Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Accidente, incidente, avarii ...
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 43, 44, 45  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Diverse (Bucuresti)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CLAXON



Data înscrierii: 09/Noi/2006
Ultima vizita: 03/Mai/2024
Mesaje: 166
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 07 Ian 2010 12:28:30    Titlul subiectului: 122014

Circulatia tramvaiului 5 a fost blocata din cauza unui accident care s-a petrecut pe Pasajul Baneasa in dreptul Fabricii de Paine Baneasa, in jurul orei 8:15.
Un autoturism marca Audi A3 a lovit un stalp de sustinere a retelei, acest stalp a fost smuls din asfalt si este sustinut doar de zecile de cabluri de fibra o optica legate de el.
Autoturismul este grav avariat, dar cei din masina cred ca au scapat usor, circulatia auto in zona se desfasoara cu dificultate din cauza accidentului dar si din cauza faptului ca semafoarele din zona nu functioneaza.

_________________
611
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Joi 07 Ian 2010 19:10:40    Titlul subiectului: 122022

Un nou accident mortal astazi, din pacate - la Jurnalul Kanal D de la 18.30 a fost o stire despre un barbat care a alergat spre o statie a tramvaiului 11 pe str. Oltenitei, la McDonalds Brancoveanu; a alunecat si s-a lovit la cap atat de bordura, cat si de tramvai; salvarea a venit repede dar totusi omul a murit.

Vatmanul a fost testat cu etilotestul (evident negativ) si politistul de la Circulatie intervievat in reportaj spunea ca se va face o ancheta pentru a determina 'daca vatmanul a luat toate masurile de reducere a vitezei la intrarea in statie'... sper sa nu pateasca nimic saracul vatman, deja e traumatizat probabil psihic.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
andreea_78



Data înscrierii: 17/Dec/2007
Ultima vizita: 23/Iun/2015
Mesaje: 50
Locație: Bucuresti 3 (Nerva Traian)

MesajTrimis: Joi 07 Ian 2010 21:44:17    Titlul subiectului: 122042

Astazi un nou incident pe linia 41. Am stat sa astept tramvaiul in statia de la Lujerului, sens spre Piata Presei mai bine de jumatate de ora, cam intre 16.15 si 16.45. Din sens invers in acest timp veneau tramvaiele unul dupa altul asa ca m-am hotarat sa iau 178 si apoi 282 sau 205 ca sa ajung la Arcul de Triumf. Chiar cand vroiam sa ma duc spre statia lui 178 am vazut ceva venind din pasaj. Era un "trenulet": 172 fara nici un calator si legat de el 4036. Unul din ele era defect si se simtea un puternic miros de ars Shocked . Apoi in urma lor a inceput sa apara un sir lung de tramvaie. Dupa Crangasi am observat ca aglomeratia din statii se mutase acum pe celalalt sens...

LATER EDIT: La aceeasi statie dar vineri (8 Ian) in jurul orei 16.00 un alt tramvai model nou a avut probleme. Vatmanul lui 4014 a dat calatorii afara spunand sa astepte urmatoarele vagoane...Citez: "ce sa fac daca mai are un pic si se strica!" Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 09 Ian 2010 22:48:00    Titlul subiectului: 122111

In prezent este o pana de curent in sectorul II, care a afectat zonele Iancului, Tei, Obor, Vatra Luminoasa si Pantelimon. Are cineva informatii daca au fost afectate circulatia tramvailor, troleibuzelor sau a metroului in zona ? Linkul l-am gasit aici stirea am vazut-o pe Realitatea. Pentru cateva secunde si eu nu am avut curent, tot in sectorul II stau, dar abia la stiri am vazut ca este o pana mai mare, se pare ca s-a defectat un transformator in zona Obor.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mestecanis



Data înscrierii: 16/Ian/2009
Ultima vizita: 15/Noi/2010
Mesaje: 6
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 09 Ian 2010 23:29:10    Titlul subiectului: 122116

Eu stau in sectorul 2 in zona Vatra Luminoasa. Am venit dinspre centru in jurul orei 22.45 cu troleibuzul 86. Reteaua de troleibuze avea tensiune, dar cartierul era in bezna. Tramvaie nu am vazut, deci nu ma pot pronunta in aceasta privinta. In orice caz, e curentul in acest moment de aproximativ 15 minute.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Dum 10 Ian 2010 14:24:57    Titlul subiectului: 122125

Reteaua de la tramvaie avea si ea curent, cel putin in Pantelimon
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Vin 15 Ian 2010 17:28:02    Titlul subiectului: 122331

In jurul orei 16 sau ceva mai devreme s-a intamplat un accident ce a dus la intreruperea circulatiei tramvaielor 8 si 25 in Militari; deja pe la 16.10 nu mai trecea nici un tramvai pe la Razoare spre Eroii Revolutiei iar la 16.30 un angajat RATB devia la stanga in intersectia Trafic Greu cu 13 Septembrie tramvaiele liniilor 8 si 25 ce veneau dinspre Eroii Revolutiei, ele intorcand la Ghencea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2010 13:16:10    Titlul subiectului: 122460

Incidente in zona Valea Cascadelor, fapt ce a dus la intreruperea circulatiei tramvaielor. Articolul se gaseste aici
Citat:
În Capitală, circulația rutieră se desfășoară cu dificultate.

