Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Calea de rulare a tramvaielor
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 07:51:11    Titlul subiectului: 131059

Din nou pe Mihai Bravu... Din nou despre dorinta de a interzice tramvaiul pe strada respectiva... localnici vs Transurb, primar vs prefect... Cine stie cum se va termina acest episod. Si cum infrastructura de tramvai noua, pentru alte trasee, nu s-a mai deschis de cand a apus epoca de aur, parca vad ca ramanem fara tramvai in gara. Nu ca am avea acuma...

http://www.monitoruldegalati.ro/comunitate/luati-tramvaiele-de-pe-mihai-bravu.html

"Luați tramvaiele de pe Mihai Bravu!

Un gălățean care locuiește pe strada Mihai Bravu încearcă să obțină câștig de cauză, atât în numele lui cât și al celor mai mulți locuitori ai străzii respective, și pentru acest lucru a „bombardat” cu memorii atât pe consilierii locali, cât și o serie de alte instituții, cum este Primăria Galați sau Prefectura Județului. Demersurile sale, care deocamdată nu au avut sorți de izbândă în mod foarte clar, s-ar putea totuși finaliza cu o victorie. „Domnul a trimis memorii în care solicita, în numele locuitorilor de pe strada respectivă, interzicerea circulației tramvaiului pe strada Mihai Bravu. Am citit cu atenție ceea ce a scris și cred că are dreptate în ceea ce solicită, chiar dacă domnul primar își dorește ca tramvaiul să circule pe strada Mihai Bravu și are o altă părere. Cred că va trebui luată o decizie la nivelul Consiliului Local”, a declarat viceprimarul Galațiului, social-democratul Nicușor Ciumacenco. Practic, din cauza rețelei de hrube foarte mari existente sub strada respectivă, circulația tramvaiului dă dureri de cap locuitorilor, nu doar la propriu, ci și la figurat, în sensul că în afara disconfortului produs au apărut și crăpături în pereții unor case. „Se dăduse o decizie ca pe strada Mihai Bravu tramvaiul să circule cu o viteză mică, de 5 kilometri pe oră, dar era dificil să se poată circula cu o viteză atât de mică. Circulația tramvaiului a fost oprită în urmă cu ceva vreme deoarece se execută lucrări de modernizare a străzii”, a mai spus viceprimarul Ciumacenco. Demersul locuitorilor de pe strada Mihai Bravu este sprijinit de viceprimarul Nicușor Ciumacenco, dar rămâne de văzut dacă același lucru îl vor face și consilierii locali care ar trebui să voteze proiectul de hotărâre care să interzică circulația tramvaiului pe strada respectivă."

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 09:00:15    Titlul subiectului: 131061

Tramvaiul nu a mai trecut pe acolo de aproape un an jumate, ce l-a convins pe omul respectiv sa faca sesizare tocmai acum? L-a deranjat tramvaiul recent? Sigur nu.
Sunt si vesti bune: Linia de pe strada Basarabiei este gata in proportie de 100% Smile inclusiv betonul din jurul sinelor si firul de contact este intins si in unele locuri si montat. Iar pe linia dinspre IC Frimu spre combinat, ambele macazuri sunt automate. S-au refacut anumite legaturi mai vechi desfiintate intre timp.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 12:21:36    Titlul subiectului: 131062

Vreme de aproape 100 de ani nimeni nu a acuzat probleme cu tramvaiul si abea de vre-o 2-3 ani s-au trezit niste destepti ca din cauza tramvaiului li se crapa casele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sergabi28



