|
TRAM CLUB ROMANIA Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
|
|
Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Catalin Ghita
Data înscrierii: 27/Oct/2005 Ultima vizita: 18/Oct/2023 Mesaje: 6225 Locație: Popesti-Leordeni, Buzau
|
Trimis: Joi 17 Dec 2009 10:45:44 Titlul subiectului: Traseele de transport din Zalau |
121372 |
|
Lista traseelor mijloacelor de transport în comun
S.C Transurbis S.A Zalǎu
- Autobuze -
Linia 1
Poșta Brǎdet – Centru – Perla – Uz Casnic – Universal – Elcond – Silcotub – Garǎ (și retur)
Linia 2
Garǎ – Silcotub – Universal – Astralis – Zahana – Silvania – TipTop – Cireșica – Inserco (și retur)
Linia 3
Sǎrmaș – Str. Tudor Vladimirescu – Scala – Dumbrava Nord – Astralis – Autogarǎ – Sǎrmaș
Linia 4
Tur: Dumbrava Nord – Str. Maxim Gorki – Str. Cloșca – Prefectura – Str. Corneliu Coposu – Brǎdet
Retur: Brǎdet – Str. Gheorghe Doja – Fortuna – Str. Cloșca – Str. Maxim Gorki – Dumbrava Nord
Linia 5
Autogarǎ – Silvania – Brǎdet – Stâna – Ciumarna – (și retur)
Linia 6
Poșta Brǎdet – Centru – Perla – Spital – Dumbrava Nord
Linia 7
Centru – Str. Parcului – Str. Cloșca – Str. Traian – Str. Andrei Mureșanu – Str. Maxim Gorki – Spital – Școala nr. 7 (și retur)
Linia 8
Autogarǎ – Porolissum – ortelec Baltoc ( și retur)
Linia 9
Poșta Brǎdet - Centru – Perla – Spital – Dumbrava Nord – ITI (Și retur)
Linia 10
Astralis – Autogarǎ – Ortelec – Moigrad (și retur)
Linia 11
Centru – Porolissum – Ortelec (și retur)
Linia 15
Centru – Perla – Uz Casnic – Anvelope – ITI
Linia 17
Autogarǎ – Garǎ – Panic – Recea (și retur)
Linia 22
Poșta Brǎdet – Centru – Perla – Spital – Dumbrava Nord – Universal – Silcotub – Garǎ (și retur)
( http://www.lasalaj.ro/pages/transport-local.php )
_________________ Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf |
|
Sus |
|
|
Arhiva de Presa
Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 03/Sep/2020 Mesaje: 931
|
Trimis: Vin 29 Iul 2011 10:05:51 Titlul subiectului: |
146784 |
|
http://www.adevarul.ro/locale/zalau/Se_schimba_traseele_autobuzelor_din_Zalau_Vezi_aici_cum_0_526147482.html
"Se schimbă traseele autobuzelor din Zalău. Vezi aici cum
29 iulie 2011
Autor: O.M.
Modificarea traseelor autobuzelor este valabilă până duminică
Din cauza restricțiilor de circulație din centrului orașului de la acest sfârșit de săptămână, operatorul de transport în comun din Zalău modifică traseele liniilor de autobuz. Modificarea este valabilă de astăzi și până duminică, inclusiv.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Transurbis, Paul Maghiu, liniile nr.1, nr. 6 și nr. 22 vor circula pe traseul Brădet – Corneliu Coposu (stație D.S.P.) – strada Andrei Șaguna, cu oprire în fața Tribunalului, - strada Tudor Vladimirescu – Bulevardul Mihai Viteazul (stație lângă Plafar), continuând traseul cu stațiile cunoscute spre Gară. La retur, pasagerii vor urca la gară și vor putea coborâ în stațiile din fața Colegiului Tehnic „Alessandru Papiu Ilarian”și pe străzile Andrei Mureșanu, Cloșca, Parcului, 22 decembrie 1989 (fostă Crasnei), Gheorghe Doja, iar apoi în stațiile obișnuite înspre Brădet.
Linia 4 și 4 barat va circula cu deviere în zona centrală, pe traseul Brădet – Gheorghe Doja, strada 22 Decembrie 1989 – strada Parcului și strada Cloșca, iar de aici va urma traseul obișnuit. La retur, pe aceleași două linii, pasagerii vor fi preluați din stațiile de lângă Școala „Corneliu Coposu” și de pe străzile Andrei Mureșanu, Cloșca, Parcului, 22 decembrie 1989 (în fața Clubului Tineretului).
Plecările la și de la Ortelec, strada Sărmaș și Stâna vor avea program normal de lucru.
În perioada menționată anterior, se vor introduce autobuze de capacitate mare, cu traseu modificat.
Astfel, Linia 1 va urma traseul Gară – Casa de Modă, Scala, intră pe strada Vișinilor, iar apoi pe Simion Bărnuțiu, de unde va continua cu stațiile cunoscute înspre Gară.
În cazul liniei 22, traseul acesteia va porni tot de la Gară, trecând prin Dumbrava Nord, iar următoarele opriri vor fi făcute în stațiile de lângă Spital, Scala, cu trecere apoi pe Bulevardul Mihai Viteazul, iar de aici vor fi efectuate staționări în stațiile obișnuite, până la Gară.
„Linia 22 (Brădet – Gară - Dumbrava și retur) va circula la intervale de câte 30 de minute, la un sfert și la fără un sfert, iar linia 1 (Brădet – Gară și retur) tot din jumătate în jumătate de oră, la fix și la jumătate”, declară Călin Forț, director tehnic al SC Transurbis SA."
Descriere: |
|
Mărime fișier: |
44.26 kb |
Vizualizat: |
de 15543 ori |
|
|
|
Sus |
|
|
UKVZ-KTM-5
Data înscrierii: 16/Dec/2018 Ultima vizita: 30/Noi/2022 Mesaje: 1355 Locație: Bucuresti 2
|
Trimis: Joi 26 Sep 2019 17:05:06 Titlul subiectului: |
203051 |
|
A fost înființată pe 16 septembrie linia 3, ce circulă doar în perioada anului școlar, pe ruta Astralis - Strada Morii. Comunicatul Transurbis:
Descriere: |
|
Descărcare |
Nume fișier: |
Linia-3.pdf |
Mărime fișier: |
140.86 kb |
Descărcat: |
de 247 ori |
|
|
Sus |
|
|
guest
Data înscrierii: 30/Sep/2006 Ultima vizita: 09/Mai/2024 Mesaje: 9929 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Joi 26 Sep 2019 17:32:49 Titlul subiectului: |
203061 |
|
Este autobuz scolar? Este cineva din zona care ne poate da mai multe detalii?
_________________ Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu |
|
Sus |
|
|
D94
Data înscrierii: 20/Mar/2017 Ultima vizita: 18/Apr/2023 Mesaje: 18
|
Trimis: Joi 02 Dec 2021 14:39:37 Titlul subiectului: Trasee |
211931 |
|
Ce păcat că nu s-a construit o rețea de troleibuz în Zalău. Liniile 1 și 22 ar fi fost perfecte ca troleibuz (frecvență bună, acoperire OK). Și linia 14 ar fi putut fi o linie de troleibuz.
|
|
Sus |
|
|
|
|
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum Nu puteți vota în chestionarele din acest forum Puteți atașa fișiere în acest forum Puteți descărca fișiere în acest forum
|
|