Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Norbi
Data înscrierii: 21/Noi/2014 Ultima vizita: 09/Mai/2024 Mesaje: 58 Locație: Bistrita
|
Trimis: Joi 18 Apr 2019 04:15:40 Titlul subiectului: Transportul public local in Bistrita |
200343 |
|
Transportul public local in Mun. Bistrita si comunele limitrofe este asigurat de compania SC TRANSMIXT SRL.
Aceasta companie opereaza in Mun. Bistrita cu urmatoerele tipuri de vehicule:
Akia Hess Ultra LF9
Guleryuz Ecoline 10
Mercedes Citaro Euro 3 (achizitionate SH din Germania)
Mercedes Cito (sunt tinute de rezerva, foarte rar ies pe traseu)
Liniile orasenesti si preorasenesti, pe care le opereaza compania sunt urmatoarele:
Linia 1: Str. Ștefan cel Mare - str. Tudor Vladimirescu - str. Avram Iancu - str. Năsăudului - str. Andrei Mureșanu - b-dul. Decebal - str. Gării - b-dul. Independenței - str. Libertății
Linia 1b: str. Ștefan cel Mare– - str. Ghinzii - Com. Ghinda
Linia 2: Cart. Viisoara - Str. Libertății - b-dul. Independenței - str. Panait Cerna - str. St O Iosif - str. Simion Bărnuțiu - str. Ion Rațiu - str. Alexandru Odobescu - str. Gării - b-dul. Republicii - str. 1 Decembrie - str. Calea Moldovei - Cart. Unirea
Linia 3: Str. Împăratul Traian - str. Pietrosul - str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Republicii - str. 1 Decembrie - str. P. Ispirescu - b-dul. Gen. Grigore Bălan - str. Avram Iancu - str. C. R. Vivu
Linia 5: Str. Constantin Roman Vivu - str. Tudor Vladimirescu - str. Stefan cel Mare-b-dul Gen.Grigore Bălan - str. Năsăudului - str. Andrei Mureșanu - b-dul. Decebal - str. Ioan Slavici - str. Eroilor - str. Dimitrie Cantemir - str. Industriei - str. Sigmirului - str. Drumul Cetății
Linia 7: str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Decebal - str. Andrei Mureșanu - str. Năsăudului - str. Calea Moldovei—Cart. Unirea – Com. Slatinita
Linia 8: str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Independenței - str. Sigmirului - Cart. Sigmir
Linia 9: str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Decebal - str. Năsăudului - str. Avram Iancu - str. Valea Ghinzii – Com. Ghinda
Linia 10: str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Independenței - strl Libertății - Cart. Viisoara – Com. Sarata
Linia 11: str. C. R. Vivu - str. Ștefan cel Mare - str. Gen. Grigore Bălan - str. Năsăudului - str. Andrei Mureșanu - str. Ioan Slavici - str. Eroilor - str. Dimitrie Cantemir - str. Tărpiului - fab. Leoni - S. C. Petrocominvest
Linia 12: str. Rodnei - str. Gării - b-dul. Independenței - str. Sigmirului - str. Industriei - str. Drumul Tărpiului - Fabrica Leoni – SC Petrocominvest
Linia 13: Str. Mihai Viteazul - str. Ion Rațiu - str. Alexandru Odobescu - str. Gării - b-dul. Republicii - str. 1 Decembrie - str. Năsăudului - str. Andrei Mureșanu - str. Ioan Slavici -Subcetate
Linia 14: str. Rodnei - str. Garii - b-dul. Decebal - str. Andrei Muresanu - str. Nasaudului - Calea Moldovei - str. Lucian Blaga[/b]
|
|
Sus |
|
|
guest
Data înscrierii: 30/Sep/2006 Ultima vizita: 09/Mai/2024 Mesaje: 9929 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Joi 18 Apr 2019 07:37:36 Titlul subiectului: |
200346 |
|
Care sunt liniile care au cea mai mare frecventa ?