În zona Valea Cascadelor a avut loc un incident rutier, în această dimineață, când o mașină de salubrizare, care nu avea echipamentul corespunzător pentru condițiile meteo, a derapat și a lovit un stâlp de susținere al rețelei electrice a liniei de tramvai.
Din acest motiv, tramvaiele care circulau în zona Valea Cascadelor au fost oprite. RATB a pus în circulație mai multe autobuze, pe acel traseu, astfel încât bucureștenii să nu fie afectați de incident.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
zzz



Data înscrierii: 26/Aug/2007
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 913
Locație: Bacau

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 07:57:12    Titlul subiectului: 122485

Un autobuz a intrat intr-un tramvai. Din cauza aglomeratiei soferul acestuia a hotarat sa mearga pe linia de tramvai.
ProTv.ro a scris:
Cum da ninsoarea, cum Bucurestiul devine orasul impotmolit. S-a derulat un nou episod din nesfarsitul serial: "Sofatul, misiune imposibila".
In acelasi decor - intersectii blocate, in care au rasunat claxoane si cu aceleasi personaje: conducatorii nervosi si politistii care au alergat de la un accident la altul.
In cateva dintre ele, au fost implicate inclusiv autobuze, ori tramvaie, iar unii pasageri au suferit rani usoare.
In zona Rahova, soferul unui autobuz plin a considerat ca poate merge mai bine pe linia de tramvai. Numai ca n-a observat cand vatmanul acestuia a oprit din cauza unui taximetrist ce i-a taiat calea. Autobuzul a izbit ultimul vagon.
In schimb, pe Calea Calarasilor, niciun conducator nu a putut face nicio miscare. Traficul a fost complet inghetat.
Insa, vina e oarecum impartita, pentru ca nici oamenii nu si-au echipat masinile pentru strazi ninse.
Blocaj si in zona Valea Cascadelor: un camion a derapat, a lovit un stalp si a incalecat linia tramvaiului. Zeci de minute circulatia a fost paralizata.
Intr-un final, cand au aparut si utilajele pentru interventie. Insa, in lipsa materialului derapant, nu au putut inainta...
Bucurestenii au avut si putin noroc: nu a fost ger peste zi, asa ca zapada n-a inghetat.

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/sofatul-misiune-imposibila-pe-zapada-in-bucuresti.html



Img1.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  101.16 kb
 Vizualizat:  de 15014 ori

Img1.jpg



IMG2.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  101.01 kb
 Vizualizat:  de 15014 ori

IMG2.jpg



Img3.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  101.97 kb
 Vizualizat:  de 15014 ori

Img3.jpg


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mircea700



Data înscrierii: 27/Aug/2006
Ultima vizita: 17/Aug/2018
Mesaje: 153
Locație: Bucuresti 6; Galati

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 13:54:52    Titlul subiectului: 122493

Vehiculele implicate sunt vagonul #114 de pe linia 32 (depoul Alexandria) si autobuzul #4680 sau #4730 (??) circuland pe linia 226. Din filmuletul video de la Pro TV nu mi-am dat seama exact ce numar de parc are autobuzul. Din pacate inca un Citaro 2 va sta o perioada tras pe dreapta...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 15:42:01    Titlul subiectului: 122503

Este vorba despre autobuzul cu numarul 4730. Wink Am rulat filmul cadru cu cadru. Sigur e 4730.
_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dany2309



Data înscrierii: 01/Aug/2008
Ultima vizita: 05/Ian/2019
Mesaje: 29
Locație: Cernica (jud. IF)

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2010 23:14:47    Titlul subiectului: 122528

Am informatii ca astazi un autobuz al linie 101 a tamponat o masina in zona Iancului, in apropierea liceului Hasdeu.Detine careva informatii mai concrete?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2010 15:29:13    Titlul subiectului: 122541

http://adevarul.ro/locale/bucuresti/Bucuresti-_Tramvaie_blocate_in_zona_Obor_0_193180799.html

"București: Tramvaie blocate în zona Obor

Oana Balan
Miercuri 20 ian 2010

Mai multe tramvaie au fost blocate azi-dimineață în zona Obor din cauza unui macaz înfundat. Incidentul nu a fost soldat cu victime, iar pentru aproximativ 45 de minute tramvaiele au fost deviate pe Bulevardul Ferdinand.

