Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Repartitie vehicule pe trasee
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 21 Aug 2010 14:33:02    Titlul subiectului: 132233

Uitandu-ma la postarile anterioare ale colegilor de la Galati am vazut fel de fel de surprize pe traseele galatene, iata ca astazi am avut ocazia sa vad si eu ceva mai special, pe traseul 102 fiind la datorie Rocar de Simon-ul PNO. Smile


IMG_0842.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  158.51 kb
 Vizualizat:  de 13275 ori

IMG_0842.JPG



_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 23 Aug 2010 10:08:51    Titlul subiectului: 132295

O alta exceptie notabila astazi, la traseul 102, din randul DAB-urilor, ruleaza DWK. Cred ca este primul "supliciu" pe care il indura acest DAB care, pana acum, de la iesirea din ultima sa reparatie, a rulat mai rar si pe trasee destul de linistite (exceptand cele cateva curse temerare la linia 11, insa fara a beneficia de aglomeratie excesiva). Astazi, la 102, e ingramadeala mare iar una dintre masinile care trebuie sa faca fata acestor conditii este DWK.
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 23 Aug 2010 11:17:57    Titlul subiectului: 132302

DWK a fost pe traseul 102 si acum 3 zile cred...oricum, in week-end pe acest traseu a fost prezent DWJ.
Am observat ca de la un timp aproape in fiecare zi se gaseste cate un DAB pe acest traseu. Saptamana trecuta a fost prezent DWH; tin sa mentionez ca acest Dab a fost prezent ultima data pe acest traseu inainte sa intre la reparatii acum 2 ani.
Am putea sa punem pariu "ce Dab se va gasi maine pe 102"? Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 03 Sep 2010 10:18:23    Titlul subiectului: 132864

Dintre toate DAB-urile care au inceput sa ruleze ca suplinitoare la 102, FPV este cel mai activ. Mi se pare normal intrucat, in prezent, el este cel mai bun DAB din autobaza. Prin urmare, sarcina de a deservi traseele cu flux mare de calatori in revine deseori, in alta ordine de idei, FPV apare frecvent la 11 si la 102 si mai rar la alte linii.
Cine ar fi crezut ca din regimul de cursa conventie in care am fost obisinuit sa-l vad in ultimii doi ani, FPV avea sa sara cu atata constienciozitate in regimul public urban. Sa fie oare procentajul ridicat de masini necesare pe trasee, procentaj care le-a trimis si pe FRD, DWJ si FPY la "frecventa mare"?
In urma cu doua zile, FPV era iar la traseul 102 (foto1 - zona Banci) iar ieri a fost la 11.
DWJ ruleaza deseori pe traseele 9 si 26. Uneori mai apare la 11 (suplinitor) si la 22.
FRD este de obicei favorit pe linia 22 insa are contributie semnificativa si la 11. Seara, in jurul orelor 9, alaturi de DWR, asigura curse conventie spre combinat.



FPV.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  51.76 kb
 Vizualizat:  de 13160 ori

FPV.JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 03 Sep 2010 10:51:13    Titlul subiectului: 132867

Astazi FPY si DWP deservesc traseul 102 iar FRD traseul 19. Este prima oara cand il vad pe FPY din nou la "traseul de origine" dupa achizitia MAZ-urilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 03 Sep 2010 12:28:04    Titlul subiectului: 132875

Este, intr-adevar, o surpriza aparitia lui FPY la traseul 102. Acest DAB a deservit in ultima vreme traseul 26 (titular) avand insa si cateva "abateri" la liniile 11 si 17...
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 03 Sep 2010 20:33:51    Titlul subiectului: 132894

In seara asta l-am vazut ruland pe traseul 34...o alta surpriza atat pentru FPY neamaivazandu-l pe acest traseu, cat si pentru traseul 34 care e deservit in mod normal numai de Isuzu-uri, Prestij-uri si rareori Cobre.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 15 Sep 2010 11:08:22    Titlul subiectului: 133426

Astazi traseul 102 este mai diversificat decat in mod normal, astfel pe acest traseu putandu-se gasi troleibuze Ikarus si MAZ, Autobuze DAB (DWR) si MAZ, dar si un Midibuz Cobra (UMO).
Tin sa precizez ca microbuzele Cobra nu mai deservesc de mult acest traseu ceea ce aparitia lui UMO vine ca o surpriza.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 15 Sep 2010 21:33:23    Titlul subiectului: 133450

