Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Transport de agrement pe lacul Vidraru
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Transport naval
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2010 15:14:20    Titlul subiectului: Transport de agrement pe lacul Vidraru 122377

Si pe lacul de acumulare de la Vidraru exista o stiuca, proprietatea Cabanei Cumpana, iata si poze cu ea:


cumpana-vaporase[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  331.84 kb
 Vizualizat:  de 35810 ori

cumpana-vaporase[1].jpg



b_arges_transfagarasan_apartament_valea_cu_pesti_6364[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  59.85 kb
 Vizualizat:  de 35810 ori

b_arges_transfagarasan_apartament_valea_cu_pesti_6364[1].jpg



dsc01620_1_wm[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  206.61 kb
 Vizualizat:  de 35810 ori

dsc01620_1_wm[1].jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Sâm 16 Ian 2010 18:25:11    Titlul subiectului: rgrg 122384

In cele trei poze postate de tine cu Lacul Vidraru, am impresia ca acolo se afla doua stiuci, sau este aceeasi, iar poza a doua este facuta in alt an? Pentru ca difera schema de culori.
_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2010 19:24:04    Titlul subiectului: 122427

Intradevar difera schema de culori dar este una si aceeasi stiuca, numita AGATA&SOFIA. Poza a doua este facuta cu ceva timp in urma(stiu asta deoarece am avut un pliant turistic in care aparea asa prin '99) iar pozele 1 si 3 sunt facute mai recent. Eu le-am luat de pe diferite site-uri, dar acest vaporas a fost vopsit initial in schema clasica albastru/alb cum sunt LASTUNUL si LICURICI. Apare si in filmul "Senatorul Melcilor" ,de prin '94 in aceasta schema.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Joi 04 Feb 2010 21:13:07    Titlul subiectului: 123265

O poza cu vaporasele de pe Lacul Vidraru. Poza se gaseste pe un forum turistic,apartine userului kata0587, si mi-a dat acordul sa o postez aici.


2025648080101983061S600x600Q85[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  48.24 kb
 Vizualizat:  de 35685 ori

2025648080101983061S600x600Q85[1].jpg



_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 05 Feb 2010 00:35:51    Titlul subiectului: 123275

Oho, sunt ceva! Credeam ca este doar stiucuta. Este minunat faptul ca desi este un loc mai retras si mai greu accesibil, ele se afla acolo in stare de functionare si ingrijite corespunzator. Responsabilii cu agrementul nautic din Bucuresti ar trebui sa ia exemplu sau poate chiar sa mearga la Vidraru in schimb de experienta.

Din poza pe care ai postat-o am studiat atent vaporasul din stanga imaginii si cred ca la baza a fost acelasi model cu biata RANDUNICA, vaporasul care zace in pepiniera Toboc. Elementele comune gasite de mine la marirea imaginii sunt: forma cocii, a porvei si a pupei, inclinatia stalpilor cabinei, banda de lemn de pe coca. Modificarile constau in amenajarea cabinei de comanda sus pe plafon, a cabinei de la pupa, montarea de geamuri, imprejmuirea plafonului cu balustrade si probabil ca undeva in interior exista si o scara de acces spre etaj.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Vin 05 Feb 2010 14:28:37    Titlul subiectului: 123290

Exact la acest aspect m-am gandit si eu. Din cate stiu, au fost construite 2 sau 3 asemenea exemplare. Daca au fost doar doua, este posibil ca cea din poza sa fie exact aceea care a stat ani buni parasita pe Lacul Morii. Am sa ma interesez, sa aflu cate au fost fabricate, doua sau 3 vaporase de acest model.
_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 09 Feb 2010 22:53:11    Titlul subiectului: 123460

Am mai gasit o poza cu stiuca de la Vidraru, fotografiata mai de aproape alaturi de un vaporas mai mic.


vaporase[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  89.57 kb
 Vizualizat:  de 35576 ori

vaporase[1].jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Joi 29 Apr 2010 16:31:44    Titlul subiectului: 126406

O fotografie dintr-un pliant. Se vede in prim-plan un vaporas, se vede si stiuca in plan secund precum si cateva barcute si hidrobiciclete la mal.


