Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Traseele SC BRAICAR SA
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRĂILA
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 15/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Dum 02 Mar 2008 19:56:15    Titlul subiectului: 89468

Lista traseelor de autobuz este publicata aici: http://evrika.uv.ro/organiz3.php . Este singurul loc unde am gasit pe net traseele autobuzelor si tramvaielor, culmea intr-o pagina ce nu are nici o legatura cu transportul in comun, cu primaria sau Braicar, fiind pagina unui concurs de fizica de liceu (olimpiada).

AUTOBUZE

2: Hipodrom - Bariera - Centru - Calea Galati - Vidin - Calea Galati - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Hipodrom

4: Viziru I - Calarasi - Centru - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Gara C.F.R. - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Viziru I

5: Viziru I - Calarasi - Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Str. Comuna din Paris - Sos. Baldovinesti - S.C. COMBIXIM (si retur)

6: Hipodrom - Bariera Calarasilor - Sos. Buzaului - Hotel Turist - Sat Lacul Sarat

9: Gara C.F.R. - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Str. Grivita - Calea Calarasilor - Viziru I - Sat Varsatura - Peco Lacul Sarat - Com. Chiscani - Termocentrala (si retur)

10: Buzaului - Parc Zoo - Sos. Buzaului - Calea Calarasilor - Centru - Calea Galati - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Gara C.F.R.

11: Str. Golesti - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - B - dul. Independentei - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Sat Cazasu (si retur)

14: Autogara BRAICAR - Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Sat Cazasu (si retur)

15: Autogara BRAICAR - Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnucu Sarat - Sat Cazasu - Tudor Vladimirescu - Scortaru Vechi (si retur)

16: Vidin - Calea Galati - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Sos. Buzaului - Str. Chisinau - Viziru I - Calea Calarasilor - Centru - Calea Galati - Str. M. Malaeru - Str. Industriei - Vidin

17: Vidin - Calea Galati - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Viziru I - Str. Chisinau - Sos. Buzaului - Calea Calarasilor - Centru - Calea Galati - Str. M. Malaeru - Str. Industriei - Vidin

19: Autogara BRAICAR - Str. Pietatii - Str. Scolilor - Str. Grivita - Calea Galati - Sos. Baldovinesti - Pietroiu (si retur)

20: Autogara BRAICAR - Str. Pietatii - Str. Scolilor - Str. Grivita - Calea Galati - Com. Vadeni (si retur)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 03 Mar 2008 12:13:15    Titlul subiectului: 89482

TRAMVAIE

21: Depoul Radu Negru - Str. Gr.Alexandrescu - Parc Monument - Calea Calarasilor - Bd. Independentei - Calea Galati - Str.C.Nnegruzzi - Str. Ulmului - Scoala 20 - Str. Sevastopol - Str.W.Maracineanu - Str. Negruzzi - Calea Galati - Bd. Independentei - Calea Calarasilor - Parc Monument - Str..G.Alexandrescu - Depoul Radu Negru.

22: Depoul Radu Negru - Str.Gr.Alexandrescu - Parc Monument - Bd. Dorobantilor - Calea Galati - Str.C.Negruzzi - Str. Ulmului - Scoala 20 - Str. Sevastopol - Str.W. Margineanu - Str. C.Negruzzi - Calea Galati - Bd. Dorobantilor - Parc Monument - Str. Gr. Alexandrescu - Depoul Radu Negru.

23: Depoul Radu Negru - Str.Gr.Alexandrescu - Parc Monument - Bd. Dorobantilor - Str Apolo - SOS. Baldovinesti - S.C. COMBIMIX (si retur).

24 Parc Monument - Str.Gr. Alexandrescu - Statiunea Lacu Sarat - Celhart Donaris (si retur).

Traseele 16 si 17 nu mai circula de circa 3-4 ani...
Mai exista traseele 1, 3 si 12, parca.
Iar traseul 5 are 2 autobuze cu trecere pe la Hypermarket PIC, iar altele 2 pe la Carrefour.
Desigur si doua autobuze de pe traseul 4 circula la Carrefour si 3 care e deservit de microbuze Renault.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 22 Mar 2008 21:14:53    Titlul subiectului: Noua grila de transport Braicar 90477

Autobuzul 12 nu mai circula de mult, chiar de foarte mult timp, de ani buni. Mai mult de 5 ani. Iar liniile 1 si 3 sunt deservite integral de microbuze Braicar.

