Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Graffiti si vandalizare
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
AmiralAOV



Data înscrierii: 24/Iun/2007
Ultima vizita: 16/Iul/2019
Mesaje: 4345
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 07 Sep 2010 11:49:15    Titlul subiectului: 133023

Nu este o metoda prea grozava... Am vazut ca o parte dintre tineri se lasa in... voia muzicii atunci cand decurg la astfel de creatii. Adica au castile si mp4-player-ul la ei... Putin energizant si o combinatie muzicala par sa ii inspire pe majoritatea celor pusi pe "fapte mari". La ce folos aceste semnale cand cele emise de casti "tipa" un hip-hop obscen sau un rock progresiv?! Rolling Eyes
_________________
http://transportlocalgalati.blogspot.com/ - mai multe info gasiti aici
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Flat



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Ultima vizita: 13/Iul/2016
Mesaje: 43
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 07 Sep 2010 23:29:22    Titlul subiectului: 133037

Un act iresponsabil din partea autoritatilor.

In primul rand, este o discriminare complet nedemocratica si condamnabila, ma mir ca intr-o democratie consolidata pot aparea astfel de idei si sa mai fie si puse in practica. Ce urmeaza? Santuri cu apa si scari de 50cm sa descurajeze batranii sau grasii?

In al doilea rand, acuitatea auditiva variaza de la individ la individ, semnalul acela de 18khz poate fi auzit si de un om de 40 de ani mai "sanatos", asa cum nu poate fi auzit de un pusti de 15 ani cu mici probleme. Deci nu este nici macar o discriminare pe criteriul varstei, ci pe criteriul sanatatii...

In fine, as fi curios sa-l intreb pe Amiralul Byrd pe ce criterii a ales hip-hop-ul si rockul progresiv ca exemple "negative". vandalismul tine de lipsa de educatie si nu de cultura muzicala, sau preferinte. Noroc ca manelistii nu prea stiu sa scrie ca ar fi destule "creatii" originale...
daca un graffer asculta Bach la iPod e mai scuzabil?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 08 Sep 2010 18:36:14    Titlul subiectului: 133058

Flat a scris:
Un act iresponsabil din partea autoritatilor.

In primul rand, este o discriminare complet nedemocratica si condamnabila, ma mir ca intr-o democratie consolidata pot aparea astfel de idei si sa mai fie si puse in practica. Ce urmeaza? Santuri cu apa si scari de 50cm sa descurajeze batranii sau grasii?

Acum te intreb si eu ceva. Daca cineva ar veni sa iti picteze masina, sau ti-ar intra in casa si ti-ar picta cu grafitii toti peretii inclusiv ferestrele ai spune: -Vaiii ce frumos este, vai ce arta ? Eu as propune ca masurile contra graferilor sa fie cat mai dure.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile


Ultima modificare efectuată de către guest la Mie 08 Sep 2010 22:57:09, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
MIHAI GAZI



Data înscrierii: 02/Dec/2009
Ultima vizita: 07/Mar/2024
Mesaje: 172
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 08 Sep 2010 22:24:53    Titlul subiectului: 133079

Si eu sunt de acord ca acesti oameni cu preocuparea lor distrugatoare ar trebui sa plateasca scump nota de plata a "distractiei" lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
OAB



Data înscrierii: 25/Noi/2005
Ultima vizita: 10/Mai/2022
Mesaje: 1621
Locație: Cluj

MesajTrimis: Joi 09 Sep 2010 01:40:03    Titlul subiectului: 133087

Unele desene de pe ramele de metrou sunt elaborate, semn ca respectivul graffer petrece minute bune langa o astfel de rama. Totusi, paznicii respectivi cu ce se ocupa? Dorm in timpul serviciului? Chiar nu pot sa inteleg cum de grafferii au atata timp la dispozitie sa picteze un intreg vagon.

In al doilea rand... mai multe camere de luat vederi, care sa functioneze non stop*, cu inscriptionarea de rigoare: Atentie, supraveghere video. E o metoda care descurajeaza multe acte antisociale. Si inca ceva. Tot ce se filmeaza ar trebui stocat intr-un centru indiferent daca camera de luat vederi se afla intr-un loc fix sau pe mijlocul de transport in comun. Din cate stiul, camerele de luat vederi de pe mijloacele de transport stocheaza imaginile pe o unitate DVR aflata in partea din fata a vehiculului. Daca, Doamne fereste, vehiculul are un accident grav, ce anume protejeaza DVR-ul?