Astazi, supriza mare pe Bulevardul Cosbuc, la intersectia cu Basarabiei. Un autobuz DAF revenea de pe traseul 16 ( Piata 30 Decembrie - Trecere Bac). Probabil a fost folosit in probe sa se adapteze. Cam ciudat traseul de proba avand in vedere ca 16 inca nu este cunoscut de toti galatenii, poate si datorita rutei lui destul de scurte si nefolositoare. Daca era de la Gara -> Piata -> Centru -> Tiglina 2 -> Inel de Rocada -> Stadion Metalurgistu -> Trecere Bac, poate era si mai folositor. Mai jos aveti legatura catre filmuletul postat pe Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=LLD9fOnqxQk

_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 16 Sep 2010 10:10:04    Titlul subiectului: 133475

Poate indicativul cu traseul respectiv era traseul din Haga pe care a circulat acest autobuz.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 16 Sep 2010 10:46:11    Titlul subiectului: 133476

deprodio a scris:
Poate indicativul cu traseul respectiv era traseul din Haga pe care a circulat acest autobuz.
Mi s-a spus ca s-a iesit in probe cu DAF-urile (nu e prima oara) in vederea acomodarii soferilor cu aceste masini, insa nu s-a deservit un traseu anume, ci s-au facut ture prin oras, si, in special, in zonele mai problematice din punct de vedere al manevrabilitatii mijlocului de transport precum si din punct de vedere al traficului (aglomeratii, incadrari ...)
Traseul 16 nu provine neaparat din Haga, ci poate fi foarte bine o incercare a celor de la Transurb de a invata sa utilizeze indicatorul de traseu (sa nu uitam cata bataie de cap a fost cu programarea traseelor pentru DAB-uri - operatiune de-altfel abandonata de ceva timp).

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 20 Sep 2010 10:46:35    Titlul subiectului: 133681

Astazi, o alta exceptie notabila la traseul 104: midibuzul Isuzu JTE este unul dintre suplinitori. Iata-l mai jos in statia de la TreiStar.


JTE - 104 (20.09.2010).JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  238.14 kb
 Vizualizat:  de 12908 ori

JTE - 104 (20.09.2010).JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 21 Sep 2010 20:33:04    Titlul subiectului: 133798

Fostul titular de pe traseul 31 a ajuns titular... pe altele doua: 10, respectiv 26. Este vorba de FPU care, in ultima vreme pare sa fi uitat linia care l-a consacrat. In alta ordine de idei, FPU este o aparitie destul de rara prin centrul orasului sau pe traseele cu flux mare si mediu de calatori.
Cam aceelasi lucru putem spune si despre DWO care, spre deosebire de fostul sau partener, atunci cand are posibilitatea, revine la 31.



FPU.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.98 kb
 Vizualizat:  de 12869 ori

FPU.JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 30 Sep 2010 14:25:25    Titlul subiectului: 134132

Raspund la o intrebare primita pe e-mail: MAZ-ul 607 (GL-39-PMG) este functional si nu defect, acesta ruland de ceva timp pe traseul 17. Din acest motiv nu poate fi remarcat nici in zona centrala, nici in zona Tiglinelor si desigur, nici in zona... "contemporana".
Exista un fel de intelegere corecta si totodata normala in privinta distributiei masinilor pe anumite trasee. mai concret, unele autobuze deservesc anumite linii pentru o perioada mai indelungata de timp, lucru pe care eu il consider util si "apropiat" soferului deoarece se obisinuieste cu-n anume program. Aceasta metoda se aplica si-n alte orase din tara.
La Galati, este cazul lui FPU - care de ceva timp e titular la traseul 10, al lui 607 - care e titular la 17, al lui 627 - care isi imparte titulatura intre 10 si 17 sau al lui 628 (Papusik) - care a devenit lider la traseul 11. Desigur, aceste masini pot apare si la alte trasee in perioada de referinta, insa ca suplinitoare.