LACULVIDRARU.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  443.01 kb
 Vizualizat:  de 35289 ori

LACULVIDRARU.jpg



_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 15/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mie 08 Iun 2011 15:10:20    Titlul subiectului: 144466

Stie cineva daca se mai organizeaza plimbari de agrement cu vaporasul pe lacul Vidraru? Vreun telefon sau vreo adresa de contact?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 09 Iun 2011 23:42:21    Titlul subiectului: 144490

Pe www.cabanacumpana.ro sunt detalii despre agrementul nautic de pe Lacul Vidraru.Calatorie placuta!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 15/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Vin 01 Iul 2011 17:56:53    Titlul subiectului: 145309

Fosta Casa Argeseana se cheama acum Hotel Posada Vidraru; se organizeaza plimbari cu vaporul in toate zilele saptamanii dar conditia obligatorie este sa fie minim 10 persoane platitoare, conditie ce nu se indeplineste intotdeauna in zilele lucratoare.

La debarcader sunt oameni cu barci mai mici care te pot plimba, tarifele sunt la mica intelegere.

Panoul este pe Transfagarasan, in dreptul hotelului Posada Vidraru:



vapr.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  175.56 kb
 Vizualizat:  de 33088 ori

vapr.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 09 Oct 2011 21:31:14    Titlul subiectului: 149454

Am gasit aceasta poza de la Vidraru, cu "sora" salupei RANDUNICA vazuta din fata.


vi_lacul_vidraru[1].jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  55.52 kb
 Vizualizat:  de 32545 ori

vi_lacul_vidraru[1].jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Lun 10 Oct 2011 21:52:21    Titlul subiectului: 149474

Posibil sa fie DORNISOARA, dar prea este modificata...
_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Oct 2011 22:21:41    Titlul subiectului: 149475

Cine era DORNISOARA? Salupa similara de la Herastrau mutata apoi la Lacul Morii? Prin anii '90 era la ALPA in curte o salupa de acest tip, aflata in paragina, dar cred ca era RANDUNICA. Schema de culori era cea clasica, alb/albastru. Apropos; RANDUNICA mai este in pepiniera Toboc sau au dus-o la fier vechi?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Mar 11 Oct 2011 20:31:09    Titlul subiectului: 149507

RANDUNICA nu se mai afla in incinta Pepinierei Toboc. Unii spun ca au luat-o pentru a fi refacuta, dar la cat era de ruginita, si de deteriorata, greu de crezut. Daca va fi asa, pe vreun lac o sa apara ea. Daca nu, inseamna ca a fost dusa la fier vechi. Bine cel putin ca avem fotografii cu ea. Acesta a fost ultimul model de vaporas construit dupa standardele anilor '60-70. Din tabla, si cu o capacitate mai mare de persoane. Exista o incurcatura. Am sa incerc sa aflu totusi adevarul despre acest model. Pentru ca daca foarte multi dintre noi stim ca au fost construite doar doua vaporase de acest model, unii spun ca ar fi fost de fapt 3 vaporase. Una ar fi DORNISOARA, constrita special pentru Lacul Vidraru. Cica ar avea mici, mici diferente fata de celelalte. Aceasta, modificata in ultimii ani, se mai afla si in prezent tot pe Lacul Vidraru. Nu a fost niciodata pe alt lac.
Al doilea vaporas, a fost RANDUNICA. De la inceput a fost pe Lacul Tei, dar dupa ce a fost ridicat, o perioada nu s-a mai stiut de el, pana ce a aparut intr-o stare destul de deteriorata in Pepiniera Toboc.
Iar al treilea, nu s-a stiut nimic de el si exact cand a disparut RANDUNICA, acesta a aparut o perioada pe Herastrau, apoi pe Lacul Morii, apoi pe Floreasca, apoi pe mal la ALPA, fiind taiat odata cu PANTELIMON, si acesta se afla tot pe mal la ALPA. Nu stiu ce nume avea acesta al treilea vaporas, a fost vopsit ultima data fara sa ii mai scrie si numele.Dar cineva a scris pe el mare de tot BILLY. Pana aflam adevarul, prefer sa ii spunem asa ca sa intelegem. Eu am crezut ca de fapt BILLY a fost RANDUNICA. pentru ca BILLY a aparut exact cand a disparut RANDUNICA. Dar in pepiniera m-am uitat cu atentie si nu scria pe nicaieri BILLY. RANDUNICA era vopsita, nu mai scrisese nici pe aceasta numele, insa se vedea scris RANDUNICA pe sub ultimul strat de vopsea.
Am crezut ca pe Lacul Morii se afla de fapt PANDURUL si RANDUNICA, dar am inteles ca au fost de fapt PANTELIMON si BILLY. Nici acum nu sunt prea sigur. Am sa ma interesez.