* mai ales in cazul metrourilor, avand in vedere ca acestea cad "victime" grafferilor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Flat



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Ultima vizita: 13/Iul/2016
Mesaje: 43
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 09 Sep 2010 11:29:22    Titlul subiectului: 133113

guest a scris:
Eu as propune ca masurile contra graferilor sa fie cat mai dure.
"contra graferilor". Nu "contra tinerilor sub 25 de ani". Sesizezi diferenta?

Sa puna mai multi paznici, sa organizeze flagrante, orice, dar nu sa instaleze un dispozitiv care deranjeaza milioane de calatori SI cativa graferi..
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexandra2



Data înscrierii: 07/Iul/2007
Ultima vizita: 06/Mai/2015
Mesaje: 408
Locație: Viena (Austria)

MesajTrimis: Lun 13 Sep 2010 10:05:01    Titlul subiectului: 133312

Persoanele in cauza ar trebui sa fie luate de urgenta la raspundere si taxate scump - este un bun al tuturor si nu simt nici macar o briza a corectitudinii ca acestia sa isi permita sau ruineze/mazgaleasca acest bun comun, al nostru - chiar si al lor insisi ( Rolling Eyes ) daca mai are vreo relevanta...

In alta ordine de idei, ar fi un punct important sa se reflecteze asupra modalitatii de prindere sau descurajare a acestor persoane care distrug mijloacele de trasport in comun - dar mai ales si de taxare a lor pe aceeasi masura a gravitatii faptelor lor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011 19:41:32    Titlul subiectului: 139276

La stirile ProTV din aceasta seara s-a relatat cazul unui mazgalici olandez (asa-zis graffer sau ceva de genul asta) depistat in timp ce vandaliza un tramvai in incinta depoului Colentina.

Pentru astfel de retardati pedepsele ar trebui sa fie drastice, pe masura gradului de idiotenie al unor indivizi care sunt in stare sa cheltuiasca bani si sa riste "diverse" doar pentru a-si satisface nebunia cretina de a mazgali un vehicul! Evil or Very Mad

Filmul se gaseste in Arhiva video.

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011 21:09:34    Titlul subiectului: 139280

Dar asa de usor se poate intra in depou ? Cam slaba paza. Daca vrea cineva sa faca un sabotaj ? Jandarmii parca se ploconeau in fata olandezului, care nu este decat un infractor ordinar. Pedepsele ar trebui sa fie mult mai dure, daca il lasa liber il vedem maine in alt depou.
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile


Ultima modificare efectuată de către guest la Vin 28 Ian 2011 21:13:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
CRAZY BOY



Data înscrierii: 22/Apr/2008
Ultima vizita: 09/Iul/2012
Mesaje: 368
Locație: Fundeni (jud. IF)

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011 21:10:22    Titlul subiectului: 139281

In depou se poate intra daca sari gardul de pe strada Moroieni.
_________________
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2011 01:31:20    Titlul subiectului: 139286

Eu nu inteleg ce cauta olandezul la noi in tara, sa ne mazgaleasca tramvaiele noastre?!? Shocked De ce nu-si mazgaleste tramvaiele lui din Rotterdam sau Amsterdam?... A venit tocmai din Olanda special pentru asta?! Chiar asa tara de mana a doua am ajuns incat "importam" pana si grafferi?! Ii avem pe ai nostri si ne ajung...

Pe mine ma irita cat de degajat si cu zambetul pe buze era in fata jandarmilor, de parca totul era firesc... Astia din afara chiar nu dau doi bani pe noi si ne privesc de sus Evil or Very Mad

_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 15/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2011 10:28:32    Titlul subiectului: 139290

Se pare ca e mai simplu si mai sigur sa vii la mazgalit in tari mai sarace ca a noastra. Dealtfel si destule din ramele IVA sunt pictate de straini - au fost discutii pe tema asta la topicul similar acestuia de la Metrou.