Liniile 19 si 20 nici acelea nu le-am mai vazut de vreo cam tot asa 5-6 ani; liniile 11 barat si 16 barat circula, dar foarte foarte rar.

Linia 5 a fost modificata asa ca trece si prin dreptul Hypermarlet Pic si capatul nu mai este in Viziru ci trece prin Varsatura si intoarce in dreptul Hypermarket Carrefour.

1 (linie deservita de microbuz Braicar) Ma voi interesa de traseu

2: Hipodrom - Bariera - Centru - Calea Galati - Vidin - Calea Galati - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Hipodrom

3 (linie deservita de microbuz Braicar) ma voi interesa de traseu

4: Viziru I - Calarasi - Centru - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Gara C.F.R. - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - B - dul. Al. I. Cuza - Calea Calarasilor - Viziru I

5: Carrefour-Varsatura-Hipermarket Pic-Bariera Calarasi-Calea Calarasilor- Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Str. Comuna din Paris - Sos. Baldovinesti - S.C. COMBIXIM (si retur)

6: Hipodrom - Bariera Calarasilor - Sos. Buzaului - Hotel Turist - Sat Lacul Sarat
(circula la un interval de circa 70 de minute)

9: Gara C.F.R. - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Str. Grivita - Calea Calarasilor - Viziru I - Sat Varsatura - Peco Lacul Sarat - Com. Chiscani - Termocentrala (si retur)

10: Buzaului - Parc Zoo - Sos. Buzaului - Calea Calarasilor - Centru - Calea Galati - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - Gara C.F.R.

11: Str. Golesti - Str. Nicolae Balcescu - Str. G - ral. Eremia Grigorescu - B - dul. Independentei - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Sat Cazasu (si retur)

14: Autogara BRAICAR - Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnicu Sarat - Sat Cazasu (si retur)

15: Autogara BRAICAR - Str. Grivita - Str. 1 Decembrie 1918 - Sos. Ramnucu Sarat - Sat Cazasu - Tudor Vladimirescu - Scortaru Vechi (si retur)

Traseele: 13, 16 si 17 au fost cedate operatorilor privati de Maxi-Taxi exact in aceeasi forma neschimbata.

Iar traseele 19 si 20 au fost desfiintate complet.

La fel o fosta linie de troleibuz care fusese desfiintata a fost reinfiintata de un operator privat de maxTaxi mai precis linia 8 dar intr-o forma modificata si prelungita.

Astfel daca troleibuzul 8 circula de la Hipodrom pana la Gara si Autogara, Maxi-Taxi Circula din Hipodrom pe acelasi traseu cu troleibuzul pana la inersectia Bd Dorobanti cu Str G-ral Eremia Grigorescu apoi merge un pic pe ea si apoi pe niste stradute pana ajunge pe Calea Galati si o ia spre Vidin, si ajunge la capatul din Vidin a autobuzului 2.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 22 Mar 2008 21:22:27    Titlul subiectului: 90480

In privinta traseului 12 se pare ca a aparut o noua varianta, dar nu o cunosc, chiar ieri am vazut un autobuz cu acest numar, dar era retras si nu am vazut traseul.
Cand voi afla pe unde circula va voi anunta pana atunci nu stiu mai nimic despre el, doar ca pleaca de la autogara BRAICAR.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Sâm 22 Mar 2008 23:10:45    Titlul subiectului: Trasee vechi desfiintate 90506

Oare ce trasee de autobuze si tramvaie erau inainte in perioada 1900-1989? Oare mai stie cineva? Si am observat din niste poze ca inainte tramvaiele aveau numere insa acum fiind doar 4 trasee are tablite cu culori specifice. In partea de sus a tramvaielor pe langa tablita mare dreptunghiulara de culoare specifica, mai nou are si o tablita mica patrata cu nr traseului
Dar ce vroiam sa spun e ca intr-o poza pe acest forum am avut surpriza sa vad in alb-negru un tramvai cu traseul nr 9 oare erau inainte vreo 9 trasee de tramvai?

Si am auzit si niste zvonuri cum ca cu multa vreme inainte de a ma naste eu ar fi existat tramvaie care duceau spre gara insa a fost scoasa calea de rulare.

Mai stie cineva sa imi spuna daca aceste zvonuri sunt reale?

Ce stiu sigur ca a fost o infiintare esuata a liniei de Maxi-Taxi 43. De la biserica de pe Sos Focsani - sos Focsani si de aici paralel cu linia 13 pana la Bd Independentei -Calea Calarasilor - Gara - Trecere Bac si retur.

