Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Sa ne cunoastem
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Magnum



Data înscrierii: 13/Mar/2007
Ultima vizita: 07/Feb/2021
Mesaje: 149
Locație: Suceava

MesajTrimis: Dum 04 Iun 2006 17:05:30    Titlul subiectului: 24319

Salutare la toti! (21.11.1990-...)
Ma numesc Andrei Birsan. Am 16 ani fara ceva luni. Sunt din Suceava si sunt elev la Colegiul de Informatica Spiru Haret din Suceava. Momentan am 2 corigente la scoala, la fizica si la informatica, dar sper sa nu raman la vara ca nu am chef sa vin la corigente.
SUnt nascut la Suceava si stau la Suceava. De mic copil imi placeau troleibuzele, camioanele, trenurile, lanternele, etc. In Suceava nu mai sunt dube, si sper ca vor disparea peste tot din tara.
Pasiunea pentru troleibuze este cea mai mare. Imi plac troleibuzele de cand mergem cu ele. Am stat multe ore prin statiile din Suceava ca sa astept un troleibuz. Pacat ca le-au scos. Dar poate vor baga troleibuze noi odata cu intrarea Romaniei in U.E..
Pacat ca in ultimul timp troleibuzele in Suceava au fost considerate ca find niste cadavre pe roti. Si primarul a declarat ca sunt ineficiente. Poate daca ar aduce vreo 10 troleibuze Iveco Agora, sau orice alta marca de troleibuze moderne cu podea joasa, si daca ar mai repare putin linia de contact si sa o mai scimbe putin, astfel incat troleibuzele sa mearga cat mai repede, fara a le sari captatorii de pe linie, pentru ca calatorii foarte pretentiosi, sa mearga si cu ele. Ar fi bine sa se reintroduca inapoi cele sapte troleibuze cu numerele de parc 5041, 5042, 5044, 5046, 5048, 5049, 5051, mai ales acuma cand au fost scoase DUBELE din Suceava, iar autobuzele noi merg arhipline, si Rocarurile merg destul de pline, pentru a face fata populatiei care fac naveta cu autobuzele.
Acesta sunt eu. Am pus si o prezentare a Sucevei.
Sper ca nu va suparati.
Daca se supara cineva ca am scris ceva in plus, va rog frumos sa-mi zica.
Emailul meu pe messenger(sau cum se cheama) este : andrei2006birsan .
Am si eu o propunere.
Sa bagati pe forum toti id-ul de messenger ca sa vorbim discutiile inutile pe messenger, ca sa nu aglomeram forumul cu mii de masaje.
Cine vrea? Nu este obligatoriu. Id-ul meu este andrei2006birsan. Este scris mai sus.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
augustin



Data înscrierii: 04/Iun/2006
Ultima vizita: 16/Iul/2006
Mesaje: 11
Locație: Baicoi (jud. PH)

MesajTrimis: Dum 11 Iun 2006 09:28:08    Titlul subiectului: 24910

salut toata lumea nebuna dupa transportul in comun ( autobuze, troleibuze, tramvaie , trenuri ) . Original din Baicoi ( PH ) sunt elev la liceul de TRANSPORTURI PLOIESTI clasa 11 si am aceasta pasiune nebuna ( zic unii ) de cand eram minor facand naveta de la Baicoi la Ploiesti zilnic cu niste rable de autobuze ..care acum au disparut luandu-le locul celelbrele mercedes-sprinter . sunt nascut pe 16.04.1987 si ma numesc Badea Augustin Florin iar id-ul meu de messenger este ..augustin_016 ... nu am net acasa decat la varamiu sau la sala ..sunt incantat de aceste FBW-uri care RATP -ul le-a achizitionat .. ink nu am mers cu ele dar in cel mai scurt timp o voi face .. mai vorbim
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
busilica



Data înscrierii: 22/Iun/2006
Ultima vizita: 18/Noi/2014
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 23 Iun 2006 00:39:04    Titlul subiectului: 26129

