| Subiectul anterior :: Subiectul următor |
| Autor |
Mesaj |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Mar 02 Sep 2008 00:30:20 Titlul subiectului: Simulatorul de troleibuze SimTr |
97689 |
|
Un simulator de troleibuze si m-am gandit sa il introduc pentru ca am tinut minte ca pe forumul vechi era postat si am zis ca redeschid discutia.
SimTr este un simulator de troleibuze facut de Cehi care te lasa sa conduci troleibuze pe o linie respectiva.
Este si un editor care te lasa sa iti faci trasee de troleibuze, dar problema este ca e in ceha. M-am gindit ca daca sunt suficienti membri interesati in simulatorul asta cumva puntem face in felul sa ne facem si troleibuze romanesti si trasee din mai multe orase.
Si acuma este freeware
Un link de unde se poate descarca jocul:
http://simtr.yc.cz/
Este un site foarte bun care se poate traduce in limba romana daca scrii link-ul in google.ro search.
Aici puteti gasi mai multe lucruri care se pot downloada pentru joc.
Acum cu troleibuze romananesti ce se poate face e sa alegi un troleibuz din fiserui Vozidla e.g 14Tr0/BA-63 si il repictezi cu Paint.
Va arat exemplu:
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.3 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.88 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.34 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
5.17 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.09 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
7.42 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
9.5 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
5.17 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.68 kb |
| Vizualizat: |
de 44097 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.57 kb |
| Vizualizat: |
de 44096 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
cseh_17

Data înscrierii: 20/Noi/2007 Ultima vizita: 11/Apr/2013 Mesaje: 84 Locație: Timisoara
|
Trimis: Joi 04 Sep 2008 09:33:23 Titlul subiectului: 10467 |
97813 |
|
Iata si un "prototip" de al meu. Mai lucrez la celelalte parti...
La cel articulat! ar trebui desfacut fisierul structurii si modificat locul rotii.
Daca tot avem atatea troleibuze, ce-ar fi sa mai facem cateva si apoi si autobuze si sa facem un patch cu trolee romanesti?
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.35 kb |
| Vizualizat: |
de 43988 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
4.07 kb |
| Vizualizat: |
de 43502 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
BOGDABUS

Data înscrierii: 22/Sep/2006 Ultima vizita: 23/Ian/2026 Mesaje: 44 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Joi 04 Sep 2008 23:03:19 Titlul subiectului: |
97866 |
|
Am inceput si eu un model.
Eu sterg schema de culoare initiala si o pun pe cea noua si mai fac cateva retusuri la geamuri, faruri, usi etc. Nu cred ca pot sa fac totul de la 0.
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
9.92 kb |
| Vizualizat: |
de 43919 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.7 kb |
| Vizualizat: |
de 43918 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.92 kb |
| Vizualizat: |
de 43910 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
BOGDABUS

Data înscrierii: 22/Sep/2006 Ultima vizita: 23/Ian/2026 Mesaje: 44 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Vin 05 Sep 2008 11:33:38 Titlul subiectului: |
97890 |
|
Am terminat si ultima parte si l-am pus in joc si merge perfect
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
52.43 kb |
| Vizualizat: |
de 43870 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
36.86 kb |
| Vizualizat: |
de 43864 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
8.13 kb |
| Vizualizat: |
de 43864 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Vin 05 Sep 2008 14:09:12 Titlul subiectului: |
97908 |
|
Am terminat si 080 din Cluj.
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
9.41 kb |
| Vizualizat: |
de 43831 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.68 kb |
| Vizualizat: |
de 43831 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.44 kb |
| Vizualizat: |
de 43831 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.64 kb |
| Vizualizat: |
de 43831 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
BOGDABUS

