Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Autobuze/autocare particulare înmatriculate în Buzău
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BUZĂU
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Lun 12 Dec 2005 17:37:43    Titlul subiectului: Autobuze/autocare particulare înmatriculate în Buzău 6577

2 DAC 112 in doua usi folosite pe liniile interurbane.
BZ60STP si BZ71STP



BZ-71-STP-03.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  43.42 kb
 Vizualizat:  de 47742 ori

BZ-71-STP-03.jpg



BZ60STP-18703.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.6 kb
 Vizualizat:  de 44425 ori

BZ60STP-18703.jpg



BZ71STP-18705.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  61.39 kb
 Vizualizat:  de 44425 ori

BZ71STP-18705.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ATM



Data înscrierii: 23/Mar/2006
Ultima vizita: 23/Apr/2017
Mesaje: 89
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 26 Mar 2006 22:53:58    Titlul subiectului: v v dfdvdsdfsdf 19170

Interurbanele:
Povestea STAC-ului (am trait-o in mijlocul actiunii, asa ca Cool ). In 1998, desi STAC era inca o afacere destul de buna, conducerea a luat o decizie ciudata: leasing-ul catre soferi. Adica, totalitatea parcului (93 de autobuze) urma sa fie vanduta, in rate, soferilor. Prioritate pentru fiecare masina o avea soferul titular pe ea, iar daca acesta nu voia s-o ia, erau luate in considerare alte oferte. Toata operatiunea asta de vanzare in rate sau cum vreti sa-i ziceti a durat 4 ani. A existat temerea ca de fapt conducerea incearca astfel sa scape de un parc auto destul de vechi (dar, Doamne, cate masini ciudate vedeati acolo...uau, o sa le zic mai incolo) iar dupa aceea sa se aduca autovehicule mai noi, sa reintre pe piata. Temerea a fost nefondata, odata cu vanzarea autobuzelor firma STAC s-a retras din transportul auto de calatori Autovehiculele au fost majoritatea vandute, iar ce a ramas s-a casat. Fiecare sofer a primit odata cu masina si dreptul de a activa cu ea pe o perioada de 6 luni pe liniile pe care mergea de obicei. Dupa cele 6 luni, s-au facut redistribuiri, alinate intre soferi (adica intre firme gen one-man - show, omul si masina), s-au renegociat trasele la licitatie , cu rezultate ce le voi spune mai tarziu.
Pana una-alta o sa incerc sa prezint din vorbe parcul (asa cum era la nivelul anului 2001, anul pe care il cunosc cel mai bine). Autobuzele (sau fostele autobuze) ale STAC-ului (sau asimilate dupa aceea) se recunosc si azi de la o posta, dupa numarul de inmatriculare preferential : BZXXSTP (Societate Transport Persoane). Ca o paranteza, STAC S.A. = SOCIETATE TRANSPORT AUTO CALATORI. Alta modalitate de recunoastere era si este inca schema de vopsire aproape identica; alb, cu 2 dungi orizontate sub geamuri (prima rosie, a doua albastra) ce vin pana la usa fata, unde descriu un "V" si se indreapta catre prima lada de bagaje, asta pentru 111). Pentru 112&117, rosu, de la geamuri in sus, alb intre geamuri si lazi (adica trapele exterioare de acces la motor), gri (foarte rar bleu) de acolo in jos.
Deci incepem:
BZ01, 02, 03, 04, 05STP erau autoturismele conducerii (Daewoo, Audi etc). Ulterior, dupa vanzare, numerele de inmatriculare au fost preluate de SC Eprubeta SRL, firma cea mai reprezentativa ce a reiesit din STAC.
BZ06STP - ROMAN 111 RD, an fabricatie (probabil) 1983. Nimic modificat la ea. Casata in 2003. Traseele obisnuite: Buzau-Bisoca, Buzau-Lopatari.
BZ07STP - ROMAN I 111 - 192, fabricat in 1995. De fapt, a venit din fabrica doar ca o caroserie + motor + CV + geamuri + plansa de bord etc..., DAR fara nimic montat in interior (scaune etc). In garajul STAC-ului s-au montat piese de interior reconditionate in regie proprie+ ceva piese la motor, din casari. Orice astfel de autovehicul, nu neaparat in Buzau, este recunoscut dupa indicativul sau I 111-192. Autobuzul in cauza circula si acum pe ruta Buzau - Nenciulesti si adiacente.
BZ08STP. Tot un I 111-192, an de fabricatie 1998. A primit la dotare scaude reconditionate de RDT. Capitonaj interior= placaj. Deci poate fi considerat ca fi un 111 RDM. Circula si azi pe ruta Buzau - Movila Banului/Cotorca.