_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Oct 2011 23:15:50    Titlul subiectului: 149515

Nu, nu! PANDURUL era sigur pe Lacul Morii, l-am vazut de aproape prin '92-93 si am citit inscriptia. De celalalt nu stiu ce nume avea oficial, dar e posibil ca numele de BILLY sa-l fi "primit" acolo, fiind nepazit si-a facut careva de lucru...
Toate debarcaderele erau pazite si nu aveau vandalii acces la vaporase, numai la Lacul Morii era vraiste.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2011 19:40:37    Titlul subiectului: 149557

Atunci inseamna ca erau PANDURUL si BILLY pe Lacul Morii.
Prin '92-'93 RANDUNICA inca mai plutea in deriva pe Lacul Tei. Mergea dupa cum batea vantul. Era neancorata. Si aceasta ajunsese devastata intrucat fiind singura ramasa, nu o mai pazea nimeni.

_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 14 Oct 2011 22:21:12    Titlul subiectului: 149571

Daca inteleg bine chestiunea cu RANDUNICA si suratele ei este in felul urmator:
1) DORNISOARA a fost primul vaporas de acest tip, fabricat special pentru Vidraru si exploatat numai acolo, chiar si in prezent (Bravo Cabanei Cumpana!).
2) BILLY, provenit probabil de la Herastrau a fost dus la Lacul Morii, unde a agonizat alaturi de PANDURUL pana le-au readus la ALPA, unde au zacut niste ani apoi au fost taiate. Atentie! PANDURUL a ajuns la Lacul Morii cand s-a lichidat treaba la Tei, RANDUNICA ramanand la Tei, deci asa cum ai remarcat tu Mihail, la Morii a fost adus mai mult ca sigur BILLY (nu stim daca odata cu PANDURUL sau mai tarziu). In plus mai spui-si se vede si din poze-ca pe RANDUNICA nu scria BILLY (inscriptia era pe bordul stang dinspre care ai fotografiat-o pe RANDUNICA) deci nu era ea BILLY asa cum am crezut eu si am scris pe forum...
3)RANDUNICA a ramas la Tei pana prin '92, unde a fost vandalizata si plutea in deriva, fiind posibil ca ea sa fi fost mutata la Floreasca si apoi sa fi ajuns in pepiniera Toboc-cam ciudat locul pentru depozitarea unui vaporas, dar "se leaga" treaba cu RANDUNICA la Floreasca, aceasta fiind aproape de Toboc, transportul probabil lua timp mai putin...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2011 19:26:32    Titlul subiectului: 149584

In Pepiniera Toboc este o baza a celor de la ALPAB . De aceea au dus-o acolo. Se mai afla si epava unui yacht care a fost adus pe Tei, dar proprietarul sau l-a abandonat. Si acesta a plutit pe Tei cativa ani, cam pana in 2005. In Pepiniera Toboc se gasesc multe barci si hidrobiciclete vechi, poate mai sunt si alte surprize.

Deci pana acum am ajuns cat de cat la o concluzie. Au fost 3 vaporase. Pentru ca in '93 RANDUNICA era sigur pe Tei, BILLY era sigur pe Lacul Morii, iar DORNISOARA era la acea vreme pe Vidraru. Ceva nu inteleg. Ce vaporas sa fi fost pe Lacul Floreasca? RANDUNICA sau BILLY ? Parerea mea, cred ca ar fi fost RANDUNICA. Stiu sigur ca pe mal la ALPA se afla atat PANTELIMON cat si BILLY.

