Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Autobuzele din Reșița
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CARAȘ-SEVERIN
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cosmin4tm



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 26/Noi/2023
Mesaje: 198
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Lun 31 Oct 2005 16:56:14    Titlul subiectului: Autobuzele din Reșița 654

Un articol din ziarul saptamanal "Agenda" Timisoara:
"Trasee în Reșița
În urma concesionării serviciului de transport public de călători pe traseele secundare nr. 2 și nr. 3 din Reșița, din data de 1 noiembrie S.C. „PRESCOM“ S.A. va asigura transportul public local de călători pe aceste trasee: nr. 2 - stația MOL - RENK - Bd. Muncii - Gara de Nord - stația Intim - Parcul de Copii - traseul normal, de la stația de la Triaj până la Marginea și retur; nr. 3 - Fabrica de Pâine - IMR - Rilling - MOL - Confecții - str. Făgărașului - bazinul de înot - Liceul „M. Eliade“ - ICPHR (Calea Caransebeșului) - Elvest (înaintea semaforului de pe Calea Caransebeșului) - Triaj - Poliție - Centrul Militar Județean - Moroasa - Blocul 800, de unde se trece la traseul normal până la Marginea și retur, pe Bd. Revoluția din Decembrie 1989. (T. T.) "
www.agenda.ro
S-ar putea ca cele trei autobuze Ikarus 280, ultimele achizitionate de acest tip, pe care RATT le-a denumit #326, #327 si #328, sa fi fost cumparate de la SC PRESCOM SA, Resita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Dum 25 Dec 2005 16:58:56    Titlul subiectului: z45z5z45z4545z45z 8991

In legatura cu autobuzele situatia este asa: Pana prin 2002 au circulat si autobuzele Regiei Autonome Prescom dar si cele ale privatilor care ne scarbeau cu starea in care erau si manelele care rasunau din ele. Dupa 2002 au fost scoase autobuzele Prescom (multumita fostului primar care a dus orasul de rapa) si mai mult de jumatate dezafectate pentru piese sau vandute. Acum aproximativ 1 luna le-au fost ridicate licentele privatilor si reintroduse autobuzele care ne-au mai ramas, ele fiind suplimentate de cele 4 (sau 5) autobuze scolare care sunt in Resita pentru a asigura transportul la scoli. Vreau sa precizez ca pana pe la 16 ani am stiut fiecare autobuz dupa numar, culoare/reclama, daca are loc de afisat traseul, marca, articulat/nearticulat, aproape orice detaliu, la fel si tramvaiele Timis si primele GT8.
In Resita mai de mult tin minte si niste autobuze patratoase visiniu cu alb, probabil IK-4 si Roman-uri 112.
Autobuzele "foste scolare" vor fi reinscriptionate cu numere de parc si autobuzul RDT si MAN nu sunt inscriptionate deoarece sunt folosite in curse interjudetene si intrajudetene.
Pe linkul albumul meu foto de la yahoo, vor fi puse niste poze noi, autobuze, tramvaie si microbuze. Va fi pusa si o poza cu fabrica RoBUS. Linkul:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/kerosen04/album?.dir=/fb66&.src=ph&.tok=phq4pcEB18B7Kfeb
DAC-urile si IK 280-ul cu 2 usi nu mai circula dar s-ar putea sa le reconditioneze, au fost scoase din circulatie acum cativa ani cand au intrat transportatorii privati peste PRESCOM cu autobuze si PRESCOM a cedat piata, lucru pe care primarul l-a remediat acum cateva luni ridicandu-le licentele de transport privatilor.
---------------------------------------------------------------------------
Eu stiu ca Prescom Resita a scos vreo 5-6 autobuze la vanzare, apare si pe siteul primaria-resita.ro
La noi depoul de autobuze s-a mutat la un loc cu cel de tramvaie pt. ca au ramas putine autobuze, majoritatea fiind devastate pt. piese presupun, acum am observat ca au disparut toate cele devastate si incet incet ies pe drum autobuze reconditionate, revopsite aratand ca si cum atunci au iesit de pe usa fabricii, deci presupun ca s-au apucat de reconditionat si au redeschis depoul, sper...
1. Autobuz 28.
2. 28 autobuz spate



28_bus_fata.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  43.88 kb
 Vizualizat:  de 48467 ori

28_bus_fata.jpg



28_bus_spate_837.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  44.95 kb
 Vizualizat:  de 46384 ori

28_bus_spate_837.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cosmin4tm



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 26/Noi/2023
Mesaje: 198
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Joi 29 Dec 2005 15:15:35    Titlul subiectului: 9706

Mai exista autobuzele Ikarus 280 #20 si #21 alb - portocaliu ? Le-am vazut in 2001.