_________________ Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu |
|
Sus |
|
|
Norbi
Data înscrierii: 21/Noi/2014 Ultima vizita: 09/Mai/2024 Mesaje: 58 Locație: Bistrita
|
Trimis: Joi 18 Apr 2019 21:28:26 Titlul subiectului: |
200354 |
|
Liniile 1, 2 si 13.
|
|
Sus |
|
|
UKVZ-KTM-5
Data înscrierii: 16/Dec/2018 Ultima vizita: 30/Noi/2022 Mesaje: 1355 Locație: Bucuresti 2
|
Trimis: Vin 26 Apr 2019 19:37:55 Titlul subiectului: |
200468 |
|
Programul de circulație al vehiculelor Transmixt Bistrița în perioada sărbătorilor:
http://www.transmixtbn.ro/transmixt_sa-comunicate_de_presa
Citat: | In perioada 26 aprilie - 1 mai 2019, mijloacele de transport public local de persoane din muncipiul Bistrita vor circula astfel:
- In zilele de 26, 27, 30 aprilie 2019 si 1 mai 2019 - program de sambata; In 27aprilie 2019, masinile se vor retrage de pe traseu in jurul orei 19,00;
- In ziua de 28 aprilie 2019 – liber / NU circula;
- In ziua de 29 aprilie 2019 – program de duminica;
Vineri 26.04.2019 - liniile 7, 8, 9, 10 (CARTIERE) si celelalte trasee judetene vor circula conform graficului alaturat. |
Descriere: |
|
Mărime fișier: |
682.27 kb |
Vizualizat: |
de 14020 ori |
|
|
|
Sus |
|
|
TTony29
Data înscrierii: 28/Noi/2022 Ultima vizita: 25/Feb/2024 Mesaje: 6
|
Trimis: Vin 02 Dec 2022 10:06:13 Titlul subiectului: |
215102 |
|
Linii noi:
6: Statia 84 Autogară - Statia 78 C.R. Vivu
15: Statia 84 Autogară - Statia 199 Dr. Cetății
15A: Statia 208 Dr. Cetății - Statia 12 Stefan Cel Mare
16: Statia 214 Spital - Statia 216 Wonderland (circula doar atunci când sunt evenimente la sala polivalentă, și dacă sunt evenimente foarte mari, linia se extinde până la stația 21 Independentei)
17 (11A): Statia 220 Dr. Tărpiului - Stația 44 Infoel
18: Statia 84 Autogară - Statia 221 Heidenfeld
|
|
Sus |
|
|
TTony29
Data înscrierii: 28/Noi/2022 Ultima vizita: 25/Feb/2024 Mesaje: 6
|
Trimis: Vin 09 Iun 2023 10:58:45 Titlul subiectului: |
216403 |
|
Lista liniilor (actualizare):
Linia 1: Pasarela (str. Libertății/Moisan) -> Str. Ștefan cel Mare
Linia 1A: Str. Ștefan cel Mare -> Ghinda
Linia 1B: Str. Ștefan cel Mare -> Valea Jelnei
Linia 2: Pasarela (str. Libertății/Moisan) -> Localitatea Comp. Unirea (drumul Slatiniței)
Linia 2A: Localitate Comp. Viișoara -> Localitatea Comp. Unirea (Str. Agronomului)
Linia 3: Complexul Schullerwald (str. Poligonului) -> Str. C.R. Vivu
Linia 4 (Linia verde): Localitate Comp. Viișoara -> Centru -> Unirea
Linia 5: Drumul Cetății -> Str. C.R. Vivu
Linia 6: Autogară -> Petrocominvest
Linia 7: Autogară -> Slatinița
Linia 8: Autogară -> Sigmir
Linia 9: Autogară -> Ghinda
Linia 10: Autogară -> Sărata (Italtextil)
Linia 11: Leoni -> Str. C.R. Vivu
Linia 11A: Str. Valea Căstăilor -> Colegiul Technic Infoel
Linia 12: Leoni -> Autogară
Linia 13: Str. Odobescu -> Subcetate ANL
Linia 13A: Cartier RAAL -> Policlinică
Linia 14: Autogară -> Str. Lucian Blaga
Linia 15: Autogară -> Drumul Cetății
Linia 15A: Drumul Cetății -> Ștefan cel Mare
Linia 16: B-dul General Grigore Bălan -> Str. Aerodromului
Linia 18: Autogară -> Heidenfeld
În prezent Transmixt operează liniile astfel:
Liniile 1,2: alocate autobuzelor Guleryuz Ecoline 10 (cele noi, achiziționate în 2022)
Linia 3: alocate exclusiv Guleryuz-urilor achiziționate în 2018
Linia 4: va folosi autobuzele SOR EBN 9.5 achiziționate în 2021
Liniile 5,6,7,10,18: folosesc Mercedes Citaro C1 (Prefacelift)
Linia 8: folosește un Mercedes Citaro C2 (achiziționat în 2022)
Linia 9: folosește un Mercedes Citaro C1 (Facelift)
Linia 13: folosește autobuzele Mercedes Citaro C2
Liniile 11A,14,15 15A,16: folosesc microbuzele Mercedes Sprinter sau VW Crafter
|
|
Sus |
|
|
|