Salutare tuturor,
Ma numesc Cornel Boerescu, am 36 ani. Sunt de profesie economist si imi desfasor activitatea intr-o mica companie, unde sunt si asociat. In plus, "exercit" si o activitate didactica intr-o unitate de invatamant particulara. Si ca sa inchei succinta prezentare generala, va mai spun ca sunt casatorit si am un baietel de 5 ani.
Am ales sa intru in aceasta comunitate sub numele de "busilica" ca un soi de auto-rasfat vis-a-vis de aceasta pasiune a mea fata de transportul in comun(indeosebi a autobuzelor), pasiune ce ma face sa ma simt realmente un pusti.
Am descoperit acest forum din august 2005, pe cand vechiul forum isi traia ultimele zile. In acest timp, am accesat forumul de mii de ori(fara exagerare) am incercat sa deslusesc "regulile" acestei familii de pasionati, sa-i cunosc pe utilizatorii cei mai activi etc. Acum consider ca a venit timpul sa ma alatur voua.
Mi se pare absolut necesar sa explic originile acestei pasiuni.Intotdeauna am locuit in zona Budapesta-Marasesti, la cateva sute de metri de fosta autobaza Serban-Voda. Coada la intrarea in autobaza se intindea, la orele de varf pana pe strada mea. Am prins zilele de glorie a acestei autobaze cu IK4 pe liniile centrale 131,331,300,313. Si inca un argument: la coltul strazii avea statie 133(33 pe vremea aceea) cu autobuze SM-11.
Cred ca m-am "intins" cam mult pentru un mesaj.
Scuze ca nu am reusit sa fiu mai concis!
Cornel
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
VIP_Raising



Data înscrierii: 06/Iun/2006
Ultima vizita: 21/Iul/2009
Mesaje: 4
Locație: Dorohoi

MesajTrimis: Vin 23 Iun 2006 23:02:24    Titlul subiectului: 26168

Ma numesc Baltariu Adrian-Romica (03-08-1978) nascut in Dorohoi unde desfasor efectiv activitate in domeniul transportului auto.Sincer sa fiu prestez servicii cu microbuze urmand ca in urmatorii ani sa preiau in exploatare autobuze,inclusiv pt.TPL.Nu mi-o luati in nume de rau(...microbuze...)insa e o activitate pe care o prestez cu placere si daca ar fi fost alta conjunctura as fi sarit fara probleme peste capitolul 16+1 locuri.Va doresc mult succes in activitate.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
augustin



Data înscrierii: 04/Iun/2006
Ultima vizita: 16/Iul/2006
Mesaje: 11
Locație: Baicoi (jud. PH)

MesajTrimis: Sâm 24 Iun 2006 14:46:48    Titlul subiectului: 26205

augustin_016@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
DAF



Data înscrierii: 26/Mai/2006
Ultima vizita: 01/Dec/2007
Mesaje: 167
Locație: Bucuresti 2 (D-na Ghica)

MesajTrimis: Sâm 24 Iun 2006 21:29:39    Titlul subiectului: 26221

Salut la toata lumea,numele meu este COHN ANDREI si ca sa mai echilibrez balanta inclinata in favoarea celor nascuti la inceputul anului eu sunt nascut la inceputul verii,mai precis pe 27-06-1977.Sunt nascut in Brasov unde am locuit pana in 1990.Sunt incepator in ale casatoriei(aproape 2 ani),dar nu si in ale pasiunii pt auto.Pasiunea mea pt mijloacele de transport in comun a inceput de mic.O data ajuns in Bucuresti,in timpul liber am descoperit aproape toate traseele RATB si metrou.Prima mea cursa in cabina unui autobuz a fost cu #2090(pe vremea aceea la Floreasca)Mai mult de atat mi-am facut ceva prieteni printre soferi,de la care am aflat multe"secrete".Chiar m-am apucat sa desenez din mijloacele de transport,asa cum le vedeam eu atunci:http://img67.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img67%2F2579%2F11511763937cy.smil Ma bucur ca sunt multi pasionati de transportul in comun,si avem ocazia sa ne impartasim ideile si sa comunicam prin intermediul acestui forum.
Ii multumesc lui einstein1984 ca mi-a dat ocazia sa descopar acest forum.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bogdan_buc



