Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Bilete, abonamente

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul DÂMBOVIȚA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
augustin



Data înscrierii: 04/Iun/2006
Ultima vizita: 16/Iul/2006
Mesaje: 11
Locație: Baicoi (jud. PH)

MesajTrimis: Mie 05 Iul 2006 14:56:05    Titlul subiectului: Bilete, abonamente 26991

Ieri seara 04.07.2006 ora 20:20 ma aflam intr-un Isuzu pe traseul 35 pe sensul Lamaita - Faredo cu un prieten si la statia Popa Farcas (celebra ptr controale) se urca 2 controlorii iar in satia mai erau inca 4 si un comunitar. Unul din cei 2 controlorii avea vesta si ecuson iar in mana surpriza: "LUPA". A facut controlul iar cand a ajuns la noi s-a uitat la bilete cu lupa sa vada daca au fost sterse (cu guma, clor sau smirghier), insa biletele erau cumparata cu 10 min asa ca si-au luat plasa. La coborare prietenul meu a scos capu' pe geam si le-a spus : "Rau ati mai ajuns mai frate, la romani va uitati cu lupa, iar la tigani le dati drumu', de fapt asa ati fost mereu", apoi Isuzu a plecat iar controlorii strigau dupa autobuz " lasa ca te prind eu! 2 milioane iti dau amenda " .
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Mihai1992



Data înscrierii: 11/Iun/2009
Ultima vizita: 01/Iun/2013
Mesaje: 23
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 01 Feb 2010 19:47:54    Titlul subiectului: 123074

S-au majorat traifele biletelor de la 1 leu la 1.5 lei Evil or Very Mad
Acum 3-4 luni se anunta ca avem unele din cele mai mici tarife din tara in ceea ce priveste transportul in comun si ca nu se vor schimba prea curand. Am auzit destui care spun ca o vor mai lua si pe jos in dauna autobuzelor.Mai degraba cred ca or sa iasa in paguba mai mult decat in castig.Si parerea mea e ca nu se justifica aceasta marire cand in continuare ingheti in statie pana vine un autobuz (maxi-taxi) si cand il vezi ca vine nu opreste in statie ca full,iar cand apuci sa te urci intr-unul circuili in regim de sardea(asta la orele de varf). Cand vom avea un transport in comun cat de cat ecologic si cand vor disparea maxi-taxiurile atunci biletul va fi intr-adevar de 1.5 lei poate chiar si de mai mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
dexter23



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 20/Mar/2023
Mesaje: 144
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 03 Feb 2010 09:44:40    Titlul subiectului: 123189

Mihai1992 a scris:
Acum 3-4 luni se anunta ca avem unele din cele mai mici tarife din tara in ceea ce priveste transportul in comun si ca nu se vor schimba prea curand.
Cine a spus ca nu se vor schimba prea curand nu stia ce vorbeste. Ideea existand de mai mult de jumatate de an.
Am auzit destui care spun ca o vor mai lua si pe jos in dauna autobuzelor. Mai degraba cred ca or sa iasa in paguba mai mult decat in castig.
Mihai1992 a scris:
Si parerea mea e ca nu se justifica aceasta marire cand in continuare ingheti in statie pana vine un autobuz (maxi-taxi)
In momentul actual la orele de varf ai traseele principale 1 si 5(6) care circula cadentat prin centru la 7-8 minute. Daca asta e timp in care sa ingheti, imi pare rau.
Mihai1992 a scris:
cand il vezi ca vine nu opreste in statie ca full,iar cand apuci sa te urci intr-unul circuili in regim de sardea
Asta e datorita calatorilor care nu vor sa inteleaga ca imediat soseste si altul si se inghesuie toti in primul mijloc de transport care vine in statie.
Calatorii nu pot sa inteleaga ca vremurile in care trebuia sa stai minim 30 de minute in statii s-au dus de mult.

Ca dovada, in urmatoarele zile se vor reafisa programele in toate statiile.

Orice nerespectare trebuie semnalata pe http://www.aitt.ro/contact.html pentru ca sa se stie despre aceste probleme.

_________________
We are just a small, lonely piece in the world of computers.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Radu Tudor



Data înscrierii: 21/Aug/2013
Ultima vizita: 02/Feb/2020
Mesaje: 38
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 04 Noi 2013 17:29:32    Titlul subiectului: 168559

De astazi pretul unui bilet pe raza Municipiului Targoviste este 2 lei.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul DÂMBOVIȚA Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community