BZ09STP. ROMAN 111 RD. Se vedea destul de rar, nu stiu de ce. An fabricatie (estimez) 1983-1984. Casata deja. Facea de obicei curse de munte: Buzau- Bratilesti, Bisoca, Vintileanca, nu avea o linie precisa.
BZ10STP. ROMAN I 111-192. An fabricatie 1998. Stiti deja ce si cum. A primit scaune normale de RD, unite si din vinilin. Facea curse scurte: Buzau - Monteoru/ Lipia, rar Buzau-Padina. In continuare in exploatare, soferul locuieste in Sarata Monteoru, deci daca aveti drum pe acolo prin statiune, o s-o vedeti parcata...
BZ11STP. Roman 111 RDM. An fabricatie 1996. A venit din fabrica cu scaune individuale, tip Turism, dat fara reglaj de spatar. Capitonaj interior = placaj. Face in continuare curse de Buzau-Pietroasele si zona aferenta.
BZ12STP. Idem precum cea de mai sus (au venit la pachet). A fost modernizata de actualul proprietar si poate fi considerata un RDT autentic. NU stiu ce ruta mai are, o vad mai mult la excursii.
BZ13STP. La pachet cu celelalte 2 de mai sus, dar este "doar" un 111 RD, cu scaune de vinilin. In exploatare in continuare, ruta exclusiva Buzau-Jirlau.
BZ14STP. Nu imi aduc aminte prea multe, era un 111 RD de prin 1985. Cred ca a fost casata. Se vedea oricum rar la munca.
BZ15STP. ROMAN 111 RD, fabricatie 1996. A facut parte din autobaza NORD inainte de desfiintare, era masina de munte: Buzau-Brasov, Buzau-Bratilesti. O mai vad prin oras, dar nu mai face curse - cred ca a fost vanduta unei firme sau ceva.
BZ16STP. O corcitura. Daca te iei dupa scaune, atunci e ROMAN 111 RDT clar (plus gri, reglaj spatar, din acela "la cutie", super frumos). Daca te iei dupa restul interiorului, atunci e doar 111 RD. Fost al autobazei NORD, facea mult Buzau-Brasov, Buzau-Bratilesti, Buzau-Bozioru. An fabricatie 1997.
BZ17STP. Era un ROMAN 111 RD din 1992. Altceva nu imi mai aduc aminte. Disparut fara urma de ceva ani, probabil vandut pe undeva prin tara.
BZ18STP. Lapsus total in legatura cu masina asta.
BZ19STP. ROMAN 111 RD de prin 1990. FAcea mult curse de Buzau-Valea Caprei. Disparuta, dar nu cred ca e casata (arata bine).
BZ20STP. ROMAN 111 RD (initial). An fabricatie 1991. Dintre putinele loturi de RD care au avut plafoniere imprumutate de la DAC 112/117 (farfuriile alea de pe tavan). A fost singura masina care a fost pastrata de conducerea STAC in cadrul firmei la marea vanzare din 1998 (altfel isi pierdeau licenta de transportator de persoane, se pare). Ulterior, in 2003, odata cu achizitionarea si aproape imediat casarea lui BZ36STP, a primit de la el scaunele de RDT (si probabil alte piese). In continuare in exploatare pentru interesele proprii ale STAC.
BZ21STP si BZ22STP. Astea parca erau gemenele lui peste prajit. An fabricatie ambele 1992, au venit la pachet doar caroserii de la ROCAR si montajul definitivat la STAC. Aveau amandoua caracteristici de RD. Folosite cam prin tot judetul, de la Valea Caprei la Padina si Lipia. Intitdeauna erau tratate la fel: cand intra una la RK, intra si cealalta... BZ22STP mai face si acum curse de Lipia si Valea Caprei.
Cealalta nu stiu unde este.
BZ23STP. A fost un ROMAN 111 RDT clar. Scaune individuale reglabile, capitonaj vinilin peste tot, aerisire fortata prin cutie de-aia pusa pe toata lungimea tavanului. Foarte veche, nu am indentificat exact anul, suspectez 1979 sau 1980. Casata in 1998. Facea mult Buzau-Brasov si Buzau-Bozioru. Intr-un fel, se poate considera ca a devenit BZ33STP...
BZ24STP. ROMAN RD. E tot ce imi aduc aminte.
BZ25STP. Daca o vedeai prin autogarea, era sarbatoare. ROMAN 111 RD de prin 1988. Nu stiu ce a devenit.
BZ26STP. DAC 112 UDM. Punte spate de Raba 2. An fabricatie 1985. Disparuta inca din 1999.
BZ27STP. ROMAN 111 RD, an fabricatie 1987 (probabil). A facut curse muklte de munte: Buzau-Brasov, Buzau - Basca Chiojd, este si acum in exploatare, pe ruta Bratilesti.
BZ28STP, BZ29STP. Lapsus complet.
BZ30STP. ROMAN 111. RD din 1989. NU stiu mai nimic de ea.
BZ31STP. ROMAN 111 RD din 1990. Facea curse de munte, Buzau-Lopatari si Bisoca. N-am mai vazut-o din 2004.