Data înscrierii: 04/Ian/2006
Ultima vizita: 12/Dec/2013
Mesaje: 279
Locație: Bucuresti 3 (Vitan)

MesajTrimis: Sâm 24 Iun 2006 23:14:09    Titlul subiectului: 26228

Salut la toti! Ma numesc Petrescu Bogdan, si pentru o echilibrare mai buna, eu m-am nascut pe 2 octombrie '89. M-am nascut in Bucuresti unde locuiesc de cand ma stiu, si am ajuns cu timpul un pasionat al Ratbului. Din scoala generala am inceput sa umblu "aiurea in tramvai" de dragul de pierde timpul si de a explora orasul. Curiozitatea mi-a fost in sfarsit satisfacuta cand am gasit acest forum exceptional de unde am invatat nenumarate lucruri noi. Si sper sa mai am ocazii sa aflu destule in continuare... Ii urez Transirei, "vant din pupa"! (cred ca asa se zice... Embarassed )
_________________
Urasc vremurile astea Mad (si nu ma refer neaparat la oras...)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rosetti61



Data înscrierii: 03/Iul/2006
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 1177
Locație: Bucuresti 6 (Militari)

MesajTrimis: Lun 03 Iul 2006 12:41:45    Titlul subiectului: 26844

Salutare tuturor pasionatilor tranportului public. Am descoperit de ceva timp acest forum, frumoasa inititiativa, tineti-o tot asa.
Ma numesc Coltofeanu Radu si usunt din Bucuresti, nascut pe 29.08.1976, iar acest "microb" al pasiunii pentru ceea ce tine de tranportul in comun a inceput odata cu frunzarirea primelor ghiduri si harti ale traseelor care mi-au cazut in mana - cea din 1966 si din 1982 (lucru care se intampla cam prin clasa I, nu mai stiu exact cand). Traseele le-am invatat de pe harti , care pe unde circula sau dupa tablitele vehiculelor. Dupa ghidurile din 1966 si 1982 am pus mana pe ghidul din 1962 - cu trasee ciudate pe care nu stiam sa le fi vazut in realitate: tramvaie pe Magheru si Dorobanti, troleibuz in Militari (81 si 89 - acum avem iar trolee, pe 61 si 62), denumiri stranii de strazi - Al Popov, Tolbuhin. Alte harti si ghiduri stranse: Cluj 1972 si 1980, Ploiesti 1981 (cel cu hartile ansablurilor de locuinte, cu coperta mov), harta ITB 1984. Dupa 85-86, o placere era indexarea traseelor din ghiduri si nu numai pe caiete studentesti (daca as fi stiut ca exista acest forum as fi pastrat caietele, nu stiu daca a mai ramas ceva; ai mei ma tot pisau cat mai tin caietele si intr-o buna zi au rupt foile scrise pastrand restul caietelor pentru scris. Daca ma tot pisati atat, bine, da-le... Daca o mai fi ramas ceva, poatew o sa scanez din ele. de ghiduri si harti nu s-au atins, n-au voie. nici de caiete n-aveau voie, dar...). Eram la curent cu tot ce misca, cum arata, de ce merge asa, pe unde merge; pandeam ziarele, in special Informatia Bucurestiului, dupa informatii privind traseele ITB. Erm in culmea fericirii daca vedeam, in cadrul rubricii Curierul zilei scris DE LA ITB - trebuia sa fie ceva nou, o linie noua sau o modificare de traseu. Am o colectie de taieturi din ziare, cea mai veche fiind de prin 85 iar cea mai noua din 90-91; ar mai fi fist una din 83 cu infiintarea liniei 41 da nu stiu pe unde e. Chiar ieri ma uitam peste ele gandindu-ma ce sa scanez,
ca veni vorba de trasee, mi-am adus aminte de un subiect de pe un forum, numit "desen tehnic", al unui user din Sibiu, care postase desene cu reteaua de contact a troleibuzelor din Sibiu, facute mai demult. Faceam si eu asa ceva, la spatele caietelor de scoala - era mai era mai intereasnt decat ce se preda la tabla.
Astea au fost inceputurile. De abia asteptam vacantele si vara ca mai scriu ceva trasee. Acum exista alte metode de informare, avem internetul la dispozitie, de informatie despartindu-te doar un click de maus si cuvintele de cautare corecte
Forumul este binevenit pentru pasionatii din domeniul transportului pentru informatiile pe care contine si ii doresc viata lunga in continuare