Banuiesc ca nu i s-a pus interdictie de iesire din tara (cred ca e mai complicat de facut asta...) asa ca deja omul o fi plecat din Romania iar dosarul sau penal... ramane in aer. In plus RATB trebuie sa scoata banii sa revopseasca tramvaiul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2011 12:41:18    Titlul subiectului: 139293

Eu ma gandesc ca ar fi mult mai simplu si eficient ca acestui gen de mazgalici sa li se intample diverse "accidente", cum ar fi, de exemplu, sa se electrocuteze (eventual si mortal), sa dea tramvaiul peste ei, sa cada in vreun canal si sa-si rupa gatul sau sa-i manance cainii precum pe femeia aceea despre care s-a relatat la TV etc.

Sunt convins ca dupa cateva astfel de "accidente" s-ar propaga vestea ca "nu e bine" sa mazgalesti vehicule, ca poti sa te "accidentezi".
Sunt convins ca astfel de "accidente" i-ar mai descuraja pe retardati...

Eu unul, dac-as fi pe la depoul cu pricina, cred ca-i ajutam pe multi sa se "accidenteze"... Twisted Evil

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Dominatrix



Data înscrierii: 06/Mai/2010
Ultima vizita: 26/Feb/2012
Mesaje: 227
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 03 Feb 2011 07:35:06    Titlul subiectului: 139493

Kaustik a scris:
Eu nu inteleg ce cauta olandezul la noi in tara, sa ne mazgaleasca tramvaiele noastre?!? Shocked De ce nu-si mazgaleste tramvaiele lui din Rotterdam sau Amsterdam?... A venit tocmai din Olanda special pentru asta?! Chiar asa tara de mana a doua am ajuns incat "importam" pana si grafferi?!

Pai in Olanda nu prea isi permit sa faca asta, fiindca ii pune sa faca munca in folosul comunitatii, plus ca picturile sunt inlaturate rapid, si deci nici nu are cine sa le "admire" opera, asa cum e la noi. De aceea, Olanda este een mooie land, iar Romania este o mooie de tara. Evil or Very Mad

In daneza, mooie = frumos, asta ca sa nu va ganditi la altceva...

_________________
Dacă nu îți convine, ia-ți mașină mică - Deviza transportului public în România.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2011 19:55:32    Titlul subiectului: 142768

In sfarsit ceva a inceput sa miste in Bucuresti in privinta asta http://www.ratb.ro/comunicat1.php?nrcom=131

Citat:
RATB, Poliția și Jandarmeria declară război celor ce vandalizează mijloacele de transport în comun și bunurile Regiei

Astăzi, 19 aprilie, ora 16.45, în zona Bulevardului Unirii, la stația Piața Traian, a fost identificată
o persoană de sex masculin, în vârstă de 21 de ani, ce inscripționa cu graffiti un autobuz RATB din linia 135.
În aceeași zonă, ieri, 18 aprilie, alte 16 autobuze plătite din banii contribuabililor au fost identificate
cu același înscris graffiti.

În momentul de față, persoana în cauză se află la Secția 11 de Poliție pentru cercetări. Individul va suporta
contravaloarea reparațiilor necesare pentru aducerea la starea inițială a autobuzelor,
urmând ca după stabilirea valorii prejudiciului creat, să-i fie aplicată sancțiunea contravențională sau penală.

“ Rugăm toți cetățenii să ia atitudine, în momentul semnalării unor acte antisociale produse în mijloacele
de transport în comun, și să apeleze telefonul de urgență 112”

a declarat domnul Adrian Criț, directorul general RATB.

_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 13 Mai 2011 07:10:54    Titlul subiectului: 143537

In Bucuresti a inceput o campanie antivandalizare. Aceasta a fost initiata de Euromedia si Beta Cons alaturi de primaria capitalei. In spatiul de afisare al noilor refugii de statiile RATB au aparut afise cu mesajul :"NU VANDALIZA !". Sa vedem ce efecte vor avea aceasta campanie si daca merita banii care s-au investit. Dupa parerea mea personala mai bine s-ar aplica legea impotriva celor care mazgalesc sau vandalizeaza. Poate asa ar fi mai descurajati.