Data înscrierii: 22/Sep/2006 Ultima vizita: 23/Ian/2026 Mesaje: 44 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Vin 05 Sep 2008 17:44:05 Titlul subiectului: 10467 |
97923 |
|
Si eu am mai terminat unul, cel articulat.
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
7.29 kb |
| Vizualizat: |
de 43825 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
4.45 kb |
| Vizualizat: |
de 43825 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
8.04 kb |
| Vizualizat: |
de 43825 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
6.45 kb |
| Vizualizat: |
de 43825 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.87 kb |
| Vizualizat: |
de 43825 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
34.97 kb |
| Vizualizat: |
de 43822 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
49.62 kb |
| Vizualizat: |
de 43822 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.88 kb |
| Vizualizat: |
de 43808 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Vin 05 Sep 2008 21:12:40 Titlul subiectului: |
97936 |
|
... nu stiu de ce, dar eu sunt pe Vista si mi se pare ca Paint asta e diferit cu ala depa xP...nu stiu daca d-aia, dar am luat verdele meu de pe 080 si l-am pus peste ala de pa al tau...singura problema o fost cu Dac x17 unde rotile erau mai in fata decit verdele, cum se vede in poza.
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
95.7 kb |
| Vizualizat: |
de 43801 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 00:23:41 Titlul subiectului: |
97946 |
|
015 din Cluj Numa o mica greseala, cu 4 in loc de 6 la Predna...
Pozele trebuie inlocuite ca bmp, nu ca jpg...
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
66.51 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
41.08 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
82.53 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
65.56 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
26.46 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
16.59 kb |
| Vizualizat: |
de 43775 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 12:53:43 Titlul subiectului: 10467 |
97953 |
|
L-am facut si eu pe 169 din Cluj. Primul IRISBUS!!
Acum va arat 069 (DAC).
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.28 kb |
| Vizualizat: |
de 43945 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.94 kb |
| Vizualizat: |
de 43945 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.81 kb |
| Vizualizat: |
de 43945 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.06 kb |
| Vizualizat: |
de 43945 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea
Ultima modificare efectuată de către ikarus la Sâm 06 Sep 2008 18:50:00, modificat de 1 dată în total |
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 18:53:19 Titlul subiectului: |
97960 |
|
69 - IRISBUS
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
14.42 kb |
| Vizualizat: |
de 43942 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
15.13 kb |
| Vizualizat: |
de 43942 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
7.61 kb |
| Vizualizat: |
de 43942 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.95 kb |
| Vizualizat: |
de 43942 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea |
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 19:01:02 Titlul subiectului: |
97962 |
|
O statie RATUC facuta de un prieten din Timisoara, pe aceasta cale ii multumesc!!
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
89.68 kb |
| Vizualizat: |
de 43936 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea |
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 19:32:02 Titlul subiectului: |
97963 |
|
#074
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
8.65 kb |
| Vizualizat: |
de 43929 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.1 kb |
| Vizualizat: |
de 43929 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.33 kb |
| Vizualizat: |
de 43929 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.23 kb |
| Vizualizat: |
de 43929 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Sâm 06 Sep 2008 19:46:21 Titlul subiectului: |
97965 |
|
Am inceput treaba la 148
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
26.72 kb |
| Vizualizat: |
de 43914 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
17.57 kb |
| Vizualizat: |
de 43906 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea
Ultima modificare efectuată ikarus la Sâm 06 Sep 2008 21:19:57, modificat de 2 ori în total |
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Dum 07 Sep 2008 15:48:48 Titlul subiectului: 10467 |
97997 |
|
#116! Urmeaza un Rocar 412E:D
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.66 kb |
| Vizualizat: |
de 43859 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
12.03 kb |
| Vizualizat: |
de 43859 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
4.05 kb |
| Vizualizat: |
de 43859 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.5 kb |
| Vizualizat: |
de 43859 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea |
|
| Sus |
|
 |
vlady-13

Data înscrierii: 10/Mai/2007 Ultima vizita: 26/Sep/2024 Mesaje: 312 Locație: Craiova
|
Trimis: Mar 09 Sep 2008 21:06:35 Titlul subiectului: |
98114 |
|
Pentru ca in Craiova nu sunt troleibuze, am desenat un DAC pe post de troleibuz. Insa si la mine tot asa a aparut un dreptunghi gri...pozele le-am salvat bmp dar degeaba...
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
8.72 kb |
| Vizualizat: |
de 43707 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.27 kb |
| Vizualizat: |
de 43707 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.33 kb |
| Vizualizat: |
de 43707 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.63 kb |
| Vizualizat: |
de 43707 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
ikarus
Data înscrierii: 20/Iun/2007 Ultima vizita: 20/Iun/2026 Mesaje: 137 Locație: Cluj
|
Trimis: Mie 10 Sep 2008 10:00:29 Titlul subiectului: 10467 |
98141 |
|
#106
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
6.63 kb |
| Vizualizat: |
de 43683 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
4.64 kb |
| Vizualizat: |
de 43683 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
7.92 kb |
| Vizualizat: |
de 43683 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.09 kb |
| Vizualizat: |
de 43683 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.2 kb |
| Vizualizat: |
de 43683 ori |

