Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Transportul in comun in judetul Ilfov (STB+particulari)
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul ILFOV
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
pmp



Data înscrierii: 07/Iul/2006
Ultima vizita: 31/Aug/2021
Mesaje: 256
Locație: Ilfov

MesajTrimis: Mar 28 Oct 2008 09:33:18    Titlul subiectului: 100141

Pe aceste linii vor circula autobuze de tipul fantoma. Tipul asta de autobuz fantoma are drept facilitati rampe de acces pentru handicapatii care vor fura motorina si nu vor respecta orarele. De asemenea, din constructie nu pot depasi dubele.

Revenind la subiect, din pacate e doar un alt exemplu de bataie de joc. Intervalele propuse sunt prea mari, si nici macar asa nu se vor respecta, iar vor fura motorina, iar si iar... Lumea isi va lua masini, ne vom bloca unii pe altii si asta e. Tineti-o tot asa. Pe vremea lui Ceausescu si imediat dupa '90, pana prin '95 pot spune ca frecventa autobuzelor era raiul pe pamant fata de ce e acum.

Lumea se va obisnui in masina personala si va fi foarte greu sa revina la transportul in comun (presupunand prin absurd ca vor fi intervale decente in urmatorii 14735 de ani).

Referitor la intrebarea lui Bogdan, probabil vor circula toate tipurile de autobuze, mai putin Mercedes. Ma refer la Ikarus, Rocar, Daf, Iveco, UDAN. Asta pana cand termina baietii de casat si ce a mai ramas, mai punde o licitatie doua. Apoi (daca vor mai exista preorasenesti) se intra cu Mercedes Citaro 1. Apoi mai fac o licitatie, mai caseaza si din Mercedes... Hai ca e chiar misto.

Pana cand maxi-taxi-urile nu sunt scoase nu se rezolva nimic. Nu exista si autobuz si maxi taxi pe acelasi traseu. Nu exista concurenta privata la adresa unei regii. Exista subminare. Atat.

_________________
http://www.petitieonline.ro/petitie/sa_eliminam_maxi_taxi_urile_din_transportul_public_din_romania_-p28912051.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 14/Iun/2024
Mesaje: 9958
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 29 Oct 2008 08:03:11    Titlul subiectului: 100185

Un alt articol aparut in Romania Libera pe aceasta tema. Conform articolului nu exista un acord intre autoritatile din Bucuresti si cele din Ilfov privind numarul de linii preorasenesti care vor circula. Pe site-ul primariei capitalei, proiectul reintroducerii liniilor preorasenesti este supus dezbaterii publice. De remarcat ca in nici un articol nu apar detalii privind orarul sau frecventa viitoarelor linii preorasenesti.
http://www.romanialibera.ro/a137730/49-de-linii-preorasenesti-vor-circula-pentru-ilfov.html