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 01 Oct 2010 09:39:29    Titlul subiectului: 134202

Vad ca Transurb cateodata isi bate joc de traseele 9 si 104, trimitand niste Isuzu dimineata cand toti pleaca la munca si te inghesuiesti acolo cu toti bosorogii nespalati care miros mai ceva de vulpile de la zoo, babe care comenteaza daca te urci, trag de copii sa ii dea jos ca de dom'le tre sa ajunga baba la piata sa faca preturile in loc sa ajunga elevul la scoala sau femeia la servici. Scandalurile sunt la ordinea zilei, aproape ca cele din Parlament, putem muta institutia statului in Isuzurile galatene. Multi oameni au inceput sa protesteze urcandu-se de la Minion, mergand pana la capat si ne mai coborand din autobuz, ca babele si mosii sa nu se mai urce si sa imputa autobuzul. Nu ma intelegeti gresit, nu am nimic cu persoanele de varsta a 3-a, dar deja a devenit o nesimtire turismul cu autobuzul. Unii chiar masoara timpul cu o noua unitate de masura: cursa cu autobuzul, o discutie culminant de idioata intre 2 mosi: "domu X, mai stau 2 curse si apoi ma duc in parc, dupaia inca 2-3 curse si ma duc acasa, apoi ne putem vedea la carciuma. - bine domnu Y, ma plimb si eu cu autobuzu 1 cursa apoi plec acasa." Numa la Galati am intalnit "turism transurbial", in timp ce la Brasov, Timisoara, Cluj nu vezi asa ceva. Am propus inlocuirea abonamentelor gratuite pentru pensionari cu un fisic de 30 de bilete a cate 2 calatorii date la fiecare. Cum le pastrezi asa le ai, in felul asta poate mai eliberam din autobuzele supraincarcate care merg aproape taraindu-si roata din spate.
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 01 Oct 2010 09:54:52    Titlul subiectului: 134204

Da, Stefane, e vorba de balamucul pentru doua curse... Pana si MAZ-urile pleaca aglomerate, zilele trecute am coborat cu soferul unui autobuz tot in statie la Minion sa incercam sa ingramadim oamenii in salon. Era dezastru. Noi eram la 104 iar pe cealalta parte venea un midibuz pe 9. Cred ca l-a rupt populatia in urma noastra... Culmea ca aceste doua trasee sunt suplementate dimineata pentru o tura dupa care suplinitoarele se retrag la liniile stabilite. E singurul moment al turei 1 cand cele doua linii sunt foarte greu de acoperit. Si asta pana in Tiglina, unde calatorul mai apeleaza si la alte masini care corespund acestor doua trasee.
La suplinire insa... se intampla insa ca pocinogul sa cada si pe cate un midibuz de talie mica... Si e intr-adevar, oribil ce se intampla inauntru.

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
amon82



Data înscrierii: 29/Iul/2009
Ultima vizita: 27/Noi/2014
Mesaje: 28
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 01 Oct 2010 11:33:29    Titlul subiectului: 134208

Dimineata cam orice traseu este aglomerat. Toata lumea pleaca la servici in acelasi timp. Nu poti scoate oamenii din cartier doar cu 2-3 autobuze de capacitate mare si restul midibuze. Sper sa se rezolve problema dupa ce intra DAF-urile pe traseu. Am apucat sa vad graficele ce intra in vigoare odata cu acestea. Am vazut ca la Tiglina III vor fi 8 autobuze pe ora (4 la 9 si 4 la 104). Daca vor fi toate numai MAZ-uri si DAF-uri, altfel va sta situatia. Tot asa am auzit ca 104 va fi scurtat. Posibil capat de linie sa fie Gradina Publica. Deci si durata unei curse se va scurta. La fel si pentru 102 (cel de autobuze). Se mai discuta asta, asa ca nu stiu cu exactitate. Putem doar spera ca situatii de genul acesta, sa fie de domeniul trecutului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 04 Oct 2010 07:07:31    Titlul subiectului: 134327

Astazi dimineata, la suplementare, la 102, s-au introdus din nou doua DAB-uri. Este vorba de DWP si FRC, ambele cu "antecedente" pe aceasta linie. Daca de regula, in perioada dintre orele de varf, uneori mai vedem cate un DAB, iata ca astazi, pentru a face fata fluxului mare de calatori, s-a plecat cu doua astfel de masini. Se presupune ca dupa introducerea DAF-urilor repartitia va fi mult mai precisa. Deci, lucru mai rar intalnit, azi avem iar doua DAB-uri la 102 - cel putin pentru suplimentare.