BZ32STP. ROMAN 111 . Initial a venit ca un RD. An fabricatie 1989. A avut parte de un sofer ambitios, care i-a pus scaune individuale - cred ca de SANOS (de unde le-o fi obtinut, habar n-am). Facea multe Buzau-Brasov, dar si curse de Turcia si Ungaria la inceputul anilor '90 pana prin '96. Din 2002 n-am mai vazut-o.
BZ33STP. Initial un ROMAN 111 RD din 1990. A fost folosita pe curse de munte: Buzau-Brasov, Bratilesti. In 1998 soferul titular a iesit la pensie. Concomitent, BZ23STP a fost casata, soferul de pe BZ23STP a primit-o pe 33STP si a trecut pe ea scaunele de RDT. Ulterior, soferul ei, impreuna cu cel de pe 34 STP, au infiintat Eprubeta SRL si in 2000 au acaparat rutele Buzau-Brasov si Buzau-Bucuresti, infiintand doar pe aceste curse. In 2003, masina a suferit un RK complet, devenind un RDM. In continuare in exploatare, poate fi vazuta pe cursele sus-amintite, cu o peridiocitate de 5 zile (in Bucuresti, la gara Obor).
BZ34STP. ROMAN 111 RD din 1990. Asemanator cu cele scrise mai sus, a facut curse exclusive de Brasov si Bucuresti pana in 2003, cand a disparut. E posibil (e doar o banuiala) dar acelasi sofer a aparut mai tarziu cu o noua masina, un ROCAR 111 RDT pe care scrie ca an de fabricatie 2003!!!! dar, din cate stiu eu, in 2003 Rocar era deja pe butuci, nu mai facea RDT-uri, iar masina nu parea sa fie chiar nou-nouta ci mai curand modificata (fata si spate taiate si inlocuite cu forma noua, interior schimbat), deci cred ca de fapt a suferit un RK consistent chiar la ROCAR, devenind ceea ce este astazi. La fel, poate fi vazuta la interval de 5 zile, fie la gara Obor, fie in Brasov.
BZ35STP. ROMAN 111 RD din 1986. Scaune individuale, dar fara reglaj. Facea curse de deal si munte - Blajani, Bisoca. Din 2001 n-am mai vazut-o.
BZ36STP. A apartinut unui prieten de-al meu incepand din 1998 (inainte o avusese timp de un an pe 92STP). Are o poveste interesanta: este un ROMAN 111 RDT din 1986, cu de toate pe el: capitonaj, scaune individuale, aerisire fortata pe tavan etc. A facut parte dintr-un lot de autobuze de China, dar a fost refuzat pe motiv ca trozneste acoperisul. Intr-adevar, la 12 ani dupa fabricatie, inca se mai ondula cand si cand tabla , la caldura sau la gropi... Soferul titular din 1986 pana in 1998 (cand a iesit la pensie) era un maniac al aspectului, in detrimentul fiabilitatii - masina arata splendid, dar era intr-o stare tehnica urata. Din 1990 a facut foarte multe curse externe, intr-un fel era "nava-amiral" a STAC-ului in acei ani. Din acele curse externe a ramas cu o monstruozitate de rezervor de 550 (da, exact) litri - cel initial avea 220 litri. Era practic o huiduma care ocupa o intreaga lada de bagaje, pe care au suprimat-o. In schimb, i-au montat un portbagaj imens pe acoperis. Prietenul meu a preluat-o ca titular in 1998 si - norocul lui- in acelasi an a inceput leasingul. A facut multe curse de Bucuresti, Brasov, Bratilesti, Valea Caprei, precum si multe excursii. Din cauza rezervorului ala tampit, cam avea obiceiul sa sparga pernele la gropi daca nu erai atent - de aia pana la urma i-a pus inapoi unul standard de 220 l. Punte de RABA2, ajungea FARA PROBLEME la 90 km/h, ba uneori, cand drumul o permite, si la 100 km/h. Si sa nu aud pe cineva ca zice "imposibil" fiindca am fost acolo si stiu ce spun. Prietenul meu a vandut-o inapoi STAC-ului in 2003, cand treaba deja nu mai mergea. Aproape imediat, msina a fost casata si multe din piesele sale sunt acum pe BZ20STP.
BZ37STP - DAC 112 UDM din 1989. Destul de ciudat ca masina, dadea impresia ca are facut din bucati, dar ingrijit.
BZ60STP - DAC 112 UDM. Il cunosc ca pe un cal breaz, un amic de-al meu a fost sofer pe sicriul asta (celalalt amic luase deja un RDT la mana). Provine de fapt dintr-un 117 UD din 1989 caruia i s-a taiat articulatia. Nimic spectaculos in afara de asta. A fost intotdeauna un harb, cu toate ca de ceva timp e in proprietatea cuiva care incearca sa faca ceva din el...
BZ71STP e ceva mai ingrijit, cu toate ca nici asta nu e mare spectacol, in comparatie cu altele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 30 Mar 2006 14:06:53    Titlul subiectului: 19536