Circulația tramvaielor 21 și 5, din zona Obor a fost blocată azi-dimineață pentru aproximativ 45 de minute. „Nu a fost o deraiere propriu-zisă, tramvaiul n-a mai putut circula din cauza unui macaz înfundat cu zăpadă. Pentru câteva zeci de minute s-a circulat pe un traseu deviat”, a declarat directorul Regiei Autonome de Transport București (RATB), Gheorghe Aron. Circulația a fost reluată pe traseele normale ale liniilor.

De asemenea, directorul RATB a adăugat că se mai așteaptă la astfel de evenimnete pe durata acestei zile deoarece străzile încă sunt acoperite de un strat gros de zăpadă. „În Capitală sunt 350-400 astfel de macaze și este posibil ca în orice moment să se mai înfunde câte unul pentru că autoturismele angrenează zăpada care este deja pe carosabil”, a completat Aron.

Un incident asemănător s-a petrecut tot azi-dimineață în zona Trafic Greu și aseară în zona Pieței Sfânta Vineri.
"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2010 19:52:28    Titlul subiectului: 122549

Pai nu inteleg ce s-a intamplat. Luni dimineata am pozat macazurile din zona Obor si pareau in regula, sunt si cu incalzire. Cum s-ar putea infunda cu zapada ?
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Mar 26 Ian 2010 16:29:48    Titlul subiectului: 122710

http://www.ziare.com/actual/eveniment/01-18-2010/o-masina-de-salubritate-a-intrat-pe-linia-de-tramvai-988227

"O masina de salubritate a intrat pe linia de tramvai

O masina de salubritate care circula in zona Valea Cascadelor din Capitala a derapat si a intrat pe linia de tramvai, oprindu-se intr-un stalp de sustinere a firelor de energie electrica.

Daniel Pista, purtator de cuvant la Politia Rutiera a Capitalei a declarat la Realitatea TV ca masina de gunoi a derapat pe carosabilul alunecos, in dreptul magazinului Selgros, autovehiculul nefiind echipat cu anvelope de iarna.

Nu au fost inregistrate victime dar circulatia in zona a fost ingreunata. Tramvaiele au fost oprite iar RATB a anuntat ca va suplimenta numarul de autobuze pentru a face fata traficului de calatori.

Pista a mai declarat ca traficul este dirijat de politistii rutieri si i-a atentionat pe toti soferii care se afla in trafic ca intreaga Capitala este acoperita cu zapada, viteza maxima prevazuta de lege in aceste conditii fiind de 30 km la ora.
"

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010 22:30:51    Titlul subiectului: 122743

Azi dimineata, in jur de ora 7.15, pe strada Turmelor, deraiere.
Vagonul #157 de pe linia 34 a sarit cu boghiul 3 de pe sina. Nu a fost ceva spectaculos ca in cazul lui #292, dar destul cat sa blocheze circulatia o perioada destul de lunga de timp.
Acum vine intrebarea: ce cauta un vagon de pe linia 34 pe strada Turmelor, fara a avea un traseu deviat din diverse motive?

Intrebarea asta i-a pus-o si vatmanita lui #310 de pe linia 36, vagon in care ma aflam, si a sosit primul in spatele vagonului deraiat, vatmanului acestuia.

_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
rosetti61



Data înscrierii: 03/Iul/2006
Ultima vizita: 04/Mai/2024
Mesaje: 1178
Locație: Bucuresti 6 (Militari)

MesajTrimis: Mie 27 Ian 2010 23:59:52    Titlul subiectului: 122750

Demult, pe vremea Ep/V3A, pe linia 41 a avut loc un accident soldat cu moartea victimei. Vatmanul in cauza, la intoarcere, nu a mai venit pe traseul normal si a ocolit pe Expozitiei - 1 Mai (atunci exista un racord ce pemitea trecerea tramvaielor de pe Turda pe Mai spre Chibrit.

Motivele prezentei vagonului de pe 34 pe Turmelor sunt multiple, depinde si de sensul de mers, fie venea de la URAC, fie vreo defectiune a vreunui macaz, fiind nevoit sa faca ocol, fie...

Pana la urma ce s-a intamplat, de ce a luat-o pe acolo?