Captured 2011-5-13 004.jpg
 Descriere:
 Mărime fișier:  57.96 kb
 Vizualizat:  de 21192 ori

Captured 2011-5-13 004.jpg



_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexandra2



Data înscrierii: 07/Iul/2007
Ultima vizita: 06/Mai/2015
Mesaje: 408
Locație: Viena (Austria)

MesajTrimis: Dum 22 Mai 2011 20:43:51    Titlul subiectului: 143776

^Orice ar fi fost mai recomandabil decat aceste afise care...-imi cer scuze tonul usor obraznic-...ma mir ca nu a fost mazgalit deja?! Amenda foarte ridicata si obligatoriu platita + plata repararii instante a prejudiciului (...evident o paza vigilenta!) ar fi solutia mai corespunzatoare pentru oameni care nu au respect pentru ei insasi si pentru ceea ce ii inconjoara.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
costy92



Data înscrierii: 01/Sep/2010
Ultima vizita: 25/Dec/2022
Mesaje: 109
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 14 Apr 2012 23:45:19    Titlul subiectului: 154989

guest in alt topic a scris:
Cum aratau hartile RATB din refugiile de statie in anul 2009 puteti vedea cateva postari mai sus (mesaj id: 103882). Cum arata hartile acum, la aproape 3 ani distanta puteti vedea in pozele care urmeaza (foto 1-2 harti in statia de tramvai Vatra Luminoasa, foto 3 harta om statia Iancului). Ce ar trebui facut cu cei care isi bat joc de noi toti ? Va las pe voi sa decideti..

Parerea mea este ca ar trebui amendati
Amenda intre 1000 si 10000 ca sa aiba dupa ce plange
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
nightboy



Data înscrierii: 27/Sep/2011
Ultima vizita: 28/Mar/2014
Mesaje: 20
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 15 Apr 2012 15:15:50    Titlul subiectului: 155007

Si crezi ca plateste cineva amenda?
Sunt info-touchuri in Piata Kogalniceanu praf facute!
Romania nu merita astfel de facilitati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Kaustik



Data înscrierii: 11/Noi/2008
Ultima vizita: 03/Mar/2024
Mesaje: 766
Locație: Ploiesti; Bucuresti; Braila

MesajTrimis: Dum 15 Apr 2012 16:46:18    Titlul subiectului: 155009

Amenintari cu amenzi exista peste tot, inclusiv in Cismigiu, pentru a nu rupe narcisele si panselutele, sau la orice colt de strada uitat de lume, unde se obisnuieste sa se arunce gunoiul menajer, pentru a nu-l mai arunca acolo...

Problema nu este instituirea unei pedepse cu amenda sau cuantumul ei, nu ducem lipsa de asta, problema este identificarea si prinderea celor care ar trebui s-o plateasca... Dar la cat de prompt raspunde armata de chipiuri negre, platita din banii nostri, si la ce pasi repezi catre civilizare facem ca popor prin intermediul tinerei generatii de azi... multe puncte de suspensie...

_________________
"O tara dezvoltata nu este una unde saracii pot merge cu masina, ci una unde bogatii folosesc transportul public." E.P.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
guest



Data înscrierii: 30/Sep/2006
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 9816
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Apr 2012 21:37:52    Titlul subiectului: 155017

Democratia este un mare esec pentru Romania, de altfel si pentru toata Europa! Este parerea mea personala. Care sunt rezultatele democratiei? Pai, cei care vor sa faca infractiuni, inclusiv cei care isi spun "artisti" dar de fapt sunt niste nenorociti de mazgalitori, niste vandali, sunt mangaiati de lege, de "democratie", sunt tratati cu manusi. Prin ce fac isi bat joc in primul rand de munca oamenilor implicati in transportul in comun! De ce nu erau graferi pe timpul impuscatului? Pai daca unul indraznea sa faca asa ceva era batut pana lesina si mai facea si ani grei de puscarie! Romanul intelege doar de bici! Cat timp este democratie in Romania si in Uniunea Europeana cei cinstitti, care merg la servici, care platesc taxe si impozite sunt "fraierii societatii", iar graferii sunt "artistii" sau "neintelesi". Pai bine breee "pseudoartistilor", va bateti joc de banii mei, care se duc pe taxe ????
_________________
Troleibuzul de pe linia 86 este preferatul meu Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dm