Data înscrierii: 11/Ian/2007
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 314
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 12:44:56    Titlul subiectului: 131063

claudiu_samy a scris:
Linia de pe strada Basarabiei este gata in proportie de 100%
...Gata 100%...? Tu realizezi ceea ce spui? Deci inseamna ca maine dimineata se fac probele nu? ...Noh, hai sa-ti spun eu din surse sigure de la Transurb.
Intersectia Scantetii/ Basarabiei va fi semaforizata. Macazele TEORETIC sunt automate. PRACTIC conexiunile electrice nu s-au realizat. Firul de contact este prins in cleme finale doar in zona intersectiei ETO (Piata Energiei), restul este suspendat doar pe bucle de sarma. Separatorii firului de contact inca nu sunt montati, zonele de intersectie si conjunctie ale firelor de contact ale reteleleor ce se intersecteaza sau fac conjunctie INCA NU S-AU realizat. Asadar...cum poti face afirmatia ca este gata...100%? Calea Basarabiei trebuie asfaltata de la IFR pana la General, consideri acestea ca fiind gata aceste lucrari...100%?! Hilar!
Oricum primele probe cu tramvaiele se vor face pe data de 15 August! Certitudinea datii exprimate depinzand de ritmul avansarilor acestor lucrari.

_________________
,,Vom fi iarasi ce-am fost si mai mult decat atat!" -Petru Rares-
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 14:28:37    Titlul subiectului: 131066

Sergabi28 a scris:
...cum poti face afirmatia ca este gata...100%?
E vorba de sine si traverse, acum o saptamana inca erau in lucru la intersectia str Basarabiei cu str Angel Saligny si cu Tecuci.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raven84



Data înscrierii: 24/Mar/2008
Ultima vizita: 06/Aug/2013
Mesaje: 124
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 02 Aug 2010 15:11:39    Titlul subiectului: 131069

Cum trec mereu prin zona cu masina am sa va povestesc ce am vazut si eu pana acum:
1. De la intersectia strazii Basarabiei cu strada Tecuci si pana in intersectia din ICFRIMU linia (sina) este finalizata 100%, au fost fixate tampoanele de cauciuc si s-a turnat beton in jurul lor (idee care mie nu prea imi surade de altfel) si asfaltarea strazii este aproape completa - s-a turnat asfalt in trei straturi succesive.
2. In intersectia ICFRIMU linia este si ea finalizata, s-au fixat tampoanele amortizoare si s-a betonat linia. De asemenea s-a refacut legatura cu linia ce duce la intersectia de la "Masnita". Macazele atat cat am vazut aveau cabluri trase inainte de acoperirea cu beton dar nu pot spune daca sunt sau nu functionale. Din pacata asfaltul este in continuare distrus si numai pe marginile strazii s-au schimbat o parte din borduri
3. Din intersectia ICFRIMU si pana la General linia este de asemenea finalizata insa strada este in continuare in lucru, cu singura mentiune ca, de dupa intersectia ICFRIMU si pana la General, strada a fost latita prin ingustarea trotuarelor.
4. Lucratorii Transurb au refacut si revizuit liniile ce trec prin centrul intersectiei de la General.
Practic sina in sine este completa si un tramvai ar putea circula fara probleme. Din nefericire nu acelasi lucru se poate spune despre infrastructura strazii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Mar 03 Aug 2010 09:58:16    Titlul subiectului: 131126

Monitorul de Galati din 03 august confirma:

http://www.monitoruldegalati.ro/comunitate/tramvaie-din-nou-pe-sine.html

Citat:
Circulația pe linia de tramvai care face legătura între anumite zone ale orașului și Port Bazinul Nou este prognozată a fi reluată începând cu data de 15 august, ne-a declarat liderul de sindicat din cadrul Transurb, George Preda. „Este practic vorba de tronsonul de tramvai de pe strada 6 Martie, unde au fost executate o serie de lucrări de reabilitare și modernizare a străzii. Din informațiile care ne-au fost transmise se așteaptă ca în jurul datei de 15 august să se reia circulația tramvaielor pe strada 6 Martie”, ne-a mai declarat liderul de sindicat. Potrivit aceleiași surse, odată cu reluarea circulației tramvaielor pe strada 6 Martie se va asigura legătura între cartierele Micro 40, platforma industrială Sidex, Micro 19 și Valea Orașului, mai exact zona Port Bazinul Nou. Reluarea circulației tramvaielor pe strada 6 Martie nu poate fi decât o veste bună pentru gălățenii care doresc să folosească acest mijloc de transport.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sergabi28