_________________
Hans Oerlemans si minunatele lui tramvaie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
andreea_78



Data înscrierii: 17/Dec/2007
Ultima vizita: 23/Iun/2015
Mesaje: 50
Locație: Bucuresti 3 (Nerva Traian)

MesajTrimis: Lun 08 Feb 2010 08:59:25    Titlul subiectului: 123386

Azi dimineata in jurul orei 8, #1165 de pe linia 261 a ramas inzapezit la intersectia Sos. Buc-Ploiesti cu breteaua de iesire de la complexul Baneasa. In acel cap de bretea nu trecuse nici o masina de deszapezire, drumul fiind "curatat" doar de masinile mici care trecusera pe acolo.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mie 10 Feb 2010 19:18:11    Titlul subiectului: 123479

Acum 30 de minute s-a rupt un V3A in doua la Hala Traian; doua boghiuri au facut la stanga si al treilea a luat-o inainte, tramvaiul rupandu-se la cea de-a doua articulatie. Nimeni nu a fost ranit.

Sursa: Reportaj la Stirile ProTV
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/tramvai-rupt-in-doua-in-capitala.html

Filmul este si in Arhiva Video.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Ice



Data înscrierii: 18/Iul/2006
Ultima vizita: 17/Feb/2021
Mesaje: 258
Locație: Bucuresti 2 (Pantelimon)

MesajTrimis: Mie 10 Feb 2010 22:01:29    Titlul subiectului: 123488

In ultima vreme tot mai multe vagoane se rup atunci cand trec peste macaze, ceea ce ma face sa cred ca o mare parte din ele sunt defecte. Ar trebui sa se analizeze bine situatia si sa se gaseasca o solutie, s-a ajuns ca o data la o luna, doua sa aiba loc un eveniment de genul asta.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Feb 2010 08:41:43    Titlul subiectului: 123503

Astazi dimineata in timp ce asteptam autocarul de Fundulea in statie la Piata Romana, am vazut un troleibuz Ikarus cazut la datorie (#5157).
Un sfert de ora mai tarziu cand am ajuns la Rosetti, era alt Ikarus defect care astepta tractarea. Sa fie cumva conditiile meteo de azi de vina pentru aceste defectiuni, sau au fost doua evenimente separate ?



Captured 2010-2-11 001.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  65.62 kb
 Vizualizat:  de 14055 ori

Captured 2010-2-11 001.JPG



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
liv_liv30



Data înscrierii: 23/Iul/2008
Ultima vizita: 08/Dec/2011
Mesaje: 48
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Feb 2010 09:57:53    Titlul subiectului: 123506

Se pare ca vremea a afectat circulatia troleibuzelor Ikarus. Am vazut si eu pe linia 76 cel putin trei troleibuze defecte si deasemenea in drept la Cismigiu un altul. Sincer nu am mai vazut pana acum atatea troleibuze cazute din cauza ploii. Sper sa nu se fi cautat nod in papura special pentru a grabi achizitia de noi trolee.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Feb 2010 09:59:58    Titlul subiectului: 123507

Nu au probleme din cauza ploii, ci din cauza "lacurilor" de pe marginea drumului, in unele zone apa are mai mult de 15 cm adancime.
Sunt curios cum se descurca troleibuzele Irisbus Citelis care au garda la sol mai mica decat troleibuzele Ikarus.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
florin



Data înscrierii: 16/Iul/2006
Ultima vizita: 30/Iun/2023
Mesaje: 79
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Feb 2010 11:35:08    Titlul subiectului: 123515

Și pe Grivița erau vreo două troleibuze care așteptau tractarea. Totuși pe Grivița nu era apă mare. Poate trecuseră mai devreme prin bălți mari?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 02/Mai/2024
Mesaje: 9916
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 11 Feb 2010 14:32:21    Titlul subiectului: 123527

In aceasta dimineata a avut loc un accident in care au fost implicate o ambulanta si un tramvai. Se pare ca tramvaiul nu a putut sa opreasca la timp datorita conditiilor meteo. Articolul se gaseste aici

Citat:
O ambulanță a fost lovită de un tramvai. Doi medici au fost grav răniți

O mașină de prim ajutor încadrată cu trei paramedici SMURD a intrat în coliziune cu un tramvai, în Capitală. În urma accidentului, doi dintre cei trei medici au suferit leziuni mai grave, iar mașina a fost avariată în proporție de 50%.

O ambulanță cu 3 paramedici a plecat astăzi de dimineață să rezolve un caz grav și a ajuns chiar echipajul ei la spital, după ce a intrat în coliziune cu un tramvai.

Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU, Anca Onofrei, tramvaiul nu a putut opri din cauza condițiilor meteo nefavorabile și a lovit din plin partea dreaptă a mașinii de prim ajutor.

Autoturismul a fost avariat în proporție de 50%. Doi dintre cei 3 paramedici aflați în ambulanță au suferit leziuni grave: unul este lovit la cap, iar celălalt are o ruptură de membru superior.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Diverse (Bucuresti) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 43, 44, 45  Următoare
Pagina 17 din 45

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community