Si de traseele 11Barat si 16 Barat ce stiti? La ce interval (mai) circula?
Liniile 11 barat si 16 barat de autobuz se pare ca si ele au esuat.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 23 Mar 2008 18:57:24    Titlul subiectului: 90558

Nu mai circula din cate vad. Traseul 16 barat sunt sigur ca a fost doar o proba nereusita deoarece nu au fost destule autobuze si din cauza operatorilor privati care veneau mai des.

Da, am auzit si eu acel zvon si se pare ca a fost real. Despre traseele care au fost, vreau sa mai zic ca a existat un traseu de autobuz Vidin-Viziru.

Parca imi amintesc si de un traseu esuat, 1 barat care circula pe Str Scolilor si mai mult nu stiu.
Alte 2 traseie care au sfarsit de ani buni sunt traseiele 7 (Viziru-Str Grivitei-Gara) si 18 (PORT-Viziru).
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008 10:02:16    Titlul subiectului: 90700

Am observat linii de tramvai nefolosite de mai bine de 15 sau 20 de ani:

-In Vidin dincolo de scoala 20 care e actualul capat al lui 21 si 22
-In cartierul Clonii pe langa fabrica de chibrituri si care trece si pe la Stanca
Si poate ca or mai fi linii nefolosite. Dar ce imi pare rau ca reteaua de tramvaie care ducea spre Gara a fost scoasa si cea electrica si sinele din asfalt.
Oare ce linii de tramvai circulau pe acolo?

Mai exista liniile 19 si 20?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 04 Iun 2008 16:08:51    Titlul subiectului: 94139

Dr2006 in alt topic a scris:
Toate merg la Combinat. Cel puțin așa era astă-iarnă.

Nu toate, vara se introduc mai multe tramvaie pe acest traseu; cred ca sunt 2, unul intoarce la Lacu Sarat, iar celalalt merge pana la Combinat. Tramvaiele care circula pana la lac sunt luate de pe traseul 23, care vara are doar 2 tramvaie in loc de 3.

Am observat de ceva timp ca nu mai circula traseiele 11b, 15, 19 si cred ca si 20. Cred ca explicatia ar fi lipsa calatorilor, dar si concurenta cu Maxi-Taxi.
Un alt traseu care nu il mai observ pe strazi este traseul 1, deservit de microbuze Renault. Un lucru bun este aparitia traseului 12, dar cu un alt intinerariu fata de cel pe care a circulat in urma cu multi ani.

TRASEUL 12: Selgros-P-ta Mare Calea Grivitei-Calea Calarasilor-Bariera-Autogara Braicar si retur.

In ultimul timp Braicar a inceput sa suplimenteze numarul midibuzelor, introducand inca unul sau doua autobuze.
Mentionez ca acest lucru se intampla numai dimineata si la sfarsitul saptamanii, cand mai sunt "odihnite" si midibuzele.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 25 Iun 2008 10:03:53    Titlul subiectului: 94995

"Braicar" a pierdut traseul Braila-Chiscani

* cauza: vechimea parcului auto pus la dispozitie pentru a deservi aceasta ruta * cistigatoare a fost desemnata firma "Gebamy Trans Junior" * cursele Braila-Galati vor fi asigurate in continuare de "Aventin Trade" si "Gebamy Trans Impex" * "Braicar" ramine cu doua trasee in zona periurbana: Braila - Lacu Sarat si Braila - Cazasu