Autobuzele/autocarele interurbane le-am vazut si la autogara de langa gara (parca ziceau c-o desfiinteaza?!?) si la autogara de la XXL.
Pentru inceput voi prezenta cateva autobuze pe care le-am "prins" din fuga, scuze pentru calitatea lor, un stabilizator d-ala de imagine ar fi facut minuni...
1. - 2. Prima poza este facuta la podul peste Buzau de la Berca iar cealalta e facuta in Joseni, pe drumul dintre Berca spre Vulcanii Noroiosi.
3. - 5. Un lot de alte 3 poze, din care prima facuta tot la Joseni, iar celelalte in Buzau, in zona garii.
6. - 8. Alte trei, cel rosu fotografiat in trafic in zona garii, cel albastru, B97JAN, pare sa faca Buzau - Glodeanul Sarat, si un Mercedes !!! care face Buzau - Gheraseni.



BUS-0006.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  32.8 kb
 Vizualizat:  de 47191 ori

BUS-0006.jpg



BUS-0002.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  22.47 kb
 Vizualizat:  de 47191 ori

BUS-0002.jpg



3-bus-0231_680.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  22.96 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

3-bus-0231_680.jpg



4-bus-0009_134.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  13.94 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

4-bus-0009_134.jpg



5-bus-0007_847.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  35.57 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

5-bus-0007_847.jpg



6-zzzzbus-0063_124.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  41.77 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

6-zzzzbus-0063_124.jpg



7-bus-0233_837.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  48.73 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

7-bus-0233_837.jpg



8-bus-0010_107.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  21.33 kb
 Vizualizat:  de 39610 ori

8-bus-0010_107.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 30 Mar 2006 14:19:23    Titlul subiectului: 19540

Si alte trei, carora li se vede si numarul de inmatriculare. Ideea ar fi de vazut daca sunt cele pe care le stii tu sau numerele au fost "transferate" altor autobuze.
Este vorba de:
1. BZ30STP
2. BZ12STP
3. BZ02STP
4. Si in final un interior de Ikarus 266 (?), care face Buzau - Varlaam, cu care am mers de cateva ori intre Buzau si Berca (Satuc).



zBUS-0065.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  45.96 kb
 Vizualizat:  de 47184 ori

zBUS-0065.jpg



zBUS-0064.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  43.69 kb
 Vizualizat:  de 47184 ori

zBUS-0064.jpg



zBUS-0158.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.6 kb
 Vizualizat:  de 47184 ori

zBUS-0158.jpg



zzbus-0120_266.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.3 kb
 Vizualizat:  de 44434 ori

zzbus-0120_266.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ATM



Data înscrierii: 23/Mar/2006
Ultima vizita: 23/Apr/2017
Mesaje: 89
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 30 Mar 2006 18:14:46    Titlul subiectului: bbbbbbbbbbbbbbbb 19560

Aveam acces in garajul STAC-ului (interurban) cand acesta inca mai exista (acum unde este XXL-ul acum).
Autogara de langa gara este in curs de desfiintare la greu, totul se muta la noua autogara de la Piata Saraca (in apropiere, inspre podul de la Braila). ce stiai tu la XXL nu mai exista, si era de fapt autobaza cu reparatiile si garajul, nu autogara.
Si sa incerc sa identific autobuzele:
Rocar-ul verde cu crem, prins din fuga, cu perdele verzi, era inmatriculat in 2000 ca BZ18STP. Nu stiu daca si-a pastrat numerotatia. An fabricatie - 1993. In sfarsit mi-am adus aminte de el.
Pe BZ15STP il vedeti bine. Este aceeasi masina pe care o stiu eu.
Rocar-ul crem cu numere de Prahova din prima fotografie nu a facut niciodata din flota STAC-ului. A aparut in Buzau in 2001, cumparat de vreun particular, si de atunci face curse regulate la munte.
BZ97JAN era in 2000 autobuzul BZ97STP. Dupa terminarea leasingului, soferii au reinmatriculat masinile pe numele firmelor lor, pastrand cifrele pentru identificare, iar copmbinatia de litere si-au ales-o singuri., Un alt exemplu este BZ19STP care a devenit BZ19TRG.
Bunicii mei erau din Gheraseni, deci pot sa iti zic si despre Mercedes. Apartine unei firme particulare din Gheraseni, vecini de ulita cu ai mei, si pe langa el mai au un Ikarus 266 (utilizat foarte rar), un Mercedes Sprinter 416 si 2 uratenii de minibuze (nu stiu exact de sunt, unul este in mod sigur un Isuzu de care se vad si in Bucuresti, iar al doilea e probabil OZN ca nu are marca pe el. Oricum, e galben, nou si urat cu spume).
Si autobuzele de care ma intrebi:
BZ02STP este exact ceea ce stiam si eu, face Bucurestiul si Brasovul. Vezi ca am descris cum a aparut - autobuzul BZ34STP.
BZ30STP este aceeasi masina pe care o stiam si eu. Are scaune de RDT vechi.
BZ12STP este iarasi aceeasi masina din 2001, se observa imbunatatirile la interior facute de catre proprietar.
A, sa nu uit., Interiorul 266-le-ului ala seamana foarte mult cu interiorul unui UD pe plafon. Celeasi farfurii, plansele de bagaje, ba chiar si aerisitoarele mici de (florile de plastic) par a fi de la UD (M).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 31 Mar 2006 09:55:29    Titlul subiectului: ccccccccccccc 19596

1. BZ16STP la Iasi
2. BZ55STP, tot la Iasi
3. - 4. Un autobuz care a circulat pina anul trecut la Piatra Neamt la Regia de Transport Urban, NT29RTU, vezi incercuirea.
Am observat doar acasa cind descarcam pozele!!!
Spatele numai a IKARUS nu arata...



a BZ 16 STP..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.8 kb
 Vizualizat:  de 47222 ori

a BZ 16 STP..JPG



a_bz_55_stp_367.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.29 kb
 Vizualizat:  de 44429 ori

a_bz_55_stp_367.jpg



bz_64_voi_154.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  72.9 kb
 Vizualizat:  de 39606 ori

bz_64_voi_154.jpg



bz_64_voi_207_136.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  75.95 kb
 Vizualizat:  de 39612 ori

bz_64_voi_207_136.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ATM



Data înscrierii: 23/Mar/2006
Ultima vizita: 23/Apr/2017
Mesaje: 89
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 04 Mai 2006 21:28:50    Titlul subiectului: Liniile de transport si autobuzele din Buzau50 22290

16 a primit o schema noua de vopsire in standardul buoian, initial era crem cu verde la lazi. Habar n-am ce cautau pe la Iasi.

