Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

TramClub pe MTV luni 22.10.2007

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
cipmars



Data înscrierii: 03/Sep/2007
Ultima vizita: 19/Mar/2019
Mesaje: 46
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007 19:01:43    Titlul subiectului: TramClub pe MTV luni 22.10.2007 83997

TramClub pe MTV luni 22.10.2007 orele 19.25 si in reluare marti 23.10.2007 orele 9.30 (AM). MTV Web Me Up.
_________________
Mi-ar placea sa am permis A B C D B+E C+E D+E dar am numai B.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007 20:42:02    Titlul subiectului: Re: TramClub pe MTV luni 22.10.2007 84010

cipmars a scris:
TramClub pe MTV luni 22.10.2007
Poate sunt eu prea batran si pricep mai greu... ai putea sa explici mai pe larg despre ce e vorba? O emisiune TV care prezinta diverse site-uri web?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
mihai158



Data înscrierii: 23/Aug/2007
Ultima vizita: 29/Noi/2011
Mesaje: 41
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007 18:23:56    Titlul subiectului: 84200

Am vazut!
Cica noi am fi www.tramclub.com
Si s-au luat de noi pentru motivul schimbarii panoului electric la V3A.

_________________
iubesc ratbul
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mircea



Data înscrierii: 24/Apr/2007
Ultima vizita: 01/Ian/2011
Mesaje: 6
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007 18:45:47    Titlul subiectului: 84204

Nu e cine stie ce emisune au prezentat site-ul in cateva minute si au aratat niste poze majoritatea ale Dl. Lacriteanu si Hans Oerlemans si mi se pare ca ne-au cam luat si in ras.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 17/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007 19:14:11    Titlul subiectului: 84216

Normal. Credeti ca ziaristii si stiristii se deplaseaza cu transportul in comun ? Visul romanului este casa, masina, etc.
Pentru multi deplasarea cu transportul in comun este o "rusine".
Au mai fost si certurile dintre forumisti.
O sa ma uit si eu maine, cand da emisiunea in reluare.
Poate cineva sa faca si o captura video, maine la 9 jumate cand o sa se redifuzeze ?

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cipmars



Data înscrierii: 03/Sep/2007
Ultima vizita: 19/Mar/2019
Mesaje: 46
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007 20:35:28    Titlul subiectului: E o echipa noua 84220

E o echipa de oameni inimosi, foarte tineri, care pun foarte multa pasiune in emisiune. Ei circula in proportie de 90% cu metroul, tocmai de aia s-au decis sa ne onoreze cu un material special. Au promis ca or sa posteze materialul pe Net. Daca au mai si gresit, asta e. E normal sa ne ia de ciudati se drept tocilari, pentru ca, sa fim seriosi, nu e un forum de sporturi extreme. Li s-a parut o idee geniala si privesc transportul in comun cu alti ochi. Producatorul emisiunii a fost la Sibiu de curand si avea de gand sa ne trimita poze cu mijloace de acolo. Nu ca nu am avea, dar mi se pare un gest dragut, totusi. Le-a parut rau ca nu au putut sa dea pe post filmul cu inaugurarea metroului, pentru ca apartine Arhivei TVR. Nu va asteptati sa ne ridice osanale, nu e un post orientat spre asa ceva. E normal sa glumeasca. Una peste alta, EU le-am sugerat sa se ocupe si de noi si nu imi pare rau.
_________________
Mi-ar placea sa am permis A B C D B+E C+E D+E dar am numai B.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mar 23 Oct 2007 10:15:48    Titlul subiectului: 84256

Intru totul de acord cu cipmars. Am vazut cele 95 de secunde ale prezentarii si au fost niste draguti. Nu am sesizat nimic denigrator sau zeflemitor; totusi, este un post destinat tinerilor, nu e cazul sa ne asteptam la prezentari stil Encyclopædia Britannica!

Multumiri cipmars pentru idee si multumiri MTV Romania pentru amabilitate si interes.

Am filmat cu aparatul foto secventa; o gasiti la http://video.tramclub.org/ , sectiunea Diverse (jos). Daca are cineva varianta originala sau o captura mai buna va astept si voi inlocui acolo in arhiva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Acier



Data înscrierii: 15/Feb/2006
Ultima vizita: 18/Apr/2024
Mesaje: 366
Locație: Bucuresti 3 - Vitan

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2007 10:29:12    Titlul subiectului: 84398

A fost publicat pe http://www.webmeup.ro/blog/2007/10/23/saptamana-6-22-octombrie-2007/
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 17/Apr/2024
Mesaje: 9880
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2007 11:36:09    Titlul subiectului: 84399

mihai158 a scris:
Am vazut!
Cica noi am fi www.tramclub.com
Si s-au luat de noi pentru motivul schimbarii panoului electric la V3A.
Acum am reusit sa vad tot filmuletul. Prezentare origunala, au pus accent mai mult pe tramvaie. Au mentionat de complexitatea de informatii care se gasesc pe forum. Nu cred ca ne-au luat in ras, dar nu toata lumea are cunostinte tehnice asa avansate ca a unora dintre membrii acestui forum. Cred ca vroiau sa spuna ca nu intereseaza pe multa lume originea V3A-ului si unde se afla panoul electric la V3A. Pentru multi, V3A, V2A, LHB, nu sunt decat niste litere......... Cred ca asta este si rolul forumului, unul de informare. Una peste alta mi-a placut prezentarea forumului, si melodia care au pus-o pe fundal ("Du-ma acasa mai tramvai").
Important este ca lumea a mai aflat de noi.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community