Ultima modificare efectuată de către cosmin4tm la Sâm 14 Ian 2006 19:02:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Joi 02 Mar 2006 10:24:06    Titlul subiectului: 1111111 17350

Linkul cu pozele cu autobuze si tramvaie din Resita, Timisuri, Duewag, Ikarus, Man, Dac, si un exemplar de autobuz foarte rar care a apartinut de Transportatorii Privati, acum e parasit, sunt doar 2 in europa functionale, i s-a oferit proprietarului 42.000 Euro pe el. Atunci a refuzat, acum e la fier vechi pe un deal:
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/kerosen04/album?.dir=/fb66&.src=ph&.tok=phq4pcEB18B7Kfeb
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Lun 27 Mar 2006 14:38:24    Titlul subiectului: 19247

Autobuzele din Resita sunt exploatate tot de PRESCOM. Din ce am vazut eu la strada erau doar Ikarus-uri.
L-am fotografiat pe #12, un Ikarus in 2 usi.
Iata-l apoi si pe #24, un Ikarus 260 in 3 usi.
A, era sa uit, la strada erau si maxi-taxi-uri, tot ale PRESCOM, e adevarat ca erau noi si dispuneau de usi cu inchidere/deschidere automata, insa tot dube, astea nu-mi placeau, nu le-am facut poze.
In garaj am mai vazut DAC112, un ( ex-? ) DAC 117, un Ikarus 280 (articulat), in doua usi insa, tractor-una, remorca-una, intr-o stare cam jalnica. Poze nu am facut.



12-02.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  49.25 kb
 Vizualizat:  de 50017 ori

12-02.jpg



24-01_144.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  49.41 kb
 Vizualizat:  de 46400 ori

24-01_144.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Joi 13 Apr 2006 14:45:32    Titlul subiectului: dsvdvsdsdvsdvdsvsdvs 20594

Ia sa punem noi si niste poze cu autobuzele PRESCOM-ului.

Si o poza cu numarul 12. Unul dintre cele pe care le-a surprins si whitewolfcata, mult mai bine decat mine.

Autobuzul #2:

Autobuzul #21:

Ikarus 280 #28:
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Joi 13 Apr 2006 14:50:40    Titlul subiectului: scscscscsc 20598

Autobuz Scolar (fostul #1 cred, deoarece exista un singur DAC ca acesta in Resita si nu mai exista):


Celalalt autobuz scolar in 2 ipostaze:

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Dum 16 Apr 2006 14:02:34    Titlul subiectului: 20793

Aici se poate observa un Dac articulat (nu stiu cum ii spune) si un IK 260 parasite:

no comment:

Aici puteti observa un IK280 cu 2 usi si un IK280 normal, amandoua parasite:

IK 260 cu 2 usi manuale (nu mai stiu ce numar de parc are):
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Dum 16 Apr 2006 14:06:49    Titlul subiectului: 20796

3 poze reusite (zic eu Razz) cu un MAN:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Dum 16 Apr 2006 14:09:01    Titlul subiectului: 20797

Si numarul 24 (acest sofer a accelerat de fiecare data cand a trecut pe langa mine...):


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Lun 29 Mai 2006 14:33:13    Titlul subiectului: hreherherherreh 23873

Dupa ce am citit in ziarul "24 Ore" despre cazul care a fost aprobat de Consiliul Local Resita, si anume scoaterea la vanzare a halei de intretinere a autobuzelor Prescomului, de fapt terenul pe care este hala, m-am interesat putin mai mult ce se va intampla mai departe. Dupa spusele unui angajat Prescom situatia sta cam asa: Se vor cumpara 10 autobuze RoBus care vor avea garantie si nu va mai fi nevoie de hala de intretinere. Sa ne gandim... resitenii se plang ca autobuzele sunt prea putine si prea multe sunt nearticulate si circula la ore de varf, fiind neincapatoare. Dupa ce am incercat sa numar autobuzele, totul este cam asa: Un total de 17 autobuze care circula pe trasee in oras, din care 6 articulate, multe dintre fostele autobuze (peste 40) au fost ori casate, ori dezafectate pt piese, ori parasite. RoBus nu va produce autobuze articulate. Am uitat sa va spun ca printre informatii am aflat ca se va renunta la aceste 17 autobuze. Ma intreb ce se va intampla cand putinele autobuze (17 din care 6 articulate) vor fi scoase si se vor introduce 10 cutii de chibrituri in loc?
Aici aveti un Roman 111RDT, imi cer scuze pentru calitate, pozele sunt facute cu un telefon, singurul din Resita Smile si functioneaza, usi manuale:



