bun...
13....iata si unghiul...ce pot spune ca este interesant este faptul ca modelul retelei nu a afectat linia de contact...daca observati si in filmari nu se observa producerea unei flame deasupra....daca nu ma insel troleele raman chiar cuplate...dar s ar putea sa ma insel...linia de fir contact nu a fost rupta...desi la 47km/h se puteau intampla mult mai multe...
14....iata si "ultimul drum"...a fost transportat cu 5 km/h flancat de cele 2 maxi-taxiuri ale tursibului si de maistrii tursibului....care veneau pe jos...nea sasu chiar mi a parafrazat..."parca suntem la moartea lui cioaba"...exact asa a fost adus pe acelasi bulevard si mama regelui cioaba care a decedat in urma unui accident...pe calea dumbravii vin toate inmormantarile din sibiu...pt ca la aprox.500m este si cimitirul municipal...
15. ...si iata si garajul din depou unde a fost "ascuns" pe sahtul in care a fost "descusut" si troleibuzul 223 care era acelasi model...este folosit totodata si ca RCu...iata si troleibuzul 212 care este in plina renovare...



11.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.89 kb
 Vizualizat:  de 28106 ori

11.jpg



12_160.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  43.17 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

12_160.jpg



13_615.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  38.88 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

13_615.jpg



14_177.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  45.46 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

14_177.jpg



15_970.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  41.55 kb
 Vizualizat:  de 25576 ori

15_970.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 20 Iul 2006 15:45:02    Titlul subiectului: 28178

ieri in jurul orei 11 pe str. calea gusteritei la marginea podului garii inspre giratoriu de la spital a avut loc un mic incident...un excavator a agatat toata reteaua noua dar labartata...ea a fost pusa dinnou pe pozitii, de data asta mai intinsa..desi noua,nu circula nimic pe ea...bine ca nu au prins o de stalp doar, ci au refacut o...e bine...doar atat
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 04 Ian 2007 12:54:28    Titlul subiectului: 42579

ieri de dimineata, datorita ninsorii bundende, o pana de curent a marcat jumatate de oras...de la 5 dimineata si pana in prezent 15.00 nu am curent.din pacate nici transportul cu troleibuze nu a putut fi efectuat, acestea nereusind sa ajunga la strada.
Iata o stire aparuta in ziarul Tribuna.
Tramvaiul Rășinariului - blocat
Drumul dintre Sibiu și Rășinari a fost ieri serios afectat de căderile de zăpadă. Chiar dacă mașinile de deszăpezit au intervenit pentru a înlătura stratul gros de zăpadă, circulația a fost infernală. S-a circulat foarte greu nu datorită numărului mare de mașini, ci datorită "sticlei" de pe carosabil. Mulți dintre rășinărenii care erau obișnuiți să vină la Sibiu cu tramvaiul, au fost nevoiți să facă cale întoarsă sau să meargă pe jos. Tramvaiul a fost blocat pe traseu încă de la primele ore ale dimineții.
"Pe la ora cinci dimineața am rămas aici și de atunci nu mai știu nimic.Trebuie să stăm aici, până când se va relua curentul" ne-a declarat vatmanul. El nu a avut deloc o zi ușoară. În mai multe zone, șinele tramvaiului au fost acoperite de copaci sau crengi de copaci doborâți de zăpada grea.
C.F.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Vin 28 Dec 2007 14:24:05    Titlul subiectului: 86176

Ieri in jurul orei 15.30 tramvaiul a deraiat in apropiere de Rasinari. Vatmanul Viorel Musan era pe traseu si se deplasa in directia Sibiu. Inaintea trecerii de nivel cu soseaua, in curba respectiva, acesta nu a adaptat viteza, tramvaiul iesind de pe ecartament atat cu boghiul din fata cat si cu cel din spate. Tramvaiul a blocat chiar soseaua ce leaga Sibiu de Paltinis pe o banda. Datorita faptului ca era destul de tarziu, tramvaiul nu a putut fi repus pe sine decat astazi dimineata cu o macara.Vatmanl a stat o noapte intreaga de paza langa tramvai ca acesta sa nu fie avariat.Asezarea pe sine a fost dificila si a durat aproximativ 3 ore.Tramvaiul a suferit o defectiune la pantograf, acesta fiind smuls de elementele de retea.Aceasta a fost repusa in functiune in aceasta dimineata, iar tramvaiul a fost remorcat cu celalalt tramvai in depou.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 10 Ian 2008 17:57:22    Titlul subiectului: 86851

Din pacate era noapte in momentul cand am fost sa pozez tramvaiul de Rasinari care a deraiat.Desi se distinge foarte greu datorita intunericului, imi permit sa postez imagini pentru a vedea cam cat de mult a iesit tramvaiul de pe linie.Imi cer inca o data scuze pentru calitatea imaginilor.