_________________
Hans Oerlemans si minunatele lui tramvaie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ratbmetrou



Data înscrierii: 01/Iul/2006
Ultima vizita: 25/Iul/2010
Mesaje: 175
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 20 Iul 2006 16:17:57    Titlul subiectului: 28182

Ionut Iosub
30-apr-1980
ionut80_mail@yahoo.com

- Electrician, electronist.
- Bucuresti, Sector 6, Drumul Taberei, momentan locuiesc la intersectia Valea Ialomitei cu Valea Oltului (capat 90, 91, 93, 150, 458 si defunctul 585).
- Circul zilnic cu RATB si Metrorex.
- Circul ocazional cu maxi-taxi (des), taxi (des) autocar (rar) si tren (rar).
- Sunt pentru transport public in conditii de siguranta, confort, curatenie, decenta, rapiditate, indiferent daca apartine Municipalitatii sau operatorilor privati. Din pacate nu vom vedea aceasta prea curand pentru ca trebuiesc schimbate in primul rand mentalitatile.
- Cea mai mare realizare in domeniul transportului public: in 2004 am convins RATB sa afiseze in mijloacele de transport proprii textul integral (nu doar extrase, ca pana atunci) al HCG 156/2001 prin care se reglementeaza nu doar obligatiile ci si drepturile calatorilor. Din pacate, asa cum se poate observa la o parcurgere rapida a textului actului normativ, obligatiile RATB fata de calatorii sai sunt f putine, chiar mai putine decat in alte orase din tara (vezi exemplul Brasovului, unde normele de ordine interioara razbat in textul legii). In plus, inca se mai pot gasi in trafic vehicule murdare, incarcate la maxim, peste capacitatea normata, defecte, etc.
Ce vreau:
- autobuze pe linii rapide, lungi si aglomerate, chiar si prin centru, dar nu articulate, deoarece nu se misca la fel de repede cand trebuie sa scape din ambuteiaje
- troleibuze in zonele turistice si de agrement (transportul electric este ecologic si nepoluant)
- tramvaie si trenuri la periferie, pentru navetisti (remember linia 29) cu cale de rulare proprie, chiar si suspendata daca e nevoie (nu ca pe linia 41, unde la fiecare intersectie se intarzie din cauza blocarii caii de rulare de catre autovehicole)
- midibuze pentru transport de noapte si in afara orelor de varf, indiferent daca sunt operate de catre AMT (de preferat) sau particulari (ca RATB deocamdata nu prea da semne ca e interesat; face sondaje si paseaza pisica in curtea particularilor)
- retea subterana de metrou extinsa mai bine gandita si orientata catre nevoile calatorului
- statii/terminale multimodale pentru transbordare rapida intre acestea, cu cai largi de evacuare in caz de pericol a sutelor de calatori (nu cum e acum la Metrorex, cand e groaznic in nodurile de transbordare atunci cand 3-4 trenuri debarca in acelasi timp calatorii; in cazul unui incendiu, vor fi zeci, poate chiar sute de morti, majoritatea din busculada Mad )
- mai multe parcari, mai ales in zonele aglomerate (terenuri exista, vointa nu)
- legi mai drastice, amenzi mai mari (si Becali de-ai fi, cand iei cateva amenzi in fiecare zi, dupa o perioada observi cum se subtiaza portofelul), confiscarea vehiculului si plata unei amenzi usturatoare cand este recuperat daca blocheaza cu buna-stiinta traficul (vezi exemplul american)
- autoritati mai hotarate, mai decise, ferme, dure
- Politia in strada nu doar cand trece coloana oficiala sau cand e meci
- benzi de urgenta si pentru transport in comun
- sisteme de supraveghere si inregistrare video in mijloacele de transport public, pe strazi, pe masinile de interventie, pentru preintampinarea infractiunilor si folosirea ca proba juridica in caz de necesitate
Unde stau eu. Catalin Ghita stie... Razz