Citat:
49 de linii preorasenesti vor circula pentru Ilfov
Consilierii judeteni au votat traseele si preturile biletelor valabile in Bucuresti si Ilfov.
Autoritatile din Bucuresti vor ca RATB sa acopere doar 32 de trasee, proiectul fiind supus dezbaterii publice.
RATB va intra pe traseele preorasenesti abia dupa ce edilii din Ilfov si Bucuresti se vor pune de acord.
Bucurestenii si locuitorii din imprejurimi mai au de asteptat pana cand vor beneficia de transportul preorasenesc asigurat de RATB, din cauza disputelor dintre autoritatile din Bucuresti si llfov. Desi ordonanta ce permite RATB sa reia traseele din afara Capitalei a fost aprobata inca din septembrie, nici pana acum edilii nu au reusit sa se puna de acord in privinta conditiilor in care va functiona transportul in afara Bucurestiului. Ieri, consilierii judeteni din Ilfov au aprobat introducerea a 49 de trasee, in timp ce proiectul Primariei Capitalei, care se afla in prezent in dezbatere publica, prevede doar 32 de trasee.
Aprobat doar in Ilfov
Introducerea transportului RATB in Ilfov a fost aprobata ieri de consilierii judeteni dupa mai multe amanari si discutii in contradictoriu. Astfel, s-a stabilit ca transportul preorasenesc sa se desfasoare pe 49 de trasee, iar pretul unui bilet sa fie cuprins intre 1,5 lei pentru traseele mai mici de 20 de km si 2,5 lei pentru cele mai lungi. Abonamentele vor costa 35 de lei pentru traseele din Ilfov, 50 de lei pentru Ilfov si o linie din Capitala si 60 de lei pentru toate liniile din Bucuresti si Ilfov. "Suntem in negocieri cu primariile din Ilfov pentru a acorda gratuitati elevilor acolo unde bugetul permite si reduceri de 50% sau scutiri de la plata pentru pensionari", a declarat Cristache Radulescu, presedintele Consiliului Judetean Ilfov.
Capitala are alt proiect
Primaria Capitalei a supus dezbaterii publice un proiect de hotarare care prevede introducerea a doar 32 de linii preorasenesti cu lungimi cuprinse intre 3 si 23 de km, iar intervalele de succedare in statii variaza intre 22 si 100 de minute. Tariful pentru un bilet este de 1,5 lei, iar abonamentele costa intre 35 si 65 de lei. In localitati, statiile vor fi amplasate la o distanta de cel putin 500 de metri, iar in afara comunelor la minimum 1000 de metri. Costurile estimate ale transportului preorasenesc sunt de aproximativ 25 de milioane de lei anual. Cheltuielile se vor asigura din sumele incasate din vanzarea biletelor si abonamentelor si din fonduri de la bugetul local al judetului Ilfov si al Capitalei.
CGMB are drept de decizie
Proiectul Primariei Capitalei este supus dezbaterii publice pe site-ul www.pmb.ro si va fi apoi propus spre aprobare Consiliului General al Municipiului Bucuresti. Daca proiectul va fi aprobat in forma actuala, cu cele 32 de trasee, edilii din Ilfov au promis ca vor gasi mijloace de transport din alte surse pentru a asigura restul de trasee.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Vin 07 Noi 2008 16:58:47    Titlul subiectului: 100693

Am si eu o intrebare care este de fapt a tuturor locuitorilor ilfovului: Se mai reiau cursele preorasenesti si daca da de cand?
Din cate observa mai toata lumea se pare ca a fost o chestiune de propaganda politica prin care sunt mintite 400000 de persoane.Multumesc pt raspuns
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Vin 07 Noi 2008 18:45:33    Titlul subiectului: 100699

Nu se stie sigur cand se vor introduce liniile preoresenesti dar stiu siger ca daca se vor introduce la primul incident(geamuri ,lunete sparte si alte de astea)RATB-ul va lua masura de a injumatati nr masinilor iar daca se mai intampla acestea ar putea fii insa chiar scoase din nou.Oricum totul este o propaganda politica mai mult pt ca d-lu Calin Popescu Tariceanu este intr-un colegiu din Ilfov.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 18 Noi 2008 19:50:13    Titlul subiectului: 101252

Se pare ca acea incercare de propaganda cu ajutorul liniilor preorasenesti nu va mai avea loc, deoarece nu vor mai fii reintroduse.Ilfovul ramane tot la mana dubarilor, avand un transport necivilizat si demn de o tara "integrata" in UE
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 14/Iun/2024
Mesaje: 9958
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 23 Noi 2008 17:45:32    Titlul subiectului: 101545

Desi pe site-ul RATB-ului nu s-a anuntat nimic, iar pe indicatorul de statie nu au fost trecute, ei bine de astazi am vazut din nou pe traseu liniile preorasenesti. Cel putin pe liniile 409 (Institutul Oncologic-Afumati) si 417 (Inst. Oncologic-Comuna Stefanesti) circula Rocar-uri de Simon. Desi linia era afisata, numarul liniei precum si traseul erau trecute si pe o foaie A4 lipita de geam (poza 1).