05-05-06_1420.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  49.03 kb
 Vizualizat:  de 48746 ori

05-05-06_1420.jpg



lll2_121.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  14.78 kb
 Vizualizat:  de 46389 ori

lll2_121.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
aps



Data înscrierii: 21/Mai/2006
Ultima vizita: 23/Iul/2006
Mesaje: 11
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Mai 2006 23:34:15    Titlul subiectului: 23929

Sunt nascut in Caransebes si am circulat f. mult cu autobuzele de acolo, erau IK4. Am avut si un vecin care lucra pe un astfel de autobuz, plecau de la autogara din Caransebesul Nou spre periferii + spre Balta Sarata + Spre uzina ICM si Gara.
_________________
Dacă vor tăcea aceștia, pietrele vor striga.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 31 Mai 2006 03:25:07    Titlul subiectului: 24057

Si ultimele poze pe care le-am facut cu autobuze in Resita:
De la stanga la dreapta:
#24 - Ik 260, 3 usi.
#3 - DAC 112 UDM, 3 usi, aparitie misterioasa dupa ce a intrat din nou Prescomul cu autobuzele pe trasee.
#7 - DAC 112 UDM, 3 usi, fostul purtator al reclamei "Izvorul Minunilor"
#1 - DAC 112 UDMA, 3 usi, fostul autobuz portocaliu ce purta numarul 1, dupa care devenit autobuz scolar s-a renuntat la numar. Acum nu mai este nici scolar, este simplu autobuz urban fara numar de parc.
#28 - IK 280, 4 usi.

Locul cu autobuzele scoase din uz si partial partea de sus a microbuzelor Iveco:

Autobuzul #22 - IK 280, stare relativ buna, nu stiu de ce in depou era putin lasat. Acesta este terenul care a fost vandut.

De la stanga spre dreapta:
#22 - IK 280, maro - bej.
#13 - IK 280, albastru - bej.
#33 - IK 280, albastru - gri (schema originala a acestui autobuz).
#21 - IK 280, maro - galben - alb (fosta schema maro inchis complet).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 31 Mai 2006 03:32:33    Titlul subiectului: 24061

Autobuzul Prescom #16 IK 260, 3 usi. Stare relativ buna de functionare, motorul pare sa traga cam greu, probabil ar trebui segmentat sau schimbat tot setul:


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 31 Mai 2006 03:35:13    Titlul subiectului: 24062

Autobuzul #3, aflat pe traseul 9 Mociur - Terova. DAC 112 UDM, ma intreb de unde a aparut in garajul Prescomului, sus pe turela de afisaj se poate observa un traseu pe care se pare ca a mers, ceva legat de "Stadion", ori in Resita nu a existat nici un traseu care sa intoarca sau sa opresca la stadion din cate stiu. Observati turela din spate pentru afisaj.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 31 Mai 2006 03:36:34    Titlul subiectului: 24063

Autobuzul IK 260, 3 usi, #25 din 3 unghiuri:



Alte poze noi cu tramvaie si autobuze din Resita le puteti gasi, in marimea originala, in noul album, acolo unde sunt toate pozele in marimea originala:
http://s82.photobucket.com/albums/j251/ker0sen/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Vin 09 Iun 2006 02:39:41    Titlul subiectului: 24706

Ziua a inceput frumos. Dupa cum a promis Dl. Gheorghe Humita, Director Sectia Transport Local a S.C. Prescom S.A. Resita, fostele autobuze scolare si-au primit inapoi numarul de garaj. Se pare ca am tinut minte bine, acest DAC 112 UDMA avea numarul #1, asa ca si l-a primit inapoi. Poze before/after:





Soferul acestui autobuz a stat de vorba cu mine pentru ca l-am intrebat daca pot sa-i fac poza. Mai tarziu m-am intalnit cu el in statia din "Triaj", langa parcul de locomotive. Atunci m-a claxonat si m-a rugat sa-i fac si lui poza. Asa ca i-am facut inca o serie de poze:
(Observati pe masca autobuzului scrie "DAC 112 UDM" si nu "UDMA")


_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Vin 09 Iun 2006 02:45:39    Titlul subiectului: 24708

In aceiasi intersectie, din stanga mea, intra pe drumul principal IK 280-ul #21. Cand i-am facut poza, soferul a tras doua claxoane si a scos mana pe geam sa ma salute (se poate observa). Dupa care i-am facut poza si la intoarcere, soferul nemaiobservandu-ma:



_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Vin 09 Iun 2006 02:48:44    Titlul subiectului: 24709

In continuare parcul de microbuze PRESCOM, in lipsa de 2-3 masini. Acest parc am impresia ca este pregatit pentru vanzare, ele sunt inutile PRESCOMului si sunt spalate si aranjate:

Roman 111 RDT, cel fara numar de parc. In dreapta pozei este curtea in care sunt tinute autobuzele dezafectate:

Inca o poza a autobuzului IK 260 cu 2 usi manuale, nr. #17:

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Vin 09 Iun 2006 02:53:05    Titlul subiectului: 24711

In aceiasi curte de autobuze dezafectate, am observat un lucru ciudat. Pe Ikarusul 280 cu 2 usi, ultimul ramas in parcul PRESCOM si abandonat, a aparut pe jumatate de parbriz, jumatate de autocolant cu "PRESCOM", adica "COM". Oare o sa-l vedem pe drumuri in curand? Aveti aici o poza facuta acum cateva luni si una facuta pe 07.06.06, observati:


Celalalt autobuz "fost scolar" inca nu a fost numerotat, dupa spusele soferului de pe #1, dupa ce il vor numerota, va voi aduce eu dovada imortalizata. Pana atunci va anunt ca aveti toate autobuzele PRESCOM in poze.
Aveti un filmulet cu autobuzul #28:

Am observat 2 lucruri interesante. Primul ar fi ca la cel de-al doilea autobuz fost scolar, cel ramas fara numar de parc s-au facut schimbari. Era parcat la un loc cu restul, i-a fost imprimat numarul. Autobuzul a primit numarul #14 Smile. Frumos numar. I-a fost pusa o sigla de "Ikarus" in fata. Se pare ca e la moda, e prima oara cand se intampla in Resita asa ceva. In orice caz cred ca soferul e putin pasionat de autobuzului lui. Inainte de scoaterea autobuzelor, toate aveau afisat traseul in fata (turela, cele fara turela in parbriz) si pe partea cu usile langa usile din mijloc. Dupa reintroducerea autobuzelor, s-a renuntat la turela si la lateral. Se afisa doar in parbriz. Acesta, DAC 112 UDM Galben, era singurul care avea facuta o improvizatie pe lateral cu o ventuza si cu un carlig, placuta stand indesata in chederul geamului si carligul ventuzei, ca sa aiba afisat si pe lateral. De apreciat.
Cel de-al doilea ar fi ajuns in cartierul Moroasa, pe la 00:30, am gasit autobuzul #24 si #3 oprite, unul pe un sens al drumului, celalalt pe celalalt sens. Am observat ca cineva se chinuia sa repare ceva la #24. Nu stiu exact ce, dar in cca 5 minute a plecat, si am vazut si eu o intoarcere in panta a unui IK 260, pacat ca nu am putut filma. Acum am 2 intrebari:
1. Sunt obligatorii placutele alea reflectorizante din spate, sau de ce se pun?
2. De ce cand #24 intorcea cu volanul la maxim se auzea un carait puternic si rasunator? Very Happy.

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Sâm 08 Iul 2006 00:11:01    Titlul subiectului: herherherherherhere 27185

NEW NEW NEW! Very Happy Doar autobuzu e vechi..., dar soferul e de treaba, a venit sa stea de vorba cu noi, statea la o masa la terasa unde era parcat autobuzul, cu soferul autobuzului #25, cel din spatele MAN-ului.