FPU revine si el la traseul care l-a consacrat: 31. Astazi dimineata rula pe aceasta linie (de amintit ca ieri seara, la 31 a fost partenerul sau de-o viata, DWO).



IMG_3256.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  231.73 kb
 Vizualizat:  de 12672 ori

IMG_3256.JPG



IMG_3257.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  227.58 kb
 Vizualizat:  de 12672 ori

IMG_3257.JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 08 Oct 2010 08:52:08    Titlul subiectului: 134522

amon82 a scris:
(...) am auzit ca 104 va fi scurtat. Posibil capat de linie sa fie Gradina Publica. Deci si durata unei curse se va scurta. La fel si pentru 102 (cel de autobuze)
O masura care s-ar justifica cel putin din punct de vedere economic. E adevarat ca portiunea dintre Caminele Studentesti si punctul terminus - Parcul C.F.R. beneficiaza de multe ori de flux redus de calatori (mai ales intre orele de varf). Conform principiului "sa nu ardem motorina de pomana" la care, daca mai corelam si o suplementare de cate cel mult doua troleibuze pe fiecare traseu detinut (adica 102 si 104) ar rezulta o varianta utila. Desigur, intre formele modificate si cele care raman ar trebui stabilita o corelatie mult mai buna ca in prezent (adica in raportul de functionare autobuz-troleibuz).
Pe de alta parte sper ca daca "formatele" pentru autobuze vor fi scurtate, aceste forme sa nu fie botezate... 102 barat si 104 barat! Sa speram ca DAF-urile vor avea afisaje functionale care sa nu permita afisarea unor linii botezate tampeste. As sugera, asa cum am mai facut-o, ca, in cazul in care masurile spuse de colegul amon82 vor intra in vigoare, linia 102 de autobuz sa fie numita 13 (cifra in prezent "libera de contract" si care in trecut insemna o calatorie intre Micro 19 si Parc) iar linia 104 de autobuz sa fie numita 27 (cifra in prezent "libera de contract" si care in trecut insemna o calatorie intre Micro 17 (Tiglina III) si Parc). Asteptam sa vedem deciziile luate si sa speram ca vor fi logice - precum s-a facut si-n cazul traseului 20 barat, transformat elegant in 19. Din punctul meu de vedere a fost o solutie clara si eficienta.

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 12 Oct 2010 00:15:11    Titlul subiectului: 134634

Din cate am observat de-alungul timpului, repartia mijloacelor de transport ale Transurb-ului implica doua forme: una de "scurta durata", adica zilnica, in care unele masini sufera permutari de linii, si alta, de "lunga durata", adica saptamanala sau chiar lunara, in care unele masini deservesc un traseu pentru perioada stabilita. De obicei, aceste "stabilimente" au loc la anumite trasee... 10, 11, 17, 26, 31 sau 102 sunt cele mai usor de observat.
Oranduirea prevede:
-pe DWM si 612 la linia 17 (precum si suplinitorii stabiliti);
-FPU si DWO la linia 31, in mod succesiv, functie de posibilitati (ieri de exemplu, "calaretul" lui DWO a gasit loc doar la 104);
-deocamdata o succesiune "dezordonata de Cobre" la 10, desi se cunosc elementele clasice de promovare: 627 - trimis pentru o perioada la 102 precum si 615, impins la alte trasee.
Pana si la linia 29 pare sa se fi stabilit o anumita obisinuinta: in ultima vreme: 610. Astazi o exceptie: 621. Plus o pereche din randul Prestij-urilor sau Isuzu-urilor (exemplul clasic: JTE).