Data înscrierii: 11/Ian/2007
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 314
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 03 Aug 2010 14:28:38    Titlul subiectului: 131143

Asadar am adus o informatie SIGURA si nu m-am inselat.
Tot asa de sigur va voi spune ca nici tramvaiul de pe Mihai Bravu nu va dispare!

_________________
,,Vom fi iarasi ce-am fost si mai mult decat atat!" -Petru Rares-
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 03 Aug 2010 17:56:47    Titlul subiectului: 131154

Pe Mihai Bravu sunt lucrari insa linia este pastrata intacta .... inca si sper sa ramana asa. Si chiar daca nu s-ar face modernizari la acea linie, pe acea portiune, daca tramvaiul ar merge mai incet, nu are cum sa faca probleme cladirilor de acolo. Dar si asa sunt doar exagerari ale catorva persoane.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
raven84



Data înscrierii: 24/Mar/2008
Ultima vizita: 06/Aug/2013
Mesaje: 124
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 03 Aug 2010 20:29:40    Titlul subiectului: 131159

Imi pare rau sa te contrazic, dar daca exista intr-adevar hrube acolo, atunci inseamna ca ceva rau poate face, insa pentru o portiune de 5-600 de m in mod ciudat nu se gasesc fonduri. desi pentru str. Basarabiei s-au gasit. Ce este asa greu sa accesezi fondurile europene pentru un proiect de refacere a liniei de tramvai? Revenim la vanturile din politica Confused

Din nefericire, imixtiunea politicului in tot ceea ce se decide la nivel inalt in Galati asa ca nimic nu este sigur. Din pacate totul se decide in functie de cum bate vantul...politic. Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 03 Aug 2010 21:27:24    Titlul subiectului: 131161

peisaj_urban a scris:
Pe Mihai Bravu sunt lucrari insa linia este pastrata intacta

Da, este inca acolo fiindca nu se doreste scoaterea liniei de tramvai. Exista insa tot felul de persoane care se declara deranjate de vibratii si uruiala (cu toate ca tramvai nu a mai trecut pe acolo de muuulta vreme). Pericolul cel mare il reprezinta insa hrubele care pot cauza surpari. Intr-adevar, ar fi foarte bine o modernizare a strazii Mihai Bravu, macar pe portiunea strabatuta de tramvai. Insa, politicienii au tot felul de solutii si dorinte nejustificate. Vor sa iasa dumnealor cu ceva in evidenta, vor sa se arate in slujba comunitatii atunci cand interesele lor corespund cu dorintele catorva cetateni...
Poate ca acesti domni nu stiu ca tramvaiul spre gara este asteptat cu destul interes de galateni. De ce nu fac un sondaj, sa vada realitatea de pe teren inainte de a "emana" dorinte de genul haide sa terminam cu tramvaiul la gara?! Sau da, am uitat... vechea placa cu intersul poarta fesul.
O legatura intre principalele zone din oras si gara este mereu o retea de interes public. Nu cred ca tramvaiele care au mers la gara nu si-au dovedit rentabilitatea. Imi amintesc ca in ultima perioada de functionare, traseul 36 beneficia de tramvaie de mare capacitate (ZGT-uri). Si aveau suficienti calatori.