Dr Taberei-Bucla_mic.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.28 kb
 Vizualizat:  de 19599 ori

Dr Taberei-Bucla_mic.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
power322



Data înscrierii: 20/Iun/2006
Ultima vizita: 04/Mai/2014
Mesaje: 200

MesajTrimis: Mie 26 Iul 2006 20:54:18    Titlul subiectului: 28911

Va salut pe toti!
Sa ma prezint:ma numesc Vasile Alexandru,sunt nascut in Bucuresti la data 29 Nov. 1987,in prezent sunt elev la Grupul Scolar Industrial RATB si locuiesc in Bucuresti Sectorul 2 zona Vatra Luminoasa.Pasiunea mea cea mai de pret este transportul in comun(mai ales cel electric).
Liniile mele preferate:
-tramvaie:8,12(pe care cunosc pe cativa),27,32,34 si 41.
-troleibuze:tot ce tine de V.Luminoasa si Buc.Noi.
-autobuze:104 si 304.E
Datele de contact:
e-mail:zuppy19@gmail.com
Yahoo mess.:alexxxx322
Tel.:0746356827
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
tyco



Data înscrierii: 24/Mar/2006
Ultima vizita: 29/Iul/2022
Mesaje: 40
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 08 Aug 2006 22:28:16    Titlul subiectului: 30343

Hai sa va spun ce imi place si mie:
In primul rand TOT legat de istoria Aradului dar mai ales "Sageata Verde" Very Happy
Orice se misca pe sine ma intereseaza intr-o masura sau alta.
Apoi colectionez bilete (de la autobuze pana la metrouri si bineinteles de "sageata"), mersuri de tren (momentan 78-96 cu mici exceptii) si cam orice tine de CFR pana in anul 83(Prietenii stiu de ce Smile ). Ascult orice fel de muzica (desi prefer melodiile anilor 80-90), manelele nu le suport!
Alta pasiune pentru mine ar fi PC-urile si informatica in general.

_________________
[img]http://tramclub.org/Static/www.railwayfan.ro/images/usr/tyco/ssv_banner_2.jpg[/img]
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
power322



Data înscrierii: 20/Iun/2006
Ultima vizita: 04/Mai/2014
Mesaje: 200

MesajTrimis: Mar 08 Aug 2006 22:41:26    Titlul subiectului: 30348

Hobby-urile mele sunt:
Transportul in comun si istoria lui si telefonia mobila.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Manimal



Data înscrierii: 19/Oct/2005
Ultima vizita: 30/Apr/2008
Mesaje: 92
Locație: Bucuresti 5

MesajTrimis: Mar 29 Aug 2006 19:13:36    Titlul subiectului: 32095

Ma numesc Ion Gabriel, contigent 87, din bucuresti, am facut liceul la Colegiul National Spiru Haret, iar acum sunt student la ASE, facultatea de management - administratie publica
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aly_106



Data înscrierii: 25/Sep/2006
Ultima vizita: 08/Oct/2012
Mesaje: 60
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2006 12:53:42    Titlul subiectului: 34508

Salut! Ma numesc Alexandru. Locuiesc in zona Lujerului pe Bd. Uverturii. Am 16 ani si invat la liceul Eugen Lovinescu din Drumul Taberei. In afara de autobuze , troleibuze , tramvaie imi place si concursul muzical Eurovision (il urmaresc in fiecare an incepand cu 2002). Imi place muzica de calitate si ascult numai cantareti care au voce deosebita. Joc si handball. Nu-mi plac manelele sub nicio forma!
Eu folosesc RATB-ul doar ca sa ajung la liceu si cu prietenii la mall , Carrefour sau parcuri . In rest folosesc metroul.
Emisiunile/serialele mele favorite sunt :
1. Carcotasii
2. Dan Diaconescu Direct
3. Leana si Costel
4. Ciao Darwin
Melodiile mele preferate sunt : Dyka Enerhiya , Skazhy Meni/The Same Star , Wild Dances , Mambo*, Everyway that I can , Dance with the wolves , I wanna , Jokero*, French Kiss* , Heart on Fire , 24* , Tornero , 2 Ways (50%) , Fiesta*
* Meldia suna bina , dar vocea...
In general ascult muzica care are legatura cu Eurovision-ul. Nu ascult rock si nu stiu cum cineva poate sa asculte Lordi , Tokio Hotel , Greenday , etc
Cativa artisti preferati : Ruslana , Sertab , Tarkan , Helena Paparizou (mai putin) , Marie N. , Beyoncé , Silvia Night , Sandra Oxenryd , etc
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valentin07



