Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA TRAM CLUB ROMANIA
Comunitatea prietenilor mijloacelor de transport in comun
 
Arhiva video  Biblioteca  Tarife  Harti  Locatii  Retele  Planificator rute  Forumul vechi (2005)  ÎnregistrareÎnregistrare 
MembriMembri  ProfilProfil  CăutareCăutare   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
Translate to English
Traduire en français
Traduci in italiano
Übersetzen auf Deutsch
Traducir al español

Sugestii, reclamatii

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BIHOR
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stfp



Data înscrierii: 24/Oct/2005
Ultima vizita: 22/Mar/2024
Mesaje: 1759
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Joi 13 Mar 2008 12:12:55    Titlul subiectului: Sugestii, reclamatii 90014

Am primit mesajul acesta pe mail; cel ce l-a trimis probabil a crezut ca pagina mea http://otl.stfp.net/ este pagina oficiala a Regiei locale, ceea ce nu e cazul. Il public aici, poate cineva din cadrul Regiei il va vedea.

Citat:
Buna ziua!
Nu stiu ce este in orasul asta, dar acum cel mai repede pe jos poti sa mergi oriunde. Marti seara am asteptat 42 de minute pe tramvaiul 1rosu, apoi de la Parcul 1Decembrie am plecat la Crisul cu 3rosu, dupa ce am coborit in 15 secunde a venit doi tramvaie 1rosu. Ieri dimineata de la Perla am venit cu 1rosu, am vrut sa merg la primaria, la Olosig conductorul a pus tabla "Spre Depou", dar n-a vazut nimeni, am mers spre Crisul, ca si 1negru (???) si pina la Parcul 1Decembrie am facut 53 de minute. Nu stiu, de ce platim abonament, ca nicaieri nu putem sa mergem, numai cu o ora intirziere, nici nu stiu ce faceti sau cum functioneaza sistemul de circulatie a dumneavoastra, daca aveti ceva sistem, numai am vrut sa multumesc din partea toate oradenilor, si asa in continuare! Multumim!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Adresa AIM Codul Yahoo Messenger
peti



Data înscrierii: 15/Ian/2008
Ultima vizita: 06/Sep/2012
Mesaje: 21
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 15 Sep 2008 20:05:53    Titlul subiectului: .... 98324

O propunere buna ar fi aceea ca in statii (ca cea Dimitrie Cantemir) sa puna chioscuri de bilete la ambele statii fiindca e greu sa alergi dupa tramvai de la o statie la alta, mai ales ca acum s-a pus mai departe statia spre muntele Gaina.
Si sincer eu cred ca mai bine luau alte tramvaie, nu Siemens U.L.F. puteau aduce tot Tatre, versiuni mai noi, ca de exemplu (una din preferatele mele) Tatra RT6N1.



800px-Tatra_RT6N1_Poznañ_RB2.JPG
 Descriere:
arata superb
 Mărime fișier:  69.39 kb
 Vizualizat:  de 16609 ori

800px-Tatra_RT6N1_Poznañ_RB2.JPG


Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gabi-737



Data înscrierii: 13/Feb/2008
Ultima vizita: 15/Iun/2021
Mesaje: 196
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 16 Sep 2008 11:13:26    Titlul subiectului: 98343

Nu vor pune inca un chiosc mai mult ca sigur, o solutie ar fi ca impegatii de miscare de la pod sa vanda si bilete la chioscul lor, daca nu li se cere prea mult, ca alte produse mai vand...cateodata.

Referitor la Tatra RT6N1, in Romania nu se achizitioneaza tramvaie cerand sfatul celor care il folosesc, sunt alte criterii de alegere a firmei producatoare, stim cu totii ca orice licitatie are castigatori locali care ciupesc si ei comisioane grase.