_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 05 Aug 2010 08:56:14    Titlul subiectului: 131230

Nu am reusit sa fac poze aseara, dar am vazut ca s-au refacut absolut toate legaturile liniei ce face legatura lui 36 cu 7. Ma refer la acea linie unde sunt parcate acele camioane in dreptul bisericii Sf Mina.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 824
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 06 Aug 2010 17:48:35    Titlul subiectului: 131345

Pe Str.Frunzei, pe sensul dinspre Str.Brailei spre Prelungirea Brailei, tramvaiele au inceput sa circule normal, dat fiind faptul ca linia a fost "reasamblata".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 06 Aug 2010 17:56:08    Titlul subiectului: 131347

La Sf. Mina s-a facut si o legatura a liniei 46 cu 7. E ceva nou + ca in Energiei vor circula toate liniile.
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Dum 08 Aug 2010 10:04:54    Titlul subiectului: 131451

Imi aduc aminte (ca prin ceatza) ca in intersectia Basarabiei+Anghel Saligny exista o linie care venea dinspre General si facea dreapta spre IREG. Asa este? Ce traseu trecea pe acolo? Dar pe linia care vine dinspre Sfantu Mina (si pe care se poate intra doar dinspre Masnitz) spre IREG? Pentru ce va fi folosita in conditiile in care exista deja linie intre Masnitz si IREG pe 1 Decembrie - Siderurgistilor?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 08 Aug 2010 10:07:18    Titlul subiectului: 131452

Se tot asteapta, cu mare interes, inceperea lucrarilor de modernizare la tronsonul cuprins intre Strada Frunzei si Bulevardul Otelarilor... Am sa postez mai jos cateva fotografii de pe strada Stadionului, ajunsa acum "artera principala" pe care se foiesc zilnic o gramada de masini. Sa nu va puna pacatul ca, siliti de imprejurari, sa incercati vreo depasire pe linia de tramvai, sau sa va abateti cu rotile masinii pe piatra cubica din vecinatatea acesteia...


1.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  254.79 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

1.JPG



2.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  279.35 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

2.JPG



3.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  206.07 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

3.JPG



4.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  187.14 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

4.JPG



5.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  194.08 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

5.JPG



6.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  220.73 kb
 Vizualizat:  de 15343 ori

6.JPG



_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 08 Aug 2010 15:53:44    Titlul subiectului: 131471

Tramvaiele de pe traseele 6, 7, 8, 36, 37, 42, 46, 54 isi vor relua cursul normal de la 15 august.
_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
deprodio



Data înscrierii: 08/Iun/2007
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 824
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 09 Aug 2010 11:10:56    Titlul subiectului: 131514

Traseele 6,7,8 si 36 nu isi pot relua cursul normal din cauza lucrarilor de pe Str.Traian, respectiv Str.Mihai Bravu.Traseele 37 si 54 au fost suspendate demult si asa vor ramane...din cate stiu eu...din 15 August isi vor relua cursul normal traseele 5,42 si 46.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
peisaj_urban



Data înscrierii: 03/Feb/2009
Ultima vizita: 23/Aug/2011
Mesaje: 166
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 09 Aug 2010 11:27:06    Titlul subiectului: 131515

Reteaua electrica de pe Basarabiei a fost inlocuita, refacuta sau neatinsa?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 09 Aug 2010 12:22:28    Titlul subiectului: 131518

Din cate stiu, refacuta cea pana la intersectia cu bulevardul Traian si neschimbata cea de la aceasta intersectie pana in Bazin. E drept ca s-au efectuat si se vor efectua lucrari de revizie pe cea de-a doua portiune...
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Sergabi28



Data înscrierii: 11/Ian/2007
Ultima vizita: 28/Mar/2024
Mesaje: 314
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 09 Aug 2010 23:32:29    Titlul subiectului: 131570