|
_________________ ikarusurile viata mea |
|
| Sus |
|
 |
vlady-13

Data înscrierii: 10/Mai/2007 Ultima vizita: 26/Sep/2024 Mesaje: 312 Locație: Craiova
|
Trimis: Mie 10 Sep 2008 23:56:49 Titlul subiectului: |
98158 |
|
Am facut si DAC-ul folosit la "Depanare", #302, cu cateva modernizari.As vrea sa-l fac si pe #390: http://craiova.stfp.net/DataK/A/d/390-2b:1.jpg
Alte trasee se mai pot descarca?
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.74 kb |
| Vizualizat: |
de 43604 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
11.4 kb |
| Vizualizat: |
de 43604 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.47 kb |
| Vizualizat: |
de 43604 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.03 kb |
| Vizualizat: |
de 43604 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
54.52 kb |
| Vizualizat: |
de 43604 ori |

|
Ultima modificare efectuată de către vlady-13 la Joi 11 Sep 2008 14:12:59, modificat de 1 dată în total |
|
| Sus |
|
 |
vlady-13

Data înscrierii: 10/Mai/2007 Ultima vizita: 26/Sep/2024 Mesaje: 312 Locație: Craiova
|
Trimis: Vin 12 Sep 2008 01:38:27 Titlul subiectului: |
98212 |
|
Am realizat versiunea "moderna" a unui DAC:
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
14.19 kb |
| Vizualizat: |
de 43673 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
16.04 kb |
| Vizualizat: |
de 43673 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.25 kb |
| Vizualizat: |
de 43673 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.89 kb |
| Vizualizat: |
de 43673 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Magnum

Data înscrierii: 13/Mar/2007 Ultima vizita: 07/Feb/2021 Mesaje: 149 Locație: Suceava
|
Trimis: Sâm 13 Sep 2008 19:45:11 Titlul subiectului: |
98268 |
|
Am reusit sa ating -145 de km/h cu troleibuzul cand mergeam cu spatele pe iarba si tot accelera.
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
92.47 kb |
| Vizualizat: |
de 43600 ori |

|
_________________ MAGNUM |
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Mie 26 Noi 2008 00:51:23 Titlul subiectului: |
101692 |
|
Uite ca in ultima vreme am fost ocuput cu scoala deci nam avut timp de Simtr dar am mai ajuns sa fac trei troleibuze
Din Cluj
020
079
Din Bucuresti
7447
Acum o sa uploadez 7447. Sper sa va placa
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
9.51 kb |
| Vizualizat: |
de 43211 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.62 kb |
| Vizualizat: |
de 43211 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.17 kb |
| Vizualizat: |
de 43211 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
4.43 kb |
| Vizualizat: |
de 43211 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
1.94 kb |
| Vizualizat: |
de 43211 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Mie 26 Noi 2008 00:55:03 Titlul subiectului: |
101693 |
|
079
Fiseru Vrchna ii la fel ca 7447
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
9.07 kb |
| Vizualizat: |
de 43210 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
10.74 kb |
| Vizualizat: |
de 43210 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
3.35 kb |
| Vizualizat: |
de 43210 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
2.11 kb |
| Vizualizat: |
de 43210 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Mie 26 Noi 2008 01:00:45 Titlul subiectului: |
101694 |
|
Uite si pe 020
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
57.76 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
36.19 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
73.11 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
59.6 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
25.46 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
1.41 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
| Descriere: |
|
| Mărime fișier: |
16.87 kb |
| Vizualizat: |
de 43209 ori |

|
|
|
| Sus |
|
 |
V3nt0R
Data înscrierii: 06/Mai/2008 Ultima vizita: 19/Sep/2025 Mesaje: 93 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Mie 26 Noi 2008 14:27:10 Titlul subiectului: |
101707 |
|
| Cum fac si eu sa imi apara toate tipurile de troleibuze si autobuze in joc?Nu imi apar decat vechiturile noastre si nimic nou, gen Citelis sau Citaro.Multumesc cine ma ajuta!
|
|
| Sus |
|
 |
Citaro_2

Data înscrierii: 02/Sep/2008 Ultima vizita: 07/Mai/2013 Mesaje: 46 Locație: Bucuresti
|
|
| Sus |
|
 |
Danut

Data înscrierii: 18/Oct/2005 Ultima vizita: 19/Iun/2026 Mesaje: 58 Locație: Toronto (Canada)
|
Trimis: Mie 26 Noi 2008 22:04:47 Titlul subiectului: |
101736 |
|
| Ti le pot face singur in paint si salvezi fiseru ca .bmp sau pot sa foloset un model din joc si sa il colorezi singur.
|
|
| Sus |
|
 |
|