Vedeti ca tot in apropiere de gara, inspre Podul Dragaica, pe stanga, in garajul CFR-ului, gasiti un articulat tot de prin 1997, care tot timpul asta degeaba. Seamana cu MEM dar scrie mare pe el SNCFR. Sta mereu langa poarta, deci nu cred ca va opreste cineva sa ii facet o poza.
Cum iesiti din gara pe iesirea principala, faceti stanga, inspre Podul Dragaica, pe Bd 1 Decembrie 1918. Dupa vreo 400 de metri, pe partea stanga, dati de niste camine de 4 etaje, roz, o vulcanizare si un atelier de raparatii radiatoare, iar dupa aceea deja ajungi la spatiile CFR-ului. N-aveti cum sa le ratati, ca vezi liniile printre garduri. Acolo este si autobuzul de care vorbesc eu, langa poarta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Lun 16 Apr 2007 10:44:06    Titlul subiectului: csdcdssdcdscsd 78297

Autobuze particulare înmatriculate în Buzău, câteva poze
Mai există poze cu autobuze particulare buzoiene și prin alte locuri pe forum, treptat le voi aduna aici, pentru a da un aspect unitar.
1. - 2. BZ07JAN
3. BZ52STP.
Două Roman-uri noi.
4. BZ30TRG
5. BZ40STP



BZ07JAN-P1040370.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  54.29 kb
 Vizualizat:  de 45367 ori

BZ07JAN-P1040370.jpg



BZ07JAN-P1040372.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.69 kb
 Vizualizat:  de 45366 ori

BZ07JAN-P1040372.jpg



BZ52STP-P1040359.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  89.86 kb
 Vizualizat:  de 45366 ori

BZ52STP-P1040359.jpg



4-bz30trg_26776_447.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.87 kb
 Vizualizat:  de 39613 ori

4-bz30trg_26776_447.jpg



5-bz40stp_26780_202.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.96 kb
 Vizualizat:  de 39613 ori

5-bz40stp_26780_202.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007 19:10:08    Titlul subiectului: 78576

Altele
1. BZ16AUT
2. BZ826
3. Un NEOPLAN, HH26148 , adus recent
Si alte cateva ciudatenii
4. BZ06VOI
5. BZ65VOI
6. BZ47STP



BZ 16 AUT.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  93.89 kb
 Vizualizat:  de 45325 ori

BZ 16 AUT.JPG



BZ 826.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  91.17 kb
 Vizualizat:  de 45324 ori

BZ 826.JPG



3-dsc03637_134.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.64 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

3-dsc03637_134.jpg



4-bz_06_voi_125.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.74 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

4-bz_06_voi_125.jpg



5-bz_65_voi_113.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  69.42 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

5-bz_65_voi_113.jpg



6-bz_47_stp_103.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.55 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

6-bz_47_stp_103.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007 19:22:03    Titlul subiectului: 78578

Cateva DAC111
1. BZ37STP
2. BZ44STP
3. BZ59JAN
4. BZ74JAN
5. BZ97JAN
6. BZ53JAN



BZ 37 STP..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.81 kb
 Vizualizat:  de 45318 ori

BZ 37 STP..JPG



BZ 44 STP..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  54.33 kb
 Vizualizat:  de 45317 ori

BZ 44 STP..JPG



BZ 59 JAN.....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  107.43 kb
 Vizualizat:  de 45316 ori

BZ 59 JAN.....JPG



BZ 74 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.32 kb
 Vizualizat:  de 45315 ori

BZ 74 JAN.JPG



BZ 97 JAN...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  71.05 kb
 Vizualizat:  de 45314 ori

BZ 97 JAN...JPG



BZ 53 JAN....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  59.69 kb
 Vizualizat:  de 45281 ori

BZ 53 JAN....JPG




Ultima modificare efectuată de către mariooo la Vin 27 Apr 2007 21:24:12, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007 19:28:26    Titlul subiectului: ffffffffffffff 78579

Rocar-uri.
01. BZ05DHJ
02. BZ06STP
03. BZ08STP
04. BZ11GIM
05. BZ12STP
06. BZ13STP
07. BZ15STP
08. BZ19TRG
09. BZ30TRG
10. BZ46STP



BZ 05 DHJ.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  60.71 kb
 Vizualizat:  de 45315 ori

BZ 05 DHJ.JPG



BZ 06 STP..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.99 kb
 Vizualizat:  de 45314 ori

BZ 06 STP..JPG



BZ 08 STP...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  99.38 kb
 Vizualizat:  de 45313 ori

BZ 08 STP...JPG



BZ 11 GIM..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  62.11 kb
 Vizualizat:  de 45312 ori

BZ 11 GIM..JPG



BZ 12 STP.........JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.94 kb
 Vizualizat:  de 45311 ori

BZ 12 STP.........JPG



BZ 13 STP.......JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  66.28 kb
 Vizualizat:  de 45310 ori

BZ 13 STP.......JPG



BZ 15 STP....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.1 kb
 Vizualizat:  de 45309 ori