Captured 2008-11-23 00001.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  76.6 kb
 Vizualizat:  de 14696 ori

Captured 2008-11-23 00001.JPG



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
lucian-crusher



Data înscrierii: 25/Iul/2008
Ultima vizita: 21/Dec/2010
Mesaje: 100
Locație: Bucuresti 4 (Brancoveanu - Luica)

MesajTrimis: Dum 23 Noi 2008 17:58:20    Titlul subiectului: 101548

Am vazut si eu in seara asta in Aparatorii Patriei un autobuz pe linia 418: Piata Sudului - Comuna Berceni. Era un DAF Castrossua.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tramvaiul



Data înscrierii: 16/Oct/2008
Ultima vizita: 15/Iun/2024
Mesaje: 92
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 23 Noi 2008 18:28:50    Titlul subiectului: 101550

Preorasenestile au fost reintroduse! Azi am vazut un 400 (Rocar de Simon) la Morarilor Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Dum 23 Noi 2008 18:51:06    Titlul subiectului: 101551

Da au fost reitroduse dar experimental.Am vazut si eu acel Rocar DeSimon de pe 400 pe la ora 11 30 si cand am ajuns la Granitu am vazut si celelalte linii preorasenesti respectiv 401 404 410 459 461.....Azi am vazut numai Rocar DeSimon din seria 12** pe preorasenesti. Interesant este ce va fii de maine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Citaro_2



Data înscrierii: 02/Sep/2008
Ultima vizita: 07/Mai/2013
Mesaje: 46
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Noi 2008 13:13:33    Titlul subiectului: 101582

Am vazut si eu 460 Laromet-Oras Buftea
_________________
Un transport iesit din comun!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Lun 24 Noi 2008 15:13:50    Titlul subiectului: 101594

Intr-o conferinta de presa comuna desfasurata cam acum jumatate de ora la Primaria Capitalei domnii Sorin Oprescu (primarul general) si Calin Popescu Tariceanu (prim-ministrul Romaniei) au anuntat reluarea liniilor preorasenesti de maine (marti) dupa-masa partial si de miercuri dimineata complet.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 14/Iun/2024
Mesaje: 9958
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 10:04:20    Titlul subiectului: 101631

Stirea a aparut si pe site-ul RealitatiiTV http://www.realitatea.net/sorin-oprescu--se-va-relua-transportul-cu-ratb-in-judetul-ilfov_398126.html

Citat:
Primarul general al Capitalei Sorin Oprescu și premierul Călin Popescu Tăriceanu au avut luni o întrevedere în cadrul căreia au discutat despre susținerea financiară a stadionului Lia Manoliu, despre reluarea transportului public în Ilfov, dar și despre construirea unei linii de metrou între Gara de Nord și Aeroportul Henri Coandă.
Reluarea transportului public în județul Ilfov va fi decisă în ședința Consiliului General de astăzi, Sorin Oprescu garantând că măsura va fi aprobată.

Sper doar ca vor disparea scenele de la Piata Presei Libere de exemplu, unde soferii microbuzelor isi striga oferta in gura mare, ca la taraba. Suntem totusi in secolul 21.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dolomynum



Data înscrierii: 30/Aug/2008
Ultima vizita: 16/Iun/2018
Mesaje: 61
Locație: Brasov; Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 15:39:24    Titlul subiectului: 101648

Salutari,

S-au reintrodus si liniile care trec prin Magurele (427, 435 etc). Sunt autobuze Rocar de Simon si Iveco.

Vin foarte rar, o data pe ora, poate si mai rar. Se poate urca / cobori numai pe usa din fata, pentru ca acolo sta vanzatoarea de bilete. Ca rezultat, toata lumea se inghesuie in prima treime a autobuzului (restul e gol), si e foarte greu sa cobori.

Deocamdata, raman cu maxi-taxiul.