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 13 Oct 2010 08:59:28    Titlul subiectului: 134699

Tot discutam noi despre graficele scurte si cele normale... In ultima vreme, FRD - de obicei titular la traseul 11 dar cu suficiente "rataciri" si la alte trasee - are parte de o combinatie ideala: in serviciul turei 1 are grafic normal (uneori cu trimitere pentru suplinirea unor trasee cu flux mare de calatori la orele de varf) pe cand, pe tura 2 are de obicei grafic scurt, asta fiindca in jurul orelor 21 este titular la Cursele Conventie care pleaca de la Neacsu. Titulatura asta de "seara" tine de ceva vreme si probabil ca muncitorii au fost surprinsi cand ieri n-a mai venit FRD-ul sa ii duca la servici... E drept, FRD a trecut prin dreptul lor insa n-a mai oprit si asta fiindca aseara a fost o exceptie in ceea ce priveste graficul sau, si anume a fost titular cu "norma intreaga" la 102.
De regula, FRD era titularul de la Neacsu alaturi de inca o masina de aceeasi talie, uneori DWI, alteori DWP sau DWR. Pentru cursa respectiva se mai pastreaza si cate o Cobra, dar nu foarte des. CIK, CKW, UXB, UMO sau UUV sunt cateva dintre exemplarele ce au rulat de-alungul timpului pentru "gasca nocturna de langa Neacsu".

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici


Ultima modificare efectuată de către AmiralAOV la Mie 13 Oct 2010 12:32:33, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 13 Oct 2010 10:10:20    Titlul subiectului: 134702

Mi se pare inoportuna repartitia tramvaielor. Pe traseul 42 sunt tramvaie Duewang in loc sa fie pe 39 sau chiar pe 5. Cred ca pe traseul 42 ar trebui sa fie doar Tatre.


Imagine0055.jpg
 Descriere:
tramvai pe traseul 42 aproape gol
 Mărime fișier:  574.15 kb
 Vizualizat:  de 12519 ori

Imagine0055.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 18 Oct 2010 10:27:16    Titlul subiectului: 135009

Dupa introducerea autobuzelor DAF, la unele trasee lucrurile par sa se fi simplificat pe cand la altele... situatia a ramas neschimbata.
Iata primele observatii pe care le postez pe baza celor observate astazi, desigur, din punct de vedere al distributiei:
-traseul 11 intra in grija DAF-urilor, sprijinite de Isuzu-uri si Cobre. Nu am vazut in perioada de "filaj" nici un MAZ la acest traseu. UUV si MRP (foto 1) sunt titulare pe tura 1 alaturi de DAF-uri.
-traseul 22 e in grija DAF-urilor (posibil ca pe langa ele sa mai fie un autobuz "strain");
-traseul 20 e ca de obicei impartit intre midibuze si autobuze... 616 si YRC (foto 2) sunt de obicei titulare pe aceasta linie;
-traseul 9 se gaseste cam in aceeasi situatie... un autobuz mare (617) si unul mic. Din randul prichindeilor astazi il avem pe XDO (foto 3);
-traseul 10 ramane in grija MAZ-urilor: titular in ultima vreme este 607 (foto 4), probabil ajutat de 627.
-traseul 102 aduna astazi trei DAB-uri titulare(!). MAZ-urile au primit ajutorul lui DWO (inedita aparitie), DWK (foto 5) si FPW (foto 6).
-traseele 12, 16 si 34 raman sub dominatia midibuzelor. Printre cele care se afla azi la tura 1 amintesc WZL la 12 (foto 7), YRA la 16 (foto Cool si MRU cu XDN la 34.



1.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  249.76 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

1.JPG



2.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  252.37 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

2.JPG



3.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  242.55 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

3.JPG



4.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  253.23 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

4.JPG



5.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  260.12 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

5.JPG



6.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  264.54 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

6.JPG



7.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  231.49 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

7.JPG



8.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  229.51 kb
 Vizualizat:  de 12448 ori

8.JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cg2005



Data înscrierii: 18/Dec/2005
Ultima vizita: 12/Mai/2013
Mesaje: 97
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 18 Oct 2010 11:11:20    Titlul subiectului: 135013

Tot pe traseul 102, in jurul orei 11:00 rula si DAB-ul FRD; l-am vazut in statia de la Spitalul Judetean, urmat la aproximativ 3 minute de DAB-ul DWO.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 18/Mar/2024
Mesaje: 822
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 19 Oct 2010 14:52:48    Titlul subiectului: 135108

Am vazut si pe traseul 102 un autobuz DAF(este vorba de LSZ)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community