28122007013.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  303.24 kb
 Vizualizat:  de 25256 ori

28122007013.jpg



28122007014.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  225.64 kb
 Vizualizat:  de 25256 ori

28122007014.jpg



28122007015.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  228.23 kb
 Vizualizat:  de 25256 ori

28122007015.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 09 Apr 2008 23:15:13    Titlul subiectului: 91698

Accidentat lângă troleibuz

sursa www.tribuna.ro (vedeti din poza si ce troleibuze circula in Sibiu)
Foto: Fred NUSS

Un șofer de la Tursib a fost accidentat ieri dimineață în timp ce încerca să fixeze firele electrice la un troleibuz. Accidentul s-a petrecut pe Calea Dumbrăvii, chiar în apropierea unei stații. În timp ce oamenii urcau în troleibuz, șoferul a încercat să repare ceva la firele electrice, a trecut în spatele troleibuzului și, în acel moment, a fost lovit de o Dacia, care circula pe banda alăturată. Din fericire, șoferul de la Tursib nu a fost grav accidentat. El a suferit câteva contuzii și a fost transportat de urgență la spital.

Surse din cadrul Biroului Poliției Rutiere Sibiu ne-au declarat că vina îi aparține în totalitate șoferului accidentat pentru că a trecut strada prin loc nepermis, fără să se asigure, iar bărbatul care se afla la volanul Daciei circula regulamentar.
C.F.



232.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  68.94 kb
 Vizualizat:  de 25031 ori

232.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 16 Apr 2008 00:22:14    Titlul subiectului: 92008

A căzut în cap între Mihai Viteazu și Europa Unită
de Laura Buciu | 15 aprilie 2008

Graba de a coborî din autobuz era să-l coste viața pe un sibian în vârstă de 73 de ani care a vrut să se coboare din autobuzul 111, pe Mihai Viteazu, în stația de la Romtelecom. Septuagenarul s-a împiedicat și a căzut direct în cap. Deși conștient când a ajuns la spital, sihbianul va mai rămâne internat o vreme în spital, pentru că are capul spart. Potrivit conducerii Tursib, vina nu este a șoferului de autobuz. "Nu are șoferul nicio vină. El este acum să dea detalii la Poliție. Din ce am înțeles, bătrânul a vrut să coboare și s-a împiedicat", a spus Adrian Popa, directorul Tursib. Autobuzul din care a căzut bărbatul face legătura între Calea Cisnădiei și strada Europa Unită.

sursa www.sibianulonline.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan17



Data înscrierii: 09/Iul/2008
Ultima vizita: 04/Dec/2015
Mesaje: 235
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Vin 25 Iul 2008 09:44:11    Titlul subiectului: accc 96223

Autobuz lovit

Un autobuz plin cu pasageri a fost lovit ieri dimineață de o autoutilitară, în timp ce se deplasa pe șoseaua Alba Iulia. Traseul autobuzului A 8 a fost întrerupt brusc pentru că șoferul autoutilitarei care venea de pe strada Cârlova nu a ținut cont de nicio regulă de circulație și a lovit autobuzul plin cu oameni.
"Șoferul autoutilitarei nu a acordat prioritate de trecere autobuzului și l-a lovit lateral. După finalizarea cercetărilor s-a dispus reținerea permisului de conducere pentru o perioadă de 60 de zile șoferului neatent", ne-au declarat surse din cadrul Biroului Poliției Rutiere Sibiu. Din fericire niciun pasager nu a fost rănit în timpul accidentului.
Autobuzul, în schimb, în urma loviturii primite a rămas fără parbriz și fără o ușă. Potrivit celor de la Tursib, un alt mijloc de transport în comun a fost pus imediat la dispoziția pasagerilor, astfel încât să nu fie afectată linia 8, Alba Iulia- Balanța.
www.tribuna.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
adryyan