BZ 15 STP....JPG



BZ 19 TRG..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  60.16 kb
 Vizualizat:  de 45308 ori

BZ 19 TRG..JPG



BZ 30 TRG....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.15 kb
 Vizualizat:  de 45307 ori

BZ 30 TRG....JPG



BZ 46 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  69.84 kb
 Vizualizat:  de 45306 ori

BZ 46 STP.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007 21:07:28    Titlul subiectului: tttttttt 78582

Altele
1. BZ47AUR
2. BZ52TOG
3. BZ55STP
4. BZ56AUR
5. B42VGW
6. BZ04BIM
7. BZ05NVL



BZ 47 AUR.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  71.59 kb
 Vizualizat:  de 45305 ori

BZ 47 AUR.JPG



BZ 52 TOG.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  84.65 kb
 Vizualizat:  de 45304 ori

BZ 52 TOG.JPG



BZ 55 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  107.22 kb
 Vizualizat:  de 45303 ori

BZ 55 STP.JPG



BZ 56 AUR.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  105.45 kb
 Vizualizat:  de 45302 ori

BZ 56 AUR.JPG



5-b_42_vgw_308.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  66.86 kb
 Vizualizat:  de 39606 ori

5-b_42_vgw_308.jpg



6-bz_04_bim_120.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  77.35 kb
 Vizualizat:  de 39612 ori

6-bz_04_bim_120.jpg



7-bz_05_nvl_204.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.69 kb
 Vizualizat:  de 39612 ori

7-bz_05_nvl_204.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 27 Apr 2007 21:19:51    Titlul subiectului: 78584

5 IKARUS-uri
1. BZ03KBO
2. BZ55SAV
3. BZ57VOI
4. BZ97FCB
5. BZ64VOI



BZ 03 KBO..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.07 kb
 Vizualizat:  de 45302 ori

BZ 03 KBO..JPG



BZ 55 SAV.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  84.79 kb
 Vizualizat:  de 45301 ori

BZ 55 SAV.JPG



BZ 57 VOI..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.68 kb
 Vizualizat:  de 45300 ori

BZ 57 VOI..JPG



BZ 97 FCB.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.94 kb
 Vizualizat:  de 45299 ori

BZ 97 FCB.JPG



BZ 64 VOI..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.26 kb
 Vizualizat:  de 45298 ori

BZ 64 VOI..JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 28 Apr 2007 06:25:20    Titlul subiectului: hhhhhhhhhh 78589

si RD-urile
1. BZ04VRX
2. BZ06DNA
3. BZ08JAN
4. BZ09STP
5. BZ17BMN
6. BZ17STP
7. BZ21JAN
8. BZ21STP
9. BZ25TRG
10. BZ26JAN



BZ 04 VRX...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.25 kb
 Vizualizat:  de 45285 ori

BZ 04 VRX...JPG



BZ 06 DNA.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.98 kb
 Vizualizat:  de 45284 ori

BZ 06 DNA.JPG



BZ 08 JAN..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.75 kb
 Vizualizat:  de 45283 ori

BZ 08 JAN..JPG



BZ 09 STP...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.65 kb
 Vizualizat:  de 45282 ori

BZ 09 STP...JPG



BZ 17 BMN...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  74.88 kb
 Vizualizat:  de 45281 ori

BZ 17 BMN...JPG



BZ 17 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.99 kb
 Vizualizat:  de 45280 ori

BZ 17 STP.JPG



BZ 21 JAN..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.2 kb
 Vizualizat:  de 45279 ori

BZ 21 JAN..JPG



BZ 21 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  54.17 kb
 Vizualizat:  de 45278 ori

BZ 21 STP.JPG



BZ 25 TRG.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.42 kb
 Vizualizat:  de 45277 ori

BZ 25 TRG.JPG



BZ 26 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  76.34 kb
 Vizualizat:  de 45276 ori

BZ 26 JAN.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 28 Apr 2007 06:35:00    Titlul subiectului: iiiiiiiiiiiiii 78590

Alt set.
1. BZ28STP
2. BZ29STP
3. BZ31STP
4. BZ32JAN
5. BZ33JAN
6. BZ42STP
7. BZ48STP
8. BZ52YON
9. BZ54TRG
10. BZ58VOI



BZ 28 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  64.25 kb
 Vizualizat:  de 45273 ori

BZ 28 STP.JPG



BZ 29 STP...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  74.18 kb
 Vizualizat:  de 45272 ori

BZ 29 STP...JPG



BZ 31 STP...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  73.46 kb
 Vizualizat:  de 45271 ori

BZ 31 STP...JPG



BZ 32 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.33 kb
 Vizualizat:  de 45270 ori

BZ 32 JAN.JPG



BZ 33 JAN..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  68.69 kb
 Vizualizat:  de 45268 ori

BZ 33 JAN..JPG



BZ 42 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  58.83 kb
 Vizualizat:  de 45267 ori

BZ 42 STP.JPG



BZ 48 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  60.06 kb
 Vizualizat:  de 45266 ori

BZ 48 STP.JPG



BZ 52 YON.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.55 kb
 Vizualizat:  de 45265 ori

BZ 52 YON.JPG



BZ 54 TRG.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  55.51 kb
 Vizualizat:  de 45264 ori

BZ 54 TRG.JPG



BZ 58 VOI...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  62.43 kb
 Vizualizat:  de 45263 ori