Data înscrierii: 27/Sep/2006
Ultima vizita: 10/Noi/2009
Mesaje: 28
Locație: Bragadiru (jud. IF)

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006 12:47:31    Titlul subiectului: 34555

Salut ! Ma numesc Valentin Bobosila, am 23 de ani si locuiesc in Bragadiru-Ilfov. Sunt pasionat de masini , dar in general de cele cu gabarit mare. In scurt timp ma voi angaja la RATB ca sofer de autobuz si sper sa mai prind vreun DAC ( Doamne ajuta). Daca nu, e bun si un IKARUS.
Bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mihaib



Data înscrierii: 07/Noi/2005
Ultima vizita: 09/Sep/2016
Mesaje: 4
Locație: (Canada)

MesajTrimis: Joi 12 Oct 2006 07:45:33    Titlul subiectului: Salut 35460

Salut!
Ma numesc Mihai si sunt originar din Bucuresti. Acum stau in Vancouver, Canada.
Sunt foarte pasionat de mijloacele de transport, mai ales alea din tara.
Ma bucur ca mai exista si alti pasionati ca sa mai stau si eu la curent cu noutatile din tara (mai ales RATB). Bravo, bafta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Electrica_335



Data înscrierii: 15/Oct/2006
Ultima vizita: 18/Feb/2007
Mesaje: 1

MesajTrimis: Lun 16 Oct 2006 14:03:13    Titlul subiectului: Re: Salut 35899

Sautare, ma numesc George Tofan , sunt din Brasov si sunt pasionat de ceea ce inseamna domeniul feroviar , sistemele de transport ( fie ele masini , camioane sau autobuze ) , muzica, excursii si calculaoare .
_________________
Cateva dintre pozele mele : http://www.railpictures.net/ Vizionare placuta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valentin07



Data înscrierii: 27/Sep/2006
Ultima vizita: 10/Noi/2009
Mesaje: 28
Locație: Bragadiru (jud. IF)

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006 16:46:37    Titlul subiectului: 36295

Nu stiu daca e topicul potrivit dar tin sa va spun ca azi am sustinut examenul pt categoria D(sala si traseu) si am fost admis.Nu mi-o luati ca pe lauda dar era ce a mai mare dorinta a mea.Acum nu-mi ramane decat sa ma angajez la RATB(o alta mare dorinta). Asa ca tineti-mi pumnii va rog.
Va multumesc.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
arnold 1165



Data înscrierii: 19/Sep/2006
Ultima vizita: 01/Iul/2014
Mesaje: 134
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 23 Oct 2006 22:17:29    Titlul subiectului: 36310

Ma numesc arnold si sunt din arad,orasul tatrelor,sunt nascut in 88 pe 11 aprilie si impart aceeasi pasiune cu voi.sper sa putem conversa in pace fara certuri si toate celea
este un site al prietenilor al mijloacelor in comun,si va rog daca aveti poze cu tatre vechi din arad datile pe forum sau trimitetimile pe mail la adresa kelemenarnold@yahoo.com.va multumesc PEACE
scooter_2006_arad

_________________
SCOOTER ESTE CEL MAI TARE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
castrosua



Data înscrierii: 24/Noi/2006
Ultima vizita: 24/Feb/2024
Mesaje: 945
Locație: New York (SUA)