Dragos G. TUDOSE

De saptamina viitoare intra in vigoare noul plan de transport judetean si interjudetean, stabilit in urma licitatiilor online privind adjudecarea licentelor de trasee de catre operatorii de transport persoane. Spre deosebire de vechiul program, care expira peste citeva zile, sistemul ce va fi aplicat de la 1 iulie aduce o serie de noutati legate de transportul de persoane in interiorul judetului, precum si in cel interjudetean. Astfel, pe linga infiintarea unor trasee noi care asigura legatura cu diferite localitati din judet, marea surpriza a constituit-o adjudecarea de catre o firma privata a traseului Braila-Chiscani, cursa care in mod traditional era efectuata de "BRAICAR". In urma licitatiilor organizate in data de 30 aprilie si 30 mai, de catre Agentia pentru Serviciile Societatii Informationale (ASSI) in subordinea Ministerului Comunicatiilor si Tehnologia Informatiilor, adjudecatar al traseului in cauza a fost desemnata SC "Gebamy Trans Junior" SRL. Potrivit informatiilor prezentate de conducerea structurii teritoriale a Autoritatii Rutiere Romane (ARR) dintre cele trei trasee in interiorul judetului pe care "BRAICAR" le administra, societatii i-au mai ramas doua, respectiv traseele care asigura legatura municipiului cu localitatile Cazasu si Lacu Sarat. "Accentul la aceste licitatii s-a pus pe modernizarea parcului auto, or din informatiile pe care le detinem, ?BRAICAR? a pierdut licitatia pentru traseul Braila - Chiscani, din cauza ca a acumulat un punctaj mic generat de vechimea parcului auto pus la dispozitie pentru efectuarea curselor regulate", a explicat Mihaila Constantin, reprezentantul Agentiei Braila a ARR. De asemenea, sursa citata a precizat ca nu au aparut modificari majore in viitorul program de transport ce intra in vigoare de la 1 iulie: "Ca noutate va pot spune ca la propunerea operatorilor de transport au fost infiintate trasee noi, asa cum este cazul a patru curse in Insula Mare a Brailei si inca patru trasee in interiorul judetului. In plus, in cazul traseelor interjudetene, in urma modificarii legislatiei in domeniu, se prevede extinderea perioadei de valabilitate a licentelor de la 3 ani la 5 ani". Concret, in noul program apar 9 curse noi: Braila - Stoenesti, Braila - Tacau, Braila - Marasu - Bandoiu, Braila - Frecatei, Braila - Rimnicelu - Racovita, Braila - Plopu - Magureni, Insuratei - Lacurezi, Insuratei - Baraganu si Faurei - Ianca - Maraloiu.
In ceea ce priveste treseele care fac legatura intre Braila si Galati, in urma licitatiilor, adjudecatar apare acelasi tandem al operatorilor de transport "Aventin Trade" - "Gebamy Trans Impex", care a asigurat si pina acum legatura dus-intors intre cele doua orase.


sursa http://www.obiectivbr.ro/index.php?pagina=rezultat.php
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 10 Iul 2008 11:28:33    Titlul subiectului: 95568

Din nou a disparut traseul 12. Nu l-am vazut cam multe zile si le-am dat telefon la BRAICAR si mi-au raspuns ca nu mai este nici noul traseu 12. Ce viata scurta a avut... Sad Nici nu am apucat sa ma plimb cu el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 10 Iul 2008 13:41:51    Titlul subiectului: 95572

Intradevar a avut o viata de numai un an, dar am vazut acum cateva zile doua autobuze pe linia 14, un lucru mai rar intalnit. Revenind la acest traseu, a fost infiintat pentru elevii de la Liceul Agricol dar si pentru Magazinul Selgros, iar cu timpul cei de la Braicar l-au considerat neprofitabil.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 10 Iul 2008 23:48:21    Titlul subiectului: 95613

Nu, eu nu l-am vazut infiintat de acum 1 an, ci l-am vazut doar prin Aprilie, Mai si prima saptamana din iunie anul acesta.

In plus astazi am vazut altceva uimitor. In statia de tramvai de la Piata Mare, cea de la interersectia Bd Dorobanti cu Bd 1 decembrie 1918, un tramvai alb cu niste dreptunghiuri galbene si linii negre oblice. Nu stiu ce marca era, dar stiind ca acolo circula doar tramvai cu tablita albastra si tramvai cu tablita rosie, deci inspre Vidin, respectiv inspre Chercea, ma asteptam ca sa fie tablita rosie de Chercea, deoarece cele spre Vidin sunt doar KT4D portocalii, pe care le cunosc de la o posta departare, iar spre Chercea sunt toate rablele, insa cand ma uit si pe tablita, SURPRIZA! Era galbena ca aceea a tramvaielor care circula din Parcul Monument spre L. Sarat. Fiind in Maxi-Taxi, veneam cu linia 13 din Chercea spre Centru, nu am reusit sa disting si scrisul de pe tablita tramvaiului. Oare a aparut vreo linie noua de tramvai s-au cea de la Lac s-a prelungit pana in Chercea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mar 29 Iul 2008 11:40:15    Titlul subiectului: 8634 96400