Firul de contact intre Piata-Energiei----Basarabiei----Cimitir-Eternitatea ( B-dul G. Cosbuc) este inlocuit 100% cu fir nou!
Cat priveste data punerii in functiune a tramvaielor, adica 15-August,...hmm...luati-va gandul. Cel putin, chiar de vor fi repuse tramvaiele in circulatie, ca de obicei, tipic romanesc, vor fi cateva hibe! Una din ele MACAZELE AUTOMATE care inca nu sunt puse la punct. Nici macar conexiunile electrice, reglaje, etc. Traieste cineva cu impresia ca in...5 zile se vor finaliza:
- prinderea si fixarea firului contact
-conexiunile cu separatoarele de comanda ale macazelor automate
-blocurile de comanda centralizate reglate, corelate cu semafoarele de cale si temporizare de prioritate-tramvai
-izolarea firelor de contact in zonele de lucru in curs unde inca nu s-au finalizat proiectele ISPA: str. Traian, M. Bravu etc.
Daca aceste argumente va sunt insuficiente in a privi realitatea cruda si trista...inseamna ca inca ne mai place sa visam.
Sa dea Dumnezeu sa ma insel dar...din cate vad,..nu prea!

_________________
,,Vom fi iarasi ce-am fost si mai mult decat atat!" -Petru Rares-
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
raven84



Data înscrierii: 24/Mar/2008
Ultima vizita: 06/Aug/2013
Mesaje: 124
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 10 Aug 2010 04:03:38    Titlul subiectului: 131572

Pun si eu o intrebare: De ce nu au asfaltat istetii de la Marivila in jurul liniilor asa cum au facut in Bucuresti? Asa cum s-a realizat lucrarea, in cativa ani o sa vedem betonul ala in cam aceeasi stare cu cel de pe calea de rulare dintre cimitir si Domneasca, adica varza, si stiu asta pentru ca lucrez in zona si trebuie mereu sa evit gropile din carosabil dar mai ales zonele unde betonul dintre sine s-a deteriorat puternic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
BaditaStefanGalati



Data înscrierii: 25/Feb/2008
Ultima vizita: 25/Mar/2024
Mesaje: 661
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 13 Aug 2010 14:59:19    Titlul subiectului: 131848

Dupa spusele unor vatmani, din 15 august ar trebui ca sa fie functionale urmatoarele trasee: 1, 3, 5, 6, 39, 40, 43, 46 si atat.
6b, 7, 36, 37, 42, 44, 54 mai au de asteptat.

_________________
https://linktr.ee/rsbadita (totul într-un singur loc)
MIE-MI PASĂ DE GALAȚI! VOUĂ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
claudiu_samy



Data înscrierii: 25/Ian/2007
Ultima vizita: 31/Oct/2017
Mesaje: 223
Locație: Galati; Bucuresti

MesajTrimis: Vin 13 Aug 2010 15:19:18    Titlul subiectului: 131849

Sunt sanse reale sa se deschida circulatia tramvaielor saptamana viitoare, poate nu chiar de pe 15. Ce se vedea din masina: au fost curatate canalele sinelor de pe str Anghel Saligny pana la IREG, erau foarte putine masini parcate pe linie, firul era pus pe mare parte (nu tot), erau montate semafoarele de macaz automat. In zona IFR si Basarabiei+Anghel Saligny mai era de asfaltat, se vedea stratul de piatra.
Sa auzim de bine!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Lun 16 Aug 2010 23:27:41    Titlul subiectului: 132003

http://www.adevarul.ro/locale/galati/Orasul-circula-Basarabiei-Cosbuc-General_0_317968289.html

"Orașul meu: Se circulă pe Basarabiei, între Coșbuc și General!

Adevarul de Seară

Luni 16 aug 2010

După aproape un an, circulația a fost redeschisăCirculația rutieră dinspre strada Siderurgiștilor spre strada Basarabiei (la General) a fost reluată de câteva zile.

Chiar dacă lucrătorii mai au de aplicat un ultim strat de asfalt șoferii au început deja să folosească artera de circulație închisă de mai bine de un an de zile.

Strada a fost mult lărgită iar îmbinarea cu linia de tramvai a fost optimizată.
"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul GALAȚI Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 6 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community