Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Jocul GTA San Andreas
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 16/Mar/2024
Mesaje: 1949
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Lun 10 Mai 2021 12:15:45    Titlul subiectului: 210377

Aceste moduri sunt compatibile si cu GTA V? Daca nu, vor fi facute si pentru acel joc? Am jucat extrem de putin timp San Andreas deoarece imi dadea crash la fiecare 5 minute (fata de Vice City care se bloca foarte rar) , iar de cand am luat V nu m-am mai atins titlurile vechi.
_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ADK



Data înscrierii: 09/Apr/2019
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 688
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 11 Mai 2021 15:44:43    Titlul subiectului: 210385

Din câte știu, modurile pentru un anume GTA nu sunt compatibile cu niciun fel de versiune ulterioară sau superioară jocului, ca excepție doar III și VC ce se potrivesc la ceva moduri și asta în mare doar autovehiculelor, fără străzi sau alte deosebiri față de celălalt joc. Ca un exemplu asemănător, la OMSI 1 nu merg mai deloc moduri la OMSI 2 însă invers, da.

Cât despre crash-urile la GTA SA, ai încercat să ștergi din My Documents fișierul care se preinstalează o dată cu intrarea în jos? vezi că se vor șterge și salvările și setările jocului. Sau ai moduri cu .asi în folderul principal ori altfel de modificări? ia jocul de undeva curat, preferabil setup, și instalează-l undeva unde nu l-ai mai avut niciodată și joacă-l un pic original, apoi pune-ți moduri. Cât despre GTA V, jocul nu a fost gândit pentru a mai avea parte de moduri ca versiune anterioare, astfel că și dacă vrei vreun mod pentru respectivul joc nu știu dacă vrei găsi unul fără bug-uri...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 16/Mar/2024
Mesaje: 1949
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Mar 11 Mai 2021 19:59:57    Titlul subiectului: 210390

Nu am mai incercat sa joc San Andreas de cel putin 5 ani. In V nu am instalat niciodata moduri , dar m-ar fi interesat aceste autobuze. Am vazut pe Youtube diverse clipuri cu moduri in acest joc.
_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Joi 13 Mai 2021 16:06:00    Titlul subiectului: 210410

Originalul nu da crash. Daca pui moduri neaparat trebuie sa iei SAStreamMemFix, ca sa nu mai dispara strazile. Eu cand fac teste cu masinile in joc modate de mine ma si plimb pe harta vreo 20-30 minute, si nu iau crash.

La GTA 5 mereu e complicata treaba. Eu cand m-am apucat de modding, cu el am inceput. Lucram pe 1.36 (varianta piratata, insa multi au jocul original luat gratis de pe Epic Games). Problema apare cand scoate R* cate un DLC nou: unele masini originale le baga in acel DLC, asa ca tre sa iei la mana toate dlc-urile sa vezi unde iti e masina. Mai e varianta sa adaugi o masina separat, cu propriul ei DLC, dar nu o vei vedea in trafic.
Plus ca in GTA 5 e plin de copchii care fac moduri fictive (Bugatti Veyron Politia Romana, really?) Toti ma vedeau ca pe un 'zeu' al modding-ului, pt ca faceam masinile sa fie 95% realistice Smile) Mai jos ai poze cu 2 autobuze reskinate de mine pt GTA 5.

In SA treaba e mai simpla. Lucram cu Zmodeler2, e destul de flexibil si avantajos, mai ales ca acum avem modele 3D mult mai avansate fata de alea din 2011, importate din Mamaia Vice (remember Loganu clasic care la motor avea poza? Smile) Plus ca, daca ne adunam mai multi si ne bagam multe autobuze, pe 30% din masinile stock din joc, ne jucam SAMP linistiti Very Happy



1cff0f-otokar1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  330.97 kb
 Vizualizat:  de 5131 ori

1cff0f-otokar1.jpg



citaro1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  188.65 kb
 Vizualizat:  de 5131 ori

citaro1.jpg



_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ADK



Data înscrierii: 09/Apr/2019
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 688
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 13 Mai 2021 23:32:36    Titlul subiectului: 210418

TheTigerBeast a scris:
...importate din Mamaia Vice (remember Loganu clasic care la motor avea poza?)

Țin minte, ce mă oftica în modurile astea erau mașinile în diferite stadii de lucrare, sau pe scurt, cum s-a priceput fiecare autor (sau după cât a vrut) să lucreze la respectivul model. Deși Loganul era un pic sub medie, find totuși lucrat în felul lui chiar și în interior, dar dacă țin bine minte, roțile erau cam mici iar Daciile 1310 erau mai înguste, dar parcă mai detaliate. Ca să lucrezi și la motor, mai necesita ceva timp și răbdare, important în joc era mașina pe ”dinafară”. Dar lăsând laoparte mașinile mici, mai țineți minte la intrarea în port, pe partea stângă, că era mereu un Roman Diesel staționat, dar nu era prea bine lucrat, find foarte slab în detalii, iar autobuzele DAC în 2 uși cu stopuri verticale erau și ele cam slab calitativ, deși MAZ-urile 103 erau mai bine lucrate, având chiar și un șofer (în skinul celui de taxi)? Very Happy
Dacă doriți să revedeți trailerul, pe mine unul m-a bucurat un pic după atâția ani --> link.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tcm



Data înscrierii: 05/Mai/2014
Ultima vizita: 16/Mar/2024
Mesaje: 1949
Locație: Oradea; Leeds (UK)

MesajTrimis: Vin 14 Mai 2021 12:08:51    Titlul subiectului: 210419

@TheTigerBeast aveam ceva versiune piratata de San Andreas , nu am reusit sa fac nici prima misiune.
V am jocul original de pe steam.