Cand eram mai mic am mers cu el. Circula de mult pe trasee si in special pe Nera - Doman. Acest autobuz a suferit si accidentul unde a murit soferul si 1 sau 2 pasageri, nu mai tin minte exact. Iarna, pe podul din Stavila. Nu mai ti minte? E fain autobuzul, mai umbla prin oras unul la fel, scria "Leffer" sau "Lefter" pe el, era reclama, eu presupuneam ca e tot al Prescomului.
-----------------------------------------------------------------
Cica PRESCOM acum ar intentiona cumpararea a unor autobuze second hand, din presupusele ziarului 24H. Cica acum ar cumpara mai mult de 10 din banii prevazuti initial pentru RoBus.

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sjoren



Data înscrierii: 23/Iun/2006
Ultima vizita: 22/Dec/2006
Mesaje: 15
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Sâm 08 Iul 2006 01:25:39    Titlul subiectului: 27186

Asta e chiar MAN-ul primit de la primaria din Bielefeld acum vreo 15 ani? Asa bine intretinut? Nu l-am mai vazut de foarte mult timp. Inainte parca nici nu circula pe traseu, tin minte ca era mai tot timpul prin parcare pe la primarie in centru. Ce frumos e!Smile Cum mai merge?
Asta il tin minte ca imi placea foarte mult, era "altfel" decat Ikarus, sau Dac, singurele ce le mai vazusem pana atunci prin Resita. Cat despre accident, chiar nu am auzit de el. Sau nu mai tin minte. Ce s-a intamplat? A derapat si a cazut de pe pod? Sau cum au putut muri 3 oameni, ca ma gandesc ca viteza a adaptat-o conditiilor?! Mai stii ceva? Circula pe linia 4 cand s-a intamplat, sau ce cauta pe podul din Stavila?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Sâm 08 Iul 2006 02:20:17    Titlul subiectului: 27189

Cred ca da, pe linia 4. Era iarna, sinele de tramvai inghetate, cum cobori podul este putin curba, a derapat, s-a intors si si-a dat in stalp. Initial a murit o persoana.
Legenda spune ca soferul era internat in spital si avea probleme cu inima. Cineva a vorbit de fata cu el despre o a 2a persoana moarta, despre care nu stiu exact daca chiar a fost, cert este ca soferul a facut infarct si a murit cand a auzit de persoana 2...
A pornit site-ul Prescom Resita, il puteti viziona la adresa www.prescom-cs.ro . Ia uitati ce poza am gasit Smile, Dac-ul pe gaz, am sa le cer daca mai ai mai multe astfel de poze:

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Mie 04 Oct 2006 02:34:37    Titlul subiectului: 34841

Am dat o raita prin depou, din pacate, cam in graba, nu prea am reusit sa prind cum trebuia autobuzele dezafectate, dar voi mai face o tura daca apuc, inainte sa le taie pe toate:







_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ker0seN



Data înscrierii: 22/Dec/2005
Ultima vizita: 24/Mar/2024
Mesaje: 112
Locație: Resita; Timisoara

MesajTrimis: Vin 16 Feb 2007 23:10:45    Titlul subiectului: 76105

Ori nu mai sunt, ori sunt revopsite. Intr-adevar este un ikarus 260 revopsit bej cu dunga maro, dar noah, nu stiu daca o fi unul din ele sau altul.
Am citit online o publicatie din ziarul "Timpul" preluat, nu de mult, de cei care fac si Timis Expres, si Arad Expres etc. Ea suna cam asa:
"Deși ar fi dorit un spațiu către marginea Reșiței, în cele din urmă reprezentanții firmei au fost trimiși către o proprietate privată. Însă o colaborare mult mai importantă urmează să se facă împreună cu firma austriacă Energie A. G., care ar urma să înființeze o societate mixtă alături de S.C. Prescom.
Noua entitate ar urma să se ocupe nu numai de salubritatea orașului, ci și de transportul în comun, capitole la care, după cum se știe, actualul Prescom a cam rămas în urmă. Ultima, dar nu cea din urmă investiție, ar urma să fie efectuată de către o firmă germană, care s-ar fi declarat mulțumită de condițiile oferite de către faimoasa platformă de la kilometrul 7."
Partea cu Prescomul ne intereseaza Razz.

_________________
Timis 2, Timis 2 hai de ne du si pe noi! I LOVE TIMIS2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul CARAȘ-SEVERIN Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community