Data înscrierii: 10/Ian/2007
Ultima vizita: 14/Noi/2015
Mesaje: 57
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Lun 01 Sep 2008 18:48:13    Titlul subiectului: 97658

Motorul unui troleibuz a luat foc duminică după amiază, în apropiere de Teatrul Radu Stanca. Șoferul a reușit să stingă la timp flăcările.

http://www.sibianulonline.ro/sibiu-tv/exclusiv-video-troleibuz-in-flacari-3111198

Motorul unui troleibuz a luat foc duminică după amiază, în apropiere de Teatrul Radu Stanca. Șoferul a reușit să stingă la timp flăcările.

Călătorii unui troleibuz de pe traseul T1 au trăit clipe de coșmar în după amiaza zilei de duminică, când mijlocul de transport a fost invadat de un fum înecăcios. Incidentul s-a petrecut chiar după trecerea de pietoni de pe Bulevardul Coposu, în dreptul Teatrului Radu Stanca. Unul dintre motoarele troleibuzului a fost cuprins de flăcări, spre disperarea șoferului și a călătorilor. Foarte rapid, șoferul Tursib a pus mâna pe extinctoarele din dotare și, după ce a decuplat troleibuzul de la rețeaua electrică, a reușit să stingă incendiul de la motorul de pe partea stângă.

Circulația auto în zonă a fost îngreunată timp de o oră, până ce cei de la Tursib au remorcat troleul și l-au transportat la garaj, pentru investigații. „Aveam destui călători și, când m-am uitat în oglindă să mă încadrez pe banda de mers, am văzut că ieșeau flăcări din motorul mare al troleului. Am oprit imediat, am tras frâna de mână, am pus mâna pe două extinctoare, pe care le-am scuturat bine în prealabil și am dat cu spumă pe motor, ca să sting focul. Din fericire, călătorii nu au intrat în panică, dar sincer m-am speriat mai tare eu, pentru că nu știam de unde vine focul”, a declarat șoferul troleului.

Chiar dacă au scăpat teferi, unii dintre sibienii care circulau cu troleibuzul au mărturist că, pe viitor, vor evita să mai meargă cu Tursibul. „Noroc că a văzut șoferul repede că ies flăcări. Cine știe ce mai pățeam... Așa se întâmplă când se circulă cu troleibuze de mâna a doua”, a spus unul dintre călători.

Incendiu de la un cărbune

Directorul societății de transport în comun, Adrian Popa, a declarat, pentru Sibianulonline.ro, că flăcările au cuprins motorul principal al troleibuzului din cauza unui cărbune. Popa spune că mașina a fost reparată deja și că este din nou pe traseu. „A fost într-adevăr un incident neplăcut. Din fericire, șoferul a văzut la timp flăcările izbucnite din cauza unui cărbune. Este pentru prima dată când se întâmplă ceva cu un troleibuz din dotarea noastră. Acesta a fost reparat, i s-a făcut și o verificare completă și a reintrat în circulație”, a explicat directorul Tursib, Adrian Popa.

dragos.popescu@sibianulonline.ro
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
bogdan17



Data înscrierii: 09/Iul/2008
Ultima vizita: 04/Dec/2015
Mesaje: 235
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Lun 01 Sep 2008 22:12:15    Titlul subiectului: 97673

Asta se intampla daca se circula cu vechicule vechi de 20-25 de ani! Atata timp cat Popa e la conducere nu se va cumpara niciodata macar un troleibuz nou! Acum cateva saptamani am vizitat Elvetia si am avut minunata ocazie sa circul cu troleibuzele Hess! Au un aspect placut atat in interior cat si in exterior. Am circulat atat cu troleibuze articulate cat si dublu articulate, acestea din urma lasandu-mi o impresie extrem de buna!Nu stiu cand o sa luam si noi exemplu de la elvetieni...In primul rand ar trebui luata legatura cu o firma de transport din Elvetia de exemplu, acestia timp de doua saptamani sa furnizeze un troleibuz Hess de exemplu, sa circule in probe!P oate atunci si-ar da seama Popa ca ar castiga de doua ori mai multi clienti cu niste troleibuze atat de minunate!