MesajTrimis: Vin 24 Noi 2006 20:52:09    Titlul subiectului: 39149

Salutare tutoror. Eu sunt Alex B, din NY, urmaresc forumul de ceva vreme si am decis sa ma insciu si eu. Evident sunt pasionat de transp public. m-am apucat de fotografiat mijoacele de Bucuresti cam prin 96, si incet incet de prin lume, cat eram in tara ma credeam singurul cu "damblaua" asta...aparent nu sunt, si ma bucur. Mi-ar place chiar sa ajung sa fac schimburi de foto si de informatii, mai ales ca am cateva vehicule care nu mai circula prin capitala, cea cu care ma mandresc cel mai mult este 7091 in prima zi pe traseu dupa ultimul RK...
eventual cand invat cum sa postez poze, o voi face...(aluzie subitla la un "help"), si felicitari pentru acest forum, este o reusita intradevar Very Happy

_________________
https://www.bitchute.com/channel/dac_dynasty/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
FBW58



Data înscrierii: 15/Dec/2006
Ultima vizita: 01/Iun/2021
Mesaje: 322
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 25 Noi 2006 17:10:52    Titlul subiectului: 39261

Sunt Ede Pattantyus. Am 21 ani nascut in 28.12.1984.Brasov. Ma pasioneaza camioanele, troleibuzele si alte mijlozce de transport. Pasiunea mea a reinviat dupa ce am gasit acest forum. Imi place fotografiatul de acceea de obicei atasez si poze la postarile mele.
Am prins introducerea si desfintarea tramvaiului din BV.
Vehuculele mele preferate: FBW(33), Duewag(35), Mercedes(ex Frankfurt am Main) " Brasovenii" stiu de ce!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Mie 13 Dec 2006 15:43:58    Titlul subiectului: 41067

Ma numesc Bogdan, sunt din Bucuresti, nascut pe 7 sept 1986...student anul 2 la facultatea de automatica din cadrul Universitatii Hyperion, si am aceeasi pasiune comuna cu a voastra, cea a transportului in comun.
In rest, ce pot sa spun despre mine, cine vrea sa mai discutam despre hobby-ul comun si alte lucruri ma poate contacta pe id de yahoo messenger bvb86 Razz
Numai bine!

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
1689



Data înscrierii: 23/Ian/2006
Ultima vizita: 19/Mar/2009
Mesaje: 87
Locație: (Germania)

MesajTrimis: Sâm 13 Ian 2007 17:53:06    Titlul subiectului: 43627

Salut, cred ca ar fi cazul sa ma prezint si eu, nu ...? Contingent 1969, bucurestean mindru si amar dezamagit de 'orasul meu'.
Virusul transportului in comun mi s-a tras de la IK 4 si de la linia 331 (Dtru Petrescu - Damaroaia). Voi regreta etern disparitia autobazei Serban Voda. In afara prietenului meu plecat din .ro inainte de Revolutie, am crezut ca nu mai exista nimeni care sa faca o pasiune din transportul in comun... Pina sa dau de Transira Very Happy
Salutari, Pisca, wherever you are.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zoli_gido



Data înscrierii: 12/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Ian/2024
Mesaje: 30
Locație: Targu Mures

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007 20:25:29    Titlul subiectului: Sa ne cunoastem 43744

Ma numesc Gidofalvi Zoltan 44ani si 1/2 ,doi copii baiatul la liceu 15 ani si 1/2,fetita in clasa a treia ,pasiuni vehicule mari transport persoane,baschetul ,pe care l-am practicat 15 ani,lucrez ca agent vinzari in distributie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adryyan



Data înscrierii: 10/Ian/2007
Ultima vizita: 14/Noi/2015
Mesaje: 57
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Dum 14 Ian 2007 20:56:58    Titlul subiectului: 43745

Ok, este cazul sa ma prezint si eu.
Adrian Paul, 20 ani. Pasiunile mele transportul in comun, in special troleibuzele, sunt pasionat de mic mai mult de troleibuzele din Constanta si tramvaiul din Sibiu.
Localitate: Sibiu si Bucuresti
id mess: adiraul_010
E-mail: adiraul2005@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 2 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community