BZ 58 VOI...JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 28 Apr 2007 06:47:22    Titlul subiectului: jjjjjjjjjjj 78591

1. BZ63STP
2. BZ66STP
3. BZ66VOI
4. BZ67JAN
5. BZ75JAN
6. BZ78JAN
7. BZ78STP
8. BZ79TRG
9. BZ80SAV
10. BZ60JAN



BZ 63 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  52.04 kb
 Vizualizat:  de 45253 ori

BZ 63 STP.JPG



BZ 66 STP...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  94.56 kb
 Vizualizat:  de 45252 ori

BZ 66 STP...JPG



BZ 66 VOI......JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.83 kb
 Vizualizat:  de 45251 ori

BZ 66 VOI......JPG



BZ 67 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  55.11 kb
 Vizualizat:  de 45250 ori

BZ 67 JAN.JPG



BZ 75 JAN..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  62.32 kb
 Vizualizat:  de 45249 ori

BZ 75 JAN..JPG



BZ 78 JAN...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  55.7 kb
 Vizualizat:  de 45248 ori

BZ 78 JAN...JPG



BZ 78 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  34.33 kb
 Vizualizat:  de 45247 ori

BZ 78 STP.JPG



BZ 79 TRG....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  107.64 kb
 Vizualizat:  de 45246 ori

BZ 79 TRG....JPG



BZ 80 SAV.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  53.64 kb
 Vizualizat:  de 45245 ori

BZ 80 SAV.JPG



BZ 60 JAN..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  72.82 kb
 Vizualizat:  de 45229 ori

BZ 60 JAN..JPG




Ultima modificare efectuată de către mariooo la Sâm 28 Apr 2007 07:15:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 28 Apr 2007 06:59:49    Titlul subiectului: kkkkkkkkk 78592

Ultimele
1. BZ83GEO
2. BZ94ADI
3. BZ96FCB
4. BZ96STP



BZ 83 GEO.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  52.42 kb
 Vizualizat:  de 45240 ori

BZ 83 GEO.JPG



BZ 94 ADI.....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.24 kb
 Vizualizat:  de 45239 ori

BZ 94 ADI.....JPG



BZ 96 FCB...JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  71.12 kb
 Vizualizat:  de 45238 ori

BZ 96 FCB...JPG



BZ 96 STP.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  58.08 kb
 Vizualizat:  de 45237 ori

BZ 96 STP.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Joi 21 Iun 2007 11:55:38    Titlul subiectului: 79699

1. - 5. O apariție inedită și plăcută, pentru mine cel puțin, un DAC117, în 2 uși. Surpriza a fost să constat că autobuzul este folosit pentru ... transport școlar... Autobuzul era parcat lângă gardul unei școli din apropierea străzii N.Bălcescu.
Acest BZ03RXT o fi aparținut societății de transport locale din Buzău?

Alte autobuze.
6. BZ20AUT, pe ruta Buzău - Izvorul Dulce.
7. BZ66STP, pe ruta Buzău - Pietroasele.
8. BZ05VMY, midibuz IVECO, pe ruta Rătești (Mănăstirea Rătești) - Sapoca - Buzău.
9. Un Roman 111 foarte îngrijit, BZ04VRX



BZ03RXT-P1080128.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.7 kb
 Vizualizat:  de 44785 ori

BZ03RXT-P1080128.jpg



BZ03RXT-P1080129.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  80.45 kb
 Vizualizat:  de 44785 ori

BZ03RXT-P1080129.jpg



BZ03RXT-P1080130.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  78.99 kb
 Vizualizat:  de 44785 ori

BZ03RXT-P1080130.jpg



BZ03RXT-P1080131.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.48 kb
 Vizualizat:  de 44785 ori

BZ03RXT-P1080131.jpg



BZ03RXT-P1080132.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  75.78 kb
 Vizualizat:  de 44785 ori

BZ03RXT-P1080132.jpg



6-bz20aut_p1080325_189.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  62.97 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

6-bz20aut_p1080325_189.jpg



7-bz66stp_p1080326_776.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  90.05 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

7-bz66stp_p1080326_776.jpg



8-bz05vmy_27647_201_194.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  52 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

8-bz05vmy_27647_201_194.jpg



9-bz04vrx_p1080689_107_209.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.02 kb
 Vizualizat:  de 39608 ori

9-bz04vrx_p1080689_107_209.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 10 Iul 2007 11:56:27    Titlul subiectului: 80201

Catalin Ghita a scris:
O apariție inedită și plăcută, pentru mine cel puțin, un DAC117, în 2 uși
Mai este la BZ unul articulat al armatei(e gri cu albastru), si e varianta in 2 usi.
1. BZ20STP -la IASI
2. BZ66YON -la IASI
3. BZ04MXH -la IASI



BZ 20 STP 1.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  105.36 kb
 Vizualizat:  de 43477 ori

BZ 20 STP   1.JPG



BZ 66 YON 3.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  93.07 kb
 Vizualizat:  de 43476 ori

BZ 66 YON   3.JPG



BZ 04 MXH.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.03 kb
 Vizualizat:  de 43475 ori

BZ 04 MXH.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 20 Iul 2007 07:56:31    Titlul subiectului: 80460

Un alt lot de autobuze:
1. - 3. BZ02ECV în fața Mănăstirii Rătești, unde merg din când în când, duminica, pentru a asista la slujbele minunate de acolo.
4. BZ02NVO
5. BZ46STP
6. BZ65STP
Ultimele două în fața casei socrilor mei din Joseni-BZ.



