Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Troleibuzele din Slatina

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul OLT
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 28 Dec 2005 16:05:23    Titlul subiectului: 9540

Dupa ce ne-am mai invartit vreo ora pe acolo, fara sa apara nimic, am fost convins ca nu e nimic de vazut, asa ca am decis sa mergem spre centru, pentru a ne plimba. Ca o ultima incercare, am zis sa mergem spre centru de-a lungul unei alte ramuri de retea de troleibuz. Mare mi-a fost bucuria insa cand am dat de depoul de troleibuze, unde erau si 2 troleibuze... Ne-am invartit ceva pe acolo, insa nu se vedea nici o miscare, asa ca pana la urma mi-am luat inima in dinti si am intrat in vorba cu cativa muncitori care mestereau ceva la 03. I-am rugat sa-mi dea voie sa fac poze si mi-au permis, indicandu-mi totusi sa vorbesc cu directorul lor, care era ceva mai incolo. Am vorbit si cu dânsul, i-am explicat ce si cum, si mi-a dat voie sa fac poze, atat lui 03 (care parea functional) cat si lui 02, garat ceva mai incolo, care insa parea descompletat pentru piese... 01 nici nu era vizibil, probabil fie era in vreo hala, fie era "gata"...
Iata-l pe 03 . . .
. . . si apoi si pe 02, intr-o poza care sa-i mascheze, oarecum, deficientele...



03-002.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  45.63 kb
 Vizualizat:  de 14319 ori

03-002.jpg



02-006_143.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  46.92 kb
 Vizualizat:  de 12636 ori

02-006_143.jpg




Ultima modificare efectuată Catalin Ghita la Mar 16 Ian 2007 15:32:45, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dr2006



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 16/Dec/2011
Mesaje: 2182
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Vin 16 Noi 2007 00:42:37    Titlul subiectului: 84820

Troleibuzele dn Slatina sunt din 1996... 3 bucati
Începând de acum câteva zile, am deschis site-ul www.transport-slatina.uv.ro , unde puteți vedea mai multe poze cu aceste vehicule.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 24 Feb 2010 18:30:40    Titlul subiectului: 124042

Ce s-a facut, in timp, cu troleibuzele slatinene...
Pai exista un act numit "Completări la inventarul bunurilor care aparțin domeniului public al municipiului Slatina, județul Olt", din care rezulta ca in 2006 s-a dat H.C.L 20/2006 prin care troleibuzele au trecut in domeniul ... public al municipiului Slatina....

1996 reprezinta, conform capului de tabel, "Anul dobandirii sau dupa caz, al punerii in folosinta" iar valorile din coloana urmatoare sunt "Valoarea de inventar - lei -"



Slatina2.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  39.43 kb
 Vizualizat:  de 9942 ori

Slatina2.JPG



_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dominatrix



Data înscrierii: 06/Mai/2010
Ultima vizita: 26/Feb/2012
Mesaje: 227
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 19 Oct 2011 07:14:13    Titlul subiectului: 149700

Tot parcul de troleibuze din Slatina filmat in 30 de secunde Twisted Evil. Din arhiva lui David Spencer. Au existat doar 3 trolelbuze DAC 212E, numerotoate 01 - 03.
http://www.youtube.com/watch?v=gpURJDfoeLI

_________________
Dacă nu îți convine, ia-ți mașină mică - Deviza transportului public în România.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul OLT Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community