Grigore
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Ionescu



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Feb/2021
Mesaje: 1204

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 15:48:58    Titlul subiectului: 101649

Foarte bine, si linga vinzatoare ar trebui si un gardian public/ jandarm, pana se obisnuieste lumea cu achizitionarea de bilet.
_________________
GEORGE SCRIPCARU #CONCRET primarul sufletelor noastre--Vorba olteanului: cand ajungi la Brasov, in Romania nu te mai intorci
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 16:37:35    Titlul subiectului: 101654

dolomynum a scris:
usa din fata, pentru ca acolo sta vanzatoarea de bilete.


Foarte interesant! Dupa vreo trei decenii de auto-taxare pe mijloacele de transport obisnuite (nu intra la socoteala maxi-taxi-urile pre-1989) s-a reintrodus pentru liniile preorasenesti sistemul cu taxatoare?

Poate cineva sa confirme/infirme daca sistemul se foloseste si pe alte linii preorasenesti?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
florin



Data înscrierii: 16/Iul/2006
Ultima vizita: 30/Iun/2023
Mesaje: 79
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 16:37:52    Titlul subiectului: 101655

Ionescu a scris:
Foarte bine, si linga vinzatoare ar trebui si un gardian public/ jandarm, pana se obisnuieste lumea cu achizitionarea de bilet.

Mai bine ar deschide ușa 2 (și 3 eventual) pentru coborâre, iar jandarmul ar avea grijă să nu se urce nimeni pe acolo.

Să înțeleg că dacă ai card activ nu poți să-l folosești?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
adrianb



Data înscrierii: 29/Mar/2007
Ultima vizita: 09/Mai/2011
Mesaje: 72
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 18:04:07    Titlul subiectului: 101661

Intr-adevar, am vazut si eu un autobuz pe 406.

Se pare ca se repeta scenariul de la desfiintare: secretomania profesionala. Nu s-a anuntat ca se reinfiinteaza, nu s-a anuntat daca se merge pe varianta cu 49 sau cu 32 de linii si, ce ar fi mai important, exact care sunt acele linii si unde circula... Poate ca se vor retrage de pe traseu la fel de silentios dupa alegeri, ca asa au disparut si in vara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tramvaiul



Data înscrierii: 16/Oct/2008
Ultima vizita: 15/Iun/2024
Mesaje: 92
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 18:23:43    Titlul subiectului: 101662

Tocmai am auzit la TV ca preorasenestile se reiau din decembrie.Acestea,daca nu vor avea calatori,se vor desfiinta
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 18:40:15    Titlul subiectului: 101664

In urma cu cateva minute am citit la Realitatea tv pe bara de jos faptul ca de maine RATB reia circulatia in ilfov pe 51 de trasee.Deci nu se va relua pe 32 asa cum se vehicula.

Sistemul cu taxatori s-a folosit duminica, luni si marti (azi) pt a efectua un sondaj de vanzare al biletelor. Sper ca de maine. dupa cum s-a si vehiculat la anumite posturi TV ma voi duce cu RATB la scoala si nu cu niste conserve in care dabia ai loc sa respiri.Detine cineva informatii concrete despre reluarea liniilor spre Ilfov? Si eu cred ca se pastreaza aceeasi secretomanie ca si la retragere cand oamenii asteptau RATB si 2 ore in statie nestiind ca nu mai se efectueaza aceste curse.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 19:47:15    Titlul subiectului: 101669

Sistemul cu taxatori sa folosit duminica,luni si marti(Azi) pt a efectua un sondaj de vanzare al biletelor.Sper ca de maine dupa cum sa si vehiculat la anumite posturi tv ma voi duce cu RATB la scoala si nu cu niste conserve in care dabia ai loc sa respiri.Detine cineva informatii concrete despre reluarea liniilor spre ilfov?Si eu cred ca se pastreaza aceeasi secretomanie ca si la retragere cand oamenii asteptau RATB si 2 ore in statie nestiind ca nu mai se efectueaza aceste curse
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 14/Iun/2024
Mesaje: 9958
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 20:01:38    Titlul subiectului: 101672