BZ02ECV-18690.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  63.04 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ02ECV-18690.jpg



BZ02ECV-18689.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  52.13 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ02ECV-18689.jpg



BZ02ECV-18688.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  47.5 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ02ECV-18688.jpg



BZ02NVO-18691.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  54.27 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ02NVO-18691.jpg



BZ46STP-25354.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  66.68 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ46STP-25354.jpg



BZ65STP-25355.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.37 kb
 Vizualizat:  de 43328 ori

BZ65STP-25355.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 10 Aug 2007 08:42:05    Titlul subiectului: 81285

1. BZ83GEO
2. BZ28JAN
3. - 7. BZ74STP



0-BZ83GEO-29605.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.13 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

0-BZ83GEO-29605.jpg



BZ28JAN-29595.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  86.44 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ28JAN-29595.jpg



BZ74STP-29598.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  89.61 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ74STP-29598.jpg



BZ74STP-29600.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.05 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ74STP-29600.jpg



BZ74STP-29601.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  101.97 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ74STP-29601.jpg



BZ74STP-29602.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  95.04 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ74STP-29602.jpg



BZ74STP-29604.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.66 kb
 Vizualizat:  de 43264 ori

BZ74STP-29604.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007 11:02:28    Titlul subiectului: fwefwewe 81565

BZ04STP -v enea de la Bucuresti
BZ04TVF
BZ24MDA - la IASI
BZ27JAN - al 2-lea ROBUS la BZ
BZ59BGS
BZ06DHE - fost BZ826
BZ14AUT - nou nout



BZ 04 STP.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  117.34 kb
 Vizualizat:  de 43187 ori

BZ 04 STP.jpg



BZ 04 TVF.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  69.11 kb
 Vizualizat:  de 43186 ori

BZ 04 TVF.JPG



BZ 24 MDA 1.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  107.86 kb
 Vizualizat:  de 43185 ori

BZ 24 MDA   1.JPG



BZ 27 JAN.....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  70.59 kb
 Vizualizat:  de 43184 ori

BZ 27 JAN.....JPG



BZ 59 BGS.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  62.96 kb
 Vizualizat:  de 43183 ori

BZ 59 BGS.jpg



bz_06_dhe_178.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  77.64 kb
 Vizualizat:  de 39615 ori

bz_06_dhe_178.jpg



bz_14_aut_282.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  100.42 kb
 Vizualizat:  de 39615 ori

bz_14_aut_282.jpg



bz_14_aut_696.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.27 kb
 Vizualizat:  de 39615 ori

bz_14_aut_696.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007 11:13:27    Titlul subiectului: 81566

Ceva autohtone
BZ05STP
BZ10STP
BZ29JAN
BZ30JAN
si BZ69VOI-Ikarus



BZ 05 STP.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  77.07 kb
 Vizualizat:  de 43182 ori

BZ 05 STP.jpg



BZ 10 STP..jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  81.9 kb
 Vizualizat:  de 43181 ori

BZ 10 STP..jpg



BZ 29 JAN.....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  64.52 kb
 Vizualizat:  de 43180 ori

BZ 29 JAN.....JPG



BZ 30 JAN.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.72 kb
 Vizualizat:  de 43179 ori

BZ 30 JAN.jpg



BZ 69 VOI.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  101.8 kb
 Vizualizat:  de 43178 ori

BZ 69 VOI.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mariooo



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 17/Mar/2024
Mesaje: 1331
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 16 Aug 2007 11:26:03    Titlul subiectului: 81568

Si RD111
BZ14JAN
BZ18STP
BZ46STP
BZ79TRG
BZ92JAN



BZ 14 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  84.07 kb
 Vizualizat:  de 43175 ori

BZ 14 JAN.JPG



BZ 18 STP..JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  79.26 kb
 Vizualizat:  de 43174 ori

BZ 18 STP..JPG



BZ 46 STP....JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  87.11 kb
 Vizualizat:  de 43173 ori

BZ 46 STP....JPG



BZ 79 TRG.......JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  83.14 kb
 Vizualizat:  de 43172 ori

BZ 79 TRG.......JPG



BZ 92 JAN.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  97.62 kb
 Vizualizat:  de 43171 ori

BZ 92 JAN.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 31 Aug 2007 08:20:29    Titlul subiectului: 82205

1. - 2. Un Prestij, BZ04TVF , cred că e primul pe care îl văd în Buzău
3. BZ13STP , în parcarea Autogării XXL
4. BZ25TRG , în Cândești-BZ, pe DN10 Buzău - Brașov



BZ04TVF-P1100152.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  82.17 kb
 Vizualizat:  de 43095 ori

BZ04TVF-P1100152.jpg



BZ04TVF-P1100151.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  95.9 kb
 Vizualizat:  de 43095 ori

BZ04TVF-P1100151.jpg



BZ13STP-P1100175.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  55.22 kb
 Vizualizat:  de 43095 ori

BZ13STP-P1100175.jpg



BZ25TRG-P1090851.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  42.77 kb
 Vizualizat:  de 43095 ori

BZ25TRG-P1090851.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BUZĂU Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community