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 11/Mar/2024
Mesaje: 819

MesajTrimis: Dum 15 Apr 2012 23:32:54    Titlul subiectului: 155029

Din pacate, mare majoritate a inteles ca democratia este defapt anarhie (adica fac ce vreau, doar suntem in "democratie")... Si asta e rezultatul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Flat



Data înscrierii: 11/Feb/2010
Ultima vizita: 13/Iul/2016
Mesaje: 43
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 17 Apr 2012 14:09:31    Titlul subiectului: 155069

Un reportaj despre grafferi difuzat acum o luna la Digi24:
http://www.youtube.com/watch?v=OL50wGRUmzk
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Alexandra2



Data înscrierii: 07/Iul/2007
Ultima vizita: 06/Mai/2015
Mesaje: 408
Locație: Viena (Austria)

MesajTrimis: Dum 06 Mai 2012 13:57:10    Titlul subiectului: 155541

dm a scris:
Din pacate, mare majoritate a inteles ca democratia este defapt anarhie (adica fac ce vreau, doar suntem in "democratie")... Si asta e rezultatul.
Prostie, rezultatul acesta NU este prezent peste tot dar mai ales in Romania. Nu spun ca nu se gasesc exceptii dar acelea sunt cu siguranta facute sa plateasca amar pentru nazadravania lor in alte parti. Singura cauza pentru distrugerea unui bun comun are CLAR de a face cu existenta unui pret pentru faptele fiecaruia si strictetea cu care este asigurat platirea acestuia de catre oricare persoana care vandalizeaza in mod intentionat un bun care fie nu ii apartine sau apartine tuturor. Mai putem mentiona si despre spiritul bunului simt/respectului, dar este de stiut ca nu sunt putine persoane care habar nu am ce inseamna nici una dintre acestea...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Catalin Ghita



Data înscrierii: 27/Oct/2005
Ultima vizita: 18/Oct/2023
Mesaje: 6225
Locație: Popesti-Leordeni, Buzau

MesajTrimis: Lun 16 Noi 2015 11:27:52    Titlul subiectului: 182503

In contextul atentatelor teroriste frecvente care au inceput sa sa indeseasca in Europa si a faptului ca Romania se lasa atrasa in conflicte fara ca eu sau alti cetateni sa fiu intrebat daca vrem sa fie atacata o tara sau alta, sub diverse pretext mai mult sau mai putin "mirositoare", consider ca Metrorex si serviciile "speciale" ar trebui sa ia masuri mai drastice si energice de a impiedica accesul neautorizat in incintele Metrorex sau care au legatura cu Metrorex.

Bunaoara, asa cum acesti oameni ai cavernelor intra si mazgalesc trenurile si tunelurile de metrou, ORICAND un potential terorist poate patrunde si plasa o incarcatura exploziva pe infrastructura sau in trenurile de metrou.
Data fiind aglomeratia de la orele e varf, cred ca oricand se poate intampla o nenorocire.

Faptul ca trenurile de metrou, in special IVA, arata ca niste verze de mazgalite ce sunt, arata faptul ca nivelul de securitate la metrou este foarte aproape de ZERO, daca orice retardat poate patrunde cu vopsea si ustensile si sa mazgaleasca la bunul plac.

Caci altfel ce explicatie ai putea avea? Sau agentii de paza ii controleaza pe mazgalaci si, vazand ca au "doar" vopsele, ii lasa? Ca asta poate fi interpretata ca si complicitate a acestor "paznici" si/sau a personalului Metrorex la VANDALIZAREA/DISTRUGEREA vagoanelor IVA!

Deci, cum e: securitate (aproape) ZERO la metrou sau complicitate la vandalizarea vagoanelor IVA?

_________________
Harta traseelor autobuzelor Transbus Buzau.
http://harti.tramclub.org/buzau-apr13.pdf


Ultima modificare efectuată Catalin Ghita la Lun 16 Noi 2015 16:00:56, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Cafeneaua Tramclub Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community