Totusi s-a anuntat intr-un fel reintroducerea liniilor preorasenesti ? A vazut cineva daca aceste linii au fost trecute din nou pe tablitele indicatoarelor de statie ?
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 25 Noi 2008 20:10:36    Titlul subiectului: 101673

Acum 20 de minute a inceput pe Otv un reportaj efectuat inc adrul sedintei de azi a CGMB.Proiectul de colaborare a fost aprobat, conform declaratiei domnului Cristache Radulescu "de maine se va relua circulatia pe 32 de trasee urmand ca in zilele urmatoare sa avem 51 de trasee acoperite de autobuzele RATB in Ilfov".

Deci de maine gata inghesuiala in conserve.

Aici avem confirmarea faptului ca proiectul a fost aprobat....
http://www.mediafax.ro/social/transportul-public-intre-bucuresti-si-ilfov-va-fi-reluat.html?1688;3553402
Daca cineva cunoaste mai multe despre reluarea acestor trasee as fii recunoscator daca ar furniza niste informatii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dolomynum



Data înscrierii: 30/Aug/2008
Ultima vizita: 16/Iun/2018
Mesaje: 61
Locație: Brasov; Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Noi 2008 00:05:17    Titlul subiectului: 101688

Citat:
Dupa vreo trei decenii de auto-taxare pe mijloacele de transport obisnuite s-a reintrodus pentru liniile preorasenesti sistemul cu taxatoare?

De fapt, doamna respectiva nu e taxatoare; ea numai vinde bilete 'normale' pt auto-taxare (ca nu exista chioscuri). Daca ai card / legitimatie, nu-ti cumperi.

Citat:
A vazut cineva daca aceste linii au fost trecute din nou pe tablitele indicatoarelor de statie ?

Pe ruta Ghencea-Magurele, cele preorasenesti (427, 435...) NU s-au trecut; in unele statii nu exista nici macar tablita.

GK
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul MSN Messenger
Dr2006



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 16/Dec/2011
Mesaje: 2182
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mie 26 Noi 2008 00:22:58    Titlul subiectului: 101691

Nu s-au trecut pe nicăieri... pe unde mai sunt trecute au rămas așa din'aintea desființării.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 26 Noi 2008 09:52:27    Titlul subiectului: 101701

Fiti linistiti, oameni buni, e o cacealma electorala de toata frumusetea.
Ieri, pe toate posturile TV presedintele C.J. Ilfov era asaltat de tot felul de "reporteri" care-l felicitau pentru realizare, cu povesti de genul "V-ati tinut de promisiunile din campanie, bla, bla, ce frumos sunteti, ah, ati putea avea o scama, sa va curat...".
Mi-a venit sa vomit! Gretos! Nu le-o fi rusine cersetorilor astora electorali care mimeaza interesul pentru cetateni acum, in prag de alegeri?!?

Ia uite insa ce spun oamenii pe site-ul Petitii On-Line, unde am lansat acea petitie pentru eliminarea tiganiei numita maxi-taxi:
http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sa_eliminam_maxi_taxi_urile_din_transportul_public_din_romania_-p28912051.html
Madalina, din Popesti a scris:
Ce bine,.
In sfarsit s-a reintrodus R.A.T.B.-ul in popesti leordeni
Cum credetica circula aceste autobuze?
La inceput vor circula de proba de la ora 9 si 30 min. dimineata pana la ora 18 si 30 min seara.
Dimineata cand toata lumea trebuie sa plece la servici sau sa duca copiii la scoala in Bucuresti trebuie sa ia tot maxi taxi in care vom sta in continuare ca si in conserve si batjocoriti de toti analfabetii care se cred soferi profesionisti, deci va multumim foarte mult meritati sa va votam.
Intelegeti, cum merge treaba? Gargara la TV cu "marea realizare", insa pe teren, la orele cele mai "bune", cine credeti ca ia "caimacul"?
Facatura imputita! Evil or Very Mad

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul ILFOV Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  Următoare
Pagina 8 din 17

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community