Autobuzul 2, traseu prin Lacu Dulce
Scris de Laurentiu Arama
Marți, 29 Iulie 2008
"Consilierul municipal Doru Damian a declarat, ieri, că va propune conducerii Primăriei să prelungească traseul autobuzului 2 al SC Braicar până la cartierul ANL din Lacu Dulce. Damian a spus că programul ar urma să fie stabilit de comun de acord cu locuitorii din zonă și a fost de părere că autobuzele ar trebuie să ajungă la ANL-uri când adulții se deplasează sau se întorc de la serviciu, iar copiii pleacă sau vin de la școală. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 18 Aug 2008 19:04:33    Titlul subiectului: 97108

Odata cu terminarea scolii se pare ca si Braicarul a mai scos din autobuze astfel intrand in randul altor societati care practica aceasta regula.Daca la inceput am crezut ca ma inseala memoria cu timpul am observat ca autobuzele circula mai rar.

Cred ca din 15 septembrie de cand traseul 2 se va prelungi cu 1-2 kilometri in plus ar mai trebui vreo 2 autobuze. Ramane insa de vazut ce va decide conducerea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 17 Sep 2008 13:54:15    Titlul subiectului: 98396

Dupa cum am precizat, a aparut un nou traseu detinut de Braicar, adica 2b.
Acesta este o extensie a traseului 2 avand in plus inca 3 statii
.Am vazut si eu pe strazile Brailei aceasta ciudatenie care este activata de midibuze BMC.
Intervalul unui autobuz se pare ca este de 20 de minute si vine in acelasi timp cu traseul 2.



mkj.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  77.28 kb
 Vizualizat:  de 50757 ori

mkj.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mie 26 Noi 2008 21:00:30    Titlul subiectului: 101733

De miercuri, 26 noiembrie, se deschide cel mai mare MALL din Braila, adica Centrul Comercial Armonia(scuzati-ma pt reclama) avand si un magazin Carrefour unde am gasit la sectiunea noului magazin linia de autobuz 12.
Sunt curios pe unde o va lua acest traseu dar va voi informa odata ce il voi gasi pe strada. De asemenea mae se repune un nou traseu gratuit ce pleaca din p-ta Traian catre Carrefour Armonia Braila.Repet ca va voi informa peste cateva zile despre noul traseu 12 ce se pare ca va merge pe Sos Focsani.

Astazi au intrat cele 2 noi trasee.
Traseul gratuit este facut de 2 autobuze ikarus, 12 nu stiu ce tip de autobuz are.



bus gratuit spre carrefor 2.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  96.39 kb
 Vizualizat:  de 50124 ori

bus gratuit spre carrefor 2.JPG



_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sheena



Data înscrierii: 22/Mar/2008
Ultima vizita: 09/Oct/2019
Mesaje: 281
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 27 Noi 2008 16:04:10    Titlul subiectului: 101759

In obiectiv scria ca traseul va fi 15, nu 12. Si nici macar nu l-am vazut inca pe traseu. In obiectiv spunea ca de pe la Piata Traian duce pana la Armonia. Iar in ziar ruta era destul de zapacita incat n-am inteles-o deloc.

Traseul gratuit spre Armonia l-am vazut ieri mergea spre Chercea dupa cum spuneam, iar eu eram in Maxi-taxi 13 spre Centru. Intalnirea cu el a avut loc la statia de la Billa 2. Era un Ikarus pe care era aplicata reclama Armonia si in parbriz nu avea decat o tablita alba pe care scria simplu cu litere de tipar albastre TRASEU GRATUIT. Nimic altceva. Nici un numar aplicat. Nici macar nu scria ca merge spre Armonia, lasand sa se subinteleaga destinatia din reclama aplicata pe el.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Joi 27 Noi 2008 16:27:32    Titlul subiectului: 101763

Stiu ca este o zapaceala deoarece pe siteul Hypermarketului Carrefour scrie traseul 12, in alt ziar scria tot 12 si acum am mai vazut ca este 15.
In alt ziar pe care l-am citit azi imi dadea de inteles ca acest traseu gratuit este 15.
Raspunsul il are conducerea Braicar sau cei de la Armonia.

