Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
iahim
Data înscrierii: 03/Mai/2016 Ultima vizita: 30/Sep/2022 Mesaje: 155 Locație: Craiova
|
Trimis: Mie 08 Iun 2016 21:53:26 Titlul subiectului: Linii si trasee desfintate ale RAT Craiova |
185566 |
|
Aceasta este o lista cu traseele de transport in comun care au circulat candva in municipiul Craiova. In cazul in care am gresit ceva va rog sa nu ezitati sa ma corectati, deoarece aceasta lista este incompleta (au mai existat trasee cum ar fi 16, 18 sau 28 etc.). De asemenea doresc sa aflu ce traseu a avut linia de troleibuz ce a circulat in perioda 1943-1944. Numarul anumitor trasee se poate repeta. In Craiova cel mai mare indicativ de traseu de autobuz a fost indicativul numarul 30. Trasee de autobuz precum 3x, 4x, 5x etc. nu au existat. Acestea sunt traseele:
1 Gara-Parc
1R Craiovita Noua-Gara-Vama Lapus-Pasaj Electro-MAT SA-Banie-Parc-Craiovita Noua
2 Cernele-Piata Centrala-MAT SA
2R Craiovita Noua-Spitalul nr. 1-Parc-Banie-MAT SA-Pasaj Electro-Vama Lapus-Gara-Craiovita Noua
3 Craiovita Noua-Oltet-Banie-MAT SA
3R Craiovita Noua-Raului-Autogara Sud
4 Oltet-Spitalul nr. 1-Romanesti-Facai-Preajba
4 Oltet-Spitalul nr. 1-Romanesti-Facai
5 Gara-Carol I-Oltet-Siloz
5 Gara-Carol l-Oltet-IRA-Banie
5R Craiovita Noua-Gara-Carol l-Oltet-Banie
6 Craiovita Noua-Casa Tineretului-Oltet-Spitalul nr. 1
6R Craiovita Noua-Casa Tineretului-Oltet-Spitalul nr. 1
6b Craiovita Noua-Casa Tineretului-Piata Centrala
7 Gara-Floresti-Dutulesti
7b Gara-Dutulesti-Goiesti
8 Oltet-Bucovat-Leamna
9 Teatru-Pasaj Electro-Metro
9b Piata Centrala-Pasaj Electro-Metro
10 Oltet-Spitalul nr. 1-Romanesti-Braniste-Podari
11 Craiovita Noua-Oltet-Spitalul nr. 1-Romanesti
12 Gara-Carol I-Oltet-Banie-MAT SA
13 Pasaj Electro-Vama Lapus-Gara-Brazda-Casa Tineretului-PECO Severinului
14 Pod Jiu-Oltet-Piata Centrala-Pasaj Electro-MAT SA
14b Pod Jiu - Oltet - Piata Centrala
15 Gara - Craiovița Nouă - PECO Severinului
19 Gara-Brazda-Oltet-Spitalul nr. 1-Romanesti
20 Piata Centrala-Casa Tineretului-PECO Severinului-Izvorul Rece-Rovine 2
20 Gara-Brazda-Oltet-Parc
21 Brazda-Oltet-Pod Jiu
22 Teatru-Cernele-Breasta
22b Teatru-Cernele-Breasta-Predesti
23 Oltet-Bariera Valcii-Dezbenzinare
23 Gara-Bariera Valcii-Dezbenzinare-Ghercesti-Motoci
23b Gara-Bariera Valcii-Dezbenzinare-Ghercesti-Pielesti
25 Gara-Brazda-Oltet-Siloz
25b Gara-Brazda-Oltet-Siloz-Valea Rosie-Banie
26 Craiovita Noua-Gara-Vama Lapus-Pasaj Electro-MAT SA-Banie-Parc-Craiovita Noua
26R Craiovita Noua-Spitalul nr. 1-Parc-Banie-MAT SA-Pasaj Electro-Vama Lapus-Gara-Craiovita Noua
27 Pasaj Electro-MAT SA-Banie-Parc-Romanesti
29 Bucovat-Oltet-Brazda-Gara
29b Bucovat-Oltet
30 Craiovita Noua-Casa Tineretului-Oltet-Spitalul nr. 1 |
|
Sus |
|
|
iahim
Data înscrierii: 03/Mai/2016 Ultima vizita: 30/Sep/2022 Mesaje: 155 Locație: Craiova
|
Trimis: Mar 25 Oct 2016 20:59:15 Titlul subiectului: |
186907 |
|
Alte linii desfiintate:
11 Gradina Mihai Bravu - Compania de Apa - PECO Severinului - Izvorul Rece - Gara Isalnita
13 Gara - Carol I - Centru - Pasaj Electro
16 Gara - Bariera Valcii - Statiunea de Cercetare Simnic
Nota: toate denumirile date sunt locatiile actuale.
Potrivit unor informatii, troleibuzul a circulat pe ruta Gara - Parc. |
|
Sus |
|
|
andreirosu14
Data înscrierii: 02/Feb/2017 Ultima vizita: 20/Mai/2024 Mesaje: 394 Locație: Craiova, Cluj-Napoca
|
Trimis: Mar 13 Mar 2018 14:08:36 Titlul subiectului: |
193969 |
|
Am văzut astăzi un midibuz Prestij care era pe linia 20, dar afișa traseul GARA - OLTET - MOFLENI. Sa fie vreun traseu temporar ce a fost desființat sau? |
|
Sus |
|
|
iahim
Data înscrierii: 03/Mai/2016 Ultima vizita: 30/Sep/2022 Mesaje: 155 Locație: Craiova
|
Trimis: Mar 13 Mar 2018 21:25:12 Titlul subiectului: |
193972 |
|
3 curse pe zi ale traseului 20 merg până la Mofleni. |
|
Sus |
|
|
|