Poate era interesant ca in Oradea sa circule alaturi de Tatra anilor 70-80 si cel actual.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
peti



Data înscrierii: 15/Ian/2008
Ultima vizita: 06/Sep/2012
Mesaje: 21
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 21 Sep 2008 12:41:04    Titlul subiectului: RECLAMATIE 98562

In data de 20.09.2008 la ora 21:30 la statia Piata Cetatii vine un tramvai si anume un T4D 9-109 cu un vatman mai batran si vreau sa ma urc in remorca. Eram la usa si cand sa ma urc a inchis usile dintr-o data si a plecat de parca eu as putea vandaliza un tramvai. Deci daca este cineva din OTL as vrea sa se remedieze problema asta stupida; in plus mi-a prins mana la usa si ma facut sa alerg cam 300 de metri. Mana imi este in ghips pt. ca mi-a rupt-o, deci as putea cere daune in valoare de..o gramada de bani.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
gabi-737



Data înscrierii: 13/Feb/2008
Ultima vizita: 15/Iun/2021
Mesaje: 196
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 23 Sep 2008 12:48:40    Titlul subiectului: 98664

Incredibil...se poate afla cine era de serviciu atunci pe vagonul 9, normal ar fi trebuit sa ai un certificat medico legal care sa ateste leziunea, eventual unu sau mai multi martori...nu te lasa asa.

Daca vatmanul te-a vazut ca vrei sa urci si ti-a inchis usa nu e asa grav, dar sa te tarasca dupa el sute de m este de neconceput, asta e ceva asemanator cu tentativa de omor, e foarte grav...Acel conducator nu are ce cauta in meseria asta, si trebuie "lasat la vatra".

Daca nu te-ar fi vazut, tot e grav, fiindca are datoria sa se uite in oglinda cand inchide usile si dupa ce s-a pus in miscare...

Eu as face tot posibilul sa il pun sa plateasca gresala, NU TE LASA.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Dr2006



Data înscrierii: 18/Oct/2005
Ultima vizita: 16/Dec/2011
Mesaje: 2182
Locație: Bucuresti 6

MesajTrimis: Mar 23 Sep 2008 14:08:54    Titlul subiectului: 98665

gabi-737 a scris:
Daca nu te-ar fi vazut, tot e grav, fiindca are datoria sa se uite in oglinda cand inchide usile si dupa ce s-a pus in miscare...

Eu as face tot posibilul sa il pun sa plateasca gresala, NU TE LASA.


Ca fapt divers, T4D-urile ar trebui să aibă niște senzori tocmai pentru a preveni asemenea incidente. Desigur, ca orice echipament de pe tramvai, și aceștia au o siguranță ușor de scos.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
itb 139



Data înscrierii: 02/Iul/2007
Ultima vizita: 14/Feb/2014
Mesaje: 862
Locație: Bucuresti 1 (Grivita)

MesajTrimis: Mie 24 Sep 2008 10:44:39    Titlul subiectului: 98694

Mie imi vine greu sa cred ca acel vatman nu te-a vazut si inca te-a mai tarat si 300m si in plus de asta parca Tatrele au o sonerie la usi avertizind calatorii sa nu mai urce sau sa coboare din vagon in momentul inchiderii usilor!!Martori ca sa incepi o plangere impotriva vatmanului ai?Nu stiu daca te va credea cineva din OTL pentru ca dupa cate stiu in vagoane sunt anunturi de genul"Dupa auzirea averizarii sonore este interzisa coborarea sau urcarea in vehicul",deci nu stiu cum o sa ai dreptatea de partea ta? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pelle_elena



Data înscrierii: 18/Iul/2018
Ultima vizita: 26/Mar/2024
Mesaje: 451

MesajTrimis: Vin 05 Oct 2018 14:22:57    Titlul subiectului: RECLAMATIE 196625

Am o sugestie pentru OTL. Sa mentina tramvaiele curate pentru ca totdeauna cand ma uit la geamurile tramvaiului sunt atat de murdare, incat pare ca nu au fost spalate niciodata Neutral
Pur si simplu Exclamation
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
pelle_elena



Data înscrierii: 18/Iul/2018
Ultima vizita: 26/Mar/2024
Mesaje: 451

MesajTrimis: Vin 05 Oct 2018 14:33:19    Titlul subiectului: Este vorba despre T4D! 196626

In plus,si mai grav! Geamurile de la unele vagoane T4D B4D NU SE DESCHID! Precum de la 2 - 102
Daca tot circulam cu tramvaie de 45 de ani, fara aer conditionat, macar geamurile sa se deschida corespunzator Exclamation Confused
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului TRAM CLUB ROMANIA -> Judetul BIHOR Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community