_________________
https://www.youtube.com/@tcm_tatra/videos
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Vin 14 Mai 2021 12:51:15    Titlul subiectului: 210420

Ia-l de pe 1337x, varianta HOODLUM. Pe aia o am eu si merge foarte bine.
_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Narcis_RPX



Data înscrierii: 05/Iul/2014
Ultima vizita: 02/Feb/2022
Mesaje: 26
Locație: Pitesti

MesajTrimis: Sâm 15 Mai 2021 00:07:08    Titlul subiectului: 210428

Cum cuptoarele Zmodului nostru , nu au stat degeaba , astazi am termiant un Rocar/Dac 212 E , mai exact cel care a apartinut celor de la RATP Iasi #511.


gallery227.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  233.36 kb
 Vizualizat:  de 5033 ori

gallery227.jpg



gallery228.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  187.93 kb
 Vizualizat:  de 5033 ori

gallery228.jpg



gallery229.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  270.01 kb
 Vizualizat:  de 5033 ori

gallery229.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Dum 23 Mai 2021 18:20:25    Titlul subiectului: 210484

Butonand YouTube-ul, am gasit un video interesant care face remaster complet la tot GTA-ul. Mi-a atras atentia un mod, cel cu tramvaie inteligente. Practic, acest mod face ca tramvaiele sa opreasca in cazul in care au in fata un obstacol, cat si la semafoare. Totodata iti permite sa urci fie ca vatman (F), sau ca pasager (G). Nu am testat inca cu Tatra.

https://www.mixmods.com.br/2020/01/clever-trams.html

De la acelasi autor avem si un Nou algoritm pentru trenuri
Citat:
Ce face acest mod:

Trenuri pe ambele linii (2 trenuri pot apărea împreună, unul pe fiecare parte)
Trenurile vor fi mai constante, putând apărea oricând și fără oprire
Ele vor apărea mai departe (foarte mult, nu veți vedea niciodată că apare pe hartă)
Semnale care se aprind în culori în funcție de traficul real al trenurilor
Trasee noi de tren cu corecții în poziții, împiedicându-le să „plutească”


https://www.mixmods.com.br/2015/07/new-algorithm-for-trains-novo.html

Iar de la Alexander Blade avem Trenuri mai lungi. Practic iti ofera posibilitatea sa vezi trenuri cu mai multe vagoane in joc.

https://www.mixmods.com.br/2015/06/trens-mais-longos.html

_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Mie 13 Oct 2021 09:08:21    Titlul subiectului: 211700

Cred ca ati vazut cu totii faptul ca Rockstar Games va lansa anul acesta un remaster la toata Trilogia GTA: 3, Vice City si San Andreas.
Citat:
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition va avea actualizări generale, inclusiv îmbunătățiri grafice și îmbunătățiri moderne ale jocului pentru toate cele trei titluri, păstrând în același timp aspectul clasic al originalelor.

Acum sunt curios daca vor pastra aceleasi extensii pentru masini (dff si txd) sau o sa trebuiasca sa ne convertim modurile din nou... Se mai speculeaza faptul ca este facut pe Unreal Engine 4, nu pe motorul RenderWare, cel care a fost folosit pentru titlurile originale.
Personal ma asteptam sa fie portat pe motorul lor, RAGE (Rockstar Advanced Game Engine) cumulat cu fizicile Euphoria, asa cum am avut in GTA IV.
Ramane de vazut exact ce si cum, in materie de modding.



852cd36dd27f7a71143a5fb17008e9d4aa9fc944.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  482.58 kb
 Vizualizat:  de 3332 ori

852cd36dd27f7a71143a5fb17008e9d4aa9fc944.jpg



_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
TheTigerBeast



Data înscrierii: 18/Mai/2017
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 689
Locație: Bucuresti Sector 6

MesajTrimis: Joi 13 Ian 2022 22:49:42    Titlul subiectului: 212293

TheTigerBeast a scris:
Cred ca ati vazut cu totii faptul ca Rockstar Games va lansa anul acesta un remaster la toata Trilogia GTA: 3, Vice City si San Andreas.
Citat:
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition va avea actualizări generale, inclusiv îmbunătățiri grafice și îmbunătățiri moderne ale jocului pentru toate cele trei titluri, păstrând în același timp aspectul clasic al originalelor.

Acum sunt curios daca vor pastra aceleasi extensii pentru masini (dff si txd) sau o sa trebuiasca sa ne convertim modurile din nou... Se mai speculeaza faptul ca este facut pe Unreal Engine 4, nu pe motorul RenderWare, cel care a fost folosit pentru titlurile originale.
Personal ma asteptam sa fie portat pe motorul lor, RAGE (Rockstar Advanced Game Engine) cumulat cu fizicile Euphoria, asa cum am avut in GTA IV.
Ramane de vazut exact ce si cum, in materie de modding.


Din pacate modurile de masini sunt foarte greu de facut in DE. Asta pt ca sunt "rig-uite" ca un skeleton, ceea ce le face extrem de complicat de realizat.

_________________
Asculta Radio TheTigerBeast @192kbps!
http://r.thetigerbeast.ovh
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
paraschivrazvan25



Data înscrierii: 29/Mai/2016
Ultima vizita: 17/Feb/2024
Mesaje: 24
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 09 Mai 2022 10:19:30    Titlul subiectului: 213030

Jocul chiar trebuie incercat, este superr
_________________
rent a car Bucuresti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community