_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 30 Noi 2008 20:56:10    Titlul subiectului: 101929

Traseul 2b nu are niste midibuze fixe pe acest traseu ele fiind luate dupa traseele 2 si 10.
_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ady_br89



Data înscrierii: 21/Oct/2008
Ultima vizita: 18/Aug/2009
Mesaje: 113
Locație: Braila (Pata Alba)

MesajTrimis: Dum 28 Dec 2008 23:28:08    Titlul subiectului: 103215

Linia 12 nu mai este de cativa ani buni iar pentru Armonia sunt traseele cele 2 care pleaca din centru incepand cu ora 9:00 dimineatza pana la 21:00. S-a decis desfiintarea acestei linii deoarece nu era rentabila fiind autobuzul 14 care trece pe la Selgros si Liceul Agricol. Deci luati-va gandul sa il mai vedeti ca numai are rost sa plece 2 trasee la aceiasi ora din Bariera de asta nu era traseul rentabil pentru ca 14 prelua toti elevii pana la Liceul Agricol.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Lun 29 Dec 2008 08:56:40    Titlul subiectului: 103244

Da, este adevarat, dar in toamna aceasta reprezentantii ARMONIA ar fi vrut si un traseu pe langa cel gratuit.
Se pare ca nu s-a intamplat asa, iar singurul traseu valabil este cel gratuit care nu are niciun numar.
Totusi acest traseu gratuit copie un pic traseul 13, iar cei din Braila o pot confirma. Smile

_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 01 Mar 2009 18:59:32    Titlul subiectului: 106968

Traseul gratuit catre Centrul Comercial Armonia(cel operat cu autobuze din P-ta Traian) a fost desfiintat.In locul sau s-au facut 2 trasee gratuite operate de microbuzele Braicar.
Traseul 1:Dispecerat Baricar-Calea Calarasi-Centru-P-ta Mare-Centrul Comercial Armonia si retur
Traseul 2:Vidin-Calea Galati-Bd Independentei-Calea Gen. Eremia Grigorescu-Sos Baldovinesti-Centrul Comercial Armonia.



BR 64 STC(Centru).JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  98.26 kb
 Vizualizat:  de 47332 ori

BR 64 STC(Centru).JPG



601 BD INDEPENDENTEI.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  95.4 kb
 Vizualizat:  de 47332 ori

601 BD INDEPENDENTEI.JPG



_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Mar 10 Mar 2009 14:23:44    Titlul subiectului: 107653

"O nouă linie de autobuz: 12 barat"

Data: 10.03.2009 Autor: Constantin IONESCU

"Interesându-ne (pentru cititori și brăileni) despre nou înființata linie Braicar de autobuz (12 barat), aflăm până la urmă că (de o săptămână!) autobuzele acesteia circulă (din oră în oră) pe următorul traseu: Dispecerat Central Braicar (Bariera Călărașilor), Calea Călărașilor, str. Griviței, 1 Decembrie 1918, Râmnicu Sărat, Comuna din Paris (pe o rută ocolitoare), Șoseaua Focșani, hipermarketul Armonia și unitățile comerciale din zonă. De precizat că în aceste condiții, linia gratuită Piața Traian - Armonia nu se mai efectuează gratuit cu autobuzele Braicar, iar un bilet cu “12 barat” costă un leu. Asta pentru a nu avea surprize (amendă). Apropo: din respect (măcar pentru firma Braicar), personalul de la Dispeceratul Central ar trebui să nu se mai adreseze “live” (către șef) cu “vă caută ăla de la...”, iar dacă dialogul cu orice solicitant începe/se încheie tot în așa “maneră”, e chiar lipsă de manieră..."


sursa: http://www.arcasu.ro/O_nou%C4%83_linie_de_autobuz_12_barat_id_1236615786.html

_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 13 Mar 2009 11:20:17    Titlul subiectului: 107831

Astazi am reusit sa pozez un autobuz Ikarus ce efectua noul traseu 12b.


BSF LINIA 12B.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  80.8 kb
 Vizualizat:  de 47248 ori

BSF LINIA 12B.JPG



_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stefan_br



Data înscrierii: 04/Feb/2008
Ultima vizita: 01/Noi/2017
Mesaje: 1170
Locație: Braila

MesajTrimis: Vin 10 Apr 2009 17:41:13    Titlul subiectului: 109272

Astazi pe linia 5 a circulat un autobuz Ikarus (BR 02 EZU).Acest lucru ma mira deoarece Braicar nu mai introduce astfel de autobuze pe linia 5 din cauza curbelor stranse datorate lucrarilor din cartier dar si faptului ca ei considera aceasta linie mai neimportanta.


ezu linia 5.JPG
 Descriere:
 Mărime fișier:  94.76 kb
 Vizualizat:  de 47091 ori

ezu linia 5.JPG



_________________
SBT-IJTL-RATCGL-S.C. Braicar S.A.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BRĂILA Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community