Astazi la ora 17:35 la Piata Cibin un troleibuz de marca FBW pe linia T3 s-a defectat in mijlocul intersectiei! Din cate am observat unul dintre captatori a sarit si s-a agatat de un fir pe care era sustinuta reteaua electrica!
Timp de 20 de minute am stat si am observat cum soferul incerca sa desprinda captatorul de pe firul acela! Din pacate nu stiu ce s-a intamplat mai departe, fiind nevoit sa iau 17-le.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bogdan17



Data înscrierii: 09/Iul/2008
Ultima vizita: 04/Dec/2015
Mesaje: 235
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 11 Sep 2008 16:41:53    Titlul subiectului: 98179

Se pare ca iar a clacat un troleibuz pe Mihai Viteazu!


trotuar.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  20.41 kb
 Vizualizat:  de 24629 ori

trotuar.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Vin 12 Sep 2008 02:14:15    Titlul subiectului: 98213

E e #225, singurul roz deschis de la Tursib.

Cel care a luat foc acum 2 saptamani este 227 si merge bine mersi. Asa s-ar fi intamplat si ieri cu toate troleibuzele din Sibiu, daca Electrica ar fi furnizat curent si daca Tursibul ar fi avut troleibuze ceva mai noi care sa poata circula si independent de sursa.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Lun 22 Sep 2008 01:23:15    Titlul subiectului: 98595

Latest news....dinnou tramvaiul si vatmanul Viorel Musan.El saracul, n a avut nici o vina!

Tramvaiul de Rășinari a făcut praf un Logan!

pe sibianulonline la adresa
http://www.sibianulonline.ro/ultima-ora/tramvaiul-de-ra-inari-a-facut-praf-un-logan-3210902
veti vedea atat poze cat si o declaratie scurta a directorului Tursib
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adryyan



Data înscrierii: 10/Ian/2007
Ultima vizita: 14/Noi/2015
Mesaje: 57
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Lun 22 Sep 2008 17:21:29    Titlul subiectului: 98639

Un sofer TURSIB vinovat de sifonarea unui autobuz MAN.

Acesta n-a acordat prioritate unei dube. Reparatia autobuzului se face de CASCO, potrivit directorului TURSIB.

Vezi detalii in http://www.sibianulonline.ro/ultima-ora/autobuz-tursib-sifonat-pe-calea-surii-mici-3212870



mg-8634-resize.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  171.24 kb
 Vizualizat:  de 24464 ori

mg-8634-resize.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 17 Dec 2008 01:41:27    Titlul subiectului: 102612

Ceva mult mai grav este troleibuzul 230 (fost 694) care a coborat ieri in jurul orei 11 dimineata de pe Podul Garii in directia Balanta. Soferul troleibuzului, un vechi in ale meseriei, domnul Tom, nu a observat un camion care se afla stationat pe marginea drumului si a intrat in el. Parbrizul dreapta fata praf, usa fata praf. Nu l-am vazut; se afla incuiat in sectia de reparatii. Se doreste reparatia lui!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Joi 17 Dec 2009 09:42:47    Titlul subiectului: 121369

Din Ora de Sibiu aflam ca un tir a intrat intr un stalp de troleibuz. Ce este de observat in filmuet este calitatea turnului mobil care intervine la ancorarea provizorie a retelei.
Filmuletul si articolul la www.oradesibiu.ro
http://www.oradesibiu.ro/2009/12/17/un-tir-a-rupt-un-stalp-si-a-blocat-circulatia-pe-maramuresului/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
radu



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 27/Mar/2024
Mesaje: 1351
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Mie 01 Dec 2021 22:47:45    Titlul subiectului: 211928

Ieri a avut loc un cumplit accident la iesirea din localitatea Rasinari. Mai multe detalii si poze sunt in aceasta stire. Cert este ca unul din cele 2 Man Lion s Regio (SB 19 TSB) a fost avariat si probabil nu va mai fi reparat. Astfel traseul 22 Paltinis va mai putea fi asigurat de singurul ramas, respectiv un autobuz din cele urbane.

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/accident-intre-rasinari-si-paltinis-doua-persoane-au-murit-iar-alte-doua-sunt-ranite.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul SIBIU Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community