_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm


Ultima modificare efectuată de către COSTACHE MIHAIL la Sâm 15 Oct 2011 22:00:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2011 21:20:47    Titlul subiectului: 149591

Yachtul acela care plutea pe Tei prin 2003-2005 a fost abandonat si a ajuns la Toboc? Pacat, il stiam pe constructorul lui, care din pacate a decedat iar barca am inteles ca o detinea fiul sau. Pe mal la ALPA erau cam concomitent cu BILLY doua vaporase cu etaj, unul langa altul, care au fost taiate. Acelea cred ca erau PANDURUL si PANTELIMON, sau poate unul dintre ele sa fi fost etajatul care facea curse pe Lacul Pantelimon in perioada 1986-1990. Si la Lacul Pantelimon era o baza nautica in toata regula, cu trei vaporase; o stiuca, un etajat si (pentru scurt timp) un vaporas de acelasi tip cu PACEA de la Snagov, erau barci cu vasle (nu mai retin ce model), yachturi veliere, salupe, parca si hidrobiciclete. Si aici s-a cam terminat distractia dupa 1990, prin '92 stiuca si etajatul erau abandonate la un ponton, undeva spre coada lacului, inspre Cernica, in stare de paragina. Pacat!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Sâm 15 Oct 2011 21:59:22    Titlul subiectului: 149595

Acum inteleg de ce nu se mai ingrijea nimeni de acel yacht de pe Lacul Tei. A fost o perioada legat spre Strandul Tei putin mai in larg aproape de poarta principala a strandului. Odata scapase si se plimba aiurea pe lac, si a fost dus si legat la loc. Dar pentru ca a avut contact cu malurile lacului, a fost devastat de tiganii numerosi din zona. Cred ca acela a fost un moment critic pentru fiul proprietarului. Pentru ca nu a mai avut grija de el de atunci. S-a luat de pe el tot ce s-a putut, a fost si spart, ultima data vantul l-a dus in cotul de la Str. Petricani cu Parcul 8 mai, mai bine zis langa palat (Palatul Ghika Tei) si apa a scazut si a ramas innamolit. Cand au venit cei de la spatii verzi si au curatat malurile lacului, au scos toate hidrobicicletele si barcile aflate pe fundul lacului. S-a facut curatenie generala, lacul a fost dragat, treceau chiar si tractoarele cu remorci cu gunoaie pe albia lacului, pentru ca era extrem de scazut cu toate ca era vara! Atunci a luat si yachtul de care am vorbit si dus la Pepiniera Toboc. Era cam anul 2005.

Referitor la vaporasele de pa Lacul Pantelimon 2, chiar as dori sa aflu mai multe amanunte.

_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2011 22:04:02    Titlul subiectului: 149632

Intradevar, imi amintesc si eu de secarea lacului Tei si ramanerea acelui yacht in namol. Prima data a fost adus in 2003; stiu acest lucru, pentru ca tatal meu a administrat baza nautica a Yacht Club, aflata la Keoke, intre 2003 si 2005. In 2003 am vazut yachtul acela cu velatura pe el, facand plimbari. De nenumarate ori ma plimbam cu tata cu Finn-ul, ne apropiam de el cand era legat in larg, pentru a-l vedea mai de aproape. Acel yacht a fost construit de catre domnul Mircea Dumitriu, un reputat yachtman, antrenor de yachting la Herastrau si talentat constructor de barci. L-am cunoscut in copilarie, fiind prieten cu tatal meu, si stiu ca a construit vreo cincisprezece yachturi veliere printre care si cel esuat pe Tei. A decedat in urma cu vreo zece ani iar acel yacht i-a ramas fiului sau, care l-a adus la Tei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
COSTACHE MIHAIL



Data înscrierii: 01/Feb/2009
Ultima vizita: 12/Mar/2024
Mesaje: 350
Locație: Bucuresti 2 (Tei)

MesajTrimis: Dum 16 Oct 2011 22:17:19    Titlul subiectului: 149635

Yachtul era cam de marimea salupei PRIVIGHETOAREA.
_________________
http://vaporase.forumotion.net/forum.htm
http://calatorii.myfreeforum.ro/forum.htm
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 16 Mar 2012 00:00:23    Titlul subiectului: 154143

In afara de DORNISOARA si de stiuca, la Vidraru mai este un vaporas de capacitate mai mare.
Postez cateva poze cu el, din pacate de la distanta si de sus...



vidraru.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  109.43 kb
 Vizualizat:  de 31461 ori

vidraru.JPG



Picture 228 (1).jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  338.89 kb
 Vizualizat:  de 31461 ori

Picture 228 (1).jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Mar 2012 00:10:40    Titlul subiectului: 154236

Inca un vaporas de la Vidraru


Vaporas-Lacul-Vidraru (1).jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  77.79 kb
 Vizualizat:  de 31399 ori

Vaporas-Lacul-Vidraru (1).jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Transport naval Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community